Search Results

Search results 1-20 of 591.

• Quote from John1971-omega: “"Καλές μάχες να έχετε" ... Όμως θέλω να πω την άποψή μου και ας δυσαρεστήσω μερικούς. Η επιλογή του αντιπάλου δείχνει ότι η συμμαχία που κύρηξε τον πόλεμο ήθελε κάτι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΟ γιατί φοβάται το ρίσκο της ήττας από κάτι πιο δύσκολο. Για να μην πω τη γνώμη μου για την αξία, εμπειρία κλπ των MASTER θα σας πω μόνο αυτό. Οι DiaL έχουν όλοι (ή σχεδόν όλοι) ολοκληρώσει τις έρευνες. Οι MASTER απέχουν πολύ από αυτό το σημείο. Οι DiaL είναι 18 άτομα. Οι MASTER 40. Όλοι ξέ…

• POLEMOS

xariss - - Τα πάντα για το φόρουμ

Quote from katia: “Ο πόλεμος δε μπορεί να ενεργοποιηθεί, για τους εξής τρεις λόγους: Ο χρήστης *Grave_Digger* δεν μου έστειλε στο ticket system εικόνα για το ποια είναι η θέση του στην συμμαχία. Ο χρήστης *Grave_Digger* δεν μας λέει καν ποιος είναι στην συμμαχία, ούτε και στο ποστ του. Ο χρήστης που έστειλε το τίκετ τελικά, δεν έχει βάλει εικόνα για το ποιος είναι στην συμμαχία, δεν έχει καν το ίδιο μέηλ με τον *Grave_Digger* για να μπορέσω να κάνω ταυτοποίηση. Όταν μάθετε να ανοίγετε πόλεμο, σύ…

• Ενας μαλακας εισαι, που απλα γραφεις οτι σου κατεβει για κοσμο που δεν ξερεις.... Και που; Στο φορουμ του ικαριαμ... Και το πιο βασικο; Δεν εχεις καταλαβει οτι κανεις δεν θιγεται απο οτι λες.... Κανεις δεν σε σεβεται σαν ανθρωπο, οποτε και η αποψη σου για τον καθενα πεφτει στον κουβα.... Ποιος θα νοιαστει για το τι λεει ενα σκουπιδι; Με ειπες απατεωνα; Τι να σου απαντησω; Καθρεφτακι; Αντε σε λεω και εγω απατεωνα, ειμαστε πατσι. Οτι σου λεω, διαβαζε το καθε πρωι, ισως καποια στιγμη αντιληφθεις τι…

• Οσες ελειψεις και να εχει, μαλακας σαν και εσενα δεν ειναι.... Λυθηκε το θεμα σας, αφηστε τωρα το νημα στην ησυχια του.

• Πολλα ζητας Γιαννη, παρατημενο το εχουν το παιχνιδι... Εγω που πηγα χτυπησα το ζουζουνι που απειλουσε δεν ειδες; Εξαφανιστηκε και αυτος..... 10 κενες μουσειου παντως... Για βοηθηστε.

• Quote from Dυck_4: “ Quote from Aίαντας: “Είμαι σίγουρος, ότι και η μάνα σας να έπαιζε ικάριαμ, αν ήταν σε άλλη συμμαχία και σας έκραζε, δεν θα διστάζατε να την λεηλατήσετε, ή ακόμα χειρότερα να την εξευτελίσετε στο φόρουμ, για να φανεί η πολεμική σας ανωτερότητα και να κάνετε τους καμπόσους... ” Τελικά είσαι βλάκας... με επιβεβαίωσες... !!!! ” Ολοι τον κοροιδευουν, αλλα αυτος συνεχιζει να λεει τα δικα του..... Νομιζω η καταλληλη λεξη ειναι ηλιθιος, οχι βλακας.... Κυριως ειναι ηλιθιος, τα υπολοι…

• Ναυμαχία μπροστά από την πόλη Rest Town (14.03.2018 8:06:44) Xariss[ΦΕΥΓΑ] από Νέα Μαρώνεια, ASPRONISI TH, Πόλις, On Line vs Akaros[ΓΑΙΑ] από Rest Town, Ζαχάρω --------------------------------------------------------------------------------------------- Σκάφος-Έμβολο.......................498(-102) - Σκάφος-Έμβολο......................1039(-306) Φλογοβόλο...........................111(-153) - Φλογοβόλο...........................502(-817) Κανονιοφόρο...........................168(-0) - Κανονιοφόρ…

