Search Results

Search results 1-20 of 23.

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

Αγαπητοί παίκτες,

Το νέο μας φόρουμ είναι πλέον διαθέσιμο: https://forum.ikariam.gameforge.com/

Ελπίζουμε ότι θα έχετε ευχάριστες στιγμές εκεί και θα δημιουργήσετε νέες αναμνήσεις με τους φίλους σας. Θέλουμε ένα υγιές περιβάλλον όπου όλοι παίκτες θα μπορούν να μοιραστούν τις ιδέες τους και να συζητήσουν σημαντικά θέματα σχετικά με το Ikariam.

Γι 'αυτό, ενημερώσαμε τους παλιούς κανόνες του φόρουμ. Παρακαλώ να διαβάσετε τον νέο κώδικα συμπεριφοράς της κοινότητας.
Επιπροσθέτως, επειδή το φόρουμ είναι κοινό για όλες τις κοινότητες Ikariam, μπορείτε, αν θέλετε, με τις κατάλληλες ρυθμίσεις να βλέπετε μόνο τον ελληνικό τομέα.

Σας καλούμε τέλος να ενημερωθείτε για μια σειρά από ερωτήματα που αφορούν το παιχνίδι ή το φόρουμ!

Σας υπενθυμίζουμε ότι το αυτό το φόρουμ θα είναι σε κατάσταση ανάγνωσης.

Απόλαυσέ το!
Η ομάδα του Ikariam.gr

• Ντροπή! Αυτο εχω να πω μόνο. δεν ξερω καν τον σερβερ που παιζουν τα παιδια αλλα ειναι η ντροπη του σερβερ τους

• Αυτο που βλεπω εγω ειναι μια συμμαχια που προσπαθει να παρει προβάδισμα με τροπους που δεν υφίστανται. PND σοβαρευτείτε λιγο αυτα δεν ειναι σοβαρα πραγματα βαζετε τον ορο αφου εγινε το αδίκημα; αλλα οπως ειπαν και τα παιδια εφοσων η μαχη δεν ξεκινησε Quote: “ Ο πόλεμος θα ξεκινήσει την 27/1/2017 21:00:00 ώρα Ικάριαμ. ” Δεν μετρανε και οι Quote: “Οροι διεξαγωγής: 1) Απαγορεύεται η χρήση του Κολοσσού. Η χρησιμοποίησή του χρεώνει τη συμμαχία με 100.000 απώλειες υλικών. 2) Μετράνε οι αναφορές με πάν…

• Καλη επιτυχια και στους δυο Ενα σχολιο μονο θα κανω, Όρος 5ος : Quote: “5) Στις μάχες που θα λαμβάνουν μέρος και άτομα από την ακαδημία της κάθε συμμαχίας, οι στρατηγοί των συγκεκριμένων μαχών ΚΑΙ τα υλικά θα μετράνε *2 για τον αντίπαλο! ” Πρεπει να ειναι η μεγαλύτερη βλακια που εχουν δει τα ματια μου και εχω δει πολλες. Δε μπορούσατε να συμφωνήσετε απλα να μην εμπλακουν οι ακαδημιες; Δηλαδη με λιγα λογια, η ακαδημια δε μπορει να δωσει πατημα στην συμμαχια αν χρειαστεί με τον φόβο του να κανει η…

• Γενικα έχω παρατηρήσει πως στο θεμα με τα μποτ οι διαχειριστές δε χαρίζουν, μπαναρουν αμεσα , ομως δυστυχώς μονο τα μποτακια και σπανια τον δημιουργό τους. Το θεμα ομως δεν ειναι να συνεχισουν να μπαναρουν οι διαχειριστές αλλα να σταματήσουν οι παίκτες να ψαχνουν τροπο για να κλεψουν με σκοπό βγουν πρώτη στην κατάταξη . ( βλ. προηγούμενο θεμα που ανοιξα ,στο οποιο btw σταματησα να απανταω μιας που βλεπω οτι ολοι εχουν πεισει τους εαυτούς τους οτι κανουν κατι σωστο και τους χαλαει να ακουνε μια α…

• Quote from -Alter Ego-: “Βαριέμαι να σε διαβάσω, από το μέγεθος τον πόστ σου , καταλαβαίνω πόσο μεγάλη είναι η πίκρα σου. Παρ όλα αυτά θέλω το ονοματάκι σου και σε ποιον σέρβερ παίζεις να δούμε την μαγκιά σου.” Τεραστια η πικρα μου δε φανταζεσαι. Μια παραγραφουλα εγραψα για εσενα ουτε 200 λεξεις .Στο σχολειο δεν διαβαζατε τοσο πολυ ε ; μακαρι ρε μαγκα να ειχα τον χρόνο οπως ειχα παλαιότερα για να κάτσω να ασχοληθώ με πολεμο με την παρτη σου και μονο πιστεψε με πολυ το θελω. Αλλα δεν τον εχω. Και…

