Search Results

Search results 1-20 of 351.

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

Αγαπητοί παίκτες,

Το νέο μας φόρουμ είναι πλέον διαθέσιμο: https://forum.ikariam.gameforge.com/

Ελπίζουμε ότι θα έχετε ευχάριστες στιγμές εκεί και θα δημιουργήσετε νέες αναμνήσεις με τους φίλους σας. Θέλουμε ένα υγιές περιβάλλον όπου όλοι παίκτες θα μπορούν να μοιραστούν τις ιδέες τους και να συζητήσουν σημαντικά θέματα σχετικά με το Ikariam.

Γι 'αυτό, ενημερώσαμε τους παλιούς κανόνες του φόρουμ. Παρακαλώ να διαβάσετε τον νέο κώδικα συμπεριφοράς της κοινότητας.
Επιπροσθέτως, επειδή το φόρουμ είναι κοινό για όλες τις κοινότητες Ikariam, μπορείτε, αν θέλετε, με τις κατάλληλες ρυθμίσεις να βλέπετε μόνο τον ελληνικό τομέα.

Σας καλούμε τέλος να ενημερωθείτε για μια σειρά από ερωτήματα που αφορούν το παιχνίδι ή το φόρουμ!

Σας υπενθυμίζουμε ότι το αυτό το φόρουμ θα είναι σε κατάσταση ανάγνωσης.

Απόλαυσέ το!
Η ομάδα του Ikariam.gr

• ο ενας ριχνει ξυλο, ο αλλος δερνει διπλους, ο τριτος βαραει ασυστολα . παιδια να κατουρατε και λιγο, ειμαστε σε ηλικια που ο προστατης μεγαλωνει ρε free γιατι αναφερεις το ονομα μου? Quote from FRΕΕ_300: “ΤΑΤΑΚΗΣ ΕΧΕΙΣ ΜΕΙΝΕΙ ΠΟΛΥ ΠΙΣΩ. ΕΔΩ ΑΛΛΟΙ ΒΡΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΑ. ΕΚΤΟΣ ΒΕΒΑΙΑ ΑΝ Ο ΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΠΑΝΩ ΑΠΟΛΑ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΣΤΟ ΤΗΛ ΛΟΓΟΚΡΙΘΗΚΕ ΠΟΥ ΠΑΡΕΠΗΠΤΟΝΤΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕ ΤΗΝ ΥΠΑΡΞΕΙ ΤΟΥΣ. ” αυτος ο φιλος ποιος ειναι? ΜΙΚΑ[meme]

• αχ Τασομ Τασομ τι να σου πω βρε παιδι μου εχεις μπερδεψει τα παντα Τασομ οτι πεις, δεν θα σου χαλασω το χατηρι

• Quote from citywolf: “Εσυ Σωτηρη του εβαλες παγο, ΔΙΟΤΙ αλλος ειναι ο ρολος σου στον ΕΨΙΛΟΝ. Σε κηρυγμενο πολεμο ΠΟΡΦΥΡΑ ΦΑΛΑΓΓΑ κατα Β-Α , ΚΤΥΠΟΥΣΕΣ πισωπλατα την ΠΟΡΦΥΡΑ ΦΑΛΑΓΓΑ, ΥΠΟΨΙΝ δεν ημουν μελος της τοτε !!! ” δεν ξερω τι εκαναν αλλα μελη της ΟΥΚ ( παντα εαν θυμαμαι καλα βαρουσαν ιλι σε επισημο πολεμο ) Εσυ αναφερεις το ονομα μου και σου απαντησα για εμενα, οτι εγω ποτε δεν βαρεσα ιλι εκτος πολεμου κοιτα που θα βγω στο τελος και φιλαρακι με τον soto13 χοχοχοχοχοχο αυτο θα ειναι το ανεκδ…

• για πες μου τι ειπα για την συμμαχια σου? οκ wolf μαλλον θα πρεπει να σου μαθουν τροπους γιατι και εσενα σε επηρεαζει η ικαριαμικη τεστοστερονη

• ευτυχως που υπαρχεις εσυ το λαγονικο που εξιχνιαζει αυτες τις υποθεσεις προσεχε μονο λιγο τις εκφρασεις σου οταν μιλας σε εμενα

• θα σε παρακαλεσω αυτα που λες να τα τεκμιριωνεις οταν ειχαμε νημα πολεμου με ιλι σαν ΟΥΚ και βεβαια βαρουσα και με χαρα μην σου πω αλλα ποτε εκτος νηματος ( θα σε παρακαλεσω να μου το αποδειξεις ) εαν βρεις κατι τετοιο διαγραφω τον λογαριασμο μου εαν ομως δεν βρεις διαγραφεις και εσυ τον δικο σου? εγω οταν εμαθα απο τον δρεπανη οτι θα συνεργαστουμε με ιλι, του ειπα "θα βγω απο την συμμαχια δρεπανη μου και θα σε ταραξω στην επιθεση" και αφου εφερα τις ενστασεις μου μου ειπε "ΟΚ δεν θα το κανουμε …

