Search Results

Search results 1-20 of 23.

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

Αγαπητοί παίκτες,

Το νέο μας φόρουμ είναι πλέον διαθέσιμο: https://forum.ikariam.gameforge.com/

Ελπίζουμε ότι θα έχετε ευχάριστες στιγμές εκεί και θα δημιουργήσετε νέες αναμνήσεις με τους φίλους σας. Θέλουμε ένα υγιές περιβάλλον όπου όλοι παίκτες θα μπορούν να μοιραστούν τις ιδέες τους και να συζητήσουν σημαντικά θέματα σχετικά με το Ikariam.

Γι 'αυτό, ενημερώσαμε τους παλιούς κανόνες του φόρουμ. Παρακαλώ να διαβάσετε τον νέο κώδικα συμπεριφοράς της κοινότητας.
Επιπροσθέτως, επειδή το φόρουμ είναι κοινό για όλες τις κοινότητες Ikariam, μπορείτε, αν θέλετε, με τις κατάλληλες ρυθμίσεις να βλέπετε μόνο τον ελληνικό τομέα.

Σας καλούμε τέλος να ενημερωθείτε για μια σειρά από ερωτήματα που αφορούν το παιχνίδι ή το φόρουμ!

Σας υπενθυμίζουμε ότι το αυτό το φόρουμ θα είναι σε κατάσταση ανάγνωσης.

Απόλαυσέ το!
Η ομάδα του Ikariam.gr

• Καλημέρα στην κοινότητα, Μέτα από μια σειρά ανατρεπτικών εξελίξεων, συνειδητοποιήσαμε ότι η επίθεση στην συμμαχία ΙΝΤ ήταν μία λάθος κίνηση η οποία προήλθε από εσφαλμένη εσωτερική ενημέρωση... Η έλλειψη πολεμικής εμπειρίας κατέστη καταλυτικός παράγοντας για την έκβαση των αναίτιων πολεμικών επιχειρήσεων στις οποίες προβήκαμε... Να ζητήσουμε μία συγνώμη στην αντίπαλη (στο παιχνίδι) συμμαχία τόσο για την επίθεση, όσο και τις ανυπόστατες κατηγόριες που διατυπώθηκαν στο φόρουμ λόγω των ανώτερω παραγ…

• Καλήσπερα και σε σένα, Ατύχησες γιατί δεν έπεσες σε φορουμίστα... Δημόσια αντιπαράθεση δεν πρόκειται να ανοίξω σε κανένα φόρουμ... Αυτά που είχα να πω τα είπα... Αν καποιός θέλει να μου απευθύνει το λόγο, ας το κανει σε προσωπικό μηνυμα! Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την κατανόηση... Καλό βράδυ σε όλους!

• Καλησπέρα από εμένα στην κοινότητα, Κατ' αρχάς να δώσω τα συγχαρητηριά μου στην ΙΝΤ για τις ''καθαρές'' μάχες... Αναμένουμε να μάθουμε το ώραιο αυτό κόλπο τουλάχιστον για να παίζουμε επί ίσοις όροις... Τα αθάνατα μπαλόνια, τα κύματα από το πουθενά και όλα αυτά τα κόλπα φαίνεται ότι κάνουν θαύματα... Παρ' όλα αυτά η σημαία και η βοήθεια που δεχθήκατε (από το πουθενά;) επίσης σηματική... Αυτά δείχνουν το ήθος της συμμαχίας σας... Φύγατε και ήρθατε πάλι μετά την επιδρομή των ΦΕΥΓΑ... ΑΥΤΟΙ ΕΙΣΤΕ ΚΑ…

• ,Ευτυχώς που υπάρχουν παίκτες με ηθική και παραδέχονται όταν χάνουν... http://prnt.sc/ctqgcs prntscr.com/ctqile Τώρα είμαστε εντάξει;;; Εσύ δεν ήσουν γιατί δεν έβαλες τα μέλη σου! Άλλοι όμως είναι! ΤΩΡΑ ΒΓΕΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΔΕΞΟΥ ΚΑΙ ΜΗΝ ΚΡΥΒΕΣΑΙ! ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΚΛΕΙΔΩΣΕΙ!!! ΥΓ: Και για να μην πεις ότι έχουμε διπλό μου το έστειλε ο tankionline (1ο screenshot που δεν εμφανίζει σύνδεσμο) ο οποιος πάρολο που δεν με συμπαθει, και είναι γνωστό αυτό, μία από τις αιτίες του πολέμου που σας ανοιξαμε, ΔΕΝ αντέχει τ…

• Καλησπέρα στην κοινότητα! Ο πόλεμος -TBL- vs MURMIDONS ΛΗΓΕΙ ΜΕ ΑΥΤΟΜΑΤΗ ΗΤΤΑ ΤΩΝ -Μ- λόγω ικανοποίησης της 2ης προύποθεσης λήξης πολέμου: http://prntscr.com/cthoxd Και μην αναφερθούν στην αντίπαλη συμμαχία περί κόλπων κλπ! Τους ζήτησα να ποστάρουν και τα μέλη τους αλλά ΔΕΝ το έκαναν! Οι κανόνες υπήρχαν εξ αρχής! Και πρέπει να γίνονται σεβαστοί!!! Τώρα εάν θέλουν να ανοίξουν αυτοί νήμα έχε καλώς! Το αποτέλεσμα όμως αντικατοπτρίζει την πραγματική εικόνα! Εγώ πάντως οφείλω να δώσω συγχαρητήρια στη…

