Search Results

Search results 1-20 of 456.

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

Αγαπητοί παίκτες,

Το νέο μας φόρουμ είναι πλέον διαθέσιμο: https://forum.ikariam.gameforge.com/

Ελπίζουμε ότι θα έχετε ευχάριστες στιγμές εκεί και θα δημιουργήσετε νέες αναμνήσεις με τους φίλους σας. Θέλουμε ένα υγιές περιβάλλον όπου όλοι παίκτες θα μπορούν να μοιραστούν τις ιδέες τους και να συζητήσουν σημαντικά θέματα σχετικά με το Ikariam.

Γι 'αυτό, ενημερώσαμε τους παλιούς κανόνες του φόρουμ. Παρακαλώ να διαβάσετε τον νέο κώδικα συμπεριφοράς της κοινότητας.
Επιπροσθέτως, επειδή το φόρουμ είναι κοινό για όλες τις κοινότητες Ikariam, μπορείτε, αν θέλετε, με τις κατάλληλες ρυθμίσεις να βλέπετε μόνο τον ελληνικό τομέα.

Σας καλούμε τέλος να ενημερωθείτε για μια σειρά από ερωτήματα που αφορούν το παιχνίδι ή το φόρουμ!

Σας υπενθυμίζουμε ότι το αυτό το φόρουμ θα είναι σε κατάσταση ανάγνωσης.

Απόλαυσέ το!
Η ομάδα του Ikariam.gr

• Quote from Akritas S-W: “Quote from NIGHT_WOLF: “κλαψιαρης ? χαχαχα εσυ μονιμα κλαιγεσαι οταν ανεβαζω καμια αναφορα .....................ποσταρισμα μαχων -κλαμα ο ακριτας ......και μετα οι γνωστες ατακες ,ελα στις πολεις μου .....περιμενε να εχω κανει καταληψη εκει σε ολο το νησι να ειμαι και αμυνομενος στην πολη μου και οτι βλακεια σου κατεβει στο κεφαλι ,την αμολας .......ο μαγκας ειναι αυτος που κανει μαχες ,παρε θαρρος ακριτα και κανε καμια μαχη ” βρε κλαψιαρη γιωργακη. ειπαμε οτι εισαι μπαρ…

• κλαψιαρης ? χαχαχα εσυ μονιμα κλαιγεσαι οταν ανεβαζω καμια αναφορα .....................ποσταρισμα μαχων -κλαμα ο ακριτας ......και μετα οι γνωστες ατακες ,ελα στις πολεις μου .....περιμενε να εχω κανει καταληψη εκει σε ολο το νησι να ειμαι και αμυνομενος στην πολη μου και οτι βλακεια σου κατεβει στο κεφαλι ,την αμολας .......ο μαγκας ειναι αυτος που κανει μαχες ,παρε θαρρος ακριτα και κανε καμια μαχη

• Quote from Akritas S-W: “εμαθα οτι τον γιωργακη δεν τον αντεξαν οι ιλι και τον σουταραν μαλιστα το κλωτσιδι το εφαγε με βατραχοπεδιλο XXL. μαλλον το παλτο ο γιωργακης δεν εκοβε τις μπαρουφες ουτε μεσα στην συμμαχια του. αντε γιωργακη παρε θαρρος και ελα με την προυποθεση να εχεις φαει πολλα φασολια. ” χαιρομαι που παρακαλας να ερθω να σε πονεσω ,καμια αναφορα εχεις? εστω και των τελευταιων μηνων . οταν φαρμουλα ακριτα μαθεις ικαριαμ και κοψεις να παιζεις με τις κουκλιτσες σου ποσταρε αναφορες κα…

• Quote from Akritas S-W: “Quote from NIGHT_WOLF: “Quote from Akritas S-W: “ασε ρε παρταλι γιωργακη που σε πηγαινε κοντρα στην ανηφορα που θα μιλησεις κιολας. μπαρουφα ε μπαρουφα τοσο καιρο σε ξεφτιλιζω εδω στο φορουμ μπας και τολμησεις ρε παλτο και ερθεις να δουν ολοι τι ασχετος που εισαι. λοιπον γιωργακη ατζαμη δεν μπορεις να να κανεις βουβα και να μην πεις....μπαρουφες . ειπαμε οκ γελαμε με σενα αλλα μουγκα κανα δυο μερες μετα πες τις γιωργακιες παλι. λοιπον γιδοπαλτο μουγγα και οποτε θες ελα κ…

• Quote from Akritas S-W: “ασε ρε παρταλι γιωργακη που σε πηγαινε κοντρα στην ανηφορα που θα μιλησεις κιολας. μπαρουφα ε μπαρουφα τοσο καιρο σε ξεφτιλιζω εδω στο φορουμ μπας και τολμησεις ρε παλτο και ερθεις να δουν ολοι τι ασχετος που εισαι. λοιπον γιωργακη ατζαμη δεν μπορεις να να κανεις βουβα και να μην πεις....μπαρουφες . ειπαμε οκ γελαμε με σενα αλλα μουγκα κανα δυο μερες μετα πες τις γιωργακιες παλι. λοιπον γιδοπαλτο μουγγα και οποτε θες ελα και θα βρω εγω τροπο να σε ξεβρακωσω παλι μονο μην…

