Search Results

Search results 1-20 of 86.

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

Αγαπητοί παίκτες,

Το νέο μας φόρουμ είναι πλέον διαθέσιμο: https://forum.ikariam.gameforge.com/

Ελπίζουμε ότι θα έχετε ευχάριστες στιγμές εκεί και θα δημιουργήσετε νέες αναμνήσεις με τους φίλους σας. Θέλουμε ένα υγιές περιβάλλον όπου όλοι παίκτες θα μπορούν να μοιραστούν τις ιδέες τους και να συζητήσουν σημαντικά θέματα σχετικά με το Ikariam.

Γι 'αυτό, ενημερώσαμε τους παλιούς κανόνες του φόρουμ. Παρακαλώ να διαβάσετε τον νέο κώδικα συμπεριφοράς της κοινότητας.
Επιπροσθέτως, επειδή το φόρουμ είναι κοινό για όλες τις κοινότητες Ikariam, μπορείτε, αν θέλετε, με τις κατάλληλες ρυθμίσεις να βλέπετε μόνο τον ελληνικό τομέα.

Σας καλούμε τέλος να ενημερωθείτε για μια σειρά από ερωτήματα που αφορούν το παιχνίδι ή το φόρουμ!

Σας υπενθυμίζουμε ότι το αυτό το φόρουμ θα είναι σε κατάσταση ανάγνωσης.

Απόλαυσέ το!
Η ομάδα του Ikariam.gr

• Quote from Alondra: “Quote from nikoslan85: “Ελα ρε σπανε...ευχήθηκε η κοπελα και κατευθειαν πολεμο λες....εντάξει....ειπαμε...τετοιο καμακι ουτε ο ιντεφιξ απο κατω σου!!! ” Παιδιά ένας ένας, μη στριμώχνεστε! Θα μοιραστούν νουμεράκια!!!! ” Βλεπω απεκτησες και θαυμαστες ε? γιατι αραγε????

• Quote from spanos4: “Για να ξεκαθαριστεί αυτό δεν υπάρχουν πισώπλατες μαχαιριές ούτε μαλώσαμε μεταξύ μας αυτοί που ήμασταν στον Χάρον. Η παρεξήγηση έγινε από τρίτα άτομα που γνωρίσαμε στον Ειρήνη οπότε είναι λάθος αυτό που βγαίνει προς τα έξω. Αλλά προτιμάτε να βγάζετε τα δικά σας συμπεράσματα μάλλον. Αν παρόλα αυτά τελικά παρεξηγηθούμε και αυτοί που έχουμε καλές σχέσεις μεταξύ μας (που ελπίζω να μη γίνει ποτέ), τότε θα σας ενημερώσουμε γιατί δείχνετε πολύ ενδιαφέρον και είναι συγκινητικο ” βασι…

• Πριν λιγο καιρο στον charon που τα λεγαμε εγω και η alondra για τις πισώπλατες μαχαιριες,καποιοι πεσανε να μας φανε... δεν πειραζει ρε παιδια ένα παιχνιδι είναι και το θεμα είναι να περναμε καλα και όχι να τρώγονται μερικοι,προσπαθήστε να το καταλάβετε καποιοι. Τελος καλες μαχες να εχετε και ο καλυτερος ας κερδισει

• Quote from PanosNikolopoulos: “ΑΝΑ ΜΠΡΑΒΟ ΘΑΝΑΣΗ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ ΤΑ ΛΕΣ.... ΗΞΕΡΕΣ ΚΑΙ ΕΙΔΕΣ ΟΤΙ ΜΙΑ ΓΥΡΑ ΠΡΙΝ Ο ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΖΗΣΣΗ ΜΠΗΚΑΝ 69... ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΝΑΙ.... ΕΠΙΣΗΣ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΛΕΩ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕΣ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΗΞΕΡΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΕΒΑΙΝΑΝ ΑΠΟ ΠΡΙΝ... ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΓΩ ΕΒΑΛΑ ΤΟΝ ΚΥΡΙΑΚΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΚΥΡΙΑΚΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟΝ ΠΟΛΕΜΟ.... ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΤΟΥ ΝΑ ΤΟΥ ΠΩ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ... ΘΑ ΤΟ ΠΩ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΕΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟ ΠΩ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕΣ ΤΑ…

