Search Results

Search results 1-20 of 298.

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

Αγαπητοί παίκτες,

Το νέο μας φόρουμ είναι πλέον διαθέσιμο: https://forum.ikariam.gameforge.com/

Ελπίζουμε ότι θα έχετε ευχάριστες στιγμές εκεί και θα δημιουργήσετε νέες αναμνήσεις με τους φίλους σας. Θέλουμε ένα υγιές περιβάλλον όπου όλοι παίκτες θα μπορούν να μοιραστούν τις ιδέες τους και να συζητήσουν σημαντικά θέματα σχετικά με το Ikariam.

Γι 'αυτό, ενημερώσαμε τους παλιούς κανόνες του φόρουμ. Παρακαλώ να διαβάσετε τον νέο κώδικα συμπεριφοράς της κοινότητας.
Επιπροσθέτως, επειδή το φόρουμ είναι κοινό για όλες τις κοινότητες Ikariam, μπορείτε, αν θέλετε, με τις κατάλληλες ρυθμίσεις να βλέπετε μόνο τον ελληνικό τομέα.

Σας καλούμε τέλος να ενημερωθείτε για μια σειρά από ερωτήματα που αφορούν το παιχνίδι ή το φόρουμ!

Σας υπενθυμίζουμε ότι το αυτό το φόρουμ θα είναι σε κατάσταση ανάγνωσης.

Απόλαυσέ το!
Η ομάδα του Ikariam.gr

• Κα ΚΑΤΙΑ Εσυ μπορει να δινεις κουφετακια αλλα εγω οταν πρεπει δινω μονο ΜΠΙΝΕΛΙΚΙΑ. Μην εξανιστασαι για καποιες συμπεριφορες εδω μεσα. Εσυ και ολοκληρη η Δ.Ο επιτρεψατε 10 χρονια τωρα τον εκτροχιασμο του φορουμ σε ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ Δεν τιμωρησατε ποτέ τους υπαιτιους παρα μονο τα θυματα. Οι θυτες εμειναν ανεγγιχτοι επειδη σας εχουν στο τσεπακι τους!!! ******* πλεον το παιχνιδι μετα τα σημερινα. Εσυ και η παρεα σου επετρεψες να γραφει ο ΜΙΚΑ στην αγορα του νησιου αυτα¨ ******* Εσυ και η παρεα σ…

• Κα ΚΑΤΙΑ Εσυ μπορει να δινεις κουφετακια αλλα εγω οταν πρεπει δινω μονο ΜΠΙΝΕΛΙΚΙΑ. Μην εξανιστασαι για καποιες συμπεριφορες εδω μεσα. Εσυ και ολοκληρη η Δ.Ο επιτρεψατε 10 χρονια τωρα τον εκτροχιασμο του φορουμ σε ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ Δεν τιμωρησατε ποτέ τους υπαιτιους παρα μονο τα θυματα. Οι θυτες εμειναν ανεγγιχτοι επειδη σας εχουν στο τσεπακι τους!!! ******* πλεον το παιχνιδι μετα τα σημερινα. Εσυ και η παρεα σου επετρεψες να γραφει ο ΜΙΚΑ στην αγορα του νησιου αυτα¨ ******* Εσυ και η παρεα σ…

• βρηκε ο sotos13 ο ΑΡΧΙΚΑΡΑΒΑΝΑΣ, μια ΑΡΚΟΥΔΑ στο παζαρι, ονοματι ΜΙΚΑ. Μολις την ξεδοντιασα και μου παραπονεθηκε η ΑΡΚΟΥΔΑ οτι του εριξα κολοσσο, ενω η μαχη γινοταν στην πολη του χαχαχαχ ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ, ενω η αληθεια ειανι αν και εχει ρεπο και ειχε ορεξη για φαπες, ηλθε το ...ΤΣΟΚΑΡΟ χαχαχα και τον πατησε τον κολοσσο. Ο παίκτης ΜΙΚΑ έγραψε pontie gere esi pathses kolosso Μάχη για την πόλη θειο (07.12.2018 1:16:55) ΜΙΚΑ[meme] από Εξαστερος, θειο, erxonte vs SΤING[RING] από ΜΥΞΑ, ΠΡΕΣ, θειο,…

