Search Results

Search results 1-20 of 362.

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

Αγαπητοί παίκτες,

Το νέο μας φόρουμ είναι πλέον διαθέσιμο: https://forum.ikariam.gameforge.com/

Ελπίζουμε ότι θα έχετε ευχάριστες στιγμές εκεί και θα δημιουργήσετε νέες αναμνήσεις με τους φίλους σας. Θέλουμε ένα υγιές περιβάλλον όπου όλοι παίκτες θα μπορούν να μοιραστούν τις ιδέες τους και να συζητήσουν σημαντικά θέματα σχετικά με το Ikariam.

Γι 'αυτό, ενημερώσαμε τους παλιούς κανόνες του φόρουμ. Παρακαλώ να διαβάσετε τον νέο κώδικα συμπεριφοράς της κοινότητας.
Επιπροσθέτως, επειδή το φόρουμ είναι κοινό για όλες τις κοινότητες Ikariam, μπορείτε, αν θέλετε, με τις κατάλληλες ρυθμίσεις να βλέπετε μόνο τον ελληνικό τομέα.

Σας καλούμε τέλος να ενημερωθείτε για μια σειρά από ερωτήματα που αφορούν το παιχνίδι ή το φόρουμ!

Σας υπενθυμίζουμε ότι το αυτό το φόρουμ θα είναι σε κατάσταση ανάγνωσης.

Απόλαυσέ το!
Η ομάδα του Ikariam.gr

• Quote from Xrusaki: “307 έλα μωρέ θα κάνουμε άλλα μη χαλιέσαι” 83.000 posts αυτή τη στιγμή ρε Χρύσα... Από το 1.000.000+. Έχουν διαγραφεί σπουδαίοι παίκτες, πολλοί παλιοί μου φίλοι, τα διάφορα θέματα επίσης έχουν κατά 90% διαγραφεί... Ρε γμτ είναι η 9χρονη ιστορία ενός από τα δημοφιλέστερα παιχνίδια στην Ελλάδα... Όσον αφορά την εταιρεία, αυτό είναι ασέβεια προς όποιον ξόδευε, ξοδεύει και θα ξοδεύει τον χρόνο του στο παιχνίδι τους. Τον διαγράφουν. Άλλωστε και με την ένωση των σέρβερ, τα ίδια έγι…

• Πωωω... Σοβαρά τώρα; Έσβησαν μέχρι και τα ποστ των παιχνιδιών; Ξενέρωμα Εν τω μεταξύ απ' όλο το φόρουμ έχουν σβηστεί 500κ ποστ μέσα σε 1 μήνα.... Κατακρεούργηση του φόρουμ λέγεται αυτό... :|

• Μπα δεν υπάρχει καν λόγος να ασχολείστε. Αυτή τη στιγμή το παιχνίδι βρίσκεται στα πέναλντι. Όπου να 'ναι θα λήξει.Ίσως και να έχει λήξει ήδη χωρίς να το καταλάβουμε

• Κλάφτα Χαραλαμπε... Υπό καθεστώς διάλυσης το φόρουμ.

• LOL

Κάτοικος is BACK - - Ταβερνείο Ikariam

Τελικά το παν και το καναν... Η διάλυση του ικάριαμ μόλις άρχισε. Και καλή συνέχεια.

• Όχι λέω μην το ξανασκέφτηκαν οι Γερμανοί το όλο θέμα...

• Ναι αγαπητέ μου αλλά όλως περιέργως δεν είναι ενεργοποιημένη από την αρχή. Αυτό δεν είναι ολίγον τι ύποπτο για τις προθέσεις της εταιρείας ;

• Μου αρέσει που ζητάτε να βγαίνει προειδοποιητικό μήνυμα στους χρήστες, εάν τους πατηθεί κατά λάθος το κουμπί. Από τη στιγμή που βγάζουν επιπλέον αμβροσία από αυτό, έχουν κανένα λόγο να το προσθέσουν; Εδώ προσπαθούν να βγάλουν από κάτι πολύ πιο παρανοϊκά. Κυνηγάνε και το πενηνταράκι.

• Τελικά τι θα γίνει με το ''καθάρισμα'' του φόρουμ;

• Στην εταιρεία πάντως προσφέρει άφθονες αγορές αμβροσίας

• Quote from kavour: “εγώ απλώς θα επισημάνω ότι κάνετε βλακείες. Σκόπευα να ρίξω κανονικό ξεχεστήριο αλλά δεν έχει κάποιο ιδιαίτερο νόημα. Το μόνο που θα πω είναι ότι έτσι βγάζετε κακό όνομα και στο παιχνίδι και στον καπιταλισμό γενικότερα.” Quote from kavour: “Είχατε ένα ωραίο μαγαζί, είχε επιλογές για όλα τα πορτοφόλια και καταφέρατε να το σκίσετε. Δεν θα παρακαλάμε να επιστρέψει η τιμή του εμπόρου, απλά πάμε αλλού. Έτσι θα φανεί και η δημοκρατία του καπιταλισμού. Θα επιβιώσει μόνο αυτός που το…

• Ok τα μποτάκια τελικά έχουν γίνει αναπόσπαστο μέρος του ikariam

• Εφόσον δεν έχει δώσει την έγκριση η εταιρεία, δε γίνεται τίποτα ούτε μαύρες αγορές ούτε τίποτα. Όσον αφορά τα φορολογικά κτλπ δεν είναι δύσκολο να τα τακτοποιήσουν οι υπεύθυνοι.

