Search Results

Search results 1-20 of 99.

• Σχεδόν σε συμπονώ, το κόμμα στα αποσιωπητικά σε μάρανε..., αυτό το κάνω για προσωπικούς λόγους. και φυγέτωσαν από προσώπου αυτού οι μισούντες αυτόν. Χριστός Ανέστη!

• Από τότε, στο παιχνίδι, πόσους με τέτοιες πεποιθήσεις έχω δει.., θα μου πεις εσύ μένεις αξέχαστος. Κάνουμε κανένα λάθος που και που, γιατί είμαστε άνθρωποι, όχι ρομπότ. (πήγα να γράψω κάτι άλλο και το άφησα το "να")

• Κάτι είχα υποψιαστεί και να νόμιζα για πλάκα το λέγανε άλλοι... Για να κάνεις φιλοχουντική προπαγάνδα παραμένεις στο φόρουμ? (Αφού έχεις δηλώσει κατ' επανάληψη ότι δεν παίζεις) Φίλε, και ο άπλυτος ο κνίτης, έχει δικαίωμα να πιστεύει τις βλακείες που του δίνουν να μασουλάει, είτε από άποψη είτε από φαινόμενα "Καλυψώ" σαν του Billy.

• Μείναμε με το πουλί στο χέρι... χαχαχαχα

• Quote from YPERTATOS: “Αντε να ξεκινησουμε επιτελους να ξεμπουκωσουμε!!! ” Καλό ξέβγαλμα! (μετά το ξεμπούκωμα : Ρ ) Χαριτολογώ.., δεν κρατήθηκα με τέτοιες δηλώσεις. Μπράβο στα παιδιά, να ζωντανεύουμε λίγο!

• Εδώ και τόσα χρόνια ισχύουν οι κανόνες για τους πολέμους για να μην επικρατεί χαμός και να υπάρχει μια σειρά. Δε νομίζω ότι ζήτησε κάτι τόσο παράλογο η Κάτια, παρά μία απόδειξη του ποιος είναι και ποια είναι η συμμαχία του. Παρ' όλα αυτά εννοείται πως υπάρχουν και μουλαροδιαχειριστές , ευτυχώς που έχουμε την Whitedrum! Quote from le wild johnny: “ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ ” Αληθώς Ανέστη! Χρόνια πολλά!

• Όσο μπαίνουν έστω λίγα λεφτά, που δεν είναι λίγα, δεν υπάρχει λόγος να αλλάξουν κάτι.., γι'αυτό και απλά είναι παρατημένο όπως είπε ο Χάρης από πάνω.. Πέρυσι γύρισα μετά από χρόνια, για τον απλό λόγο ότι και χωρίς λεφτά έχεις πιθανότητες νίκης με στρατηγική. Αλλά μετά λύπης συνειδητοποιώ ότι έχουμε μείνει ούτε 50-100 άτομα σε όλους τους σερβερ...

• Δε ξέρω ποιος είναι ο Μανωλάκης , άρα δεν μπορώ να σε διαφωτίσω τι μου είναι. Προς τι το Υ.Γ.? Τι ακριβώς δεν κατάλαβες καμάρι?

• Έλα τώρα που δεν καταλαβαίνεις.... Και νόημα να μην έβγαζε (που προφανώς και απλά σε βολεύει να μη βγάζει), χάρη της ποιητικής αδείας θα επιτρεπόταν.

• Άσε τη γραμματική μάτια μου. Και σωστή γραμματική να είχες, ο λόγος σου είναι γεμάτος τρύπες προσπαθείς μονίμως να γεμίσεις για τον εαυτό σου διαφημίσεις.

• Ή ακόμα καλύτερα μην ποστάρεις.. ; ) (τροφή για σκέψη)

• Quote from Aίαντας: “δεν γουστάρω κάτι τέτοιους τύπους να μου βρομίζουν το φόρουμ...το δικό μου φόρουμ... ” Τόσες μέρες το βλέπω ασχολίαστο, αλλά δεν αντέχω να βλέπω αυτό το ύφος.. Φίλε, έχεις χάσει κάθε μέτρο αν πιστεύεις έστω και για πλάκα αυτό που λες. Απλά ελπίζω να είναι από τις περιπτώσεις που δεν γράφεις σωστά αυτό που θες : Ρ

• Γιατί πρέπει να εξηγεί κάποιος που βρήκε τους σπαρτιάτες και γιατί δεν κάνει μάχες...; Δεν σας τιμά να παρουσιάζετε σαν επίτευγμα αυτές τις μάχες.