• Quote from FRΕΕ_300: “Υ.Γ. ΣΥΓΝΩΜΗ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΓΙΑ ΤΥΧΟΝ ΟΡΘΟΓΡΑΦΗΚΑ ΛΑΘΟΙ ΑΛΛΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΠΟΙΟ ΠΙΤΣΙΡΙΚΑΣ ΛΟΓΟΚΡΙΘΗΚΕ . +1 Προειδοποίηση για Trolling. Georgeion ” δεν υπάρχει ισονομια. Εδώ ο Free αναφέρει την μάννα του warlike για περίεργες καταστάσεις και θεωρείται τρολλινκ, έτσι απλα Επειδή μπορεί ο Free...παραβαινοτας τους κανονισμους Quote from WAR LIKE: “Ειλικρινά μας τα έχεις πει πολλά. Κι αφού δεν παίρνεις ούτε από λόγια, ούτε από ποινές, Μόνιμος αποκλεισμός στο φόρουμ Κάτια…

• ΜΙΚΑ παικτουρα με οφ παιζεις ανετα...ας οψεται η κυρα τι φταιμε εμεις αν τον βαζει νωρις για νανι...ας νομοθετησει ο ΚΑΡΑΒΑΝΑΣ για τις κυραδες με τα τσοκαρα Ναυμαχία μπροστά από την πόλη θειο (05.12.2018 6:36:31) SΤING[RING] από ΜΥΞΑ vs ΜΙΚΑ[meme] από θειο --------------------------------------------------------------------------------------------- Φλογοβόλο...............................9(-3) - Φλογοβόλο.............................0(-100) Σκάφος-Έμβολο........................1002(-0) - .......…

• Μαρεσει όταν απολογεισται, μου φεύγουν οι κλανιες από τα γέλια. Ξυπνησα, τον νου σας, πάω για νυχτοκαματο βοδια!!!

• Quote from sotos13: “Μπάρμπα Λιακο μιλάς σε αυτούς που δεν παίζουν και καλά λόγω εορτών αλλά παίζουν 11 το βράδυ με 6 το πρωί και από τις 12 το μεσημέρι έως και το βράδυ γράφουν στο φόρουμ, κατά τα άλλα δεν έχουν χρόνο, γελάνε και τα μποτακια του γουορ κόκκινους σβέρκου λαικ ναουμε ” ΚΑΡΑΒΑΝΑ να βγάλεις πρόστιμο, ότι μόνο οι ΛΟΙΚΟΙ να ουμε παίζουν στην απαγορευμένη νυχτερινή ζώνη, θα στο επισημοποιησει η Nantia

• Quote from sotos13: “Τη λες ορε γιδαρακο?Χαχαχαχχαα πλακα εχετε μωρε με διασκεδαζετε απεριοριστα για συνεχιστε εχει ενδιφερον ” ΜΠΑΓΛΑΜΑΔΑΚΟ ΚΑΡΑΒΑΝΑ ΓΛΕΙΦΤΗ της Nantia, τον εσωσες τον Spooky , Korina2 και Dimitrios, ε ρε τι κανει η nantia Ριξε και μια ματια στον τοιχο του Co.Ma, ετσι για να βλεπουν οι παικτες τι παιχνιδι παιζεται 10 χρονια τωρα, της ΛΑΜΟΓΙΑΣ Με τσαντισες σημερα , παρε τον Τζοβανι κορνιζα !!! Μάχη για την πόλη ΙΟΣ (05.12.2018 2:00:38) SΤING[RING] από Ήφαιστος 3 vs gyovani7[S-W] …

• Quote from Tatakis_R: “ο ενας ριχνει ξυλο, ο αλλος δερνει διπλους, ο τριτος βαραει ασυστολα . παιδια να κατουρατε και λιγο, ειμαστε σε ηλικια που ο προστατης μεγαλωνει ” Ειπες να δηλωσεις την παρουσια σου, οτι υπαρχεις και εγραψες σαν τον ΟΗΕ. Αλλαξε ονομα και στο φορουμ SOSTIS Quote from SEPHIROTH-BEYBLADE: “αν είναι να παίξετε φάπες μεταξύ σας free και σώτο περιμένω καμιά σοβαρή αναφορά. γιατί για την ώρα στο νήμα μόνο βλακείες βλέπω όσο παρακολουθώ ” Τι εγινε με σενα, σου εστειλαν μηνυμα στον…

