Search Results

Search results 1-20 of 35.

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

Αγαπητοί παίκτες,

Το νέο μας φόρουμ είναι πλέον διαθέσιμο: https://forum.ikariam.gameforge.com/

Ελπίζουμε ότι θα έχετε ευχάριστες στιγμές εκεί και θα δημιουργήσετε νέες αναμνήσεις με τους φίλους σας. Θέλουμε ένα υγιές περιβάλλον όπου όλοι παίκτες θα μπορούν να μοιραστούν τις ιδέες τους και να συζητήσουν σημαντικά θέματα σχετικά με το Ikariam.

Γι 'αυτό, ενημερώσαμε τους παλιούς κανόνες του φόρουμ. Παρακαλώ να διαβάσετε τον νέο κώδικα συμπεριφοράς της κοινότητας.
Επιπροσθέτως, επειδή το φόρουμ είναι κοινό για όλες τις κοινότητες Ikariam, μπορείτε, αν θέλετε, με τις κατάλληλες ρυθμίσεις να βλέπετε μόνο τον ελληνικό τομέα.

Σας καλούμε τέλος να ενημερωθείτε για μια σειρά από ερωτήματα που αφορούν το παιχνίδι ή το φόρουμ!

Σας υπενθυμίζουμε ότι το αυτό το φόρουμ θα είναι σε κατάσταση ανάγνωσης.

Απόλαυσέ το!
Η ομάδα του Ikariam.gr

• @loukouma : Εκτός από το ότι ίσως είστε καλοί παίκτες, εγώ ξέρω λίγο το παιχνίδι για να το κρίνω, είστε και ο μισός server μαζί με την NMS, και σίγουρα έχετε μεγάλο μερίδιο ευθύνης που άτομα που είχαν όρεξη να παίξουν σταμάτησαν. Αν γιαυτό είστε περήφανοι τι να σου πω, κάτι λάθος μου φαίνεται οτι βλέπεις. @smoke : να σου πω την αλήθεια είναι το πρώτο post σου που δεν διαφωνώ κάπου, δεν έχω κάποιο θέμα μαζί σου προσωπικό για να σε κυνηγάω και να ποστάρω όπου γράφεις, απλά πρώτον έχεις πλάκα γιατί…

• Πλέον δεν παίζω, επειδή όπως θα πει ο Σμοκ μου έκοψε το παιχνίδι χαχαχαχα, αλλά έχει πλάκα να παρακολουθείς τι παίζει. Είναι σαν survivor η φάση. Πριν λίγο καιρό άνοιξε ένα νήμα ο Ιοάμπας που αναρωτιόταν γιατί δεν υπάρχει ζωή στον Ομέγα. Εσείς οι ΝΕΜ γουστάρετε να λέτε οτι κόψατε το παιχνίδι σε όλους τους άλλους, αλλά όταν ένα παιδί είπε στον Ιοάμπας οτι φταίει εν μέρη η ΝΕΜ βγήκε κάποιος και τον έκραξε. Αποφασίστε πάντως αν σας άρεσε που κόψατε το παιχνίδι στους άλλους και μείνατε μονοι ή όχι. …

• Όταν δεν σε συμφέρει κάτι, ο άλλος spamάρει, Σου ξαναγράφω τι λέει ο Ioabas ο σύμμαχος σου, και στρατηγός νομίζω τον ΝΕΜ ioabas : Και φυσικά μετράει η αναφορά γιατί είναι το όνομα του αντιπάλου μέσα. Τώρα αν είναι αλλουνού τα υλικά ΔΕ ΜΑΣ ΝΟΙΑΖΕΙ. Δεν σε είδα να διαφωνείς εκεί. Άρα όποτε σε συμφέρει γιατί είσαι γνωστός κωλοτούμπας. youtube.com/watch?v=nJIr2WQGlUo (αναφέρθηκε το όνομα μου γιαυτό ποστάρω, αν θεωρείται σπαμ ρίξτε ποινή) Όντως παντως το έκοψα το παιχνίδι, γιατί υπάρχουν πολλά κόμπλε…

