Search Results

Search results 1-20 of 20.

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

Αγαπητοί παίκτες,

Το νέο μας φόρουμ είναι πλέον διαθέσιμο: https://forum.ikariam.gameforge.com/

Ελπίζουμε ότι θα έχετε ευχάριστες στιγμές εκεί και θα δημιουργήσετε νέες αναμνήσεις με τους φίλους σας. Θέλουμε ένα υγιές περιβάλλον όπου όλοι παίκτες θα μπορούν να μοιραστούν τις ιδέες τους και να συζητήσουν σημαντικά θέματα σχετικά με το Ikariam.

Γι 'αυτό, ενημερώσαμε τους παλιούς κανόνες του φόρουμ. Παρακαλώ να διαβάσετε τον νέο κώδικα συμπεριφοράς της κοινότητας.
Επιπροσθέτως, επειδή το φόρουμ είναι κοινό για όλες τις κοινότητες Ikariam, μπορείτε, αν θέλετε, με τις κατάλληλες ρυθμίσεις να βλέπετε μόνο τον ελληνικό τομέα.

Σας καλούμε τέλος να ενημερωθείτε για μια σειρά από ερωτήματα που αφορούν το παιχνίδι ή το φόρουμ!

Σας υπενθυμίζουμε ότι το αυτό το φόρουμ θα είναι σε κατάσταση ανάγνωσης.

Απόλαυσέ το!
Η ομάδα του Ikariam.gr

• τσουτσουριασα +1 προειδοποίηση για παραβίαση του παρακάτω κανόνα Geomade Quote from gaidouri: “2.9 Όλες οι απαντήσεις πρέπει να περιέχουν τουλάχιστον 3 λέξεις και να είναι εποικοδομητικές για το θέμα συζήτησης. Λιγότερες λέξεις θα θεωρούνται σπαμ και θα προειδοποιούνται. Εξαίρεση αποτελεί ο τομέας ΣΠΑΜ και οι Πολιτισμικές Ανταλλαγές. ”

• Quote from the big greek7: “Νεκτάριε άσε τα σάπια... Όλη η κοινότητα που παραδέχεται ότι έχω δίκιο είναι ηλίθιοι? ” Τωρα το καταλαβες? εγω παντως ξερω οτι ολη η κοινοτητα γελαει μαζι σου

• Εγω λεω μαγκες σαν αντρες που ειμαστε με πολλα κιλα φριδια να παμε στο νημα των ιχωρ και να γραψουμε "ειστε αχρηστοι δεν ξερετε να κανετε μαχες" και μετα απο 1 μερα να το διαγραψουμε γιατι ως γνωστον ειμαιστε και πολλοι μαγκες :D. Ετσι δεν ειναι μορφωμενο παλικαρι μου ΑΤΤΙΛΑ? Παρακαλω το θεμα να κληδωσει. Τα μελη των μουνς καναν αυτο που θελαμε, να ξεφτιλιστουν μονοι τους με την αξια τους

• Ολοι εσεις που βγενετε και γραφετε τις "εξυπναδες" σας να ξερετε οτι εκτεθεται την συμμαχιαρα σας μουνς. συνεχιστε μαγκες καλα τα πατε. Εχετε ηδη χαρακτιριστει απο ρατσισμο φασισμο κοπλεξισμο και συνεχιζεται

• Απο την στιγμη που εισαι ρατσιστης φενεται ξεκαθαρα πιος ειναι ο κατωτερος φιλε μου. Ευχομαι με ολη μου την καρδια εσυ και οι φιλοι σου ρατσιστες που υποβιβαζουν τους δυσλεκτικους να παθετε κατι πολυ κακο φιλακια

• Η Δυσλεξία είναι μορφή μαθησιακής δυσκολίας, κατά την οποία το άτομο, μικρής ή μεγάλης ηλικίας, παρουσιάζει δυσκολίες στην ανάλυση των λέξεων σε ακουστικές μονάδες συλλαβικής βάσης και στη σύνθεση συλλαβικών ακουστικών μονάδων σε λεκτικά σύνολα με εννοιακό περιεχόμενο. Παρατηρείται σε όλους τους πολιτισμούς που έχουν γραπτή γλώσσα και δεν έχει σχέση με τη νοητική καθυστέρηση, λόγω του ότι τα άτομα αυτά είναι πιο δημιουργικά με κυρίαρχη την δεξιά πλευρά του εγκεφάλου. Μαλλον αλλος ειναι ο αδιαβασ…