• Quote from PanosNikolopoulos: “Καλησπερα για αλλη μια φορα... Οπως ειπε ο Χαρης πολεμο κοινη συναινεση κανουν δυο συμμαχιες που βγαζουν τους ορους μαζι και κανονιζουν οτι ο πολεμος θα ανεβει την ταδε μερα.... Οσο αναφορα γι αυτο που λες οτι εβαλα τους Αργω να σου κυρηξουν πολεμο, ξερεις πολυ καλα οτι η συμμαχια σου τον τελευταιο 3μηνο που ο σερβερ ειχε πεσει αρχισε απο το πουθενα τα νταηλικια στην πειρατεια και επειδη την ειχατε δει οπως την ειχατε δει φτασαμε σημερα εως εδω. Συμπερασμα??? Ειχατ…

• Quote from D i s a s t e R: “Quote from BEIS-TROLL: “Quote from xariss: “Quote from BEIS-TROLL: “ΒΑΣΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΠΡΟΣΒΑΛΩ... ΡΩΤΗΣΑ ΑΝ ΔΟΥΛΕΨΕΣ ΠΟΤΕ ΕΠΕΙΔΗ ΑΠΟΤΙ ΑΚΟΥΣΑ ΕΙΣΑΙ ΜΙΚΡΟΣ ΣΕ ΗΛΙΚΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΑΛΛΟ ΛΟΓΩ. ” Δεν μπορω να καταλαβω τι σχεση εχει το αν δουλεψα, με το παιχνιδι. Δουλευω απο τα δεκα μου, κυριως τα καλοκαιρια. Αυτο τι σχεση εχει, με τον πολεμο που ανεβασατε και οτι μια βδομαδα μετα δεν εχει κανεις σας χρονο; Quote from BEIS-TROLL: “ΠΟΛΕΜΟ ΚΟΙΝΗ ΣΥΝΑΙΝΕΣΗ ΠΟΥ ΓΙΑ…

• Quote from xariss: “3 μεσημερι εγινε ενεργος ο πολεμος..... ειναι 9, και ακομα ολοι δουλευουνε και δεν κανατε 'συσκεψη'.... Εμας οι περισσοτεροι 5 σχολανε, αλλα μιας και τα παντα ειναι δυνατα, περιμενω και αλλο να δω τι ακριβως σκεφτεστε..... Ως τωρα εχω διαβασει μονο το οτι οργανωθηκαμε σαν δικαιολογια, και απαντησα ήδη πιο πανω... Δεν εχω κερδισει καμμια εντυπωση, ουτε χρειαζεται να κανω κατι τετοιο απεναντι σας, ολοι ειδανε τι πολεμο ανεβασατε, απλα σας κυρηξαμε ξανα τον πολεμο που κανατε πρι…

• Quote from xariss: “Quote from BEIS-TROLL: “ΒΑΣΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΠΡΟΣΒΑΛΩ... ΡΩΤΗΣΑ ΑΝ ΔΟΥΛΕΨΕΣ ΠΟΤΕ ΕΠΕΙΔΗ ΑΠΟΤΙ ΑΚΟΥΣΑ ΕΙΣΑΙ ΜΙΚΡΟΣ ΣΕ ΗΛΙΚΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΑΛΛΟ ΛΟΓΩ. ” Δεν μπορω να καταλαβω τι σχεση εχει το αν δουλεψα, με το παιχνιδι. Δουλευω απο τα δεκα μου, κυριως τα καλοκαιρια. Αυτο τι σχεση εχει, με τον πολεμο που ανεβασατε και οτι μια βδομαδα μετα δεν εχει κανεις σας χρονο; Quote from BEIS-TROLL: “ΠΟΛΕΜΟ ΚΟΙΝΗ ΣΥΝΑΙΝΕΣΗ ΠΟΥ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΛΟΓΟ ΠΗΡΕ "ΛΑΘΟΣ ΠΟΡΕΙΑ" ” Οταν ανεβ…

• Quote from xariss: “Quote from Alondra: “Αν ξεκαθαρίσεις κι εσύ ότι θεωρείς έντιμο και σωστό να έρθεις σε έναν σέρβερ να παίξεις εναντίον συμμάχων σου σε άλλο σέρβερ θα σου ξεκαθαρίσουμε κι εμείς ότι θέλεις ” Δεν το επιασα αυτο, ολα τα αλλα κατανοητα..... Ανεβασατε πολεμο πριν 7 μερες, αλλα τωρα δεν εχετε χρονο... Θα επρεπε να το βρουμε λογικο;Με ποιον ηρθα να παιξω αντιπαλος; Τι ακριβως δεν ειναι εντιμο; Ειναι 6-7 αυτοι που δεν θα μπορουσα να παιξω αντιπαλος... Και αυτοι οι 6-7 δεν παιζουνε καν…

