Search Results

Search results 1-20 of 405.

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

Αγαπητοί παίκτες,

Το νέο μας φόρουμ είναι πλέον διαθέσιμο: https://forum.ikariam.gameforge.com/

Ελπίζουμε ότι θα έχετε ευχάριστες στιγμές εκεί και θα δημιουργήσετε νέες αναμνήσεις με τους φίλους σας. Θέλουμε ένα υγιές περιβάλλον όπου όλοι παίκτες θα μπορούν να μοιραστούν τις ιδέες τους και να συζητήσουν σημαντικά θέματα σχετικά με το Ikariam.

Γι 'αυτό, ενημερώσαμε τους παλιούς κανόνες του φόρουμ. Παρακαλώ να διαβάσετε τον νέο κώδικα συμπεριφοράς της κοινότητας.
Επιπροσθέτως, επειδή το φόρουμ είναι κοινό για όλες τις κοινότητες Ikariam, μπορείτε, αν θέλετε, με τις κατάλληλες ρυθμίσεις να βλέπετε μόνο τον ελληνικό τομέα.

Σας καλούμε τέλος να ενημερωθείτε για μια σειρά από ερωτήματα που αφορούν το παιχνίδι ή το φόρουμ!

Σας υπενθυμίζουμε ότι το αυτό το φόρουμ θα είναι σε κατάσταση ανάγνωσης.

Απόλαυσέ το!
Η ομάδα του Ikariam.gr

• με λίγα λόγια απλά διαγράφονται όλα (λογαριασμοί νήματα κλπ) και ξεκινάει ένα νέο φόρουμ απ'την αρχή. αυτό πάντως που δεν θα υπάρχει ξεχωριστό κομμάτι για κάθε σέρβερ (αν το κατάλαβα εγώ καλά φυσικά) όπως είναι τώρα το θεωρώ λάθος. αν είναι να το κάνετε έτσι κάντε και ένωση σέρβερ ΟΛΟΙ οι σέρβερς να μαζευτούν σε έναν όσων αφορά του ενεργούς παίχτες φαινόμενο δεν νομίζω να φτάνει όντως τα 200 ενεργά άτομα κάθε σέρβερ ξεχωριστά (εκτός αν εννοείς ότι δεν είναι σε διακοπές η ανενεργοί).100 παίχτες Τ…

• "baby-blade" είναι το καλύτερο που σκέφτηκες? πόσα εγκεφαλικά κύτταρα χρειάστηκε να κάψεις γιατί μέχρι να σκεφτείς αυτή την ονομασία πρέπει να σου πήρε ώρα.. για να άργησες τόσο να ποστάρεις Quote from NIGHT_WOLF: “ Quote from SEPHIROTH-BEYBLADE: “Δεν έχει σημασία αν δεν μπήκα εγώ. το θέμα είναι ότι μπήκε κάποιος στο λογαριασμό σου από κει και πέρα μην το παίζεις αθώα περιστέρα αυτά από μένα ” μη ξαναγραψεις baby-blade .....προκαλεις εντασεις και υποβαθμιζεις το νημα ......και δεν κανει να γραφε…

• πολύ ώριμη απάντηση "εσύ τον παίζεις".. ντροπή στην ηλικία που είσαι να είσαι αγενής χωρίς να σου έχουν δείξει αγένεια

• Δεν έχει σημασία αν δεν μπήκα εγώ. το θέμα είναι ότι μπήκε κάποιος στο λογαριασμό σου από κει και πέρα μην το παίζεις αθώα περιστέρα αυτά από μένα

• το ποιος είμαι το ξέρεις πολύ καλά.. σύμμαχοι είμαστε στους φευγα (BEYBLADE εδώ σε περίπτωση που δεν το κατάλαβες) αλλά επειδή λες βλακείες τελευταία και μου τι βίδωσε μπήκα να απαντήσω και γω Quote from FRΕΕ_300: “ΣΤΟΝ ΔΕΛΤΑ ΣΕΡΒΕΡ ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΤΟ ΠΣ ΜΟΥ ΜΕ ΤΙΜ ΒΙΟΥΕΡ ΟΕΟ ΚΑΙ ΕΣΥ ΣΤΟΝ ΔΕΛΤΑ ΤΙ ΕΙΣΑΙ??? ”