• Μάχη για την πόλη Κρουσταλλω (25.11.2018 3:51:29) SΤING[RING] από θειο, ΟΧΙ ΑΛΛΗ ΑΧΑΙΑ vs Leto[CHA] από --------------------------------------------------------------------------------------------- Λογχοφόροι...........................100(-11) - ............................................. Οπλίτης................................36(-0) - ............................................. Γυροκόπτερο............................60(-0) - ............................................. Βομβαρδιστικό αερόστ…

• Quote from citywolf: “Καλω τον ΑΡΧΗΓΟΣ σας naso , τον οποιο εκτιμω να επιληφθει αν θελετε ΙΣΟΝΟΜΙΑ και ΗΘΟΣ ΑΜΦΟΤΕΡΟΙ !!! ” Νοημονες συμπαικτες. Εσεις σιγουρα καταλαβατε οτι τον καλω να ΕΠΙΛΗΦΘΕΙ και οχι να ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ στο φορουμ !!! Ας τον βοηθησει καποιος στην ερμηνεια...στοκαινη

• Quote from citywolf: “Καλω τον ΑΡΧΗΓΟΣ σας naso , τον οποιο εκτιμω να επιληφθει αν θελετε ΙΣΟΝΟΜΙΑ και ΗΘΟΣ ΑΜΦΟΤΕΡΟΙ !!! ” Το παρον μηνυμα απευθυνεται σε νοημονες ανθρωπους και μονο !!! αφορα τα θαυματα, απεργουν οι Παπαδες λογω καταργησης της Δημοσιοπαλληλικης τους ιδιοτητας εκατερωθεν

• Quote from sotos13: “Οπως και οι λογαριασμοι που ριχνουν θαυματα σε ολα τα νησια μας?Απο δω και περα να δειτε ακομα και σε 17αρες που θα πανε τα θαυματα σας.... ” Ειστε οι τελευταιοι που θα παραπονιεστε για πτωση θαυματων. Ρωτα τον τΖΟΒΑΝι ποσους 10πλους εχει ενεργοποιησει απο CHA να ριχνουν θαυματα εδω και χρονια, πιρος1, ΑΠΡΟΣΑΡΜΟΣΤΟΣ συμμαχια CHAMPIONS σε νησι μου ΑΠΡΟΣΑΡΜΟΣΤΟΣ Δεν σε θεωρω υπαιτιο φυσικα αλλα δεν εχεις και την πυγμη να εφαρμοσεις το ΔΙΚΑΙΟ. Καλω τον ΑΡΧΗΓΟΣ σας naso , τον οπ…

• Quote from FRΕΕ_300: “ΓΙΑ ΜΥΘΩΠΛΑΣΤΗΣ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΟΣ. ΑΛΛΑ ΟΛΟΣ ΤΥΧΑΙΟΣ Ο ΧΑΡΟΣ ΑΝΑΙΒΗΚΕ ΣΕ ΣΤΡΑΤΗΓΟΥΣ ΚΑΙ ΕΠΕΣΕ ΣΕ ΣΤΡΑΤΗΓΟΥΣ Η ΠΙΚΑ. ΕΓΩ ΜΕΡΕΣ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΤΗΝ ΜΙΚΑ ΕΧΕΙ ΣΤΑΘΕΡΟΥΣ ΣΤΡΑΤΗΓΟΥΣ. ΤΩΡΑ ΑΝ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΟΙ ΛΥΚΟΙ ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΜΕΜΟΝΟΜΕΝΑ Ο ΣΩΤΟΣ ΤΟΤΕ ΕΓΩ ΠΑΩ ΠΑΣΩ. ΕΠΙΣΗΣ ΟΙ ΣΥΜΜΑΧΟΙ ΜΟΥ ΜΕΤΑΦΕΡΟΥΝ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΕΝΤΟΣ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΧΥΔΑΙΑ ΚΑΠΟΥ ΑΛΛΟΥ. ΕΓΩ ΣΑΝ ΑΡΧΗΓΟΣ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΧΑΡΕΣ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ. Υ.Γ. ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΙΑ ΣΤΑΘΕΡΗ ΠΑΡΕΑ …

• ΜΙΚΑ συνεχεια...συμμαχοπουλο των S-W Μάχη για την πόλη ΣΤΥΛΙΑΡΙ (26.11.2018 12:24:20) ΜΙΚΑ από θειο, θειο1 vs SΤING[RING] από ΣΤΥΛΙΑΡΙ, ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ --------------------------------------------------------------------------------------------- ............................................. - Λογχοφόροι............................196(-0) Οπλίτης...............................0(-333) - Οπλίτης.............................614(-163) Γυροκόπτερο............................0(-69) - Γυροκόπτερο............…