• αυτη ....επι 5 γιατι δεν ειχε βοηθητικα και επρεπε να παταω σημαια και να ξαναστελνω ...........................................................................................................................Ναυμαχία μπροστά από την πόλη Porto Leone (06.11.2018 7:07:00) giorgio80 από City vs feos[S-W] από Porto Leone --------------------------------------------------------------------------------------------- Σκάφος-Έμβολο.........................16(-54) - Σκάφος-Έμβολο........................40…

• Quote from Akritas S-W: “Quote from NIGHT_WOLF: “Quote from Akritas S-W: “Quote from NIGHT_WOLF: “ Quote from phainοmenoN: “Εγω απλα θα ενημερωσω και τους ΙΛΙ και τους πιθανους εικονικους μου αντιπαλους (Για να μην ξεχνιομαστε οτι οτι κοντρα εχουμε μενει εδω...) Οτιδηποτε πατε να κανετε εχουν γινει προ πολλου...Προσεχετε πως παιζετε γιατι ποτε δεν ξερετε..Ο,τι κανετε μπορουν ευκολα να γινουν χ10 χειροτερα εναντιον σας... Μια ιστοριουλα μικρη...Κατι παιδακια πηγαν σε εναν κοσμο να κανουν οτιδηποτ…

• Quote from Akritas S-W: “Quote from NIGHT_WOLF: “ Quote from phainοmenoN: “Εγω απλα θα ενημερωσω και τους ΙΛΙ και τους πιθανους εικονικους μου αντιπαλους (Για να μην ξεχνιομαστε οτι οτι κοντρα εχουμε μενει εδω...) Οτιδηποτε πατε να κανετε εχουν γινει προ πολλου...Προσεχετε πως παιζετε γιατι ποτε δεν ξερετε..Ο,τι κανετε μπορουν ευκολα να γινουν χ10 χειροτερα εναντιον σας... Μια ιστοριουλα μικρη...Κατι παιδακια πηγαν σε εναν κοσμο να κανουν οτιδηποτε μπορουσαν για να μας νικησουν...Δυστυχως ΑΠΕΤΥΧ…

• Quote from phainοmenoN: “Εγω απλα θα ενημερωσω και τους ΙΛΙ και τους πιθανους εικονικους μου αντιπαλους (Για να μην ξεχνιομαστε οτι οτι κοντρα εχουμε μενει εδω...) Οτιδηποτε πατε να κανετε εχουν γινει προ πολλου...Προσεχετε πως παιζετε γιατι ποτε δεν ξερετε..Ο,τι κανετε μπορουν ευκολα να γινουν χ10 χειροτερα εναντιον σας... Μια ιστοριουλα μικρη...Κατι παιδακια πηγαν σε εναν κοσμο να κανουν οτιδηποτε μπορουσαν για να μας νικησουν...Δυστυχως ΑΠΕΤΥΧΑΝ.. Μην καταληξετε σαν αυτα τα παιδακια που πλεο…

• η χαζοπαρεα του φορουμ μιλαει μεταξυ της .μια κοτσανα ο ενας μια ο αλλος υπαρχει ανταγωνισμος στο φουλ απο την...oratios και σια ,ολοι με περικεφαλαια ,γιατι σταματησατε? μηπως ειναι η ωρα ξεκουρασης του φορουμ ?

• ορατιουλη πες την αληθεια ....οταν εχει πεσει φαπα σε βαζουν στην συμμαχια ,σου δινουν και τον στρατηγο και ποσταρεις να κλεισουν τα νηματα ,μονο γι αυτο κανεις ταγαρι μου εσυ χαχαχαχαχα

• Quote from οratios: “καλησπέρα να ξανα-κλειδώσει το τρεχον νημα παρακαλώ ca2400ecca48fb30f8937eafc417fb72.png ο Στρατηγός των SW-TB ” κλοουν με κοκκινη μυτουλα ,χαχαχα απο τοτε γελαγαμε μαζι σου ...και ο κλοουν με την πρασινη μυτουλα ..ο αρχηγος σου..... prnt.sc/kkva16 χαχαχα ηγεσια για κλαματα ....παλι καλα το καταλαβαν τα μελη και το διαλυσαν το τσιρκο που στησατε εσυ και ο σωτος .............

