Search Results

Search results 1-20 of 554.

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

Αγαπητοί παίκτες,

Το νέο μας φόρουμ είναι πλέον διαθέσιμο: https://forum.ikariam.gameforge.com/

Ελπίζουμε ότι θα έχετε ευχάριστες στιγμές εκεί και θα δημιουργήσετε νέες αναμνήσεις με τους φίλους σας. Θέλουμε ένα υγιές περιβάλλον όπου όλοι παίκτες θα μπορούν να μοιραστούν τις ιδέες τους και να συζητήσουν σημαντικά θέματα σχετικά με το Ikariam.

Γι 'αυτό, ενημερώσαμε τους παλιούς κανόνες του φόρουμ. Παρακαλώ να διαβάσετε τον νέο κώδικα συμπεριφοράς της κοινότητας.
Επιπροσθέτως, επειδή το φόρουμ είναι κοινό για όλες τις κοινότητες Ikariam, μπορείτε, αν θέλετε, με τις κατάλληλες ρυθμίσεις να βλέπετε μόνο τον ελληνικό τομέα.

Σας καλούμε τέλος να ενημερωθείτε για μια σειρά από ερωτήματα που αφορούν το παιχνίδι ή το φόρουμ!

Σας υπενθυμίζουμε ότι το αυτό το φόρουμ θα είναι σε κατάσταση ανάγνωσης.

Απόλαυσέ το!
Η ομάδα του Ikariam.gr

• Μάχη για την πόλη Πως σι λεν (08.02.2019 19:56:25) phainοmenoN[ΦΕΥΓΑ] από Thetis vs Ο Ρωσος[7NISA] από park kulturi, LEFKADIAN[7NISA] από Πως σι λεν --------------------------------------------------------------------------------------------- ............................................. - Εκτοξευτής.............................0(-30) Μάγειρας...............................30(-0) - Μάγειρας...............................20(-0) ............................................. - Τείχος..............…

• Κλειστε το το μαγαζακι Δεν εχετε λογο να το τραβατε απο τα μαλλια και να κανετε "ανακαινισεις" στο φορουμ.Δεν γινεται να χανονται υλικα,λεφτα, αναφορες και να μην ειδοποιειτε καν... Πρωτα τον κλεινετε οταν περασε το 6μηνο..οκ αυτο ειναι λογικο απο λαθος του συστηματος..Το να μην ενωμερωσετε για το μπακ απ ομως να ξερει ο καθενας να πραξει αναλογως αυτο ειναι ανεπιτρεπτο..

• Θα σε κυνηγαω στους κοσμους?Τσακισου μπες μυ εισαι ανενεργος

• Σαν χτες θυμαμαι να λεω οτι ο ρωσος ειναι απο τους λιγους παικτες εκτος ΦΕΥΓΑ που καθεται για μαχη... τωρα παει χάλασε και αυτός... σημαια στον 2ο γυρο, κολοσσους...διακοπές και πολλά άλλα Μάχη για την πόλη Duck4 (07.02.2019 18:49:26) Ο Ρωσος[7NISA] από park kulturi, Duck4 vs phainοmenoN[ΦΕΥΓΑ] από Duck4, manosmx5[ΦΕΥΓΑ] από KRATOS1 --------------------------------------------------------------------------------------------- Πυροβολητής θείου......................84(-0) - Πυροβολητής θείου......…

• Μάχη για την πόλη Metal City 11 (06.02.2019 19:12:17) phainοmenoN[ΦΕΥΓΑ] από Thetis vs papafigos1[7NISA] από Metal City 11, Ο Ρωσος[7NISA] από park kulturi --------------------------------------------------------------------------------------------- ............................................. - Εκτοξευτής.............................52(-0) Πυροβολητής θείου.....................112(-0) - Πυροβολητής θείου.....................336(-0) ............................................. - Λογχοφόροι....…

• Ολα τα χε η Μαριωρη το ξερεις Γιωργο μου? Ενω σε καθε κοσμο ο μεσος ορος των ενεργων ειναι 200 ατομα(και δεν μιλαω για τους πιο νεους κοσμους... εκει πεφτει κατω απο 200 ατομα) Ενω οι χρονοι ειναι 2 μερες να πας τον στολο απο την μια ακρη στην αλλη και ενω ολο και λιγοτεροι μενουμε,αντι να κανετε μια ενωση κοσμων να τους βαλετε ολους σε 3-4 κοσμους να γινει λιγο τζερτζελο κοιτατε τα φρου φρου και τα αρωματα Ξερω οτι εισαι η τελευταια τρυπα του ζουρνα εσυ σε ολο αυτο αλλα πρεπει και καποιος να τα…

• Κανε και θα σε στρωσω εγω...Μονος να κουμανταρω τετοιο καραβι δεν γινεται..θα βουλιαξει

• Ολο και πιο χαμηλα πεφτεις με το επιπεδο σου στα νηματα Δεν ειναι δυνατον να ανοιγεις νηματα και να ξεφτυλιζεις τους συνομιλητες σου...Απαραδεκτο και δεν συναδει με το ηθος το δικο μου Θα χαιρομουν να σε εχω στην παρεα των φευγατων μιας και ο μπιλ παρατησε και τα χειριζομαι ολα εγω και θα ηθελα εναν δεξιοτεχνη σαν και σενα σε αυτο το κομματι