• Quote from Akritas S-W: “κατασχας εισαι απο τους μεγαλυτερους ψευταραδες του ικαριαμ. κοιμοσουν εκεινο το βραδυ μπαρμπατασο? εκλεισες ματι? δεν ειχες ολο το νησι δικο σου? το λερωσες το βρακακι τασουλη και λεγε δικαιολογιες οσες θελεις. δεν τολμησες να μεινεις γιατι θα ξεβρακωνα στο ξυλο αλλα ειπαμε ματι δεν εκλεισες χαχαχαχαχα ” Παραιτουμαι Η επιστημη σηκωνει τα χερια ψηλα μαζι σου !!! Αλλα εννοω, αλλα καταλαβαινεις, ΤΟΥΒΛΟ κανονικο και θυμισε μας που με εχεις ξεβρακωσει

• Quote from Akritas S-W: “ναι ρε ηταν και δυο τρεις παρα διπλα με 250.000 εκαστος να χτυπησουμε το θηριο τον τασουλη χαχαχαχα ονειρευεσαι μπαρμπατασο και οντως εισαι μυθοπλαστης η αληθεια ειναι οτι προχθες το λερωσες το βρακακι και βγαινεις τωρα και το παιζεις πολεμησταρας. τασουλη εεεεε τασουλη χαχαχαχα ” Κοιμαμαι τα βραδυα ησυχος και ειρηνικα επειδξ ειμαι φιλαληθης και λεω τα παντα με το ονομα τους!!! Σε αντιθεση με σενα που εισαι ενας ΙΚΑΡΙΑΜΙΚΟΣ ΑΠΑΤΕΩΝΙΣΚΟΣ Νατος ο ΤΖΟΒΑΝΑΚΟΣ μαζι σου ΨΕΥΤΑΚ…

• Quote from Akritas S-W: “ελα ρε μπαρπατασο που εισαι? σταματισες το τρεξιμο? χαχαχαχα εσυ διπλους δεν εχεις ? μπαρμπατασο πες ρε εδω στους αλλους τι τρεξιμο εριχνες προχθες απο τον φοβο σου μην σε πετυχω. οποτε ασε τις μαγκικες αναφορες με μικες και ξεμικες. ηρθα προχθες σε νησι που ησουν με δεκα πατηματα και το λερωσες το βρακακι μπαρμπατασο. τωρα βγαζεις αναφορες και καμαρωνεις σαν γυφτικο σκεπαρνι οτι εισαι παιχταρας. ασε ρε... τασουλη ε τασουλη....... ” ΧΑΖΟΥΛΗ Ε ΧΑΖΟΥΛΗ τι νομιζεις ειμαι γι…

• ΚΥΝΗΓΟΣ ΕΠΙΚΗΡΥΓΜΕΝΩΝ ΜΙΚΑ Σε αλλη περιπτωση δν θα σπαταλουσα σαλιο για τον ΜΙΚΑ, ουτε καν ηλεκτρονικο μελανι αλλα αξιζει αυτη την φορα ο κοπος. Ο ΜΙΚΑ ειναι ενας εκ των πολλων λογαριασμων χωρις συμμαχια του jovanni7, οχι οτι φταιει αυτος αφου μας δινει το δικαιωμα το πaιχνιδι να εχουμε παμπολλους. Ο ΜΙΚΑ λοιπον βρηκε κενο σε νησι της ΙΛΙ, τρυπωσε, εφτιαξε μια δεκαρα πολη με ΝΑΟ 1, αρχισε να ριχνει το θαυμα και να ενοχλει τους συμμαχους. Εφαγε αρκετο ξυλο, εδωσε κιολας στον συμμαχο πανω στο νησι…

• Quote from WAR LIKE: “ΑΚΡΙΤΑ ΜΗΝ ΜΙΛΑΣ ΕΣΥ ΚΑΙ ΛΟΓΟΚΡΙΘΗΚΕ !!!!!ΕΤΟΙΜΟΣ ΗΣΟΥΝ ΝΑ ΤΗΝ ΠΕΙΣ ΛΟΓΟΚΡΙΘΗΚΕ ΠΑΛΙ!!! ” Ολα τα λεφτα εδω !!!