• Παιδιά παρακολουθώ τον πόλεμο σας γιατί έχει πλάκα η φάση περισσότερο από το παιχνίδι. Λογικά η περίπτωση που διαφωνείτε για τα υλικά είναι ίδια με αυτήν prntscr.com/e9ypt7 Μπορείτε να βρείτε αυτό τον νήμα στον Omega στο αρχείο : ΝΕΜ εναντίων ΑΣΤΟΙ (ποστ 16 και μετά) Μάλλον Σμοκ άλλα έλεγες τότε. Κλασσικός και πολυαγαπημένος. Σόρυ αν έχω γράψει μαλακία, δεν το ξέρω πολύ καλά το game. Πιο κάτω θα δείτε γράφει και ο σύμμαχος σου Σμοκ ο Ioabas Χάρης ο μόνος σταθερός στις απόψεις του. Καλή συνέχεια.…

• Αλλαξα το πόστ γιατί δεν έχει νόημα να μιλάς σε τοίχους, ούτε να τσακώνεσαι με αυτούς. Όλα καλά Σμοκ, συνέχισε έτσι. Είσαι ο καλύτερος και αν γινόταν 3ος παγκόσμιος θα σε βάζαμε ναύαρχο. Είστε οι καλύτεροι, οι πιο γαμάουα, κλάιν μάιν ον δε νεξτ λάιν κτλπ. Καλή συνέχεια. Quote from SmokeOsan: “Είδες γκρέκοζ? Σε τέτοιους σβερκωμένους αναφέρομαι Δεν παίζει αλλά με το που δει νήμα της ΝΕΜ μπαίνει να πετάξει την σπόντα του ο αρχιπολεμιστής που δεν έχει δει και καμιά μάχη της προκοπής και έκρινε ότι ε…

• Δηλαδή η ΝΕΜ δεν ψήνεται να κάτσει στην άκρη και να αφήσει την Ακαδημία της να παίξει μόνη ? Εγώ θεατής είμαι αλλά ρε παιδιά τι σημαίνει ότι δεν θα το επιτρέψει η ΝΕΜ να νικηθεί η ακαδημία της ? από τη μία γκρίνια γιατί πεθαίνει ο Σέρβερ και από την άλλη εσείς σκοτώνετε όποια συμμαχία ακόμα και μικρή πάει να δυναμώσει/πολεμήσει κτλπ. Αυγό και κότα. Θα ήθελα να είχα χρόνο να κάνω καμια ναυμαχία αλλά λε πουλελέ. Πάντως θέλω να ξέρω αν στους άλλους κόσμους γίνεται καμια μάχη της προκοπής, με πολλά …

• Έχω πολύ καιρό να μπω στο ικάριαμ και στο φόρουμ. Καλή τύχη σε όλους, ειδικά στον Οράτιο που είναι παληκάρι που βοηθάει με τις γνώσεις του. Σμόκ δεν έχεις αλλάξει καθόλου ρε φίλε... Φαντάσματα νομίζω ότι βλέπετε πάντως με τη συνομωσία κατά σας. Καλή συνέχεια παίδες. Γουί στιλ λαβ σφάχτης.

• Ρε φίλε γιατί όταν μιλάς με προσωπικά μηνύματα είσαι μια χαρά, και εδώ βγαίνεις και λες τα δικά σου ? Απάντησα εγώ στο Σμοκ και τον Καβούρ για χαβαλέ, όταν ο Σμοκ άνοιξε νήμα να σχολιάσει ότι ΣοΗ ΒοΗ μπήκαν -Ν-, ποιό είναι το ξαφνικά ? Εγώ ακόμα Χαβάη είμαι, ούτε χρόνος για χτίσιμο όχι πόλεμο. Τώρα που βγήκε ο Τραμπ θα φύγω και από Χαβάη για Παπούα Νεα Γουινέα. Ο ένας λέει ότι οι -Ν- είναι χάλια, ο άλλος ότι οι -Ν- είναι διαπλεκόμενοι, εσύ ότι είναι μια χαρά απλώς με φαπωμένεες προσθήκες. Αυτό τ…