• κόψε με το τιμ βιουερ φρι Quote from FRΕΕ_300: “ΕΙΤΕ ΕΙΣΑΙ Ο ΔΥΝΑΣΤΗΣ ΕΙΤΕ ΟΧΙ ΣΑΜΠΩΣ ΞΕΡΟΥΜΕ ΜΕ ΠΟΙΟΝ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΟΤΑΝ ΠΑΙΖΟΥΜΕ? ΕΞΑΛΟΥ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΙΚΟΣ ΣΑΣ ΠΟΙΟ ΠΑΝΩ ΤΟ ΤΙΜ ΒΙΟΥΕΡ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΚΑΚΟ ΟΛΑ ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΤΑΙ. ΒΑΡΔΙΕΣ ΦΟΥΛ ΛΕΜΕ. ”

• εγώ είμαι η φαρμούλα? τσέκαρε το ξύλο που δώσαμε στη συμμαχία σου στο δέλτα στο νήμα ΦΕΥΓΑ vs ΙΛΙ και μετά τα λέμε Quote from NIGHT_WOLF: “μην αγχωνεσαι φαρμουλα ”

• δεν αφήνετε τις διαφωνίες λέω εγώ και να κάνετε καμιά μάχη. έμπειροι παίχτες είστε αυτοί που πολεμάτε τώρα όχι κάτι φάρμες τύπου ΙΛΙ.. + είστε και σύμμαχοι σε κάποιους σέρβερς κρίμα να κάνετε φουστιές μεταξύ σας +1 προειδοποίηση για απρεπείς εκφράσεις Georgeion

• περιμένω τι στιγμή που ο Σώτος θα σταματήσει να τρώει κολοσσούς

• εγώ είμαι από Δέλτα σέρβερ αρχικά.. 2ον απλά σχολιάζω σαν παρατηρητής ότι θέλω να σχολιάσω. έτσι και αλλιώς δεν είναι επίσημο νήμα που να απαγορεύει να μιλάνε άτομα που δεν είναι εμπλεκόμενοι Quote from citywolf: “ Quote from SEPHIROTH-BEYBLADE: “αν είναι να παίξετε φάπες μεταξύ σας free και σώτο περιμένω καμιά σοβαρή αναφορά. γιατί για την ώρα στο νήμα μόνο βλακείες βλέπω όσο παρακολουθώ ” Τι εγινε με σενα, σου εστειλαν μηνυμα στον Α να στηριξεις το νημα ??? ”

• για να κάτσεις ενεργός έπρεπε δηλαδή είτε να σε αφήσουν είτε να φάνε μπαν.. διαφορετικά μόνιμα με φοίνικα είσαι.. αχ ρε πονεμένη φάρμα κλασσικός πολεμιστής του φόρουμ.. όλο μιλάς αλλά μόλις δεις κόκκινο στρατηγό φυτρώνεις φοινικάκι και όπου φύγει βέβαια παραδέχομαι ότι τουλάχιστον στα λόγια το έχεις αυτό στο δίνω Quote from Aίαντας: “ Quote from sotos13: “ Quote from Aίαντας: “Με το μαλακό παίδες...θα σας μείνει στα χέρια... Κι όχι τίποτε άλλο...είναι κρίμα το παλικάρι... ” Μπα ζεις εσυ?δεν χορτ…

• να και κάποιος που είπε κάτι σωστό Quote from Tatakis_R: “ο ενας ριχνει ξυλο, ο αλλος δερνει διπλους, ο τριτος βαραει ασυστολα . παιδια να κατουρατε και λιγο, ειμαστε σε ηλικια που ο προστατης μεγαλωνει ” αν είναι να παίξετε φάπες μεταξύ σας free και σώτο περιμένω καμιά σοβαρή αναφορά. γιατί για την ώρα στο νήμα μόνο βλακείες βλέπω όσο παρακολουθώ Quote from sotos13: “Πολυπολιτισμικο το καναμε το νημα,χαιρομαι ιδιαιτερως γι αυτο αχχαχαχαχαχα Βαρατε ορε μπας και ξυπνησει το παιχνιδι εστω και λιγο…

• Καλησπέρα.. αρχικά ρε μονόφαρμε (γιατί για "μονομάχο" δεν σε κόβω) ένα μεγάλο μπράβο που κατάφερες να με κάνεις να ξαναμπώ στο φόρουμ μετά από μήνες που έχω σταματήσει να ασχολούμαι με το παιχνίδι και να γράψω πάμε στο θέμα: δες τις ώρες από τις αναφορές σου.. μόνος σου γίνεσαι ρεζίλι. πας και βαράς μεσάνυχτα-ξημερώματα μήπως πετύχεις κανέναν offline και αν το καταφέρεις χαίρεσαι κιολας. εντάξει μέχρι εκεί μπορείς δεν σε κατηγορώ αλλά τουλάχιστον μην λες ότι "τρέχουν" όταν εσύ τρέχεις να βαρέσει…

