Search Results

Search results 1-20 of 708.

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Quote from stefanos: “ΧΑΡΗ ΔΕΝ ΣΕ ΞΕΡΩ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΜΑΣΑΣ ΡΩΤΑ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΟΙ ΤΥΠΟΙ ΕΙΝΑΙ ΧΑΒΑΛΕΔΕΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΑΖΙ ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ CHAMPIONLEAGUEONATOI ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΤΟΠΙΚΟΥΡΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥΣ !!! AΠΛΑ ΜΙΑ ΣΥΜΟΥΛΗ ...... ΑΝ ΤΟΥΣ ΑΠΟΚΑΛΕΙΣ ΠΑΙΧΤΟΥΡΕΣ ΚΑΙ ΣΟΒΑΡΟΥΣ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΠΕΡΙΟΠΤΗ ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΝΗΜΑ ΕΙΣΑΙ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΜΠΛΕΚΟΜΕΝΕΣ ΣΥΜΜΑΧΙΕΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΠΑΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΔΗΛΑΔΗ .... ΑΝ ΔΕΝ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΜΕ ΤΑ ΝΕΡΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ Ο ΑΡΧΗΓΟΣ ΤΟΥΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΘΑ ΦΑΣ ΚΡΑΞΙΜΟ !!! ΧΑΧΑΧΑ ΡΕ…

• Quote from Norse Diplomat: “Χάρη σε έχω σταμπάρει γενικά και παλιότερα, λύσε μου μια απορία: Τι προσπαθείς να πετύχεις με το να σπαμάρεις σε ένα νήμα πολέμου αφού έχουν περάσει 3 μέρες από την κήρυξη και δεν αποτελείς μέλος μιας εκ των δύο εμπλεκόμενων συμμαχιών; Να ικανοποιήσεις την μισαλλοδοξία σου; Να προβάλεις το "μεγαλείο" σου σε έναν server στον οποίο δεν μετέχεις; Να περάσεις το χρόνο σου άσκοπα; Τι; ” Τρεις σελιδες με ακυρα πραγματα εχετε εγω σε πειραξα;;; Που εκανα δυο απλες ερωτησεις; …

• Quote from Lisbete001: “Quote from xariss: “Quote from AMAN: “Quote from xariss: “Quote from AMAN: “Ο πόλεμος τυπικά θα ενεργοποιηθεί το Σάββατο, 4 Αυγούστου ” Quote from AMAN: “Ο πόλεμος λήγει αυτόματα την Παρασκευή, 10 Αυγούστου ” Mηπως κανατε καποιο λαθος στην κυρηξη του πολεμου;;; Ο πολεμος διαρκει 6 μερες.... ” Πολύ σωστά τα υπολογίσατε.Να σας φωνάξουμε όταν χρειαστούμε και τον υπολογισμό απωλειών;Ως τρίτος, καυστικός και αμερόληπτος φυσικά. ” Υπαρχει λογος που αποφασισατε 6 μερες πολεμο ή …

• Quote from AMAN: “Quote from xariss: “Quote from AMAN: “Ο πόλεμος τυπικά θα ενεργοποιηθεί το Σάββατο, 4 Αυγούστου ” Quote from AMAN: “Ο πόλεμος λήγει αυτόματα την Παρασκευή, 10 Αυγούστου ” Mηπως κανατε καποιο λαθος στην κυρηξη του πολεμου;;; Ο πολεμος διαρκει 6 μερες.... ” Πολύ σωστά τα υπολογίσατε.Να σας φωνάξουμε όταν χρειαστούμε και τον υπολογισμό απωλειών; Ως τρίτος, καυστικός και αμερόληπτος φυσικά. ” Υπαρχει λογος που αποφασισατε 6 μερες πολεμο ή απλα δεν ειχατε τι να κανετε και ειπατε ας …

• Quote from AMAN: “Ο πόλεμος τυπικά θα ενεργοποιηθεί το Σάββατο, 4 Αυγούστου ” Quote from AMAN: “Ο πόλεμος λήγει αυτόματα την Παρασκευή, 10 Αυγούστου ” Mηπως κανατε καποιο λαθος στην κυρηξη του πολεμου;;; Ο πολεμος διαρκει 6 μερες....