• δεν θα το ελεγα και για εσενα αυτο night wolf που πηγες στους ιλι

• Quote from citywolf: “ναι σου εβγαλα το καπελο επειδη προσπαθουσες να παρεις απωλειες απο το μικρο πεδιο, ενω ο στολος σου ηταν 2 ωρες μακρυα χαχαχαχα και μετα μου πατησες ΑΓΝΟΗΣΗ μεχρι σημερα χαχαχαχαχ ΦΙΛΕ ΜΟΥ!!! ” Τασο εαν ηταν μακρια ο στολος μου πως τα καταφερνα και σου ανοιγα το πεδιο? αλλα αυτα ειναι ψιλα γραμματα Τασο μου αγνοηση Τασο μου σου πατησα οταν σου ανοιξα το πεδιο και πατησες σημαια στελνοντας μηνυμα οτι"βαριεμαι να παιζω σε μικρο πεδιο"(ενω ηταν μεγαλο Τασο μου) edit και κατι …

• Quote from citywolf: “Καλημερα Σωτηρη, sostis στο παιχνιδι, ησουν και στους WAR, παιξαμε εκει για λιγο, ταμπουρωμενος στο λιμανι σου ησουν σε μικρη πολη και επαιζες στο μικρο πεδιο. Τις αρπαξες λιγο και εκει. Ποτέ δεν ξεμυτησες απο το λιμανι σου να ψαξεις.... Οσο για τον αειμνηστο ΤΣΟΥΤΣΟΥΒΗ ανηκει στο σημερινο μου χωρο πολιτικα, εσυ μεινε ακομα ΚΝΙΙΤΗΣ, με φραπε, LACOSTE και λατρεια σε ΕΥΡΩ και μνημονια!!! Ασχετως ολων των παραπανω εγω ΣΕ ΑΓΑΠΩ!! ” για βγαλε μια αναφορα που εφαγα ξυλο απο εσενα…

• σιγα παιδια ξεχειλισε το ικαριαμ τεστοστερονη, να κατουρατε και λιγο μην παθετε κανενα προστατη ρε Τασο τη σχεση εχεις εσυ με τον Χρηστο Τσουτσουβη ? Τασο τα εχεις κανει λιγο κουλουβαχατα, σαν να λεμε αρες μαρες κουκουναρες παρτε ενα τραγουδακι και χαλαρωστε λιγο την πετσα σας youtube.com/watch?v=8nPa2xmb4A8

• Quote from Akritas S-W: “χαχαχαχχα θεε μου ποσο ασχετη οχι αλλο καρβουνο κυρα βασω η αρχηγος . βρε ποιοι να ερθουν να μας βρουν? αυτοι που τους βαζουμε προδερμ και τους ανεβαζουμε στο τρενο και μετα κλαιγονται οτι εφταιγε η ωρα εφταιγε ο παπας τους κοπηκε το ρευμα κ.λ.π και παντα φευγουν με μηδεν. γι αυτους λες οτι θα ερθουν να μας βρουν? χαχαχαχαχαα εσυ παντως εδω και πολυ καιρο δεν τολμας να βγεις στρατιωτικα απο το καβουκι σου μονο στο φορουμ κατινιαζεις χαχαχαχα καθριν ε καθριν ” καλησπερα..…

• Quote from citywolf: “Το ΔΡΕΠΑΝΙ ειναι πισω απο ολα αυτα, ακου που σου λεω, εχει ακρες... ” εδω σφυρι καλει δρεπανι ρε στινκ απο ποτε μου εγινες αναρχικη ομοσπονδια ? youtube.com/watch?v=cen1SvpTsYk vasw ζουμε στις επαλξεις να σε δουμε

• καλησπερα στην κοινοτητα με αυτα και με τα αλλα φτασαμε στο τελος του πολεμου, πολλα λογια ειπωθηκαν απο την ηγεσια της AFO αλλα περεμειναν μονο λογια, τα αποτελεσματα εως σημερα ειναι : ο αρχηγος γιαννακης με τους 9 ηφαιστους να ειναι διακοπες, ο υπουργος τους mimis1935 εκτος συμμαχιας και ο στρατηγος για κλαματα δαρμενος αλλα και συναμα ο γελωτοποιος του φορουμ (ποιος θα ξεχασει οταν εκανε τικετ για το αποθεμα και ανοιγε παραθυρα στα γενικα του φορουμ χοχοχοχοχο για να ρωτησει και εκει εαν ειν…