• Να σε πω την αλήθεια δεν κατάλαβα τίποτα. Αλλά δεν πειράζει. Πρόεδρος Εδεσσαικού η φάση. Καληνύχτες επιστρέφω στην ανυπαρξία μου και εγώ. Quote from kavour: “καλά και εσείς στους Ν βρήκατε να μπείτε; στους Ν; χειρότερη παράγκα δεν υπάρχει. έχω αναγκάσει τομεάρχες κομμάτων και επαγγελματίες ψεύτες τρολ να φεύγουν τρέχοντας, να με μπλοκάρουν και να με αποφεύγουν όπως ο διάολος το λιβάνι και να τους κυνηγάω και να ξαναφεύγουν έχω στήσει αντίσκηνο στο ακάουντ του πρωθυπουργού να χώνω αλήθειες μέχρι …

• κάτσε μην εξάπτεσαι ακόμα δεν έχω μπει κ εγώ.. κράτα λίγο μένος και για τότε. Quote from SmokeOsan: “Ολοι οι πονεμενοι πρωην boh soh κλπ Ολοι αυτοι που ως αντιποινα για μαχες κοκκινιζουν στρατηγους απο μια μερα μακρια εδω και ενα μηνα Ολοι οι κλαψες που μας ψαχνουν και δεν μας βρισκουν αλλα ολους τους εχουμε μηδενισει...”

• Αν είναι να χαρίζετε να το ξέρω να έρθω να πάρω και εγώ όταν τελειώσει το παππουδο-μπαν ! Αν και δεν τα χρειάζομαι γιατί είπαμε επιστρέφω κάνω ναυμαχία με ένα παίκτη που θέλω ( όχι απο σας τους μάστερ έναν άλλον ) και αποσύρομαι ντροπιασμένος με το στίγμα της ήττας από ΝΕΜ. Όσο για το οφλάιν, ε να είναι ο άλλος μέσα 5 το πρωί δεν νομίζω να έχει πολλές πιθανότητες, αλλα ίσως και να είναι τυχαίο ότι ήρθε τότε, ίσως βρήκε τότε χρόνο ξερω γω ! Όσο για το αν είναι καλός παίκτης δεν το ξέρω ούτε το αμ…

• Χαχαχα αυτό το ποστ είναι ακριβώς "ότι του φανεί του λωλοστεφανή" Παππού στέρεψε το πηγάδι με τις εξυπνάδες σου, χώσου ξανά μέσα στην τρύπα σου λοιπόν και περίμενε μέχρι να πετύχεις κανέναν άλλον οφλάιν για να κάνεις μαγκιές. Δεν χρειάζεται να είναι κανείς σούπερμαν για να βάλει στη θέση τους μάγκες του πληκτρολογίου σαν και σένα. Καλή συνέχεια. Δεν περιγράφω άλλο. Κάποιος μου είπε ότι ο Τζον Τεκ έχει τσιμπήσει σήμερα 90.000 υλικά από ΝΕΜ, προλάβετε τον γιατί φεύγει για Μπαχάμες σε λίγες ώρες. Q…

• Αν μετά από τόσες ώρες σκέψης αυτό ήταν το αποτέλεσμα για να μου την πεις, καλά την είχα ψιλιαστεί και εγώ ότι είσαι ντουβάρι. Παππού θα σου δώ διευθυνση να δοκιμάσεις από πρώτο χέρι, κοίτα μόνο μην σε χάσει η γιαγιάκα γιατί αν μπεις μπορει να γουστάρεις και να μην θες να φύγεις... Έχω καλό ίντερνετ βρε κουτό που πήγε το μυαλό σου. Quote from Dr_Παππους: “Καλά την είχα ψιλιαστεί εγώ την δουλειά πάει το μωράκι σπίτι και από την βαρεμάρα παίζει Ικαρίαμ. Ίσως αν έχεις κάτι άλλο να τής δείξεις; Λέω …

• Αλοίμονο ioabas πρώτος εγω κάνω λαθη και χαίρομαι που έδωσες τη δέουσα προσοχή Στο κείμενο μου ώστε να το παρατηρήσεις, ουδείς άσφαλτος που έχει πει και η μεγάλη Άντζελα. Δεν ξέρω που είδες οτι έφαγα το κεφάλι μου, εγω το βλεπω μια χαρά στη θέση του Εν αντιθέση με άλλους αιθεροβάμονες ΝΕΜ που πετά ψηλά στον ουρανό. Ο ενθουσιασμός είπα έφυγε, τα λέω μόνος γιατί τα επαναλαμβάνεις ; Ο αξιότιμος john tech είναι όπως το είπα μόνος σε Νεμ το αρχικό μου Account. Δηλωμένο στην ίδια ip. Τον δίνω σε κανα …

