Search Results

Search results 1-20 of 41.

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

Αγαπητοί παίκτες,

Το νέο μας φόρουμ είναι πλέον διαθέσιμο: https://forum.ikariam.gameforge.com/

Ελπίζουμε ότι θα έχετε ευχάριστες στιγμές εκεί και θα δημιουργήσετε νέες αναμνήσεις με τους φίλους σας. Θέλουμε ένα υγιές περιβάλλον όπου όλοι παίκτες θα μπορούν να μοιραστούν τις ιδέες τους και να συζητήσουν σημαντικά θέματα σχετικά με το Ikariam.

Γι 'αυτό, ενημερώσαμε τους παλιούς κανόνες του φόρουμ. Παρακαλώ να διαβάσετε τον νέο κώδικα συμπεριφοράς της κοινότητας.
Επιπροσθέτως, επειδή το φόρουμ είναι κοινό για όλες τις κοινότητες Ikariam, μπορείτε, αν θέλετε, με τις κατάλληλες ρυθμίσεις να βλέπετε μόνο τον ελληνικό τομέα.

Σας καλούμε τέλος να ενημερωθείτε για μια σειρά από ερωτήματα που αφορούν το παιχνίδι ή το φόρουμ!

Σας υπενθυμίζουμε ότι το αυτό το φόρουμ θα είναι σε κατάσταση ανάγνωσης.

Απόλαυσέ το!
Η ομάδα του Ikariam.gr

• Λογοκριθηκε Ολο. [center] Έχει Δοθεί Ban Nantia

• Quote from Duck_4: “Βγάλε ξανά τις αναφορές που τρέχεις σαν λαγός... να το δουν όλοι να σε καμαρώσουν ” https://www.youtube.com/watch?v=pIa1BcHROW0 [center] Έχει Δοθεί Ban. Nantia

• Μάγκες το θέμα είναι να πάνε όλοι να διαβάσουν λίγο τους κανόνες από την αρχή και ας κάνουν τους μορφωμένους και να παίζουν και παλιοί παίχτες του παιχνιδιού. Νέμεσις θυμήσου λίγο τα ίδια έλεγες και στον ξι. Αν δεν έχετε τι να κάνετε ασχοληθείτε με κάτι άλλο τουλάχιστον.

• Μιλάνε όλοι, μιλάνε και οι κώλοι! Quote from L E D I: “Όταν την έφαγες όμως το πρωί αλλα έλεγες. Αλλα μάλλον έχουμε να κάνουμε με τραβέλι. Πάρτα τώρα μωρή πατσαβούρα και άντε πλύνε κάνα πιάτο. Βρομιάρα. Ναυμαχία μπροστά από την πόλη KIMI VILLA (04.02.2016 7:55:24) L E D I[COR] από KIMI, KIMI VILLA, 6287ναβου, Ρόδος vs Duck_4[ΦΕΥΓΑ] από Marasmius, kouzoulos[ΦΕΥΓΑ] από zormbie ----------------------------------------------------------------------- Σκάφος-Έμβολο.........................38(-72) - Σκ…

• Όταν την έφαγες όμως το πρωί αλλα έλεγες. Αλλα μάλλον έχουμε να κάνουμε με τραβέλι. Πάρτα τώρα μωρή πατσαβούρα και άντε πλύνε κάνα πιάτο. Βρομιάρα. Ναυμαχία μπροστά από την πόλη KIMI VILLA (04.02.2016 7:55:24) L E D I[COR] από KIMI, KIMI VILLA, 6287ναβου, Ρόδος vs Duck_4[ΦΕΥΓΑ] από Marasmius, kouzoulos[ΦΕΥΓΑ] από zormbie ----------------------------------------------------------------------- Σκάφος-Έμβολο.........................38(-72) - Σκάφος-Έμβολο........................923(-72) Φλογοβόλο..…

• Η σαβούρα πήρε τα 3 και ξανά πήγε στην ίδια πόλη πάλι Μπορεί να έχει αδυναμία στα αγγούρια!!! Μάχη για την πόλη Royal Flush (04.02.2016 11:20:20) Thetis[ΦΕΥΓΑ] από Kou-pha-la-Lua vs BlAcK_ArRοW[COR] από Royal Flush ----------------------------------------------------------- Πυροβολητής θείου......................84(-0) - ............................................. Ξιφομάχος.............................350(-0) - ............................................. Οπλίτης..............................…

• Σου είπα και στο παιχνίδι άσε πάτημα να παίξουμε. Προτιμήσατε με τον δικό σου σύμμαχο να τα κλείσετε ολα για να μην φάτε και άλλες φάπες. Μετά προκάλεσες για ναυμαχία και πάτησες αγνόηση χαχαχαχα A και κάτι ακόμα... Παίζω όπως γουστάρω! Και την ρούφηξες και στις 3 ναυμαχίες και μιλάς. Τραβα χτυπα κανέναν ανενεργό τώρα να πάρεις αναφορες.

