Search Results

Search results 1-20 of 95.

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

Αγαπητοί παίκτες,

Το νέο μας φόρουμ είναι πλέον διαθέσιμο: https://forum.ikariam.gameforge.com/

Ελπίζουμε ότι θα έχετε ευχάριστες στιγμές εκεί και θα δημιουργήσετε νέες αναμνήσεις με τους φίλους σας. Θέλουμε ένα υγιές περιβάλλον όπου όλοι παίκτες θα μπορούν να μοιραστούν τις ιδέες τους και να συζητήσουν σημαντικά θέματα σχετικά με το Ikariam.

Γι 'αυτό, ενημερώσαμε τους παλιούς κανόνες του φόρουμ. Παρακαλώ να διαβάσετε τον νέο κώδικα συμπεριφοράς της κοινότητας.
Επιπροσθέτως, επειδή το φόρουμ είναι κοινό για όλες τις κοινότητες Ikariam, μπορείτε, αν θέλετε, με τις κατάλληλες ρυθμίσεις να βλέπετε μόνο τον ελληνικό τομέα.

Σας καλούμε τέλος να ενημερωθείτε για μια σειρά από ερωτήματα που αφορούν το παιχνίδι ή το φόρουμ!

Σας υπενθυμίζουμε ότι το αυτό το φόρουμ θα είναι σε κατάσταση ανάγνωσης.

Απόλαυσέ το!
Η ομάδα του Ikariam.gr

• Από όσο έχω καταλάβει μιας και απουσίαζα κανά 6μηνο από το παιχνίδι και επανήλθα μόνο και μόνο για να βοηθήσω φίλους και όχι να μπλέξω με ίντριγκες και ξεκατινιάσματα, φίλε k2skis διαθέτεις μία προσωπικότητα σοβαρή. Το να έγινε και κάποιο λάθος στην σούμα σου δεν τρέχει κάτι άλλωστε στο τέλος γίνεται η σούμα και τα βρίσκουμε. Πάντως αγαπητή μου Duck επέτρεψε μου να σε διορθώσω λίγο, και ασχέτως του τελικού αποτελέσματος που εμένα προσωπικά δεν με ενδιαφέρει μιας και είναι ένα παιχνίδι, όταν πρωτ…

• Ρε ποντιακό ανέκδοτο ακόμα τα ίδια λες? Δεν βαρέθηκες? Παμε να σου φρεσκαρω την μνήμη γιατί από τις φαπες έχεις λαλησει! Σε εοαιξα σαν crev σου διελυσαμε την συμμαχια και προσωπικά εγώ με τον κονστανταν σε κάναμε άλογο και εσένα και όλους τους τωρινούς διπλούς σου που τότε ήταν πραγματικοί παίχτες και το παρατησαν! Σε παίξανε πριν κάνα χρόνο πάλι διελυσες την συμμαχία και παρακαλουσες να λήξει! Μόνο να έρθω και από κοντά ***λογοκρίθηκε*** δεν έχω κάνει! Τι άλλο θες για να παραδεχτεις ότι εκτός α…

• Καλησπέρα και από εμένα. Μετά από σχεδόν ένα χρόνο απραξίας-αποχής από το παιχνίδι έμαθα ότι πάλι κάποιοι κάναν τα ποντιακά τους. Και μαζί τους πήραν και κάτι τυχάρπαστους πρώην συμμάχους που τον πόντιο τον έχωναν πολλά μπινελίκια σε προηγούμενο πόλεμο. Βρε πως γρήγορα ξεχνάνε κάποιοι το παρελθόν προκειμένου να αποκομίσουν προσωπικά οφέλη. Αλλά είπαμε έλειψα πολύ καιρό και έχασα επεισόδια. Για αυτό επέστρεψα και εγώ για λίγο έτσι να γελάσω με την κατάντια κάποιων πρώην "συμμάχων" που είχε φέρει …

• Αφού το έχουμε γυρίσει στην πλάκα ας αρχίσω και εγώ που μου έχετε λείψει βρε κουτά. Πάμε σε μία ανάλυση κειμένου να γελάσουμε τώρα χαχαχαχα Quote from pananton: “ήτε” Μήπως ο ποιητής-αρχικωμωδός ήθελε να γράψει ίτε παίδες ελλήνων? Μήπως κάτι άλλο? Βρα αυτά τα άτιμα τα αυτόματα διορθωτικά ορθογραφίας ότι θέλουν βγάζουν.Quote from pananton: “Εμεις πάντως ειμαστε έσω έτοιμοι και ο νοών νοείτω ” Βρα αγαπητέ pananton αφού δεν το έχεις γιατί προσπαθείς να εντυπωσιάσεις με εκφράσεις που δεν κατέχεις. Κ…

