Search Results

Search results 1-20 of 22.

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

Αγαπητοί παίκτες,

Το νέο μας φόρουμ είναι πλέον διαθέσιμο: https://forum.ikariam.gameforge.com/

Ελπίζουμε ότι θα έχετε ευχάριστες στιγμές εκεί και θα δημιουργήσετε νέες αναμνήσεις με τους φίλους σας. Θέλουμε ένα υγιές περιβάλλον όπου όλοι παίκτες θα μπορούν να μοιραστούν τις ιδέες τους και να συζητήσουν σημαντικά θέματα σχετικά με το Ikariam.

Γι 'αυτό, ενημερώσαμε τους παλιούς κανόνες του φόρουμ. Παρακαλώ να διαβάσετε τον νέο κώδικα συμπεριφοράς της κοινότητας.
Επιπροσθέτως, επειδή το φόρουμ είναι κοινό για όλες τις κοινότητες Ikariam, μπορείτε, αν θέλετε, με τις κατάλληλες ρυθμίσεις να βλέπετε μόνο τον ελληνικό τομέα.

Σας καλούμε τέλος να ενημερωθείτε για μια σειρά από ερωτήματα που αφορούν το παιχνίδι ή το φόρουμ!

Σας υπενθυμίζουμε ότι το αυτό το φόρουμ θα είναι σε κατάσταση ανάγνωσης.

Απόλαυσέ το!
Η ομάδα του Ikariam.gr

• γιατι πειραζετε την ελσα ΜΟΥ???????????????????????????????

• καλη συνεχεια απο μενα αν και λογου χρονου απουσιαζα πρωτη φορα απο την συμμαχια σε εμπολεμη κατασταση καλα να περνετε ολοι στην πρωσοπικη ζωη σας και στο παιχνιδι βεβαιως να ευχαριστισω ολα τα παιδια που μου σταθηκαν σε αυτα τα χρονια που ηταν διπλα μου,με ανεχτηκαν τοσο καιρο για οτι μου μαθανε αυτα δεν περιγραφω αλλο αντιο σε ολους ικαριαμ τελος για μενα ελσα ειλικρινα θα εισαι αξεχαστη

• ειπαμε να σταματησουμε, υστερα απο μια τηλεφωνικη εποικινωνια με μια απο τις πιο σεξυ φωνες που εχω ακουσει στο τηλεφωνο ακομα λιγο αν συνεχιζε να μιλαει θα με επειθε ακομα λιγο να βαραω τον σακη αντι την συμμαχια της. ας παει στη θεση του το νημα

• ΜΗΝ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΘΑ ΚΛΕΙΔΩΣΕΙ ΕΤΣΙ Ναυμαχία μπροστά από την πόλη Prancing Pony (10.08.2016 23:29:32) BASILHS[ΓΚΡ] από κεφαλονια vs amarga[GLADS] από Prancing Pony --------------------------------------------------------------------------------------------- Σκάφος-Έμβολο..........................94(-6) - Σκάφος-Έμβολο..........................0(-28) Φλογοβόλο.............................22(-48) - Φλογοβόλο.............................0(-100) Έμβολο ατμού...........................30(-0) - Έμβολο …

• Μάχη για την πόλη ௫ ΚΑΜΙΝΑΡΑΤΑ (08.08.2016 19:53:54) Shad0w[ΓΚΡ] από ௫ΚΕΦΑΛΛΟΝΙΑmar vs marapoyda[GLADS] από ௫ ΚΑΜΙΝΑΡΑΤΑ --------------------------------------------------------------------------------------------- Οπλίτης...............................100(-0) - ............................................. Κανόνι.................................30(-0) - ............................................. ............................................. - Τείχος..................................0(-7) ---…

• Μάχη για την πόλη ΜΥΛΟΠΕΤΡΑ (08.08.2016 11:25:29) Κακιά πεθερά[ΓΚΡ] από Μαρία vs Kimoliam[GLADS] από ΜΥΛΟΠΕΤΡΑ --------------------------------------------------------------------------------------------- ............................................. - Γιατρός................................15(-0) Μάγειρας...............................30(-0) - Μάγειρας...............................15(-0) ............................................. - Τείχος..................................4(-3) Οπλίτης......…

• Μάχη για την πόλη ΜΥΛΟΠΕΤΡΑ (07.08.2016 17:11:35) Κακιά πεθερά[ΓΚΡ] από Δράμα 2 vs Kimoliam[GLADS] από ΜΥΛΟΠΕΤΡΑ --------------------------------------------------------------------------------------------- Πυροβολητής θείου.....................248(-0) - Πυροβολητής θείου......................0(-30) Ξιφομάχος.............................470(-0) - Ξιφομάχος..............................0(-20) Οπλίτης.............................759(-141) - Οπλίτης...............................0(-100) ...........…