• Quote from Aίαντας: “Αντιθέτως, εγώ θα σας γλεντάω εδώ στο φόρουμ, σε όλους τους σέρβερ, όπου σας πετυχαίνω...μέχρι το τέλος του ικάριαμ... Και το πιο γλυκό για μένα, είναι ότι εσείς μου δίνετε τις αφορμές να σας εξευτελίζω...με τις απάτες και τις κλοπές που καμαρώνετε...και φυσικά τις απαντήσεις που σας υποχρεώνω να μου δίνετε στο φόρουμ και να ασχολείστε μαζί μου... ” Σαββας Θεοδωριδης ή Αδωνις Γεωργιαδης;;;; Ας μας απαντησει καποιος..... Εχετε πετυχει ξανα πιο βλακα ανθρωπο στο ελληνικο φορου…

• Αφου βλεπεις οτι ειναι βλακας με πτυχιο γιατι του απαντας ρε Γιαννη;;;; Οτι και να γραψεις, αυτος θα πει αυτα που θελει να πει..... Αφηστε τον να λεει τα δικα του..... Κατι τετοιοι γελοιοι τυποι αυτο θελουνε.... Πειτε τον σε ολα ναι ή μην τον απαντατε καθολου.... Θα βαρεθει να ψαχνει νοημα υπαρξης. Ξερεις τι ειναι να παιζεις ποσα χρονια ικαριαμ, και να μην εχεις εναν φιλο να σε στηριξει; Αυτος ξερει.... Τουλαχιστον σταματηστε να τον κοροιδευεται, αληθεια δεν ειναι ωραιο....

• Αιαντας ο Σαββας Θεοδωριδης του Ελληνικου Ικαριαμ.... Συνεχισε την ψυχαγωγια, μπαινω τουλαχιστον δυο φορες την μερα ελπιζοντας να δω καποιο ποστ σου...

• Αρκετα ενδιαφερον πολεμος αν σκεφτει κανεις οτι στους w-w υπαρχουν παλιοι και καλοι παικτες οπως σφαχτης γιαννης κλπ.... Λογικα δεν θα ασχοληθουν καν με το νημα..... Καλες μαχες σε ολους...

• Ναυμαχία μπροστά από την πόλη Rest Town (14.02.2018 12:36:34) Xariss[ΦΕΥΓΑ] από ASPRONISI TH, Πόλις vs Akaros[ΓΑΙΑ] από Rest Town, ΤΑΒΕΡΝΑ --------------------------------------------------------------------------------------------- Σκάφος-Έμβολο.......................480(-120) - Σκάφος-Έμβολο.........................0(-700) ............................................. - Φλογοβόλο.............................0(-570) Κανονιοφόρο...........................168(-0) - Κανονιοφόρο....................…

• Quote from Aίαντας: “Από τις εκκλησίες κλέβετε τα κέρματα του παγκαριού, ή περιμένετε να βγει και ο δίσκος, να πάτε για τα πιο χοντρά, όπως το 40ευρω του πιτσιρίκου...? Επίσης εκτός από εκκλησίες και συμπαίκτες μας, τι άλλο κλέβεις με τα δυο σου τα χεράκια...? ” Θελεις να μας πεις τι ακριβως θελεις; Κανεις δεν εκλεψε κανεναν, την επομενη φορα διαβασε το συμβολαιο για τους ορους της συναλλαγης.... Εκτος αν εισαι τοσο ηλιθιος και εσυ, που σου λενε οτι με 10 ευρω σου δινουνε χωραφι, και εσυ τα στελ…

• Ναυμαχία μπροστά από την πόλη ΦΕΥΓΑ (11.02.2018 20:54:25) captain_gr[ΓΑΙΑ] από ΠΕΛΛΑ vs Xariss[ΦΕΥΓΑ] από ΦΕΥΓΑ, Πόλις, Καλλικράτης, Περικλής --------------------------------------------------------------------------------------------- Σκάφος-Έμβολο......................1280(-234) - Σκάφος-Έμβολο.......................748(-210) Φλογοβόλο............................18(-607) - Φλογοβόλο..............................9(-77) Κανονιοφόρο...........................354(-0) - Κανονιοφόρο.................…

• Αφου βλεπετε οτι ο ανθρωπος ειναι βλακας γιατι του απαντατε; Αφηστε τον να συζητησει με τον ρουφ, θα τα βρουνε μεταξυ τους αυτοι..... Εβγαλε 50 ανθρωπους κλεφτες, γιατι δεν εχει τι να κανει να περασει την ωρα του..... Πειτε του σε ολα ναι να τελειωνουμε..