• Για να μην λέει κανείς ότι δεν απαντάω και κρύβομαι και ειδικά ο φαεθωνομαργαρίτος καθώς είναι γνωστό σε όλον τον κόσμο ζέτα το πόσο "καθαρή" συμμαχία είστε (βλέπε ΠΙΡΑΝΧΑ, PADELIS, MAD, konde, Black Knight κλπ) πάμε αγαπητέ φαεθωνομαργαρίτε να σου απαντήσουμε ένα προς ένα για να μην παρουσιάζετε τα πράγματα όπως σας βολεύει και όπως θέλετε. Μετά απο αυτό απλά όλοι θα καταλάβουν για το "ήθος" και την αξιοπρέπεια που επικαλείστε με ψέμματα και λάσπη... Quote: “KIRIM: Αυτός ο τύπος που γνωρίζει το…

• OYK Ναυμαχία μπροστά από την πόλη ΠΥΡ ΤΟ ΕΞΩΤΕΡΩΝ (15.12.2013 10:22:47) ZOUNTINIO από ΤΕΚΝΟ ΤΙ ΓΛΕΝΤΙ vs Billy93 VG από Εχει Φαρμες Εδω, isildur από ΠΥΡ ΤΟ ΕΞΩΤΕΡΩΝ --------------------------------------------------------------------------------------------- Σκάφος-Έμβολο.........................121(-0) - Σκάφος-Έμβολο...........................0(-3) Φλογοβόλο..............................50(-0) - Φλογοβόλο...............................0(-1) Μεταφορικό αερόστατων..................15(-0) - Μεταφ…

• OYK Ναυμαχία μπροστά από την πόλη ΕΛΑΤΕ ΟΛΟΙ ΧΑ (17.12.2013 21:35:18) Medikos από pou 8elete, ΕΛΑΤΕ ΟΛΟΙ ΧΑ, ΠΙΤΣΑ ΒΙΛΓΑΡΙΑΣ, KING LEONIDAS από ΕΛΑΤΕ ΟΛΟΙ ΧΑ, pou 8elete vs ΛΕΥΚΗ ΣΚΙΑ από ΕΛΑΤΕ ΟΛΟΙ ΧΑ, ΠΙΤΣΑ ΒΙΛΓΑΡΙΑΣ, ΕΤΟΙΜΑΣΟΥ, aprosklitos6, ee vourdoula --------------------------------------------------------------------------------------------- Σκάφος-Έμβολο.......................288(-198) - Σκάφος-Έμβολο......................1412(-198) Φλογοβόλο...........................114(-240) - Φλογοβ…

• Συνεχίστε το βόθρο σας εμείς δεν πρόκειτε να σας ακολουθήσουμε απο εδώ και στο εξής. Ευχαρίστως να ανατρέξουμε στα μήνύματα εδώ στο φόρουμ για να δούμε ποιος προκαλεί και σε ποιόν έγιναν συστάσεις επανειλημένα δημόσια στο φόρουμ να σταματήσει γιατί θα ακολουθηθεί η ίδια τακτική απο την ΟΥΚ. Αλλά προφανώς εκεί μέσα δεν υπάρχει ηγεσία σοβαρή να σταματήσει 2-3 που απλά ότι αξίζετε είστε και έξω απο εδώ. Εδώ τις απειλές και την εξύβριση ο αρχηγός σας την χαρακτήρισε "ΕΝΑ ΑΠΛΟ ΛΑΘΟΣ". Θα το ξαναπώ άλ…

• Μετόνικ προφανώς ξεχνάς ότι εδώ τα γραπτά μένουν. Το κλίμα μέσα εδώ τον πρώτο καιρό ήταν άψογο μέχρι που εμφανίστηκες. Προφανώς ξεχνάς ότι από τα πρώτα σου κείμενα σου γράψαμε να σταματήσεις τα κοσμητικά αλλά μας έγραψες κανονικά δημιουργώντας ένταση και ανακατοσούρα. Συγνώμη δεν πρόκειτε εσύ προσωπικά να ακούσεις ποτέ απο το στόμα οποιουδήποτε στην ΟΥΚa αν δεν συμμορφωθείς γιατί είσαι απλά ο χείριστος εκεί μέσα. Πρώτα θα μεριμνησεις εσύ σε όσους απο την αρχή έχεις προσβάλλει και μετά το συζητάμ…