• Τι λες μωρή πατσαβούρα? Βρεγμένη κότα να πούμε. Καλά τώρα, προσπαθείτε να κοροϊδεύετε τον κόσμο αλφα αλλα μην κοροϊδεύετε και τους εαυτούς σας. Οι Cor βγαίνουν διακοπές? Γιατί οι δικοί σου τι κάνουν? T09YrG3.png Αφού άρπαξε και 2 καρπαζιές πρώτα. Όχι για τίποτα άλλο αλλα παίζεται και όλας. i4qycxt.jpg Επίσης ότι αναφορά πήρατε, ελπίζω να ήταν on όλοι οι Cor. ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ Ψάξτε για κανέναν ανενεργό να χαρείτε

• Και επανέρχομαι στο πρώτο μου ποστ, αφού θεωρείς την συμμαχία σου υπερδύναμη μην πας να τα βάλεις με συμμαχίες που ξέρεις ότι δεν πολεμάνε. Και σου ξανά λέω ότι δεν με ενδιαφέρει αν δίνουν υλικά η στρατηγούς οι "προσωρινοί" μου σύμμαχοι εδώ, γιατί προσωρινά μπήκα να σπάσω λίγη πλακα και όπως βλέπεις τα καταφέρνω. Και ούτε επίσημο πόλεμο έχεις κηρύξει για να πεις ότι με τρώτε στις απώλειες, πράγμα που δεν έγινε ούτως η άλλως και άμα θες μέτρησε τα να σου λυθεί η απορία, τι ήταν οφφ οι δικοί σας τ…

• Ποιος ο λόγος να στεναχωρηθεί κάποιος από την ώρα που βγαίνει κερδισμένος? δεν μπορώ να καταλάβω την εξυπνάδα σου. Και επειδή είσαι πολύ έξυπνος, δεν έχεις καταλάβει ακόμα τι εννοούσα με τις 16χρονες και σου έμεινε απωθημένο. Η μπορεί να το έχεις καταλάβει και να παίζεις τον βλάκα λέγοντας πίπες και αερολογίες. Λες άσχετο κάποιον που δεν προλαβαίνει να διώξει τις επιστροφές του επειδή ο αντίπαλος έσκαγε στις επιστροφές στα 3 δευτερόλεπτα? Άσχετος είναι ο άλλος ο σύμμαχος σου που ενώ έχετε διαμάχ…

• Σου είπα να βάλεις φαντασία και το πίστεψες. Από το καναπέ δεν κανεις δουλειά, συνέχισε όμως να μου ανεβάζεις τις μετοχές. Γιατί όμως τέτοια λατρεία με τους χοντρούς? E κάτι παίζει εδώ χαχαχα Στα μαθηματικά βλέπω τα πας πολύ καλά, 1+1=11 ε? Τέτοιους υπολογισμούς κάνει και ο Tσίπρας μιας και αναφέρατε το συριζα. Και εγώ παλιά τον ξύριζα μέχρι που μπήκε το συριζα από τότε με ξυρίζουν αυτοί.

• Χαχαχαχαχα ρε κάτι γέλια που ρίχνω, έχω καιρό να γελάσω τόσο πολύ στο φόρουμ. Καλά που προσπαθείς να κοροϊδεύεις τους άλλους, αλλα προσπαθείς να κοροϊδεύεις και τον εαυτό σου, πως γίνετε ρε τούβλο να διώχνεις μέσα σε 2-3 δευτερόλεπτα? Έχεις πρόβλημα μου φαίνεται. Τι έγινε και βγαίνεις? κουραστικές να γραφεις στο φόρουμ και πείνασες? για χοντρό σε κόβω οποτε άντε καλή όρεξη να έχεις, και άσε εμενα να χορτάσω 16χρονες, θα σου μείνει απωθημένο αυτό χαχαχαχα Φεύγοντας πάρε και το μπλοκάκι με τις απώ…

• χαχαχαχαχα έχεις πολύ γέλιο τελικά. Ρε σου είπα ο καθένας παίζει όπως θέλει, τι απελιπισία είναι αυτή? Ούτε που σου έδωσα σημασία, εσύ το συνέχισες. Καλά το πας, που μου θες και στοίχημα πρόσεξε μονο μην το στήσω, συνέχισε έτσι γιατί μου ανεβάζεις και τις μετοχές. Η αλήθεια είναι πως μου έπιασε τις επιστροφές ναι, ούτε σε διπλό σας να είχα πατήσει και δεν προλαβαίνω ούτε να τα διώχνω LoL.

