Search Results

Search results 1-20 of 157.

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

Αγαπητοί παίκτες,

Το νέο μας φόρουμ είναι πλέον διαθέσιμο: https://forum.ikariam.gameforge.com/

Ελπίζουμε ότι θα έχετε ευχάριστες στιγμές εκεί και θα δημιουργήσετε νέες αναμνήσεις με τους φίλους σας. Θέλουμε ένα υγιές περιβάλλον όπου όλοι παίκτες θα μπορούν να μοιραστούν τις ιδέες τους και να συζητήσουν σημαντικά θέματα σχετικά με το Ikariam.

Γι 'αυτό, ενημερώσαμε τους παλιούς κανόνες του φόρουμ. Παρακαλώ να διαβάσετε τον νέο κώδικα συμπεριφοράς της κοινότητας.
Επιπροσθέτως, επειδή το φόρουμ είναι κοινό για όλες τις κοινότητες Ikariam, μπορείτε, αν θέλετε, με τις κατάλληλες ρυθμίσεις να βλέπετε μόνο τον ελληνικό τομέα.

Σας καλούμε τέλος να ενημερωθείτε για μια σειρά από ερωτήματα που αφορούν το παιχνίδι ή το φόρουμ!

Σας υπενθυμίζουμε ότι το αυτό το φόρουμ θα είναι σε κατάσταση ανάγνωσης.

Απόλαυσέ το!
Η ομάδα του Ikariam.gr

• Καλησπέρα Καλά που μου το είπε ο Ακρίτας... Γιώργος Καταγωγή Διδυμότειχο αλλά μένω θεσσαλονικη. Αν κανονίσετε κατι και βολεύει θα χαρώ πολύ να σας γνωρίσω... Ευχαριστώ πατρίδα για την ενημέρωση.

• Τελευταία Ερώτηση

Georgeᴿ - - Events

Στο κτίριο της μαύρης αγοράς.

• 10η Ερώτηση

Georgeᴿ - - Events

Η Περιγραφή μιλάει για την Πυραυλάκατος.

• 9η Ερώτηση

Georgeᴿ - - Events

Της Δήμητρας.

• 8η Ερώτηση

Georgeᴿ - - Events

Μαχαιροβγάλτης Βαρβάρων

• 7η Ερώτηση

Georgeᴿ - - Events

30

• Quote from Giwrg0s: “Quote from Georgeᴿ: “Καλησπέρα. Στην ερώτηση Νο4 απάντησα απο κεκτημένη ταχύτητα και έκανα ένα λάθος , αφού πάτησα Submit αμέσως μετά το αντιλήφθηκα...προσπάθησα να κάνω edit αλλά δεν με άφηνε να το διορθώσω....είναι μέρος του παιχνιδιού και αυτό η μόνο σε εμένα το έκανε? Έκανα δεύτερο ποστ αλλά προφανώς δεν μετράει.... ” Σύμφωνα με τους κανόνες του διαγωνισμού, μόνο η πρώτη απάντηση μπορεί να μετρήσει. ” Η Ερώτηση μου ήταν γιατί δεν μπορώ να κάνω edit? Σύμφωνα με τους κανόν…

• 6η Ερώτηση

Georgeᴿ - - Events

Θωράκιση ατσαλιού

• Καλησπέρα. Στην ερώτηση Νο4 απάντησα απο κεκτημένη ταχύτητα και έκανα ένα λάθος , αφού πάτησα Submit αμέσως μετά το αντιλήφθηκα...προσπάθησα να κάνω edit αλλά δεν με άφηνε να το διορθώσω....είναι μέρος του παιχνιδιού και αυτό η μόνο σε εμένα το έκανε? Έκανα δεύτερο ποστ αλλά προφανώς δεν μετράει....

• 4η Ερώτηση

Georgeᴿ - - Events

Α: 304,000 Β: 37 Επίπεδο αποθήκης Γ: 17,760 Δ:1.402.500

• 4η Ερώτηση

Georgeᴿ - - Events

Α: 304,000 Β: 36 Επίπεδο αποθήκης Γ: 17,760 Δ:1.402.500

• 3η Ερώτηση

Georgeᴿ - - Events

Θεοκρατία

• 2η Ερώτηση

Georgeᴿ - - Events

Τομέας έρευνας: επιστήμη Έρευνα: Αρχειοθέτηση

• 1η Ερώτηση

Georgeᴿ - - Events

Έκδοση : 0.6.3 Ημερομηνία : 30.01.2015

• Quote from White Wolf ΙΛΙ: “αν το ακουσες σε αλλες συζητησεις που εχεις κανει σε δικαιολογω μιας και η λασπη ειναι συνηθες φαινομενο πλεον. τωρα οσον αφορα ολη την κοινοτητα του φορουμ ειναι ντροπη σας μια ζωη να εμπλεκετε οικογενειες και προσωπικα. κι αυτο αφορα απαντες. ο Μονομαχος τιμωρηθηκε και στο φορουμ και στο παιχνιδι αφενος για το παιχνιδι με τα κονιαματα οπως ανεφερε ο παλαιολογος αλλα και γιατι προηγουμενως σε ποστ αναφεροντουσαν για την οικογενεια του με τροπο αναίσχυντο...οπως κανετ…

