Search Results

Search results 1-20 of 52.

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

Αγαπητοί παίκτες,

Το νέο μας φόρουμ είναι πλέον διαθέσιμο: https://forum.ikariam.gameforge.com/

Ελπίζουμε ότι θα έχετε ευχάριστες στιγμές εκεί και θα δημιουργήσετε νέες αναμνήσεις με τους φίλους σας. Θέλουμε ένα υγιές περιβάλλον όπου όλοι παίκτες θα μπορούν να μοιραστούν τις ιδέες τους και να συζητήσουν σημαντικά θέματα σχετικά με το Ikariam.

Γι 'αυτό, ενημερώσαμε τους παλιούς κανόνες του φόρουμ. Παρακαλώ να διαβάσετε τον νέο κώδικα συμπεριφοράς της κοινότητας.
Επιπροσθέτως, επειδή το φόρουμ είναι κοινό για όλες τις κοινότητες Ikariam, μπορείτε, αν θέλετε, με τις κατάλληλες ρυθμίσεις να βλέπετε μόνο τον ελληνικό τομέα.

Σας καλούμε τέλος να ενημερωθείτε για μια σειρά από ερωτήματα που αφορούν το παιχνίδι ή το φόρουμ!

Σας υπενθυμίζουμε ότι το αυτό το φόρουμ θα είναι σε κατάσταση ανάγνωσης.

Απόλαυσέ το!
Η ομάδα του Ikariam.gr

• Όροι Λήξης Πολέμου: 1)Όταν βαρεθούμε. 2)Όταν ο Django πάψει να τρώει παγωτά. 3)Όταν φουλάρουμε απο υλικά. νομιζω και καποιον απο αυτους τους ορους .... παντως ανεκδοτακια μπορεις να κυρηξεις πολεμο μετα εσυ δεν υπαρχει προβλημα

• Ξερεις τι μου επιβεβαιωνεις με τετοιου ειδους μηνυματα φιλε;; ολες τις υποωιες μου για την προσωπικοτητα και τον χαρακτηρα σου ΟΛΕΣ ΟΜΩΣ δεν θα κατσω να χαραμησω αλλο χρονο για να απανταω σε ανουσια ασκοπα υβρηστικα και προσβλιτικα μηνυματα οταν τελιωσει η εξεταστικη εαν δεν εχετε βαρεσει διαλυση θα τα πουμε καλη συνεχεια [alac]Έχει δοθεί ban # Al Achtsa #[/alac]

• εχε χαρη που εχω εξεταστικη κοντοζυγωνει η ωρα που θα σε βαλω διακοπες... οτι ακους λες οτι διαβαζεις γραφεις οτι θελεις λες ουσια δεν βγαζεις βριζεις προσβαλεις αλλα μυαλλο δεν βαζεις ολο μια "καραμελα" πιπιλας απο το στωμα δεν την βγαζεις μαθε να σεβαισε οσο ακομα εχεις χρονο γτ οταν τελιωσει η εξεταστικη στον ... θα στην .... τοτε να δουμε τι θα βγεις να πεις μιλια δεν θα βγαζεις απο τον πονο τον πολυ τα κλαματα θα βαζεις τον τζανγκο θα καλεις και τον γιανναρο να σε βοηθησει αλλα απο το ξυλο…

• ρε φιλε εαν φας κολοσσο καλα να παθεις ας ειχες και εσυ πολη σε κολοσσο να παταγες απλα τα πραγματα βλεπε ποιοι εχουνε κολοσσο ποσους κολοσσους εχουνε δες ποτε πατησε τελευταια φορα ΚΑΙ ΠΑΙΞΕ σταματα να γκρινιαζεις περι κολοσσων ΕΔΩ ΤΟ ΝΗΜΑ ΤΟ ΣΥΝΗΣΤΩ ΓΙΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝΕ ΚΑΤΑΘΛΗΨΗ βλεπουνε τι γραφει ο καθε σουλ και γινονται καλα Η ΚΑΛΗΤΕΡΗ ΓΙΑΤΡΕΙΑ το εαν δεν ξερεις πως βλεπεις ποσους κολοσσους τι πολιτευμα ποσες πολεις και που βρισκονται αυτες ειναι αλλο θεμα ολα μπορεις να τα κανεις με τον κ…

• Καταρχας σουλ μαθε να μιλας ειπα απλα την γνωμη μου για το μετρο του κολοσσου ουτε ειπα οτι δεν βαζετε εσεις του ορους ουτε τπτ τετοιο οποτε μαθε να απαντας σωστα αντι να βριζεις εκανα απλα εναν σχολιασμο του μετρου του κολοσσου με βαση την καταμετρηση που βγαλατε και ναι ειδα οτι βγαλατε 2 με και χωρις τις μαχες τωρα τις βλεπω καθε μερα οποτε θα σε συμβουλευα να ραψεις λιγο το στωμα σου και να βελτιωσεις τον λογο σου και το λεξιλογιο σου αλλιως δεν θα μπορεις να ποσταρεις εσυ τις μαχες στο φορ…