• Ενω εγραψα συγνωμη για τυχον ορθογραφικα επρεπε να πεταχτει ο κλασικος κομπλεξικος να πει την εξυπναδα του:D. Βρες καμια κοπελα εσυ να βγαλεις τα κομπλεξ σου αλλου παλικαρι μου οσο για τα 10 χρονια αμα θες ελα να παμε για κανα καφεδακι να με δεις. Τελικα ολοι ιδιοι ειστε εσεις εκει στους μουνς κομπλεξικοι μεχρι το κοκκαλο

• Και εσυ συνεχισε να εισαι ο καραγκιοζης του γαια και συνεχισε να βριζεις μανες καθε ακυρου που δεν γνωριζεις.. Εσυ δεν χριαζεσαι δοσεις κοπελαρα μου εισαι απο μονος σου ζαμπον ολη την ωρα. Συνεχισε να μας διχνεις το χαμηλο νοητικο σου επιπεδο.. Και κατι τελευταιο.. οσοι ειναι φιλοι σου(για το game Μιλαω παντα γιατι στην ζωη τι φιλους να εχεις ετσι οπως εισαι) σιγουρα θα εχουν το ιδιο νοητικο επιπεδο με εσενα. μιλαω για τα παλικαρια που σε κρατανε ακομα στον σερβερ

• Τα πραγματα ειναι απλα εμεις βριζομασταν και απο πολλα τα νευρακια του ο The big Greek η απο την περιοδο που ειχε αρχισε και εβριζε την καθε μανα ολων στο τσατ. Επειδη εγω λοιπον εχω μανα(εσεις δεν ξερω εαν εχετε) θιχτικα και δεν καθισα με τα χερια σταυρομενα να καθομαι να με βριζει το αποβρασμα του γαια που παθενε κρισης πανικου και υποδουλωνε συμπτωματα αυτισμου εκεινη την ωρα. Εσυ μαγκα μου rangar μανουλα δν εχεις? Αν εισαι αντρας ragnar και τιμας τα παντελονια που φορας διωξε και τον εαυτο σ…

• Οποιος κακομοιρης ηταν στο τσατ γερο και τολμουσε να γραφει ειχε φαει χριστοπαναγια και βρισια για την μανα απο εσενα οποτε δεν σε περνει να μιλας. Οσο για την απαντηση απο ragnar εισαι τραγικος και γελιος. Αλλα ετσι κανουν οσοι δεν ξερουν τι να πουν. Η ομοιτητα παλικαρι μου ηταν οτι και στις 2 περιπτωσεις το θεμα ηταν προσωπικο και η διαφορα ειναι οτι στην δικια μας περιπτωση εσεις αποφασισατε να μας διωξετε φασιστικα.Ετσι ειναι ομως τωρα μουγκα να κλινουμε στοματακια, δεν σε περνει να μιλησεις…

• Καλησπερα μαγκες μου ονομαζομαι Justhacked13(ΙΧΩΡ) απο κοσμο γαια. Πριν καιρο πηραν την πρωτοβουλια οι μουνς να ανοιξουν εναν κοινο σερβερ στο discord για τα μελη του κοσμου γαια. Την διαχειρηση απο την αρχη του σερβερ μεχρι και τωρα την ειχαν μονο οι μουνς, ενω ειχε γινει συζητηση ωστε να αποκτησουν διαχειρηση τουλαχιστον ενα μελος απο καθε συμμαχια ωστε ο σερβερ να λειτουργει δημοκρατικα. Οταν εξελιζοταν ο πολεμος λοιπον Μουνς vs Δωρ υπαρξαν βωμολοχιες απο την πλευρα των μουνς εναντιον του The…

• Ναυμαχία μπροστά από την πόλη ΔΡΑΜΑ (13.09.2018 17:30:43) justhacked13[ϟIXPϟ] από 2 Thot, Yung Gravy vs pit-rule[ΜΚΔ] από ΔΡΑΜΑ --------------------------------------------------------------------------------------------- Φλογοβόλο.............................13(-71) - Φλογοβόλο...............................3(-0) ............................................. - Καταπελτοφόρο.........................37(-13) Κανονιοφόρο............................30(-0) - Κανονιοφόρο............................3(-…

• Μάχη για την πόλη ΔΡΑΜΑ (12.09.2018 14:51:17) Ζωντανός Νεκρός[ϟIXPϟ] από ΔΡΑΜΑ3, Β Α Π Ο Ρ Α Κ Ι[ϟIXPϟ] από Patouxa, Απόκληρος[ϟIXPϟ] από ϟΣΑΓΙΟΝΑΡΑϟ, Ν Α Υ Α Ρ Χ Ο Σ[ϟIXPϟ] από Patouxa, Westerakos[ϟIXPϟ] από ΔΡΑΜΑ3, LeVi_Mastro[ϟIXPϟ] από ΔΡΑΜΑ3, TheDevil[ϟIXPϟ] από ΔΡΑΜΑ3, WhiteRose[ϟIXPϟ] από Patouxa, ΔΡΑΜΑ3, Mouriii[ϟIXPϟ] από Patouxa, ΔΡΑΜΑ3 vs pit-rule[ΜΚΔ] από ΔΡΑΜΑ --------------------------------------------------------------------------------------------- .............................…