• ΚΑΙ ΜΕ ΤΗ ΝΙΚΗ ΣΤΟΝ ΠΑΟΚ! Quote: “2.9.α Ποστ με απαντήσεις (περιεχόμενα) που δεν έχουν σχέση με το θέμα του νήματος (το γνωστό "SPAM"), συνεχόμενο άνοιγμα θεμάτων σε λάθος ενότητα ή συνεχόμενο ποστάρισμα σε λάθος θέμα είναι ανεπιθύμητα και μπορεί να οδηγήσουν σε προειδοποίηση. ” Quote: “2.10 Το διπλοποστάρισμα, δηλαδή απανωτά ποστ το ένα μετά το άλλο στο ίδιο θέμα, απαγορεύεται σε όλο το φόρουμ. Εξαίρεση αποτελεί ο τομέας του σπαμ όπου επιτρέπεται σε ΛΟΓΙΚΑ πλαίσια, ο τομέας του εμπορίου και των…

• ΛΕΩ ΚΑΙ ΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΕΒΓΑΙΝΕΣ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙΣ.... ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΑΝΕΡΓΟΙ ΚΑΙ ΟΝΤΩΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΠΡΟΑΓΩΓΗ! ΕΣΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΔΟΥΛΕΨΕΣ ΠΟΤΕ ΣΟΥ Η ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΑΚΟΜΗ ΣΧΟΛΕΙΟ,ΑΛΛΑ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΛΛΟΙ ΑΠΟ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΣΕΝΑ,ΟΠΟΤΕ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΙ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΧΗΓΟ ΣΟΥ ΛΕΓΑΜΕ ΓΙΑ ΚΟΙΝΗ ΣΥΝΑΙΝΕΣΗ ΠΟΛΕΜΟ ,ΑΛΛΑ ΘΕΛΗΣΕ ΝΑ ΠΑΕΙ ΑΛΛΙΩΣ ΜΕΤΑ. ΤΟ ΣΕΒΟΜΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΡΕΙ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΕΒΑΣΤΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤ…

• ΜΑΣ ΚΥΡΗΞΑΤΕ ΠΟΛΕΜΟ ΩΣ ΑΡΓΩ ΚΑΙ ΧΑΣΑΤΕ ΣΤΑ ΧΑΡΤΙΑ,ΛΟΓΙΚΟ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΤΕ ΚΑΙ Η ΛΕΞΗ ΤΙΜΙΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΝ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ... ΣΑΣ ΚΥΡΗΞΑΜΕ ΜΕΤΑ ΕΜΕΙΣ ΣΑΝ 69 ΚΑΙ ΔΗΛΩΣΑΤΕ ΠΑΡΑΔΟΧΗ ΗΤΤΑΣ. ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΑΖΕΥΤΗΚΑΤΕ ΑΡΓΩ,69 ΚΑΙ ΛΟΙΠΟΙ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥΣ ΣΕΡΒΕΡ,ΟΡΓΑΝΩΘΗΚΑΤΕ ΚΑΙ ΚΥΡΗΞΑΤΕ ΠΟΛΕΜΟ.... ΡΕ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΗ ΣΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΚΛΕΒΕΙΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ!ΜΠΡΑΒΟ!!!! ΣΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΠΟΛΕΜΟ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ,ΑΥΤΟΥΣ ΑΦΗΣΕΣ ΜΟΝΟ ΑΠΕΞΩ... ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΜΑΖΕΥΤΗΚΑΤΕ ΟΜΩΣ,ΔΙΑΛΥΣΤΕ ΤΟ ΚΙΟΛΑΣ,ΓΙΑΤΙ ΣΟ…

• Παναγιώτη λες να οργανωθεις... Τι εννοείς; να γίνετε ένα με τους αργω; Θεωρείς ότι ησαστε μία συμμαχία; γιατί αποτι είδες σαυτα που σου έστειλα προσωπικά αυτό δεν ισχύει σωστά; ή κάνω λάθος;;;; Ο πόλεμος συνεχίζεται όσο υπάρχουν οι όροι

• Ευχαριστώ πολύ και καλές μάχες! Η αντίπαλη συμμαχία έχει 6 ώρες να βγάλει αν θέλει κάποιο μέλος της.