• Quote from black crow77: “Τι να πω!!! Προσωπικά το θεωρώ ανήθικο να ανεβαίνουν μάχες σε ανενεργούς. Δική μου άποψη. Αν το θέλετε έτσι.... ” Quote from Andronikos: “Απαγορεύεται η δημοσίευση αναφορών που αφορούν μάχες με ανενεργούς ή αποκλεισμένους χρήστες. ” Με συγχωρείτε για την παρέμβαση.

• Quote from Aίαντας: “Το έχουν καταλάβει, μέχρι και τα καθυστερημένα που σου έκαναν like μέχρι πρότινος και έχουν σταματήσει...μόνο ο τρύφωνας θα σου έκανε like αν δεν είχε φάει μπαν, αλλά αυτός είναι εκ' γενετής καθυστερημένο...και θέλει μόνο και μόνο να την σπάσει σε μένα... ” Πολύ ασχολείσαι με τα λικε, σαν τα πιπίνια που βάζεις πλυντήριο... Quote from Aίαντας: “Μακάρι λοιπόν να μάθαινες Γραμματική από τον Γεωργιάδη...αν μη τι άλλο, ο άνθρωπος γνωρίζει την Ελληνική πολύ καλύτερα και από εσένα …

• Ρε φίλε, εσύ δε νοιώθεις μία.. Quote from Aίαντας: “Ακόμα χειρότερα...τα άψυχα (όπως το ουίσκι) δεν δικαιούνται κτήσης ” Nikos‘ hat. (από το δικό σου site), hat σημαίνει καπέλο και είναι άψυχο αντικείμενο. Ακριβώς ίδιο με την παρακάτω περιίπτωση : Jack Daniel's Tennessee Whiskey (γνωστο σε συντομογραφία ως Jack Danilels, άρα ήταν και πλεονασμός η παρένθεσή σου - εξήγηση), επίσης είναι άψυχο αντικείμενο και γι 'αυτό μιλάμε με αυτό το γένος (ετερόπτωτος ονοματικός προσδιορισμός). Παιδί μου, που βρ…

• Μα γιατί τέτοια εμμονή να πω ότι έχεις δίκιο; Απλά δεν έχεις. Αφού το λες και μόνος σου, χρησιμοποίησες κάτι (που δεν σε υποχρέωσε κανένας γραμματικός κανόνας τουλάχιστον, εκτός κι αν ήταν φεύγα) ασχέτως με το νόημα της πρότασης.., με λίγα λόγια απλά ό,τι να 'ναι. Quote from Aίαντας: “Το σωστό είναι "τον Jack Daniel" κι όχι τον "Jack Daniel's"... Το s με απόστροφο, στην Αγγλική δηλώνει κτήση... ” Δες λίγο πιο προσεκτικά τι έγραψα (το Jack, όχι τον). Τελικά ούτε να γράφεις, ούτε να διαβάζεις.. Κα…

• Quote from Aίαντας: “Όταν κάνω λάθος φυσικά και θα το παραδεχτώ...απλά δεν έχω κάνει λάθος... Λάθος έχεις εσύ, που θεωρείς ότι μπορείς να πεις "το Τζακ Ντάνιελ ουίσκι" ενώ το σωστό είναι "το ουίσκι Τζακ Ντάνιελ", στην Ελληνική πάντα... Στην πρώτη περίπτωση έχουμε πρώτα το κύριο όνομα, που αναλόγως του γένους μπαίνει και το άρθρο...ενώ στην δεύτερη περίπτωση πρώτα το ουσιαστικό που παίρνει και το ουδέτερο άρθρο... ” Μόνο που το σωστό, όπως λες, δεν το έχεις γράψει. Η αναφορά σου είναι διφορούμενη…

• Quote from Aίαντας: “Αν για κάτι δεν μπορεί να με κατηγορήσει κάποιος, είναι το ότι γράφω λάθος... Σύμφωνα με τους κανόνες της γραμματικής η παρένθεση είναι ενίοτε επεξηγηματική... Άλλωστε ο Jack Daniels ήταν πρόσωπο υπαρκτό και ο ιδρυτής της ομώνυμης φίρμας ουίσκι... Άρα όταν αναφέρεται κάποιος στο όνομα, δεν μπορεί παρά να χρησιμοποιήσει το αρσενικό γένος και στην επεξήγηση της παρένθεσης το προϊόν με ουδέτερο άρθρο πλέον... Καλύτερα λοιπόν, μάθε να διαβάζεις, γιατί νομίζω ότι εγώ ξέρω να γράφ…