• Μάχη για την πόλη Νέα Αχιλλειάδα (13.10.2016 15:12:37) Osama Bill[-TBL-] από Allah vs THE FUTURE[-M-] από Νέα Αχιλλειάδα --------------------------------------------------------------------------------------------- Πυροβολητής θείου.....................598(-0) - Πυροβολητής θείου......................0(-11) Οπλίτης..............................611(-44) - Οπλίτης..............................14(-151) Γίγαντας Ατμού........................138(-0) - Γίγαντας Ατμού........................11(-28) ...…

• Αποχώρηση μέλους: prntscr.com/ctb2ze

• https://www.youtube.com/watch?v=5RCJlPulr4A Τέτοιες είστε κι εσείς... Κότες λυράτες!!! prntscr.com/ct7h1w prntscr.com/ct7ku5 Και μετά Αρχηγέ των -Μ- μπαίνεις στο φόρουμ και μου λες: ''Έλα να δώσουμε τότε μάχες και άσε και εσύ τα πολλά τα λόγια.'' Ήρθα αφού με έψαχνες τόσο πολύ! Και εσείς τι κάνετε; Εε;; Μπαίνετε πόσες ώρες μέσα μόνο και μόνο για να κρύβεστε! Σούργελα!!! george abc αγόρι μου, είσαι μεγάλο γίδι! Παίρνω πίσω ό,τι καλό είπα για σένα! Τα γίδια με τα γίδια, και οι τίμιοι με τους τίμιο…

• Φίλε αρχηγέ της αντίπαλης συμμαχίας, περιμένουμε μια πλήρη εμπεριστατωμένη λίστα συμμαχιών για να αφήσουμε εσάς στην ησυχία σας! Μωρέ τι μας λέτε;;; Κουμάντο στην συμμαχία μας κάνουμε μόνο εμείς και δεν δεχόμαστε υποδείξεις, ειδικά απο τους αντιπάλους! ΕΙΣΤΕ ΓΙΑ ΓΕΛΙΑ!!!

• Πες τα αυτά στον καθρέφτη σου... Και μίλα για ΕΣΕΝΑ και ΟΧΙ για τους άλλους! Πάνω απο το εγώ μου βάζω τη συμμαχία και δεν χρειάζονται αποδείξεις! Χαρακτηριστικό ότι αρκετοί με ακολουθούν χρόνια και από αυτούς οι περισσότεροι ως απλά μέλη! Οποτε πρόσεχε τι λες! Δεν λέω απλώς ότι πράττω... Έτσι είναι! Δωσε τις συντεταγμένες των υπόλοιπων πόλεων σου που δεν είναι κατελειμένες σε πμ και έρχομαι! Δυστυχώς δεν εμφανίζονται... Δεν νομίζω τίποτα! ΟΠΩΣ ΝΟΜΙΖΕΙΣ, Ο,ΤΙ ΝΟΜΙΖΩ! Η ΦΕΥΓΑ είναι κλάσεις ανώτερη…

• Κάτι ξέρει... Που θα μάθει στρατηγηκές για το πώς να κρύβει τις μονάδες του;;; Δεν έχει νόημα η ημερομηνία λήξης εξάλλου... Ορίστε τα πολλά τα λόγια μου! prntscr.com/csw5n2 ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ ΜΟΝΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΡΑΤΤΩ!!! Δεν αφήνω τίποτα αναπάντητο! Ό,τι και να πεις εδώ θα είμαι να κατεδαφίζω τα επιχειρήματα σου και να εκτείθεσαι!!!

• Ναυμαχία μπροστά από την πόλη டு JIMLAND (12.10.2016 7:40:59) jim100[-M-] από டு ΑΚΡΟΠΟΛΗ, டு JIMLAND vs peris1999[-TBL-] από Αριστοτέλεια, DaRK GeO[-TBL-] από ΘΗΒΑ, Allah --------------------------------------------------------------------------------------------- Σκάφος-Έμβολο.........................0(-100) - Σκάφος-Έμβολο........................44(-310) Κανονιοφόρο...........................0(-120) - Κανονιοφόρο............................96(-0) Έμβολο ατμού..........................0(-300) …

• Με κάλυψε ο αξιότιμος Αρχηγός της Πάνθεον... Φαίνεται τώρα ποιος έχει δώσει μάχες...! Πριν χρόνια μας κύρηξε πόλεμο μία συμμαχία, ενώ είμασταν σε διαδικασία ένωσης και τελείως ανοργάνωτοι λόγω του γεγονότος αυτου! Πήραμε αναφορές, καλύψαμε απώλειες και το λήξαμε ισοπαλία... ΔΕΝ κλαφτήκαμε σαν μερικούς εδώ πέρα! ΥΓ: Ο μόνος από εσάς που κερδίζει την εκτιμησή μου, προς το παρόν, είναι ο george abc! Όλοι οι άλλοι είστε μόνο κλάψα! Απορώ πώς μένει ακόμα σε εσάς!!!