• Καλημερα κοσμε.... Καλοκαιρακι, μπανακια κλπ.... Λιγος χρονος για το παιχνιδι οπως καταλαβαινετε, φενεται και στις αναφορες οτι ο azzuro τις παιζει μονος του με τους ave οποτε εχει χρονο... Τα φοιτηταρια που καποια ανεφερε δουλευουν το καλοκαιρι, δεν εχουν τρεις μηνες διακοπες. Παρολαυτα, η συμμαχια ave στα προθυρα της διαλυσης της μια προτινει ανακωχη, μια την παιρνει πισω, μια κρυο, μια ζεστη, μια τους χτυπησε ο ηλιος και ζητανε να δηλωσουμε ηττα σε πολεμο που κερδιζουμε double score. Δεν ξερω…

• Quote from Norse Diplomat: “Επειδή το έχω ψάξει, με 1 40άρα αλάνα, 4 40άρες αποθήκες και ξυλουργό 32 βγαίνει. ” Καποτε δεν εβγαινε..... Ολοι πληρωναν για διπλασιασμο... Τωρα απο οτι βλεπω σε λογαριασμο μου, με 40αρα αλανα και 4 40αρες αποθηκες φτανεις χωριτηκοτητα 2.562.500. Το 11αρη παλατι θελει με 32 ξυλουργο, 2.561.499 ξυλο..... Θεωρητικα, πλεον γινεται.

• Φανταστειτε τωρα ολο αυτο να γινει στον σερβερ σας.... Να πει καποιος αντιθετη αποψη απο την δικη σας, και ολοι οι αλλοι να πεσετε να τον φατε..... Ο ανθρωπος ειπε ομορφα τις αντιρησεις του, και εσεις τον κραξατε. Ειναι καλη σαν πρωτοβουλια, αλλα νομιζω οτι αρκει μονο για την συμμαχια σας και για οποια αλλη συμμαχια θελει αμεση επαφη για τους συμμαχους της.... Οχι για εναν ολοκληρο σερβερ... Απαξιωνουμε το φορουμ, ενω εχει ανεβει αρκετα. Το μονο χρησιμο απο το discord και ολο αυτο που λετε ειναι…

• Quote from BaBA_Yaga: “Quote from xariss: “Αλλο το να πεις ειμαι στρατηγος σε ενα θεμα που χρειαζεται να το πεις, και αλλο το να δηλωσεις ναυαρχος και να πεις δυο λαλακιες... ” Σωστά ενώ το να είσαι ξέμπαρκος σε ενα ποστ πολέμου που δεν συμμετέχεις είναι σοφό.Μπράβο φιλτατε καλή δουλειά.Ελπίζω να νιώθεις σημαντικός.Άσε τον πολεμικό και έλα εδώ στον σέρβερ και οχι ανώνυμα ,κάνε καμία μάχη και μετά πες ότι είσαι και ο Θεός. Μάθατε όλοι οι ξέμπαρκοι να σχολίάζετε,εδώ ειναι ξεκάθαρα ΄ποστ μεταξύ Σας…

• Quote from imperator: “xariss και Kainourgios οι βαθμίδες είναι στο χέρι του καθενός αν θα τις βάλει εκτός από το αρχικό μνμ της κύρηξης που είναι υποχρεωτικό, φαντάζομαι το ξέρετε ήδη. Τα κύματα που στα οποια αναφέρεσαι δεν είναι καν κυματα γτ δεν χρειάζεται από ότι βλέπεις. Για τον πολεμικό θα ενδιέφερε κάποιους από τον server, αν θέλεις στείλε μου πμ. ” Αλλο το να πεις ειμαι στρατηγος σε ενα θεμα που χρειαζεται να το πεις, και αλλο το να δηλωσεις ναυαρχος και να πεις δυο λαλακιες... Ετσι και …

• Quote from BaBA_Yaga: “Απο παλια γινοταν αυτο,για να γνωριζουμε ο καθενας τι ρολο βαραει και να μην πεταγονται ακυροι,εισαι ενα τρανο παραδειγμα.Και γιολο θα μπορουσαμε να παμε εξαλου δεν υπαρχει αντισταση ” Απο ποσο παλια βγαινει ο καθενας και βαζει απο κατω αστειες υπογραφες σαν υπουργος εσωτερικων ή ναυαρχος;

• Quote from ΚΙΝΙΓΟΣ: “Τελειος πολεμος κανεις δεν κηρυσσει πολεμους το καλοκαιρι λογο διακοπων λογο οτι πολλοι φευγουν για σεζον 3 μηνες και δεν εχουν ιντερνετ και παιζουν με mgb απο κινητο ισα ισα για να βαλουν κρασια στις πολεις τους και οι ΤΑΓΜΑ θυμηθηκαν πολεμο τωρα ειχανε 5 μηνες να διαλεξουν και διαλεξαν αρχες Ιουλιου. ” Oι πολεμοι ειναι κατι που δεν εχουν εποχη, ειναι all time classic. Και το πιο βασικο, οτι δεν ρωτας την αντιπαλη συμμαχια για να το κανεις... Γουσταρεις και παιζεις, οποιος …

• Quote from Gregore: “Αν ψάξεις λίγο και σε όλα τα ποστ σου θα καταλάβεις ότι στην ζωή σου 2 λέξεις έμαθες και τοις χρησιμοποιείς συνέχεια τίποτα παραπάνω τίποτα λιγότερο. Ξεχνα το η καλύτερη άμυνα είναι η επίθεση.. σταματά να γράφεις την ιστορία της ζωής σου εδώ μέσα με ανούσια και επαναλαμβανόμενα πράγματα... πάρε το μάθημα σου και συνέχισε. Κανένας δεν διαβάζει πλέων τα κατεβατά σας εδώ μέσα και γενικώς βαριούνται και να ασχολούνται μαζί σου. Αν θες να σε πάρουν στα σοβαρά κάποια στιγμή Αλλιώς…