• Quote from citywolf: “Κα ΚΑΤΙΑ Εσυ μπορει να δινεις κουφετακια αλλα εγω οταν πρεπει δινω μονο ΜΠΙΝΕΛΙΚΙΑ. Μην εξανιστασαι για καποιες συμπεριφορες εδω μεσα. Εσυ και ολοκληρη η Δ.Ο επιτρεψατε 10 χρονια τωρα τον εκτροχιασμο του φορουμ σε ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ Δεν τιμωρησατε ποτέ τους υπαιτιους παρα μονο τα θυματα. Οι θυτες εμειναν ανεγγιχτοι επειδη σας εχουν στο τσεπακι τους!!! ******* πλεον το παιχνιδι μετα τα σημερινα. Εσυ και η παρεα σου επετρεψες να γραφει ο ΜΙΚΑ στην αγορα του νησιου αυτα¨ ***…

• Quote from Billy93 VG: “ΓΙΩΡΓΟ ΘΑ ΣΕ ΜΑΛΩΣΩ , ΞΕΧΑΣΕΣ ΕΜΕΝΑ . ΤΟΝ ΒΑΣΙΚΟ ΒΙΑΣΤΗ ΤΩΝ ΟΝΕΙΡΩΝ ΤΟΥ. ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΣΕ ΑΕΡΟΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΠΙΣΚΕΦΤΗΚΕ ΚΑΙ ΕΦΥΓΕ ΜΕ ΤΗΝ ΟΥΡΑ ΣΤΑ ΣΚΕΛΙΑ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΤΟΥ ΤΑ ΧΡΕΩΝΕΙ ΟΛΑ , ΕΝΩ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΤΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΤΟΥ ΣΤΗΝ ΦΟΡΑ. ΣΤΙΝΓΚ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΙΑ ΠΟΡΤΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΧΤΥΠΗΣΟΥΜΕ , ΑΛΛΑ ΔΕ ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ. ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΑΣ. ΕΜΕΙΣ ΜΕΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙ. ΞΕΡΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΦΟΒΑΣΑΙ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙΣ ΣΤΑ ΙΣΙΑ. ΥΓ. ΤΖΟΡΤΖ ΤΟ ΣΧΟΛΙΟ ΓΙΑ …

• Quote from citywolf: “Mparmparosa, ως παικτης εισαι παντελως ασχετος και αχρηστος, θυμασαι ποσες φαπες σου εριξα στον ΓΑΜΜΑ, η ΤΣΑΜΠΙΚΑ ομοιως, ο ΡΑΓΚΝΑΡ ομοιως και τσαπππππππππππππ απολυειες στρατα και εμεινες με 3 στρατηγους φαρμα!!! Στα λοιπα εισαι καλος, για κουτσομπολης και παραποιηση εισαι μανουλα. ΝΑΙ ΣΕ ΟΛΑ ΟΛΑ τα εκανα και σας εβρισα και σας απειλησα και και και και..... Το θεμα ΠΟΡΤΑΤΙΦ βλεπω οτι σας αφηνιασε, ΑΛΗΤΑΡΑΔΕΣ, θελατε τον μεζε αλλα θελατε και να εκβιαζετε. Πες του ΗΓΕΜΟΝΟ το…

• Quote from Mparmparosa: “τσαπ τσαπ τσαπ ωρε μπρρρρρρρρρ κιτς κιτς κιτς ωρε που εισαι ρε χαζοχαρουμενε; χαζοχαρουμενε τα φιλαρακια σου μας τα εστειλαν σαν τον αμυντικο χαχαχαχαχα Ο Στρινκ την κανει απο ιλι πριν φαει κωτσια απο τον κλωτσο γιατι μπαινει στα προσοπικα αλλων. board.gr.ikariam.gameforge.com…d41ad79270dc3c5def2e370d5 χλαπα χλουππα σε δρεπανη για να χτυπισει τ-β γιατι μονος του φοβατε χαχαχαχα ωρε τσαπ τσαπ τσαπ board.gr.ikariam.gameforge.com…d41ad79270dc3c5def2e370d5 Οχι Τ-Β οχι Τ-Β θα…

• Quote from citywolf: “Quote from Georgeᴿ: “Χαχαχα...πόσο γελοίος ψεύτης είσαι....με τον αμυντικό έχω πολύ καλές σχέσεις και οταν έπαιζε σε ξεμπρόστιαζε εδω μεσα... ” ΠΑΡΑΜΑΓΟΥΛΑ-ΧΟΝΤΡΟΜΠΑΛΑμην ξυνεσαι στην γκλιτσα μου Την εκβιαζες την ΠΟΡΤΑΤΙΦ λογω ...ΑΜΥΝΤΙΚΟΥ χαχαχα τετοιοι ΑΛΗΤΕΣ ειστε, η ΚΟΡΙΝΘΟΣ φταιει για ολα, ειχες τον ΗΓΕΜΟΝΟ ΤΟ ΚΙΜΟΝΟ να σε ενημερωνει!!! ” Ποια γκλίτσα σου μωρή ατάλαντη? χαχαχαχα Σε προκαλώ....βγάλε να πει η ίδια οτι εγώ εκβίαζα....δεν μπορείς εσυ εμένα να μου χρεώσεις …