• πικα πικα Μάχη για την πόλη Μαρμαρένια (06.08.2016 21:23:09) Shad0w[ΓΚΡ] από Θεσσαλονικη vs Stratigos[GLADS] από Μαρμαρένια --------------------------------------------------------------------------------------------- ............................................. - Εκτοξευτής..............................0(-1) Πυροβολητής θείου......................84(-0) - Πυροβολητής θείου......................0(-80) ............................................. - Λογχοφόροι..............................0(-1) …

• κριμα να μην εχω και εγω καλο τηλεφωνο να κυνηγαω ποκεμον οπως ολοι βρηκα ομως να κυνηγαω ποκεμον στο ικαριαμ go για παμε να δουμε ποσα ποκεμον πιασαμε πικα πικα πικατσου Ναυμαχία μπροστά από την πόλη jii (05.08.2016 19:10:56) BASILHS[ΓΚΡ] από Πόλις vs πριγκηπεσσα Α[GLADS] από jii --------------------------------------------------------------------------------------------- ............................................. - Καταπελτοφόρο..........................0(-10) ..............................…

• μανωλη μανο κτλ εκει αν ξαναπατησετε σε παιχτη της ακαδημιας θα σας κοπαναμε και εμεις το εχετε ξεφτυλισει λιγο prntscr.com/b9wlex

• Casus Belli αντε βρε αλαξτε ονομα

• δωσε πονο λατρεια μου ελενηηηηη θελω λογαριασμο στο χι δινω το κορμι μου για ανταλαγμα η φωτογραφια του σακη γυμνο με γαντια [ish]+1 προειδοποίηση για ασέβεια κανόνων στο νήμα των αναφορών κάθε ποστ θα πρέπει να έχει τουλάχιστον 1 αναφορά Ishtar[/ish]

• ZeroTolerance δεν ξερω πια εισαι και που παιζεις αν εισαι παντρεμενη ελευθερη αλλα σε ερωτευτικααααααααααααααααα ελσα εισαι πολυ ζηλιαρα τελικα εχεις τετοιες φιλες και μας τις κρυβεις αν βρουμε λογαριασμο στον ομικρον θα μας κανεις την τιμη ????????????????????????????????

• Quote from _xCore: “ArchersSwords [A-SW] Μάχη για την πόλη Mephis Kr (20.04.2016 20:37:07) ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ ΕΛ[A-SW] από ΦΙΛΙΠΠΟΣ Β vs 2Kriss2Kross[FcD] από --------------------------------------------------------------------------------------------- Πυροβολητής θείου.....................218(-0) - ............................................. Ξιφομάχος.............................192(-0) - ............................................. Οπλίτης...............................276(-8) - ....................…

• ΑΧ αυτο το κοριτσι εδω παιζει??????????????????????????????????????? Εμενα που με αφησε μονο μου?????????????????????? Σκισε ελσα board.gr.ikariam.gameforge.com…0089eb6b728d8b11616516505

• Συμπληρωματικα για καποιους που εχουν και αυτοι στην καρδια τους καποια αφροδιτη να πω οτι η αφροδιτη η μια η μονη και μοναδικη,η αφροδιτη που αξιζει απο καικι μεχρι υπερωκειανιο να παρει το ονομα της ειναι στον omikron στην συμμαχια glads. Αχ αφροδιτη αχ

• Εγω λεω να ονομασουμε το πλοιο με το ονομα τις λατρειας μου με μεγαλα χρυσα γραμματα οποτε adrodite να το πουνε μην ψαχνουν αλλο board.gr.ikariam.gameforge.com…0089eb6b728d8b11616516505

• Έχω πεθάνει λέμεεεεεεεεεεε Υ.Γ Η αλεξαδρα πια είναι? Όμορφη? Ανύπαντρη? Χορτοφάγος? Ζώδιο? Ξέρετε?

• Quote from xrnstosagg: “SakisF σαν Κακιά Πεθερά κανεις. Να υποθεσω οτι εσυ εχεις οριστει σαν δικηγορος του κοσμου ομικρον; Η μηπως εισαι ο ρομπεν των δασων των αδυνατων; Θα σε παρακαλεσω να μην ανεβαζεις τους τονους σ ενα θεμα που δεν σ αφορα αμεσα. ΟΤΑΝ επισκεφθουμε τους παικτες της δικης σου συμμαχιας για πατημα τοτε εχεις το δικαιωμα να λες αυτα που λες” μου αρεσε αυτο

• φυσικα εχεις το δικαωμα να το εκλαβεις οπως θελεις αλλα κρατα το για σενα η αντε σε κυκλικο το να το κανεις εδω ειναι να διξεις κατι για τα ματια του κοσμο νομιζω και καλα καποιος τριτος ειναι με τους αλλους