• Μια ιδέα που διατυπώθηκε εδώ. Τα πράγματα είναι λοιπόν πολύ απλά. Την παρούσα στιγμή οι αγοραπωλησίες λογαριασμών απαγορεύονται αυστηρά από την εταιρεία. Δε θα ήταν όμως πολύ ωφέλιμο και για την ίδια αν γίνονταν επιτρεπτές μέσω του ticket system και μια παρακράτηση επί του ποσού, της τάξης το 10 - 15% να πήγαινε σε αυτήν; Αναμφίβολα θα είχε τρελά κέρδη, αν εφαρμοζόταν αυτό σε όλες τις χώρες στις οποίες υπάρχει το παιχνίδι. Ουσιαστικά θα δημιουργηθεί για την ίδια μια νέα πηγή κερδών, εκτός από τη…

• Γενικά καλά χρυσά αυτά που λες, αλλά σε ένα σημείο όλων αυτών, διαφωνώ καθέτως, και δεν καταλαβαίνω τη λογική σου. Quote from Quintilius: “α) Αρα ερχομαστε στο εξης συμπερασμα και αν θελεις πιστεψε το... εγω δεν εχω κανενα συμφερον απ τη στιγμη που ΔΕΝ παιζω ενεργα να βλαψω εσενα...και μαλιστα σε εναν κοσμο που δεν παιζει κανενας δικος μου ανθρωπος...(αλλα και να επαιζε) οσο και να θελετε ολοι σας να πιστευεται αυτο το παραμυθι του τυπου βοηθαει ο ενας τον αλλον... υπαρχει συγκεκριμενος τροπος π…

• Quote from Eyurt: “ ” Quote from Eyurt: “Όσο για το 4. είναι αέναος κύκλος. Οι GO καταχράζονται εξουσία, οι παίκτες φωνάζουν, μπαίνουν στο μάτι των GO, οι οποίοι τους τιμωρούν-καταχραζόμενοι την εξουσία που τους έχει παραχωρηθεί.” Συγγνώμη και αυτοί για ποιον ακριβώς λόγο καταχράζονται την εξουσία τους; Έχουν το δικαίωμα αυτό; Φυσικά και όχι. Οι παίκτες αντιθέτως έχουν σαφώς το δικαίωμα να διαμαρτύρονται όταν δεν γίνεται κάτι σωστά. Όσοι καταχράζονται την εξουσία τους επειδή εκνευρίζονται από το…

• Quote from Eyurt: “α) Τι έκανες και κατάφερες να εκνευρίσεις έναν χειριστή τόσο πολύ, ώστε να του μπεις στο μάτι? Του σκότωσες τη μάνα, του βίασες την κόρη? β) Τι εννοείς να εξυπηρετήσει αρχιπειρατή? Αδυνατώ να καταλάβω πώς κάποιος θα έχει όφελος από κάτι τέτοιο...” α) Δε χρειάζεται και να του σκοτώσεις τη μάνα για να σου κρατάει κακία Υπάρχουν πολλοί εκδικητικοί που μπορεί να σου κρατάνε το ότι πριν 2 -3 χρόνια τους νίκησες σε πόλεμο. β) Προφανώς και θα έχει όφελος αν είναι φιλαράκια. Με τη σει…

• Και πολύ περισσότερο μετά την είσοδο της δυνατότητας να έχεις έως 10 λογαριασμούς υπό κοινή ιπ με τόσο απλό τρόπο, νομίζω ότι είναι προφανές ότι πλέον σε καμία περίπτωση δεν απαγορεύεται κάτι τέτοιο. Ένας χειριστής όμως που: α) σε έχει στο μάτι λόγω έχθρας β) θέλει να εξυπηρετήσει κάποιον φίλο αρχιπειρατή πολύ απλά λέει ότι αυτό που έκανες είναι κατάχρηση των κανόνων και μπλα μπλα μπλα, γιατί ως γνωστόν έχει τη δυνατότητα προσωπικής κρίσης και μπλα μπλα μπλα. Και εσύ μετά πας να βρεις το δίκιο σ…

• Quote from sputhas: “Παρατέθηκε από "Κάτοικος is BACK" Το χοντρό κλέψιμο που προσπαθούν να περιορίσουν οι διαχειριστές είναι τα μποτάκια της πειρατείας, τα οποία επίσης ουσιαστικά έχουν νομιμοποιηθεί.” Quote from sputhas: “Από που το έχεις συμπεράνει αυτό?” Το ότι ουσιαστικά έχουν νομιμοποιηθεί; Από το ότι η εταιρεία θα μπορούσε να κάνει 100.000 πράγματα για να το σταματήσει αυτό με τα μποτάκια, αλλά παρ' όλ' αυτά αφήνει τόσο εύκολη την δημιουργία τέτοιων λογαριασμών, προφανώς γιατί η πειρατεία …

• Αντικειμενικά οι διαχειριστές δε φέρουν καμία ευθύνη για τις νέες τιμές. Αυτοί που φέρουν την ευθύνη είναι οι κομπλεξικοί που έβαλαν πάλι με το τσουβάλι αμβροσία στον δεμετερ παρά τις νέες τιμές κι έτσι το πείραμα της εταιρείας στέφθηκε με επιτυχία. Επίσης, είμαι σίγουρος ότι πάρα πολλοί από αυτούς που γράφατε μόλις μπήκαν οι νέες τιμές ότι ''δε θα ξαναβάλουμε αμβροσία'', ''ούτε ευρώ στην Gameforge'' κι άλλα τέτοια ωραία, φροντίσατε ακόμα και με αυτές τις τιμές να προμηθευθείτε αρκετή αμβροσία γ…