• Μετονικ θα στο πω τελευαταία φορά και ελπίζουμε να το εμπεδώσεις ή επιτέλους να σταματήσει την λογοδιάρροια σου κάποιος. Σταμάτα τα κοσμητικά επίθετα και τους χαρακτηρισμούς. (σαύρα, μπούφο κλπ) Στο έχουμε πει χιλιάδες φορές και συνεχίζεις να προκαλείς με διάφορα κοσμητικά με αποτέλεσμα να προκαλείς τον εκνευρισμό και τις ανάλογες απαντήσεις που δυστυχώς φεύγουν και απο εμένα κάνοντας το ίδιο ακριβώς λάθος και μάλιστα σε άτομα που δεν φταίνε. Το έχω γράψει πολλές φορές εδώ μέσα απο τότε που άρχι…

• Tελικά όλα κλάψα είστε....με τίποτα δεν είστε ευχαριστημένοι...Πραγματικά τέτοια μίρλα και κλάψα βρε φαεθωνάκο και μετονάκο πρώτη φορά βλέπω απο συμμαχία.Αλλά το ξέρετε ότι όταν θελήσουμε και πάλι θα βλέπετε την πλάτη μας και εμείς θα περνάμε ξεκούραστα και ωραία και εσείς θα καίγεστε πάνω απο το pc το ξημέρωμα και για αυτό στριγγλίζετε...Ετσι είναι η ζωη...Αλλοι την περνάνε μόνοι πάνω σε pc και ικανοποιημένοι να δουλεύουν κανά 4ωρο γιατί τις υπόλοιπες ώρες παίζουν ικάριαμ και άλλοι γελάνε μαζί …

• Ωπα ΠΑΝΤΕΛΟΣΑΜΑΝΘΑ το πέτυχες το χρωματάκι αχαχαχα.... Συνέχισε την κλάψα απο τις σφαλιάρες σου τώρα ΛΙΓΕ. Στο επόμενο ξενύχτι σου σε αναμένουμε φαρμούλα... Αντε γεια τώρα.... Υ.Γ.: Παντελοσαμάνθα μας μόνο μην κάνεις νευράκια χαρά μου....Φιλάκια στην μούρη!!! Υ.Γ.2: Μόλις σταμάτησε από τις φάπες που μάζευε ο ΠΑΝΤΕΛΟΣΑΜΑΝΘΑΣ ξεκίνησε ο ΑΚΑΛΕΣΤΟΣ αχαχαχα... Α ρε ΠΑΝΤΕΛΟΣΑΜΑΝΘΑ τώρα έγινες και ΑΚΑΛΕΣΤΟΣ??? Δεν βρέχει όντως εσένα φτύνουν και μας παίρνουν ξόφαλτσες..... Προσοχή στις εκφράσεις σας ~ A…

• OYK Απλά λίγος..... Ναυμαχία μπροστά από την πόλη NANTIA-5-z (06.12.2013 3:47:07) SSAINI από CASUS BELLI, NANTIA-5-z, Polis vs padelis από Γυαλουργείο, NANTIA-5-z, NANTIA-9-z --------------------------------------------------------------------------------------------- Σκάφος-Έμβολο.......................234(-162) - Σκάφος-Έμβολο.......................162(-162) Κανονιοφόρο...........................106(-0) - Κανονιοφόρο............................84(-0) Έμβολο ατμού.........................401(-6…

• ΟΥΚ Φλογίτσες ο αρούλης όταν λείπω μου τρώει...ναι οκ είναι κατόρθωμα αχαχαΠως γίνεται στο λεπτό που μπαίνω όμως να χάνει κονιάματα χαχαχαΚαι μην πει κανείς λόγο κολοσσού αλλά λόγω ασχετοσύνης...ΓΕΛΑΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΟΛΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΑΣΧΕΤΟΣΥΝΗ ΣΑΣ ΑΧΑΧΑΧΑΚαλό ξενύχτι και καλό 3ημερο...Εγώ πάντως θα λείπω ταξιδάκι οπότε εκκερούλαεκεί που πέταξες στην 17η θέση καλά να περάσεις το ΣΚ αχαχαχα Ναυμαχία μπροστά από την πόλη 222(06.12.2013 0:29:46)kirim από 222vsAT-xXx από ΑΒΙΑΣΤΑ, ΙΚΑΡΙΑ_V, Αθερας, ekker από My…