• ΧΑΡΟΣ (ΧΑΡΟΣ) VS ΤΑ ΚΑΜΑΚΙΑ (69) Η συμμαχια ΧΑΡΟΣ κηρυττει πολεμο στη συμμαχια ΤΑ ΚΑΜΑΚΙΑ (69) Λόγοι Έναρξης Προηγουμενα των δυο συμμαχιων τα οποια δεν προλάβαμε λογω του πολεμου με ΑΡΓΩ. Οροι διεξαγωγης 1. Σε περιπτωση χρηση κολοσσου, ποινη 100.000 συνολικες απώλειες. 2. Σε περιπτωση διακοπων εν ωρα μαχης ή από την στιγμη που εχει κοκκινισει από 1,5 ωρα μακρυα ο στρατηγος,ποινη 250.000 συνολικες απώλειες. 3. Ο πόλεμος ξεκινα σε 6 ωρες μετα την αναρτηση στο φορουμ. 4. Δεκτες οι αναφορες ανω των…

• Θα ηθελα να πω ενα μεγαλο μπραβο και στις δυο συμμαχιες ΑΛΛΑ.... Εχθες ειδα οτι ειχε γινει μια καταμετρηση στην οποια η συμμαχια Αργω νικουσε για 500κ συνολικες απωλειες περιπου. Ποσα κιλα βλακειας κουβαλατε εσεις στην ΧΑΡΟΣ ??? (μερικοι οχι ολοι). Νικησατε εναν χαμενο πολεμο στα χαρτια και βγηκατε στο φορουμ να το παιξετε στρατηλατες??????? : καλο είναι Παναγιωτη να μην προσβαλεις γενικα....εμενα αναφέρεις ότι το παιζω στρατηλάτης? βασικα σαγγιξε το κλαμα του disaster? θα βγουμε και δαρμενοι ρε…

• Quote from Alondra: “Quote from D i s a s t e R: “δεν θα με πειραζε βρε ουφο που φαγαν 3 ατομα μονιμο που παιζαμε παρεα χρονια??? φευγω να μην διαβαζω αλλα τις ***Λογοκρίθηκε*** σου!!! ***Λογοκρίθηκε*** εγινες σαν την στρατηγο σου.....σε λιγο και μουστακι θα σε βαλει να ξυρισεις...... ” Quote from user 001: “Όλα τα 'χαμε, ο σεξισμός μας έλλειπε.. *αθώες περιστέρες, σχήμα λόγου Έλεος με τη σκανδαλοθηρία...! Στείλε μου κανένα τικετ... ” Στο πρώτο αναφερόμουν φίλε μου όχι σε σένα ” "φερετζε" που λε…

• Quote from D i s a s t e R: “Quote from BEIS-TROLL: “Quote from D i s a s t e R: “λιγες μερες πριν τον πόλεμο μιλήσαμε ιν γκειμ και μου μίλησες απ τον ΒΕΙΣ...... τελικα αποφάσισες να παιξεις στον πόλεμο απ τον Τρολ ε? η τιμιότητα σε ολο τις το μεγαλείο........Δάκρυσα! οσο για το παραπάνω αν και ειπα να κρατηθώ και να μην πεσω στο επίπεδο σου...μην στεναχωριέσαι.....δεν σε είπα ***Λογοκρίθηκε***......***Λογοκρίθηκε*** σ ειπα! ” τιμιοτητα για σενα ρε φρουτο είναι να παιζεις με 3-4 λογαριασμούς ε?γ…

• Quote from D i s a s t e R: “λιγες μερες πριν τον πόλεμο μιλήσαμε ιν γκειμ και μου μίλησες απ τον ΒΕΙΣ...... τελικα αποφάσισες να παιξεις στον πόλεμο απ τον Τρολ ε? η τιμιότητα σε ολο τις το μεγαλείο........Δάκρυσα! οσο για το παραπάνω αν και ειπα να κρατηθώ και να μην πεσω στο επίπεδο σου...μην στεναχωριέσαι.....δεν σε είπα ***Λογοκρίθηκε***......***Λογοκρίθηκε*** σ ειπα! ” τιμιοτητα για σενα ρε φρουτο είναι να παιζεις με 3-4 λογαριασμούς ε?γιαυτο δεν σαρεσε? συγνωμη αλλα εγω εμαθα να παιζω ένα…

• Quote from D i s a s t e R: “Quote from BEIS-TROLL: “Quote from D i s a s t e R: “το θέμα ειναι το τι ψυχή κουβαλάει ο καθένας μέσα του.....κάποιοι είναι σάπιοι και κάποιοι είναι Κύριοι εμενα για παράδειγμα μου έτυχε βράδυ να με πιάσει κουβέντα ο Τρολ και απ το δικο του και απ του Μπάμπη τον λογαριασμό............ειχαμε καταλάβει οτι ειναι και ο λόγος που ειναι ολη μέρα ονλαιν "οι 2 τους" μπορώ να αποδείξω με σκριν σε όλη την κοινότητα του Ικαριαμ απ τα εισερχόμενα μου οτι σε κανένα μήνυμα δεν π…