• Το θέμα δεν είναι τι ξέρει κανείς, είναι πόσο έχει τη διάθεση να μάθει, οπότε και εγώ μαθαίνω συνέχεια γιατί μαθαίνω από τα λάθη μου. Όπως σήμερα έμαθα ότι δεν πρέπει να αφήνω άτομα σαν και σένα να με νευριάζουν. Αν ξέρω να φέρομαι το ξέρουν όσοι συναναστρέφομαι, οπότε ας πούμε ότι εσύ δεν μπορείς να το κρίνεις, αλλά όπως πάντα ανοίγεις το μεγάλο σου στόμα και λες πολλά. Πόκεμον κτλπ τα αφήνω στους νεότερους, κλασσικά λες ότι ναναι, απλά για να γράψεις κάτι να χαρείς. Το ότι ακόμα λες ότι νευρία…

• Κοίτα αν είσαι όντως μεγάλος σε ηλικία όπως λέει το όνομα σου, πρέπει να έχεις το μυαλό να καταλαβαίνεις πότε η καζούρα με την προσβολή έχουν διαφορά. Αλλα επειδή διάβασα και άλλα πόστ σου και είδα ότι δεν το έχεις εγώ σε συγχωρώ. Το να σου ζητήσω συγνώμη είναι αστείο. Αν βρίζεις όμως, πάντα πίσω από το πισί, πρέπει να έχεις την ικανότητα να το κάνεις και στην πραγματικότητα, αυτό λέω εγώ. Γιατί "την έφαγες μια και την επόμενη φορά θα σ αρέσει" δεν θα ανεχτώ από κανένα μάγκα πληκτρολογίου σαν κα…

• Παππού είσαι η μεγαλύτερη κότα που παίζει εδώ τριγύρω. Έφαγα το μπαν μετά από το report σου μπορείς να χαρείς. Αρχίζεις την κουβέντα εσύ, αρχίζεις χαρακτηρισμούς εσύ, αρχίζεις και τα βρισίδια εσύ και μόλις σου λέω έλα μάγκα να σε δω απο κοντά, report. Έχω χάσει και από άλλους δεν πήγε ποτέ η κουβέντα εκεί. Ούτε καν σαν άνθρωπος μου αρέσει αυτή η φάση, και λυπάμαι και για τον εαυτό μου. Είναι το τελευταίο ποστ που κάνω λογικά, και γενικά η τελευταία φορά που ασχολούμαι με το παιχνίδι. Δυστυχώς εδ…

• Αφού λες τα δικά σου ανάμεσα στις αναφορές να περιμένεις απαντήσεις. 4 αναφορές, οι δύο αστείες, ένας παίκτης με 150.000 πόντους και ένας ανενεργός (rooker). Γενικά φίλε σαν συμμαχία είστε η πιο 'πολεμική' και ενεργή, γιατί έχετε την ανάγκη να το φωνάζετε ? Εφόσον είναι έτσι το σημαντικό είναι να το αναγνωρίζουν οι άλλοι, εσείς μεταξύ σας θα τα βρίσκατε έτσι κι αλλιώς. Το όλο θέμα άρχισε από το 'επιτέλους βρέθηκε μια συμμαχία να παίξει', ενώ υποκριτικά λέτε μπράβο παραλληλα σας ενόχλησε που κάπο…

• Μην είσαι τόσο καλός θα πάθεις τίποτα, θα βάλω και εγώ ταγκ νεμ, συγκεκριμένα, στα @@ ( καρύδια ) μου οι ΝΕΜ. Δώσε εσύ και άλλο χρόνο και χρήμα, εμείς τα δίνουμε σε ποτάκια όπως ο χάρης. Φιλιά μέχρι την παρασκευή δεν θα εχει μείνει τίποτα να βρεις. επιπλέον : σφάχταρε περιμένω επικό ποστ αντρίλας απο σένα αγοραρε. ρίχτα όπως ξέρεις. γραμματοσειρά 50. Quote from SmokeOsan: “Την παρασκευή θα τα πούμε αλλά δε θα είμαι τόσο καλός με εσάς όσο ήμουν. Ούτε με κανένα πλέον στον ωμέγα που δεν έχει tag ΝΕ…