• Εγω προσωπικα δεν παιζω στον ξι. Αλλα οταν δεν εχεις χρονο, βαζεις διακοπες. Εστω κλεινεις παραγωγες, και απλα μαζευεις χρυσο. Αν εισαι τιγκα στα υλικα, καλα κανουν και σε φαρμαρουν. Αν δεν εισαι τιγκα στα υλικα, τοτε δεν θα επρεπε να κλαις. Ο αλλος χανει τον χρονο του και τον χρυσο του, ενω εσυ κανεις τα μπανακια σου οπως λες. Αλλα και παλι, δεν μπορεις να πεις στον αντιπαλου ποιους μηνες σε βολευει να σε χτυπησει. Ειναι αστειο. Εσυ δεν θες καλοκαιρι, ο αλλος δεν θελει χειμωνα, για να βρουμε αν…

• Αυτοι που διαβαζουν το μυνημα θελουν και google translate για να βγαλουν ακρη με οσα γραφεις. Κατα τα αλλα, θα σου προτινα να βαλεις στον τομεα ιδεες και προτασεις αυτο που αναφερεις. Δηλαδη ο καθε παιχτης να δηλωνει το προγραμμα της δουλειας του, το ποτε κοιμαται και ποιες ωρες παιζει με το παιχνιδι.. Ετσι ωστε το παιχνιδι απο μονο του να μην επιτρεπει στους αντιπαλους να τον χτυπανε ολο το 24ωρο αλλα ΜΟΝΟ τις ωρες που βολευει εκεινον. Αν παιζει μιση ωρα, τοτε να δεχεται χτυπηματα μονο αυτην τη…

• Μάχη για την πόλη ΑΣΥΛΟ (08.06.2018 1:47:15) Azzurro_1908[PBL] από Κατσάνειο vs SOCIAL[aVe] από , pelasgos[aVe] από Πάτρα --------------------------------------------------------------------------------------------- ............................................. - Τοξότης.................................0(-1) ............................................. - Τείχος..................................0(-7) Λογχοφόροι.............................30(-0) - ............................................. Κρ…

• Ναυμαχία μπροστά από την πόλη Sparta (06.06.2018 19:56:34) Azzurro_1908[PBL] από SevenHills vs evipani[aVe] από Sparta, λια[aVe] από Sparta --------------------------------------------------------------------------------------------- Σκάφος-Έμβολο.........................50(-10) - Σκάφος-Έμβολο.........................58(-40) Φλογοβόλο..............................18(-6) - Φλογοβόλο..............................8(-20) Έμβολο ατμού...........................30(-0) - Έμβολο ατμού..................…

• Quote from Cat-54: “ * 5 * 80% του κόστους από όλες τις μονάδες που πέθαναν κατά την διάρκεια μαχών στις πόλεις τους, πιστώθηκαν σαν μονάδες μαρμάρου. * 16h * 4D Χαλαει 1000 υλικα για να παει 800 μαρμαρα μαλλον δεν θα κανουν ανταλαγες υλικων στη συμμαχια του ” Για να κανουν ανταλαγη υλικων θα πρεπει να εχουν και αναπτυξη. Με κλειστες παραγωγες ολοι τους, δυσκολα να βρει τροπο να αλλαξει το θειο του με μαρμαρο. Ναυμαχία μπροστά από την πόλη Mycaene (06.06.2018 3:49:22) Azzurro_1908[PBL] από Kilik…

• Μάχη για την πόλη El Dorado (06.06.2018 2:24:31) Azzurro_1908[PBL] από Kilikia vs λια[aVe] από Mycaene, spyross[aVe] από Ιερός Λόχος --------------------------------------------------------------------------------------------- ............................................. - Λογχοφόροι..............................0(-2) Οπλίτης................................30(-0) - ............................................. Κανόνι..................................6(-0) - .....................................…

• Quote from Κωστής.: “Επίσημα... δεν πρόκειται να χάσω τις νύχτες μου για να κάθομαι στον υπολογιστή και να παίζω κυνηγητό με έναν αργόσχολο ... Για αυτό ξεκινάω καλοκαιρινές διακοπές . Καλό καλοκαίρι και καλές διακοπές, τα λέμε τον χειμώνα πάλι!!! ” Οποτε ξεκινησαν οι καλοκαιρινες διακοπες, εχεις ελευθερο χρονο αλλα τα λετε απο χειμωνα... Τον χειμωνα θα εχεις πολυ δουλεια και δεν θα προλαβαινεις να παιξεις... Εκτος αμα κανεις διακοπες και χειμωνα και καλοκαιρι... Εγω απλα μια ερωτηση θελω να καν…