• Padelako ασε την κλάψα για τις φάπες που μάζεψες στον πηρύνα σου μέρα μεσημέρι. Είπαμε η αλλαζωνεία είναι κακό πράγμα και η αίσθηση της υπεροψίας. Να κάνεις όσα τικετάκια θες. Άλλωστε γνωρίζουμε καλά ότι είσαι γνωστός συγγενής του Αρτέμη Μάτσα. Εχεις κάθε δικαίωμα. Μόνο που μπερδέυεσαι λίγο και λες και ψεμματάκια. Στον ρέμο πλήν μίας περίπτωσης ή δύο το πολύ οι κατάσκοποι σου πιάστηκαν. Επειδή εσύ αποτελείς μια απο τις ντροπές του ικαριαμ μιας και είσαι ένας απο τους αποδεδειγμένα παραχαράκτες τ…

• OYK Μάχη για την πόλη Polis (23.11.2013 7:20:43) Billy93 VG από GLX vs ΛΕΥΚΗ ΣΚΙΑ από Ο ΤΑΞΙΔΙΑΡΗΣ --------------------------------------------------------------------------------------------- Λογχοφόροι............................528(-0) - Λογχοφόροι............................0(-500) Γυροκόπτερο..........................148(-32) - Γυροκόπτερο...........................25(-35) Κριός..................................30(-0) - Κριός.................................24(-16) Μάγειρας.................…

• Ναυμαχία μπροστά από την πόλη ΠΥΡ ΤΟ ΕΞΩΤΕΡΩΝ (23.11.2013 3:46:33) Maiko από alexandria 6, ΠΥΡ ΤΟ ΕΞΩΤΕΡΩΝ vs isildur από ΠΥΡ ΤΟ ΕΞΩΤΕΡΩΝ --------------------------------------------------------------------------------------------- Σκάφος-Έμβολο..........................0(-65) - Σκάφος-Έμβολο..........................2(-54) Φλογοβόλο.............................28(-72) - Φλογοβόλο.............................0(-144) ............................................. - ................................…

• Μαθήματα ορισμού φάπας σε παίχτες online με ήφαιστο. Εσείς αυτό απλά δεν μπορείτε...... Θες και ανάλυση? Δες παρακάτω αχαχαχα. Εσύ συνέχισε να διπλοποστάρεις αναφορές μας κουταβάκι.... Αλλωστε είπαμε πολύ μπλα μπλα και απο ουσία μηδέν... Και απο όσο βλέπω κατεβαίνετε σε άτομα βρε...Τι στο καλό δεν είσασταν έτοιμοι για πόλεμο? 97 και κατεβαίνει. Οχι γιατί κάποιοι μπορεί να μην το παρατήρησαν βρε.... Quote from Billy93 VG: “Ναυμαχία μπροστά από την πόλη Θείο ΙΙΙ (20.11.2013 18:12:18) isildur από Π…

• Μα καλά δεν αναγνωρίζεις τις πόλεις του συμμάχου σου ΑΚΑΛΕΣΤΟΥ? (ποιος να είναι αραγε αυτός???αχαχαχα Ασχετες, άσχετε οσον αφορά τις υπόλοιπες μάχες που βγάλατε δηλαδή σε άλλη ΠΛΕΥΡΑ.... Κολλητική είναι η στοκοσύνη εκεί μέσα? Quote from son of odin: “Georgeᴿ... ΕΔΩ ΠΩΣ ΕΒΓΑΛΕ ΝΙΚΗΤΗ ΤΟΝ ΠΙΡΑΝΧΑ?? μαλλον σημαιουλα μυριζομαι... Α ναι σημαιούλα είναι γιατί ήταν τόσο ΑΣΧΕΤΟΣ που έχανε τις απώλειες μόνος του το ψαράκι..Ε τόσους κολοσσούς φάγαμε για σήμερα είπαμε να γλιτώσουμε και κανέναν χαχαχαχα. ΚΟ…

• Καουτόνικ να μαλώσεις άμεσα τον konde και τον giannou. Ειδικά τον giannou που πάτησε σημαία για να κερδίσει 50 στρατηγούς την ώρα που σφαζόταν ο διακοποδάνειος glikainou και ο konde. Ζήτα άμεσα το μαστίγωμα τους αχχαχαχα Ρε πες μας σοβαρά τώρα είσαι τόσο κουτάβι ή το παίζεις? Πρέπει να κάνεις μπαμ απο χιλιόμετρα ότι απλά είσαι γενημμένος για μασκότ..... Δεν μπορεί να μην το πιάνεις το νόημα όπως όλοι οι άλλοι βρε κουτάβι? Καλά έκανε και ο giannou και ο konde που πάτησαν σημαία γιατί δεν είχαν τη…