• ας πουμε επιτελους την αληθεια για τις ωρες ξεκουρασεις των παικτων .....μεγαλα λαμογια ειναι και οι στρατηγοι των συμμαχιων ,που παιρνουν τηλ χαραματα και τιναζοντε οι παικτες με τις σωβρακοφανελες απο τα κρεβατια τους για να μπουν online να αποκρουσουν καποια επιθεση. αυτοι φταινε τις περισσοτερες φορες

• Quote from οratios: “βλεπεις βεβαια πως ο συμπαικτης σου δεν ειχε ουτε τις μισες μονάδες.... μάντεψε λοιπον ποιος έφαγε το ξυλο ” προφανως εγω ,ετσι ειναι ,ποτε δινεις ποτε παιρνεις σε αυτη τη ζωη

• δεν ειμουν καλος σε συνεργασιες ,ειναι γεγονος ....στεναχωρηθηκα εκεινες τις φορες γι αυτο αποφασισα να παιξω μονος μου ....................................................................................Ναυμαχία μπροστά από την πόλη Δαίμων (14.09.2017 13:45:25) giorgio80[AοI] από ΗΧΟΣ ΘΑΝΑΤΟΥ, SpazFrag 66 vs sotos13[S-W] από Δαίμων, ΕΛΑΦΟΝΗΣΟΣ, Σίμος --------------------------------------------------------------------------------------------- Σκάφος-Έμβολο.......................1919(-59) - Σκάφ…

• Quote from οratios: “Quote from NIGHT_WOLF: “ψαξε να βρεις στο φορουμ καμια μαχη δικη μου ” Quote from sotos13: “Ναυμαχία μπροστά από την πόλη χαλαρά (12.10.2017 10:06:25) Ο ΝΑΥΑΓΟΣ[S-W] από ΘΕΙΟ 2, χαλαρά, ΘΕΙΟ, marco polo, sotos13[S-W] από marco polo, ΘΕΙΟ 2, ΘΕΙΟ, ΑΚΡΙΤΑΣ ΔΙΓΕΝΗΣ[S-W] από ΘΕΙΟ 2, χαλαρά, ΚΡΑΣΙ 1, ATHENA GODDESS[S-W] από ΘΕΙΟ 2, χαλαρά, ΘΕΙΟ, nasοs79[S-W] από megas napolewn, TAKHS[S-W] από ΘΕΙΟ 2, χαλαρά, ΘΕΙΟ vs geomαn[UNITE] από LION-FEVER, kwstasss[UNITE] από ΜΑΡΜΑΡΟΘΕΙΟ, R…

• Quote from Akritas S-W: “Quote from NIGHT_WOLF: “Quote from Akritas S-W: “Quote from NIGHT_WOLF: “Quote from Akritas S-W: “εσυ ρε γιωργακη ποτε εκανες μαχη και δεν σε μελανιασε στο ξυλο? ποτε? οσο για τον ορατιο για να το φτασεις εσυ και κατι αλλοι στις μαχες στο ικαριαμ οχι καρβελιας φουρνους ολοκληρους πρεπει να φατε και αν. γιωργακη ολο κοκο και γαργαρα εισαι . δεν σε βλεπω στην γειτονια. παλτο ε παλτο ” ψαξε να βρεις στο φορουμ καμια μαχη δικη μου ,αν δεν βρεις στειλε προσωπικο ,και βεβαια ο…

• Quote from Akritas S-W: “Quote from NIGHT_WOLF: “Quote from Akritas S-W: “εσυ ρε γιωργακη ποτε εκανες μαχη και δεν σε μελανιασε στο ξυλο? ποτε? οσο για τον ορατιο για να το φτασεις εσυ και κατι αλλοι στις μαχες στο ικαριαμ οχι καρβελιας φουρνους ολοκληρους πρεπει να φατε και αν. γιωργακη ολο κοκο και γαργαρα εισαι . δεν σε βλεπω στην γειτονια. παλτο ε παλτο ” ψαξε να βρεις στο φορουμ καμια μαχη δικη μου ,αν δεν βρεις στειλε προσωπικο ,και βεβαια οποιος αλλος θελει να δει μερικες αναφορες .... ” …

• Quote from Akritas S-W: “εσυ ρε γιωργακη ποτε εκανες μαχη και δεν σε μελανιασε στο ξυλο? ποτε? οσο για τον ορατιο για να το φτασεις εσυ και κατι αλλοι στις μαχες στο ικαριαμ οχι καρβελιας φουρνους ολοκληρους πρεπει να φατε και αν. γιωργακη ολο κοκο και γαργαρα εισαι . δεν σε βλεπω στην γειτονια. παλτο ε παλτο ” ψαξε να βρεις στο φορουμ καμια μαχη δικη μου ,αν δεν βρεις στειλε προσωπικο ,και βεβαια οποιος αλλος θελει να δει μερικες αναφορες ....

• Quote from Akritas S-W: “Quote from NIGHT_WOLF: “Quote from Akritas S-W: “Quote from NIGHT_WOLF: “τελικα μαθαμε οτι ο φαρμο mentalist ειναι λογ προσωρινος του ορατιου ,λεγαμε και μεις πιο ειναι αυτο το γιδι που εφαγε τοσες φαπες απο τον παναγιωτηςς χαχαχαχαχα.......πολυ bulling βλεπω ,καλα τα πατε ” να και το παλτο ο γιωργακης χαχαχαχαρε γιωργακη λες εσυ καποιον αλλον φαρμα??? με τι μουτρα με τα δικα σου? αχαχαχαχαγιδι σαν και εσενα γιωργακη που να τον ξεβρακωνουν στο ξυλο δεν υπαρχει αλλο.εχουμ…