• Παιρνω ποπκορν, ξεκιναω να παρακολουθω...... Θα πω και δυο τρια πραγματα, οσοι πρεπει να καταλαβουν θα καταλαβουν.... Αρχικα, πριν λιγο καιρο ημουν στους 69... Το παρατησα, γιατι δεν υπηρχε ηγεσια, αρχηγος, στρατηγος, πλανο για το αμεσο η εμμεσο μελλον.... Σαν να λεμε, μπηκε το ονομα της συμμαχιας και οπου μας βγαλει ο χρονος... Ο καθενας να κανει οτι γουσταρει, οπως του κατεβει και στο τελος, ελα μωρεεεε χαλαρααααα. Λογικο η alondra που βγηκε και σχολιασε... Πριν λιγους μηνες συμμαχοι, τωρα αντ…

• Quote from Aίαντας: “Δεν νομίζω Χάρη, να έγιναν έτσι τα πράγματα... Ο τύπος ζήτησε ένα συγκεκριμένο λογαριασμό, παρκαρισμένο πάνω σε συγκεκριμένο νησί και πλήρωσε το ποσό που του ζητήθηκε...αλλά πήρε ίδιο μεν βαθμολογικά λογαριασμό, παρκαρισμένο δε αλλού, που δεν εξυπηρετούσε τον σκοπό για τον οποίο τον ήθελε... Εξ' ου και οι αναφορές σε "δάγκωμα"... Αυτό λέγεται ΑΠΑΤΗ, Χάρη... ΑΝ πήρε τελικά και λογαριασμό και δεν πάει η "παρέα" να μαζέψει τα ασυμμάζευτα... Γιατί από τέτοιες "παρέες", όλα μπορε…

• Quote from Aίαντας: “Σταυράκη μου, μην ανησυχείς...κανείς δεν πρόκειται να καθίσει κανέναν στο σκαμνί...δεν μπορεί να αποδειχθεί τίποτα, άλλωστε... Αφού να φανταστείς ότι κι εγώ δεν μπήκα στον κόπο να πάω στο μαγαζί να ζητήσω τον λόγο...πιο πολλά θα μου φεύγαν σε μηνύσεις και δικηγόρους...και μέχρι να εκδικαστεί η υπόθεση...τα ξέρεις αυτά καλά, φαντάζομαι... Αλλά όπως ειπώθηκε και παραπάνω...το ότι κλέβεις έναν παράνομο, δεν κάνει εσένα λιγότερο κλέφτη... Η πράξη ονομάζεται κλοπή και απάτη και α…

• Quote from Aίαντας: “Μάλλον ηθική αυτουργία, σε κλοπή και απάτη πρέπει να ονομάζεται... Πως το είπε ο Κώστας..."το μήλο κάτω από την μηλιά, θα πέσει"...όχι μωρέ, δεν ταιριάζει αυτό....είναι της πραγματικής ζωής (όπως και η απάτη των 40 ευρώ), μαζί με την πεθερά και τον σώγαμπρο... love.png Το "με όποιον δάσκαλο καθίσεις, τέτοια γράμματα θα μάθεις", νομίζω πάει γάντι... Ταιριάζει και στον ηθικό αυτουργό... thumbsup.png Τελικά, όλα βγαλμένα από την (πραγματική) ζωή είναι... ” Την παροιμια με την κ…

• Quote from yourbossAEK: “Τελος το φορουμ για μενα. Ειστε ζωα με περικεφαλαια. Με το να γραφω και να ασχολουμαι εστω μαζι σας ειναι προσβολη στην προσωπικοτητα μου. Ο Χαρης παντα οταν βλεπει οτι εχω δικιο βρισκει δικαιολογια στο μεγαλο κειμενο. Δεν μας λεει γιατι το κανετε αυτο σε παικτες που λεει οτι σεβεται/σεβεστε. Η αλλη μας λεει οτι οντως εχει δικιο ο μακεδονας η φωτο μας ειναι πλαστη. Δεν εχω κατι αλλο να πω. Σας λεω ενα πραγμα και η αδιαφορειτε με φτηνες δικαιολογιες η το φτιαχνετε οπως σα…