• καλησπερα περιορισμος στον κολοσσο ισως το χειροτερο μετρο που διαβαζω σε καθε πολεμο εαν ειναι ετσι πρεπει να μπενει και περιορισμος στον ηφαιστο και τα 2 θαυματα ειναι μην μου πεις οτι ο κολοσσος αποτρεπει τις μαχες και ευνοει τις φαρμες φαρμα εισαι εαν δεν ξερεις να παιζεις με κυμματα ωστε και κολοσσο να φας να μην φυγει ο στρατο σου ολος μονο με 4 κολοσσους εχετε παρει μεγαλητερες απωλιες απο οτι σε μαχες και οι 2 μαζι (σχεδον) αντε σοβαρευτειτε και αλλαξτε τον κολοσσο εκτως εαν περιμενετε …

• ρομαν ξερεις οτι μπορειτε να τους φαρμαρετε ανεξαρτητα εαν εχετε πολεμο ετσι;; τσαμπα υλικα εχουνε εκει πηγεντε παρτε τα αλλη φορα να προσεχουνε που κυριττου πολεμο

• πριν λιγες μερες τον πεταξες εκτως βγαζοντας τον ανικανο και τωρα θελεις ενα δυνατο μελος να παει να τον αντιμετοπησει;; καλα σας κανει ο παπαμηχαλης και αφου ειστε τιγκα στα υλικα καλα σας κανουν και οι αλλες συμμαχιες φθηνη δικαιολογια για την λυξη του πολεμου μπραβο στους πριβε πουτους πατησαν και στις μαχες και στις λεηλασιες υλικων

• μπραβο ωραια λογια αλλα ξερω πολυ καλα οπως ξερεις και εσυ οτι δεν εισουν ουτε σωστος ουτε τιμιος ουτε ειχες καποια ηθικη αυτο που εισουν ηταν συμφεροντολογος ψευτης υποκρυτης και παρτακιας χμμμ οχι δεν προσπαθεις να αποδειξεις οτι δεν εισαι ελεφαντας προσπαθεις να αποδειξεις οτι εγω ειμαι ελεφαντας δεν εχω να πω κατι εχω κουραστει να γραφω τα μηνυματα τα εχω και εγω τα εστειλα μαλιστα και σε πολλους αλλα δεν με νοιαζει τι πιστεψαν και τι οχι εκεινο το κεφαλαιο εκλεισε οσοι ειχαν μια στοιχειωδη…

• Quote from Rodenet: “Quote from giannaras: “ γελαω πραγματικα που σιγα σιγα δικαιονομαι παπαμηχαλη σε υποστιριζω να ξερεις ο αιμα δεν μπορει να το κανει γτ μετα δεν θα μπορει να παιξει πειρατεια βλεπεις ολοι κοιτανε την παρτυ τους ” Χαχαχα βρε αγορι μου γλυκο εγω τα εχω παρατησει απο την πειρατεια δεν το καταλαβες ακομα; Εκανα το κομματι μου και θα αναλαβουν πλεον αλλοι, ικανοτεροι απο εμενα. Τελειωσα με αυτες τις *λογοκριθηκε* πραγματικα. Δεν εχω τον χρονο να ασχοληθω, Μπαινω σε μια σημαντικη φ…

• γελαω πραγματικα που σιγα σιγα δικαιονομαι παπαμηχαλη σε υποστιριζω να ξερεις ο αιμα δεν μπορει να το κανει γτ μετα δεν θα μπορει να παιξει πειρατεια βλεπεις ολοι κοιτανε την παρτυ τους [alac]+1 προειδοποίηση για spam Παρακαλώ διαβάστε τους κανόνες του φόρουμ # Al Achtsa #[/alac]

• οτι δεν μπορεις να αντιμετοπησεις το αποφευγεις μονο να ηξερες ποσα ατομα σου ειχανε κανει επανηλημενα τικετ και ας ηταν συμμαχοι τοτε κλπ εμεις οταν λεμε δεν θελουμε τους μποτακιδες το ενοουμε και ας ειναι και αδερφια εγω οτι λεω το λεω μονο και μονο για να ανοιξω τα ματια των ακροατων εφαγες μπαν για τα ανεπτυγμενα μποτακια σου για καταχρηση κανονων και γυρνας και λες να μην περνουνε οι αλλοι τα υλικα σου και οτι εισαι τιμιος παιχτης και αλλα σορο τετοια ειχες και το θρασος πριν μερικους μηνε…