• Ποιος αντιγραφει ρε ζόμπι? Πήγαινε στην πρώτη ναυμαχία και δες τον πρώτο γύρο και τραβα μετά δες τον τελευταίο γύρο και μετά έλα να μας πεις ποιος αντιγραφει ποιον. Έχω θαύματα? prntscr.com/9xjfgs Και ουτε αυτο το εχω 100% Εδώ και 2 ώρες παίζω χωρίς ποσειδώνα. Μάλλον κοροϊδεύετε και τους εαυτούς σας για να νιώσετε καλύτερα. Και επειδή είχα έλλειψη από υποβρύχια χαίρεστε. Πάρε μολύβι και χαρτί και ξεκινα να μετράς κορόιδο.

• Βασιλάκη προς θεού, δεν μπήκα να σας κάνω σεξολογία, άλλωστε πρέπει να αρχίσετε από την πρώτη δημοτικού. Άσχετα που έμεινες στην περίπτωση "16χρονες" δεν ξέρω γιατί σε έτσουξε τόσο πολύ. Πρέπει να μάθεις να ξεχωρίζεις το χαμόγελο με το γέλιο. Πάντως έχεις πολύ γέλιο, είσαι για γέλια θα έλεγα καλύτερα χαχαχαχχα Όσο για το τρέξιμο που λες, ο καθένας κάνει όπως θέλει το παιχνίδι του, άλλωστε ποιος ο λόγος να παίζεις χωρίς θαύματα? Άντε καλο κυνήγι λοιπόν

• Για να καταλάβεις την έννοια "να σε κυνηγάνε 16χρονες" θα πρέπει να σε κυνηγήσουν πρώτα, δύσκολα όμως. Άλλο να σου χαμογελάνε, και άλλο να γελάνε μαζί σου. Συνεχιζεις να λες ότι σου αρέσει να κανεις πόλεμο με κατώτερες συμμαχίες, δεν μας είπες όμως πόσο σε τιμάει. E δεν περίμενα να μου πεις να μάθω την έννοια της συμμαχίας, άλλαξε κόσμο να το νιώσεις λίγο και μετά έλα να μας πεις τις διαφορες. Εδώ χτυπάς φάρμες, γιατί έτσι είναι ο αλφα από την αρχή, άλλαξε κόσμο να το νιώσεις λοιπόν. Και μου φαί…

• Αφού θεωρείς την συμμαχία σου υπερδύναμη από όσα διάβασα και σε κάτι αλλα νήματα δεν πιστεύω να σε τιμάει να κανεις πόλεμο σε συμμαχία 2 ατόμων γιατί όλοι οι άλλοι είτε διπλοί είναι είτε παρατημένοι λογαριασμοί. Δεν παραδέχτηκε κανένας ότι εσείς είσαστε ανώτεροι μας, εγώ για λίγες μέρες μπήκα να κάνω χαβαλέ, ας μην πεινούμε στα λόγια λοιπόν. Και μου αρέσει πολύ όταν με κυνηγάνε, ελπίζω μονο να μην κυνηγάτε όπως κάνουν κάτι 16χρονες στην Έρμου, δεν έχει έρθει ακόμα η άνοιξη!

• Μιας και με ενημέρωσαν ότι δεν έχετε τι να κάνετε "me 2" και ανοίγετε τζάμπα νήματα σε κατώτερες συμμαχίες σας χωρίς λόγο άντε να δούμε τι σόι συμμαχία είσαστε, ελπίζω μονο όχι από αυτές που 2 παίχτες παίζουν 24ώρα και όλοι οι άλλοι μόνιμα διακοπές, αν και άνοιξα τον χάρτη και κάτι τέτοιο διαπίστωσα. Χρόνια σας Πολλά λοιπόν. Και περαστικά σας μέχρι να μου τελειώσει όλος ο χρυσός μου. Μάχη για την πόλη 6 ΕΤΕΘ (01.02.2016 8:54:48) L E D I[COR] από Krissa Thi vs ΡΑΜΣΗΣ[ΦΕΥΓΑ] από 6 ΕΤΕΘ -----------…

• Καλημέρα στην κοινότητα του φόρουμ Quote from patrasg15: “Καλησπερα και καλες γιορτες σε ολους, LEDI το χωριο οταν το νικησεις στο επιπεδο 50 εξαφανιζετε ? η μενει ακομα εκει στο 50 ? Επισης αν δεν σου ειναι μεγαλος κοπος μπορεις να κανει ενα printscreen με το τι υλικα εχει στο 50? ” Παραμένει στο επίπεδο 50, απλά κάθε φορα που το χτυπάς δίνει τα ίδια υλικά αλλα οι μονάδες τους κάθε φορα που χτυπάς όλο και αυξάνονται. Για τα υλικά που δίνει το είχα γράψει. Quote from L E D I: “Το επίπεδο 50 δίνε…

• Καλημέρααα Το όριο φρουράς στο επίπεδο 50 είναι 3,500 μονάδες. Μια μάχη στο επίπεδο 50 διαρκεί 25 γύρους με ήφαιστο και κύματα. prntscr.com/9jdf8t Με αυτές τις μονάδες επιτίθονται. prntscr.com/9jdgr9