Search Results

Search results 1-20 of 130.

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

Αγαπητοί παίκτες,

Το νέο μας φόρουμ είναι πλέον διαθέσιμο: https://forum.ikariam.gameforge.com/

Ελπίζουμε ότι θα έχετε ευχάριστες στιγμές εκεί και θα δημιουργήσετε νέες αναμνήσεις με τους φίλους σας. Θέλουμε ένα υγιές περιβάλλον όπου όλοι παίκτες θα μπορούν να μοιραστούν τις ιδέες τους και να συζητήσουν σημαντικά θέματα σχετικά με το Ikariam.

Γι 'αυτό, ενημερώσαμε τους παλιούς κανόνες του φόρουμ. Παρακαλώ να διαβάσετε τον νέο κώδικα συμπεριφοράς της κοινότητας.
Επιπροσθέτως, επειδή το φόρουμ είναι κοινό για όλες τις κοινότητες Ikariam, μπορείτε, αν θέλετε, με τις κατάλληλες ρυθμίσεις να βλέπετε μόνο τον ελληνικό τομέα.

Σας καλούμε τέλος να ενημερωθείτε για μια σειρά από ερωτήματα που αφορούν το παιχνίδι ή το φόρουμ!

Σας υπενθυμίζουμε ότι το αυτό το φόρουμ θα είναι σε κατάσταση ανάγνωσης.

Απόλαυσέ το!
Η ομάδα του Ikariam.gr

• Την καλημέρα μου σε ολους πλην των "αδελφων" => Αδελφατο (brotherhood) => πισω-γλεντηδες Δεν εκνευριζομαι ουτε και βριζω αλλά λεω <<Η ανατομια του ανθρωπου προοριζει τον πρωκτο για την αφοδευση και δεν προβλεπει να εισερχονται αντικειμενα στον πρωκτο>>. Ομως η συνηθεια αποτελει δευτερη φυση (κατα Αριστοτελους*) και για να μην μου προσαφθει ο πλεον πολυ-χρησιμοποιουμενος τιτλος του ρατσιστη, σας ευχομαι καλα ....γλεντια εκεί στο Αδελφατο! *Εξις δευτερα φυσις Quote from yourbossAEK: “Τελικη καταμε…

• οπως και να χει ο Χιος εδω μας καλυπτει ΛΟΓΟΚΡΙΘΗΚΕ γεωργειον, την τιναζεις την σαγιοναρα? Έχει Δοθεί Ban Georgeion

• ΛΟΓΟΚΡΙΘΗΚΕ κι αν κλειδωσεις το νημα, αφησε μου το ονοματακι και τον κοσμο που παιζεις, παρακαλω πολυ, τουλαχιστον να σε βρω και να σε τιμωρησω Έχει Δοθεί Ban Georgeion

• .... δηλαδη, οι επονομαζομενοι μετ Ελληνικων ονοματων απορριπτονται πασης αμφισβητησης δια την καταγωγης τους;;;; Για προβληματισμο αυτο, νομιζω οτι δεν ειναι υποθεση μερικων λεπτων προς αποδειξη αυτου ή του εναντιου. (αν και δεν ειχα αυτοσκοπο να μιλησω ιδιαιτερως για την καταγωγη κανενος, δεν μου πεφτει λογος... σκοπο ειχα να υβρισω με διαφορετικο κατα τις δικες μου αντιληψεις τροπο) τελοσπαντων... οπως και ειπα, για να μην ξεφυγει και το νημα (και μας επιπληξει ο ΦΡΑΓΚΟΣ). Ευχαριστω για την π…

• Ακριβως και αν μιλαμε για Πλευρη συγκεκριμενα, ο ανθρωπος αυτος με βρισκει συμφωνο κατα 99 επι τοις εκατο, για να μην πω απολυτως και με αποκαλεσουν φασιστα ή ρατσιστη ΧΑΧΑΧΑ (οι αντι-ρατσιστες (γιατι εκλειπει ο θησαυρος της γλσσης μας να αποδωσει την εννοια και χρειαζομαστε τους φοινικες -τους νεοτερους- ή τους λατινους να μας εμπλουτισουν-. Να με συγχωρεις για την παρενθεση. Λοιπον φιλε.. οχι. Ειπα οτι ο georgeion (αναφερομενος στο προσωπο) ειναι φράγκος Ευχαριστω για την παρεμβαση σου, προσεχ…

• Ωπα.. Ενα-ενα... ειπα εγω οτι το ονομα "γεωργιος" (ή αυτου καθ εαυτου το "γεωργειον) ειναι φραγκικο? Μαλλον κατι δεν διαβασες σωστα.

• Ιδού! Ένας εκ των φράγκων εν ικαριαμ και επ ονόματι "διαχειριστού" γεωργιον! ΛΟΓΟΚΡΙΘΗΚΕ ΛΟΓΟΚΡΙΘΗΚΕ Απέδειξε μου τα αντίθετα.... ΛΟΓΟΚΡΙΘΗΚΕ το βίντεο. Έχει Δοθεί Ban Georgeion

• Λάουρα γεωργειον (χωρίς να σχολιάσω τα προηγουμένως γραφόμενα γιατί θα κουραστούμε, φοβούμαι), Θα μου πεις πού παίζεις, και με τι όνομα, την πενταδάκτυλη ? Θέλω να γίνω γείτονάς σου. Λίγοι είχαν την τιμή, εκμεταλλεύσου την ευκαιρία να γίνεις ακόμη διασημότερος. Υ.Γ. Κοσμιότερα αυτήν τη φορά μπας και .... +1 προειδοποίηση για ασέβεια κανόνων. ( ¨Ανοιγμα κλειδωμένου νήματος ). Georgeion

• ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΟΝΟΜΑ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΟΝΟΜΑ! ΦΟΙΝΙΚΙΖΕΙΝ ΛΙΓΔΑ, περιμενω απαντηση να ρθω να σε ταραξω! λεγε ΡΕΕΕ τσαπερδονοκωλοσφυριχτραΑ ΛΟΓΟΚΡΙΘΗΚΕ το βιντεο. Έχει Δοθεί Προειδοποίηση Georgeion

• ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΡΕΕΕΕ ΡΟΜΠΑ ΓΕΩΡΓΙΟΝ ΛΑΤΙΝΙΚΕΝ ΦΡΑΓΚΕ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ! ΩΡΑΙΟΣ Ο ΣΥΜΠΑΙΚΤΗΣ ..... ΑΚΟΥΣΕ ΑΕΡΟΠΟΡΕ ... "ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΕΙΜΑΙ" ΕΙΠΕ... ΑΣ ΚΡΙΝΟΥΝ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΓΙΑ ΓΕΛΙΟ ΤΟ ΑΝΟΙΞΑ ΤΟ ΠΑΡΩΝ.... οτι θελει ειναι, ΚΙ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΚΑΝΩ!!! Ρε γεωργιον παλιο κατσαριδα, χτικιαρη και κουραδαφέντη Πες μου σε ποιον ΚΟΣΜΟ παιζεις, με ποιο ΟΝΟΜΑ και ΣΤΟ ΥΠΟΣΧΟΜΑΙ! θα ξαναρχισω το ΙΚΑΡΙΑΜ !!! ΛΟΓΟΚΡΙΘΗΚΕ το βιντεο. Έχει Δοθεί Προειδοποίηση Georgeion

• ΒΡΕ ΟΞΩ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕ Quote from Georgeion: “Λογοκριθηκε για το περιεχομενο του. Αφαιρέθηκε προταση συμπληρωματικη του θεματοθετη. +1 προειδοποίηση .[/b] Georgeion ” Λογοκριθηκε για το περιεχομενο του. +1 προειδοποίηση . Georgeion

• ΧΑΪΒΑΝΟΝΤΕΝΕΚΕΕΕ ΜΩΡΗ ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΑ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΡΕΕΕ ΠΑΛΙΟ ΣΚΕΡΒΕΛΕ

• ΛΕΓΕ ΡΕ ΖΟΥΛΑΠΙ , ΚΟΥΤΕΝΤΕ Λογοκριθηκε για το περιεχομενο του. +1 προειδοποίηση . Georgeion

• GEORGEION, ΑΚΟΜΑ ΕΔΩ ΕΙΣΑΙ ΜΩΡΗ ΣΑΚΑΦΙΟΡΑ !? ΤΡΑΒΑ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΟΚΕΜΟΝ ΡΕ ΚΟΚΩΒΙΕ, ΠΑΛΙΟ ΖΕΒΖΕΚΗ ΟΥΣΤ ΑΠ ΕΚΕΙ ΑΣΧΗΜΕ!!

• ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ MΕΙΚ ΛΑΒ ΝΑΤ ΓΟΥΟΡ! m.youtube.com/watch?v=yJqU4WkB6XQ&feature=youtu.be

• D-W vs WAR

BRONSON - - Aρχείο κόσμου Epsilon

prntscr.com/ek789h :vacation: Μάχη για την πόλη THEIO 2 (14.03.2017 21:29:26) BRONSON[D-W] από ὄϕις vs leonas[WAR] από THEIO 2 --------------------------------------------------------------------------------------------- ............................................. - Μάγειρας................................1(-0) ............................................. - Τείχος..................................5(-2) Λογχοφόροι...........................146(-12) - ...........................................…

• D-W vs WAR

Μάχη για την πόλη UPPSALA (14.03.2017 12:52:00) Papanik[WAR] από Anna7 vs KRÖGERS από UPPSALA, κατσαρίδας010, BRONSON[D-W] από Πόλις --------------------------------------------------------------------------------------------- ............................................. - Εκτοξευτής.............................0(-25) ............................................. - Τείχος..................................0(-7) Πυροβολητής θείου......................0(-18) - Πυροβολητής θείου....................…

• D-W vs CHA-A

Kαμμια νεα αναφορα μαχης για το παρων νημα. ΥΓ Δεν θελει και πολυ μυαλο ακαταλληλε για να καταλαβεις για ποιον λογο ποσταρα.! Αλλα που.. μονο μαμ κακα και νανι εισαι. Ριξε ακομα ενα ban μπας και δει ξανα χαμογελο το ασχημο προσωπακι σου. :crazy2:

• Kαμμια νεα αναφορα μαχης για το παρων νημα. ΥΓ Δεν θελει και πολυ μυαλο ακαταλληλε για να καταλαβεις για ποιον λογο ποσταρα.! Αλλα που.. μονο μαμ κακα και νανι εισαι. Ριξε ακομα ενα ban μπας και δει ξανα χαμογελο το ασχημο προσωπακι σου. :crazy2:

• D-W vs WAR

Μάχη για την πόλη ϖυϱιϕλεγέϑων (12.03.2017 21:37:09) Papanik[WAR] από preveza vs BRONSON[D-W] από ϖυϱιϕλεγέϑων, ϰωϰυτός, λήϑη, ἀχέϱων, στύξ --------------------------------------------------------------------------------------------- ............................................. - Εκτοξευτής............................5(-115) Μάγειρας...............................10(-0) - Μάγειρας...............................30(-0) ............................................. - Τείχος........................…