• Quote from Fall3nAngel: “Εγω που παιζω αλφα και ειμαι σε συμμαχια που ολο το ικαριαμ και οι παλιοι σαν εσενα γνωριζουν μπορω να μιλησω ή οχι μικρε ηρωα;” Ελευθερα πες οτι θελεις δεν χρειαζόταν καν να αναφερεις το οτι ανηκεις σε καποια συμμαχια η οτι παιζεις σε αλλο κοσμο . Ουτος η αλλος εισαι απο τους μεγαλους πειρατες εδω περα *υγ Smoke Osan γιατι ακομα εχεις την κινητή σου σε εκεινο το μποτονησο αφου ειναι μπαναρισμενο απο καιρο; Και μπαναρισμενα σας μαζευουν ποντους ρε αθεόφοβοι οντως δε μπορ…

• Quote from -Alter Ego-: “ ” Quote from SmokeOsan: “Άκου Νικολάκη γιατί πολλά είπες... Επειδή ξέρω σε τι συνομοταξία ανήκεις αν μπορούσες και εσύ να παίξεις πειρατικό σε τέτοιο επίπεδο θα το έκανες ανεξαρτήτως κόστους. Τώρα επειδή ένας σέρβερ ολόκληρος δεν τολμά να κάνει τίποτα εναντίον μας δεν φταίμε εμείς. Εμείς γυρίσαμε και είπαμε μην τολμήσει κανείς να μπει 10άδα γιατί θα φύγει αυτόματα και όντως αυτό έγινε.Κανείς δεν έφερε αντίρρηση γιατί όπως λες και εσύ κανείς δεν παίζει το πειρατικό όσο κ…

• Καλησπέρα Ares of Chi δυστυχως δε μπορω να γνωριζω τι γινεται σε αλλους κοσμους καθος παιζω μονο σε αυτον και οταν επαιζα παλια σε διαφορους κοσμους δεν υπήρχε η πειρατια, ομως σίγουρα θα εχεις δικιο αυτο συμβαινει παντου δε μπορει μονο ο boreas να εχει το προνόμιο ... Quote: “Παρ'όλα αυτά όπως σε όλα τα πράγματα η δουλειά και ο χρόνος που αφιερώνεις σε κάτι ανταμείβεται και να ξέρεις ότι θέλει πολύ χρόνο και πολύ δουλειά για αυτό που κάνουν, οπότε λογικό και επόμενο είναι να έχουν και τα ανάλογ…

• Όπως ολοι ξερουμε εχθες εγινε η αξιολογιση και δόθηκαν οι αμοιβές για τους πειρατικούς ποντους του καθενός.Φυσικά μια ηταν η συμμαχια που οπως καθε φορα ξεχωρισε στις πρωτες θεσεις της καταταξης με ποσοστό επιτυχίας 84% αφου 15 απο τα 18 μελη κατέκτησαν θεση στην πενηνταδα. Μαλιστα τα 10 απο αυτα ηταν στης πρωτες 10 θεσεις της καταταξης..Αξια λοιπων και εγω τους δινω τον τιτλο της ποιο σωστα οργανωμενης συμμαχιας στον borea και τωρα δικαιολογω ενα ατομο ( μου διαφευγει το ονομα του ) το οποιο ζ…

• εγώ είμαι υπέρ... sos παιδιά μην πατάτε σε κανένα λινγκ που σας δίνουν...κρίμα ειναι

• -1 γιατί μπορεί να θέλει να σου πει ο άλως κάτι σημαντικό και να μην μπορεί :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

• παιδιά θέλω να γράφετε και την γνώμη σας οχι μόνο να ψηφίζετε...

• -1 έτσι αλλάζει ολο το game ρε παιδιά...

• +1 για τις πρεσβείες από εμενα...δεν γίνετε να μην έχουμε διπλωματικούς και να μην μπορούμε να μπούμε σε συμμαχία έλεος να καταργηθεί :claping:

• η πρόταση μου είναι αυτή:από την αναβάθμιση τις πρεσβείας να παίρνεις περισσότερος πόντους διπλωματίας μιας που για τους αρχηγούς είναι πολύ δύσκολο να πάρουν διπλωματικούς πόντους και η πρεσβεία στα μεγάλα επίπεδα κοστίζει πολύ...προτείνω λοιπόν να παίρνουμε από εδώ και πέρα 2 διπλωματικούς πόντους αντί για 1 [rit]Ετοιμο και το poll Ritteraki[rit]

• +100 και λίγα είναι από εμένα... έλεος

• +1 και από εμένα τον λόγω τον ξέρουμε όλοι

• +1 αντε μιν μασ κουραζετε εμεισ φτεμε που ευαγαν τιμωρία;οχι αλλα εμεις τιν πληρώνουμε!!!

• -1 απο εμενα...αν θεσ πολα υλικα κανε επθεσεις σε ανενεργους