• εγω προσφερθηκα να ερχομουν στην συμμαχεια σας να ριξω και εγω καμια φιλικη φαπα αλλα δεν ειμαι αποδεκτος αυτην την απαντηση ελαβα βεβαια πριν βιαστεις μπορουσες να ρωτησεις εκτως εαν κανεις δεν το θυμοτανε ξεχασατε τους πολεμους και τις μαχες και μαθατε ολοι να κλεβεται στο πειρατικο (δεν κατηγορω καποιον προσωπικα σε αυτο το μηνυμα μιλαω γενικα) μεχρι στιγμης ο χι ειναι ο καλητερος σερβερ σε μαχες αν και ειναι νεος υπηρξαν ειδη 2 μαχες 80 γυρων περιμενω στον φι να δω 180 γυρων

• Quote from stefpol: “ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ - ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΣΗ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ 2 ΗΓΕΣΙΩΝ ΤΩΝ ΣΥΜΜΑΧΙΩΝ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΔΕΚΤΟ ΤΟ ΑΙΤΗΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΧΤΥΠΗΘΕΙ Ο ΑΝΕΝΕΡΓΟΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΜΟΥ ΕΩΣ ΟΤΟΥ ΓΙΝΕΙ ΠΑΛΙ ΕΝΕΡΓΟΣ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 24 ΩΡΕΣ....ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΤΑΙ ΤΕΤΟΙΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΑΠΟ ΠΛΕΥΡΑΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΟΣΧΕΘΩ ΤΙΠΟΤΑ ΙΣΑ ΙΣΑ ΠΟΥ ΘΑ ΦΕΡΘΩ ΚΙ ΕΓΩ ΑΝΑΛΟΓΑ.....ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΝΗΡΑ, ΚΑΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝ ΤΗΣ ΣΥΜΜΑΧΙΑΣ ΜΟΥ ΑΦΟΥ Ο ΦΟΒΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΙΜΙΟΤΗΤΑ, ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ...... stef ” ας μην εκλ…

• Quote from dexterity: “καλημερα , οκ φιλε!!! γιατι το εδειξες αυτο με τα υλικα? για να με πουν φαρμα? χαχαχαχα” γιατι δεν εισαι;; χαχαχα καλες μαχες και καλη διασκεδαση η νικη στον καλητερο

• Καλημερα σας Καταρχας εχω να τονισω μερικα πραγματα 1) ναι εγω και ο λεωνιδας ειμαστε στην συμμαχεια σχεδον 1 ευδομαδα και πολεμαμε παντα πρωτη γραμμη εχοντας χασει και αναπληρωσει στρατο και στολο μεσα σε μια ευδομαδα 4 φορες 2) ευχαριστω για τα καλα σου λογια (οσα απο αυτα ηταν καλα) τουλαχιστον αναγνωριζεις τις γνωσεις μου 3) ο λεωνιδας δεν χρειαστηκε ποτε προστασια απο κανεναν και δεν τον εδιωξαν απο την συμμαχεια που εκεινος ειχε δημιουργησει απλα σαν φιλος μου μεσο παιχνιδιου και θελοντας…

• 1) αναφορες με μπαναρισμενους και ανενεργους δεν επιτρεπονται 2) ειμουν στην πρμ πριν γινουν οι μαχες που ανεβασα στηνα ρχη οποτε το καπελακι σου και δρομο ΦΑΡΜΑ

• κορλεονε ο διμιτρης4 ειναι ανενεργος παλικαρε τι μου ανεβαζεις αναφορα απο ανενεργους;;

• ο καθε ενας τα λεφτα του τα ξοδευει οπως θελει διαφωνο με το παραπανο ποστ τα ξεκατινιασματα υπηρχαν και θα υπαρχουν σε ολους τους πολεμους απο ρεαλ λιφε μεχρι και ικαριαμ τι ουσια εχει να ξοδεψεις τα λεφτα σου στο να παρεις τσιγαρα( δεν καπνιζω παραδειγμα ειναι) και τι διαφορα εχει να τα ξοδεψεις στο ικαριαμ και το ενα και το αλλο καλυπτουν μια αναγκη μπορει να ειναι διαφορετικη βεβαια αλλα δεν παυει να ειναι μια αναγκη που εχει δημιουργηθει απο την περιεργεια του να δοκιμασεις ολοι ξεκινησαν …

• μπορω να σου απαντησω σε καθε τι που ειπες περι πατηματων περι μπαλονιων κλπ αλλα δεν θα κατσω να γραψω ενα κατεβατω πιστευω οτι εισαι νοημων ανθρωπος και μπορεις να καταλαβεις οπως εσυ επαιζες κυματα τα μπαλονακια σου και εμεις δεν ειχαμε αλλα γυροκοπτερα ετσι και εγω επαιζα κυματα τους πυρβολολιτες και εβαζα στην μαχη συνεχεια λονχες και ξυφοι εσεις που ειστε παιχταραδες και ειχατε και 3000 μοναδες στην πολη του αχορταγου για καβατζα (το ειδα απο κατασκοπο) γτ δεν ειρθατε να καταλαβετε την πο…