• Ναυμαχία μπροστά από την πόλη -HELL- (11.10.2016 21:14:09) DaRK GeO[-TBL-] από டு JIMLAND vs NEAN[-M-] από -HELL- --------------------------------------------------------------------------------------------- ............................................. - Φλογοβόλο..............................3(-97) Κανονιοφόρο............................55(-0) - Κανονιοφόρο...........................15(-50) Έμβολο ατμού..........................36(-46) - Έμβολο ατμού..........................89(-11) ..........…

• Αρχηγέ πού είσαι;;; Μάχη για την πόλη Νέα Αχιλλειάδα (10.10.2016 20:59:52) Osama Bill[-TBL-] από Allah vs THE FUTURE[-M-] από Νέα Αχιλλειάδα --------------------------------------------------------------------------------------------- Πυροβολητής θείου.....................231(-0) - Πυροβολητής θείου......................0(-60) ............................................. - Λογχοφόροι..............................0(-1) Οπλίτης..............................750(-60) - Οπλίτης......................…

• Μια συμμαχία πρέπει να είναι διαρκώς οργανωμένη... ΔΕΝ αποτελεί δικαιολογία ΚΑΙ υποτιμάει τη συμμαχία σου το να παραπονιέσαι μέσα στο φορουμ! ΠΛΟΥΣΙΟ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΟ ΥΛΙΚΟ (μιας και είστε άφαντοι ώστε να πάρουμε αναφορές!) prntscr.com/cs76v1 prntscr.com/cs778d prntscr.com/cs77dv prntscr.com/cs77w1 prntscr.com/cs786t prntscr.com/cs78l5 prntscr.com/cs78xy prntscr.com/cs7n1e Αυτή είναι η οδός πράξης! Όχι θεωρείες στα νήματα...!!! Πολεμησταράδες του φόρουμ αφήστε το πληκτρολόγιο να ξεκουραστεί! Δεν το σ…

• Ακόμη δεν αρχίσαμε γιατί ασχολούμαστε με το τέλος;;; Μην ανησύχεις! Και αν δεν παραδεχθεί κάποια συμμαχία ήττα, το παιχνίδι, οι απώλειες και... οι φοίνικες κρίνουν το αποτέλεσμα! Άρα νικήτης και ηττημένος θα βγει άσχετα από το τι επιδιώκουμε...

• [i][b]''Αν και για τον πόλεμο δεν είχαμε καμία προειδοποίηση ούτε ένα λεπτό πριν'' Μην πέρνεις και όρκο! χαχα! ΥΓ: Νομίζω ότι ήμουν σαφής στο πρώτο ποστ του νήματος... ''Αν καμία συμμαχία δεν παραδεχθεί την ήττα της'' Μην στεναχωριέσαι! Κάποια θα υποχρεωθεί να παραδεχθεί ήττα...! ΠΡΟΣΕΧΩΣ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΨΥΧΑΓΩΓΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ!!! Αρχίζω να αισθάνομαι άσχημα... prntscr.com/crsymy (για να αποφευχθούν τυχόν παρεξηγήσεις το screenshot αναρτάται εδώ μιας και δεν υπολογίζεται στην καταμέτρηση ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ για ε…

• Η συμμαχία The Best Lords (-TBL-) κυρήσσει πόλεμο στην συμμάχια -MURMIDONS- (-M-) ΑΙΤΙΕΣ ΠΟΛΕΜΟΥ 1. Η ''φιλία'' μας με τον σύμμαχό τους tankionline 2. Για να θυμούνται οι παλιοί και να μαθαίνουν οι νεότεροι... 3. Για να δώσουμε λίγο ενδιαφέρον στο παιχνίδι! ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΛΗΞΗΣ ΠΟΛΕΜΟΥ: 1. Συμφωνία μεταξύ των δύο συμμαχιών (κατόπιν παραδοχής ήττας) 2. Εισοδός νέων μελών σε μία απο τις δύο συμμαχίες με νικήτρια την άλλη ΜΕΛΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑΣ -TBL- prntscr.com/crfs4l prntscr.com/crfsav Περιμένουμε από την …

• Quote from _TouL_: “Quote from Legion: “Παρόλο που με τη γενική θεώρηση συμφωνώ, διαφωνώ στα εξής: 1. Χρήση αμβροσίας, η χρήση της έχει επεκταθεί κατά πολύ και αυτό συμφαίρει ΜΟΝΟ την εταιρεία και ΟΧΙ την τσέπη μας... Κάποιοι ξεχνούν την εποχή στην οποία ζούμε και θα μπορούσαν να αποφευχθούν ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ προτάσεις με χρήση αμβροσίας! (για ευνόητους λόγους...) Να πω την αλήθεια ΔΕΝ με καίει τόσο πολύ ο χρόνος οικοδόμησης ΑΛΛΑ η χωρητικότητα αγαθών... Άρα πρέπει να συμπεριληφθούν και οι αποθήκες, τ…