• Ναυμαχία μπροστά από την πόλη ΚΟΝΙΤΣΑ (09.03.2018 9:21:15) Tatakis_R[CCCP] από Marquis de Sade, ΦΟΥΡΚΑ, ΠΟΥΡΝΙΑ vs kerasovo[AFO] από ΚΟΝΙΤΣΑ --------------------------------------------------------------------------------------------- Σκάφος-Έμβολο.......................309(-228) - Σκάφος-Έμβολο........................0(-2300) ............................................. - Βαλλιστροφόρο..........................0(-30) Φλογοβόλο.............................19(-29) - Φλογοβόλο....................…

• η σελιδα 8 ειναι αφιερωμενη στον κερασοβο γιατι ο γκαου, kirosk, γιαννακης και σια ρουφανε το αυγο τους ως γνησιοι WARR RR RRR Ναυμαχία μπροστά από την πόλη ΚΟΝΙΤΣΑ (04.03.2018 22:31:37) kerasovo[AFO] από ΚΟΝΙΤΣΑ, ΦΟΥΡΚΑ vs Tatakis_R[CCCP] από Marquis de Sade --------------------------------------------------------------------------------------------- Σκάφος-Έμβολο......................1727(-226) - Σκάφος-Έμβολο.........................99(-24) ............................................. - Κανο…

• youtube.com/watch?v=RrxePKps87k Ναυμαχία μπροστά από την πόλη ΚΕΡΑΣΟΒΟ (04.03.2018 14:44:41) kerasovo[AFO] από ΚΕΡΑΣΟΒΟ vs Tatakis_R[CCCP] από Marquis de Sade --------------------------------------------------------------------------------------------- Σκάφος-Έμβολο........................38(-212) - Σκάφος-Έμβολο........................114(-20) ............................................. - Κανονιοφόρο............................42(-0) ............................................. - Έμβολο ατμο…

• μπορειτε και χειροτερα WARRRRRRRRR ρεταρει η συμμαχια σας χωρις τον μιμακο την υπουργαρα Σελιδα 7η των μαχων χαμενοι στρατηγοι CCCP 5.479,2 χαμενοι στρατηγοι AFO 37.442,6 ΔΙΑΦΟΡΑ ΥΠΕΡ CCCP 31.963,4 χαμενα υλικα CCCP 0 χαμενα υλικα AFO 1.560.680 ΣΥΝΟΛΟ ΑΠΟ ΣΕΛΙΔΑ 1η ΕΩΣ 7η χαμενοι στρατηγοι CCCP 240.313,5 χαμενοι στρατηγοι AFO 536.922,2 ΔΙΑΦΟΡΑ ΥΠΕΡ CCCP 296.608,7 χαμενα υλικα CCCP 1.538.590 χαμενα υλικα AFO 9.700.002,7 ΔΙΑΦΟΡΑ ΥΠΕΡ CCCP 8.161.437

• Quote from gougou_ktr: “όσο για το νήμα των μαχών να το μετρήσεις στο τέλος και όχι τώρα ” Quote from gougou_ktr: “όσο και να κλαις τις φάπες θα τις φάτε πάτε και σε άλλη συμμαχία αν θέλετε, ” αυτα ελεγε καποτε ενας στρατηγος για κλαματα...λαλιστατος και μετα την ληξη του πολεμου θα δειτε και θα σας κανουμε και θα σας ρανουμε και τουμπαλιν και τωρα γκαου????? παπαλα ???? αλεβουζαν???? μπουγατσα με κιμα ενα πραμα ...κοιτας την ημερομηνΙα και μετρας αναποδα τις μερες για ληξει ο πολεμος ????? αμ φ…

• youtube.com/watch?v=Uq42HUUJFzU Ναυμαχία μπροστά από την πόλη ΚΟΝΙΤΣΑ (01.03.2018 7:42:01) kerasovo[AFO] από ΚΕΡΑΣΟΒΟ vs Tatakis_R[CCCP] από Marquis de Sade, ΠΟΥΡΝΙΑ --------------------------------------------------------------------------------------------- Σκάφος-Έμβολο......................119(-1925) - Σκάφος-Έμβολο.........................0(-216) Φλογοβόλο.............................0(-205) - Φλογοβόλο..............................8(-16) Κανονιοφόρο............................0(-25) - Κανο…

• youtube.com/watch?v=ID0qsqr3j00 Μάχη για την πόλη ΚΟΝΙΤΣΑ (27.02.2018 2:45:56) Tatakis_R[CCCP] από Marquis de Sade vs kerasovo[AFO] από ΚΟΝΙΤΣΑ --------------------------------------------------------------------------------------------- ............................................. - Εκτοξευτής...........................0(-1100) Ξιφομάχος...........................720(-210) - Ξιφομάχος..............................0(-40) ............................................. - Οπλίτης...................…