• έτσι από περιέργεια Σώτο οι ΙΛΙ του έψιλον είναι χειρότεροι απ'του δέλτα η το ίδιο? Quote from sotos13: “ Quote from citywolf: “Προσωπικα το παλευω, καντε το ιδιο... ” Χμ δεν το βλεπω για πολυ ακομα,ξερετε εσεις οι ΙΛΙ ερχοντε οι γνωστες φαπες..... ”

• το ότι θα έβλεπα άλλη συμμαχία να ανοίγει νήμα εκτός των φευγα δεν το περίμενα.. άντε καλές σας μάχες

• θα μιλήσεις εσύ για διακοπές πόντιε? ΣΤΑΜΑΤΗΣ μπαχάμες prnt.sc/kdg2t5 - amanat μπαχάμες prnt.sc/kdg2xm - stefos92 μπαχάμες prnt.sc/kdg34l - aleka0029 μπαχάμες prnt.sc/kdg3b2 και πολλοί ακόμα λογαριασμοί που έχεις εκτός συμμαχίας πχ η αποθήκη σου ο kopa... μόνο σαν "pontios" είσαι ενεργός και κει μέχρι να μας πετύχεις online και να μπεις διακοπές για να γλιτώσεις

• ήξερες ότι στον "warrior within" δεν είχα τίποτα.. 100 στρατηγούς έχω όλους και όλους έτσι και αλλιώς.. έφερες μόνο 990 πλοία prnt.sc/kdfw1d και όταν σου έκανα κατάληψη στην κινητή σου με 1 πλοίο πριν φτάσουν και είδα ότι τα φέρνεις από εδώ prnt.sc/kdfwyc είπα να έρθω εκεί που έχεις το στόλο σου.. ποιος ακριβώς προσπαθεί να κερδίσει τις "εντυπώσεις"? έχεις 55χιλιάρικα στρατηγούς και θες να μου πεις ότι οι 3μιση χιλιάδες μοναδούλες ξηράς και τα 990 πλοία που έφερες ήταν "όλα" όσα είχες? περιμένει…

• όταν θα κάτσεις να πολεμήσεις και δεν θα εξαφανίζεσαι τότε τα λέμε. ήρθα εχθές να παίξουμε εκεί που έχεις το στόλο και ούτε που τόλμησες να κάτσεις. μια ζωή μόνο με offline. στα online θα είσαι κότα και χαμένος Ναυμαχία μπροστά από την πόλη ΣΚΥΨΕ-ΒΗΞΕ ΠΑΠΙ (30.07.2018 23:30:29) ΤοΝουΣου[ΦΕΥΓΑ] από skydra vs pontios[ΜΑΚ] από ΣΚΥΨΕ-ΒΗΞΕ ΠΑΠΙ --------------------------------------------------------------------------------------------- Βάρκα Κατάδυσης........................61(-0) - Βάρκα Κατάδυσης.…

• είσαι αστείος πόντιε. ο κανονικός μου λογαριασμός ξέρεις ότι είναι ο BEYBLADE που δεν πρόκειται να πάρεις αναφορά αλλά πήγες στον διπλό μου που προφανώς απλά έχει υλικά και δεν έχει στρατηγούς (όχι ότι ο κανονικός μου έχει στρατηγούς καλοκαιράκι είναι αράζω δεν θα κάτσω να καώ στο ικαριαμ σαν εσένα) και δεν ασχολούμαι. οπότε η "ζημιά" που νομίζεις ότι μου έκανες είναι μηδαμινή. όταν με αντιμετωπίσεις στο πεδίο της μάχης και με νικήσεις τότε θα έχεις δικαίωμα να πεις ότι μου έκανες ζημιά

• και οφ που με πέτυχε έχασε χαχαχαχαχα Ναυμαχία μπροστά από την πόλη THIEF (17.07.2018 12:19:44) BIG BOSSS[- G -] από DESTINY, ϟ Mάρμαρο, ΘΕΙΟ3 vs BEYBLADE[ΦΕΥΓΑ] από THIEF --------------------------------------------------------------------------------------------- Σκάφος-Έμβολο........................106(-54) - Σκάφος-Έμβολο........................812(-54) Φλογοβόλο.............................13(-59) - Φλογοβόλο..........................1318(-129) Κανονιοφόρο............................42(-0) …