• Quote from Aίαντας: “Quote from phainοmenoN: “ΠΟΙΟΣ?? ” ΑΥΤΟΣ!!!! Ένα - Μηδέν... ” Τσιμπησες το τυρακι και εβγαλες τον πραγματικο σου εαυτο Δεν ηταν και δυσκολο...Και να ο λογος που κανεις δεν μιλαει μαζι σου στο φορουμ σε οσα νηματα ανοιγεις για πολιορκιες και τους μηδενιζεις με αυτα που γραφεις.. ΟΧΕΤΟΣ ΚΑΙ ΧΥΔΑΙΟΣ ΛΟΓΟΣ Κριμα για εναν ανθρωπο να μιλαει ετσι στο φορουμ οταν τον βλεπουν και ανηλικα παιδια...Τι να πω...δεν επεσα και απο τα συννεφα μαζι σου

• Εγινα ανθρωπος μετα το κατηχητικο του ΑΙΑντα ΠΟΙΟΣ??Ο ΑΙΑΣ...Ο ΔΟΝ ΖΟΥΑΝ

• Μεσα στον πανικο εψαχνε κολοσσο ... ΡΕΕΕΕΕ ΤΙ ΕΙΣΤΕ ΣΕΙΣΣΣ ΡΕΕΕ

• Quote from Aίαντας: “Μια ιστοριούλα μικρή, αλλά πολύ βρόμικη... Μια ιστοριούλα των πενήντα ευρώ... ” ΔΕΝ ΣΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΩ... ΟΧΙ ΚΑΙ 50 ΕΥΡΩ 40 ΗΤΑΝ!τι μου θυμισες τωρα ρε μπαγασακο..

• Εγω απλα θα ενημερωσω και τους ΙΛΙ και τους πιθανους εικονικους μου αντιπαλους (Για να μην ξεχνιομαστε οτι οτι κοντρα εχουμε μενει εδω...) Οτιδηποτε πατε να κανετε εχουν γινει προ πολλου...Προσεχετε πως παιζετε γιατι ποτε δεν ξερετε..Ο,τι κανετε μπορουν ευκολα να γινουν χ10 χειροτερα εναντιον σας... Μια ιστοριουλα μικρη...Κατι παιδακια πηγαν σε εναν κοσμο να κανουν οτιδηποτε μπορουσαν για να μας νικησουν...Δυστυχως ΑΠΕΤΥΧΑΝ.. Μην καταληξετε σαν αυτα τα παιδακια που πλεον δεν παιζουν... Κριμα να …

• Ναυμαχία μπροστά από την πόλη ARGO POWER (29.01.2019 22:41:32) Crazy Evripos[ΜAΘ] από ΜΕΓΑΣ ΓΙΑΛΟΣ, ARGO POWER, LELAPA7[ΜAΘ] από Oratios vs phainοmenoN[ΦΕΥΓΑ] από μακεδoνας4, ΚΙΝΙ, ARGO POWER, oratios[ΦΕΥΓΑ] από SovereignofSeas --------------------------------------------------------------------------------------------- Σκάφος-Έμβολο........................289(-72) - Σκάφος-Έμβολο........................169(-72) Φλογοβόλο..............................6(-30) - Φλογοβόλο...........................…

• Ναυμαχία μπροστά από την πόλη Υποπλακια Θηβα (29.01.2019 2:18:58) Crazy Evripos[ΜAΘ] από ΑΓΑΠΗ ΜΟΝΟ, ARGO POWER vs oratios[ΦΕΥΓΑ] από Oratios Nelson, phainοmenoN[ΦΕΥΓΑ] από ΕΣΚΑΣΑ ΜΥΤΗ, Aχιλλεας[ΦΕΥΓΑ] από Υποπλακια Θηβα --------------------------------------------------------------------------------------------- Κωπήλατη τορπιλάκατος.................11(-64) - Κωπήλατη τορπιλάκατος.................465(-0) Σκάφος-Έμβολο.........................84(-72) - Σκάφος-Έμβολο.......................1162(-7…

• Ενταξει λαθος μου ΒρεΑια Δεν ηξερα οτι σε ενοχλει..Εγω νομιζα οτι την βρισκεις να βγαζεις βιντεο σε πλυντηρια και γιαυτο το ανεφερα... Τωρα ανεβηκα λιγο στα ματια σου?Λιγο??..

• Ναυμαχία μπροστά από την πόλη μακεδoνας4 (28.01.2019 21:16:23) phainοmenoN[ΦΕΥΓΑ] από Υποπλακια Θηβα vs LELAPA7[ΜAΘ] από ΑΓΑΠΗ ΜΟΝΟ --------------------------------------------------------------------------------------------- ............................................. - Φλογοβόλο..............................0(-36) Κωπήλατη τορπιλάκατος..................30(-0) - Κωπήλατη τορπιλάκατος..................15(-0) Μεταφορικό αερόστατων...................8(-0) - Μεταφορικό αερόστατων.................…

• Quote from Aίαντας: “Εσείς λοιπόν ξεφτιλίζετε τους άλλους, γιατί είστε από την φύση και την παιδεία σας ανίκανοι, να συνδιαλεχθείτε με κόσμιο τρόπο... Το έχουν καταλάβει, άπαντες... ” Δηλαδη τσαμπα προσπαθω να στρωσω χαρακτηρα?Ανικανος...?

• Τελικα θα μου απαντησεις ΒρεΑια?Εχω αλλαξει λιγο τωρα που λειπει ο "εξω απο δω"?Εχω γινει πιο καλος ανθρωπος?Πες μου...μετραει η γνωμη σου πολυ για μενα..

• Παντως δεν μου ειπες...Δεν βλεπεις μια διαφορα σε μενα? Δεν με βλεπεις λιγο καλυτερο ανθρωπο? Και το αλλο δεν απαντησες..Τωρα που εγινα αρχηγος θα ερθεις στην παρεα μου? Θα σε κανω διπλωματη