• Ναυμαχία μπροστά από την πόλη ΔΡΑΜΑ (12.09.2018 7:50:39) justhacked13[ϟIXPϟ] από Patouxa, ΔΡΑΜΑ3 vs pit-rule[ΜΚΔ] από ΔΡΑΜΑ --------------------------------------------------------------------------------------------- Σκάφος-Έμβολο.........................56(-34) - Σκάφος-Έμβολο..........................0(-47) Φλογοβόλο.............................5(-109) - Φλογοβόλο...............................3(-7) ............................................. - Καταπελτοφόρο.........................50(-10)…

• Μάχη για την πόλη Αθήνα (11.09.2018 21:16:59) Westerakos[ϟIXPϟ] από Mustang GT vs djkapalof[ΜΚΔ] από Αθήνα --------------------------------------------------------------------------------------------- Οπλίτης.............................105(-150) - Οπλίτης................................0(-37) Γίγαντας Ατμού.......................125(-12) - Γίγαντας Ατμού........................0(-141) ............................................. - Κριός.................................18(-30) Κανόνι...........…

• ΙΧΩΡ .........................................................- ................................................ ΜΚΔ Ζημιά.......................................3.140.050 - Ζημιά....................................5.938.136 Καταμερισμός ζημιάς........................34.6% - Καταμερισμός ζημιάς......................65,4% Απολογισμός μέχρι τώρα

• Ναυμαχία μπροστά από την πόλη Αθήνα (11.09.2018 9:40:25) Athanasios III[ΜΚΔ] από έδεσσα vs justhacked13[ϟIXPϟ] από 2 Thot, GeoBas[ϟIXPϟ] από Koloxori, Απόκληρος[ϟIXPϟ] από ϟΣΑΓΙΟΝΑΡΑϟ --------------------------------------------------------------------------------------------- ............................................. - Έμβολο ατμού...........................25(-0) Σκάφος-Έμβολο........................15(-135) - Σκάφος-Έμβολο..........................0(-32) Φλογοβόλο.........................…

• Ναυμαχία μπροστά από την πόλη revo city (11.09.2018 5:00:05) vein[ΜΚΔ] από Κουτσουπιά, TommyGp7[ΜΚΔ] από ΝΑΥΠΑΚΤΟΣ, Athanasios III[ΜΚΔ] από South Dakota vs justhacked13[ϟIXPϟ] από Mustang GT, ΕΧΕΤΛΑ1ΟΣ[ϟIXPϟ] από ϟIXPϟ ΔΙΟΝ --------------------------------------------------------------------------------------------- Σκάφος-Έμβολο.........................0(-162) - Σκάφος-Έμβολο........................373(-75) Φλογοβόλο.............................0(-449) - Φλογοβόλο...........................343(…

• Ναυμαχία μπροστά από την πόλη revo city (10.09.2018 23:37:46) pit-rule[ΜΚΔ] από ΔΡΑΜΑ, ΔΡΑΜΑ1 vs Απόκληρος[ϟIXPϟ] από ϟΣΑΓΙΟΝΑΡΑϟ, xPatatas[ϟIXPϟ] από Patatoupolh, Shire, Laxanoupolh, justhacked13[ϟIXPϟ] από 2 Thot, karx_4 --------------------------------------------------------------------------------------------- Σκάφος-Έμβολο........................47(-108) - Σκάφος-Έμβολο........................431(-36) Φλογοβόλο............................10(-147) - Φλογοβόλο...........................501(-…

• Πατερ ημων ο εν τοις ουρανοις αγιασθητω το ονομα σου ελθετω η βασιλεια σιυ γενηθητω το θελημα σου ως εν ουρανω και επι γης. Τον αρτον ημων τον επιουσιον δος ημιν σημερον και αφες ημιν τα οφειληματα ημων ως και ημεις αφιεμεν τοις οφειλεταις ημων και μη εισενεγκης ημας εις πειρασμον αλλα ρυσαι ημας απο του πονηρου. Η ευλογια του κυριου θα ελθει στην ΙΧΩΡ και θας μας οδευσει στην νικη. αμην