Search Results

Search results 1-20 of 812.

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

Αγαπητοί παίκτες,

Το νέο μας φόρουμ είναι πλέον διαθέσιμο: https://forum.ikariam.gameforge.com/

Ελπίζουμε ότι θα έχετε ευχάριστες στιγμές εκεί και θα δημιουργήσετε νέες αναμνήσεις με τους φίλους σας. Θέλουμε ένα υγιές περιβάλλον όπου όλοι παίκτες θα μπορούν να μοιραστούν τις ιδέες τους και να συζητήσουν σημαντικά θέματα σχετικά με το Ikariam.

Γι 'αυτό, ενημερώσαμε τους παλιούς κανόνες του φόρουμ. Παρακαλώ να διαβάσετε τον νέο κώδικα συμπεριφοράς της κοινότητας.
Επιπροσθέτως, επειδή το φόρουμ είναι κοινό για όλες τις κοινότητες Ikariam, μπορείτε, αν θέλετε, με τις κατάλληλες ρυθμίσεις να βλέπετε μόνο τον ελληνικό τομέα.

Σας καλούμε τέλος να ενημερωθείτε για μια σειρά από ερωτήματα που αφορούν το παιχνίδι ή το φόρουμ!

Σας υπενθυμίζουμε ότι το αυτό το φόρουμ θα είναι σε κατάσταση ανάγνωσης.

Απόλαυσέ το!
Η ομάδα του Ikariam.gr

• Δεν έχεις πολίτες για να εκπαιδευτούν ως στρατιώτες... board.gr.ikariam.gameforge.com…e2edb6bec5171233a11fd2de7

• Χμμμμ...δεν ξέρω...θα δω... Διατηρώ τις επιφυλάξεις μου... Θα το σκεφτώ...και θα σου απαντήσω...

• Quote from phainοmenoN: “ Απαραδεκτο και δεν συναδει με το ηθος το δικο μου Θα χαιρομουν να σε εχω στην παρεα των φευγατων μιας και ο μπιλ παρατησε και τα χειριζομαι ολα εγω και θα ηθελα εναν δεξιοτεχνη σαν και σενα σε αυτο το κομματι ” Ναι αλλά με μπερδεύεις... Από τη μια δεν συνάδει το ήθος μου με το δικό σου... Από την άλλη θα χαιρόσουν να με είχες στην παρέα σας... Αποφάσισε...να ξέρω κι εγώ τι θα κάνω... Να κάνω αίτηση... Ή να μην κάνω...

• Quote from phainοmenoN: “Δεν ηταν και δυσκολο...Και να ο λογος που κανεις δεν μιλαειμαζι σου στο φορουμ σε οσα νηματα ανοιγεις για πολιορκιες και τους μηδενιζεις με αυτα που γραφεις.. ” Και πόσα νήματα έχω ανοίξει για πολιορκίες, φωστήρα μου...? Μπορείς να βρεις, έστω κι ένα...? Υ.Γ. Ισχύει η πρόταση σου να έλθω στους φευγάτους για να με κάνεις διπλωμάτη...? Έχεις πράγματι την αρχηγία, ή μας πουλάς φύκια για μεταξωτές κορδέλες..?

• Quote from phainοmenoN: “ΠΟΙΟΣ?? ” ΑΥΤΟΣ!!!! Ένα - Μηδέν...

• Quote from phainοmenoN: “Quote from Aίαντας: “Μια ιστοριούλα μικρή, αλλά πολύ βρόμικη... Μια ιστοριούλα των πενήντα ευρώ... ” ΔΕΝ ΣΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΩ... ΟΧΙ ΚΑΙ 50 ΕΥΡΩ 40 ΗΤΑΝ!τι μου θυμισες τωρα ρε μπαγασακο.. ” Ναι όντως 40 ήταν...το δεκάρικο σας γλύτωσε... Απλά τους προειδοποιώ, να προσέχουν και να αποφεύγουν τα αλισβερίσια με άγνωστους τύπους, στους οποίους σχεδόν πάντα κρύβεστε από πίσω εσείς και τα σόγια σας... Καλύτερα αυτοί υποψιασμένοι, παρά εσείς κλέφτες και απατεώνες...

• Quote from phainοmenoN: “Μια ιστοριουλα μικρη...Κατι παιδακια πηγαν σε εναν κοσμο να κανουνοτιδηποτε μπορουσαν για να μας νικησουν...Δυστυχως ΑΠΕΤΥΧΑΝ.. ” Μια ιστοριούλα μικρή, αλλά πολύ βρόμικη... Μια ιστοριούλα των πενήντα ευρώ... Quote from NIGHT_WOLF: “καλημερες ,να προσθεσω στην κοινοτητα του φορουμ οτι κατι πειραγματα ,δημιουργησαν περιεργες καταστασεις στον πολεμο arm με sw ,καποτε .... ” Μάγος είσαι...? Quote from NIGHT_WOLF: “αλλα που να τα ξερει αυτα ο ορατιος ,ευχομαι να μην του τυχει…

• Quote from οratios: “να το έλεγε αυτο καποιος που ξερει απο παιχνίδι να του απαντούσα... ” Quote from sotos13: “Χαιρομαι παντως διοτι ενω δεν εχει ιδεα και προσπαθουμε να του ανοιξουμε τα ματια,αυτος παλι τυφλος παραμενει ” Ε, τι να κάνω ο δόλιος...προσπαθώ να μάθω... Quote from οratios: “Αυτα τα βοδια παντως που λες.... ειναι οι μπαμπαδες ολων σας εδω... ” Αλλά χυδαίος και αισχρός, όπως εσείς...αααα, όλα κι όλα...δεν γίνομαι...

• Quote from sotos13: “Εφοσον υπαρχει μοναδα μεσα μετραει η αναφορα,στην αναφορα αυτη δεν υπαρχει μοναδα μεσα,ειδες? ” Ρε σωτηράκη έχεις δίκιο, αλλά βλέπεις ο τρύφωνας δεν μίλησε για μονάδες... Quote from οratios: “απο τη στιγμη που μπαινεις σε μια αναφορά η αναφορά αυτη μετράει για ολους ” Όταν έγραψε "μπαίνεις" νόμιζα ότι εννοούσε το όνομα του παίκτη στην αναφορά μάχης κι όχι τις μονάδες... Άλλωστε, όπως λέει: Quote from οratios: “Quote from NIGHT_WOLF: “πολυ ρηχος χαρακτηρας εισαι ....για πες μ…

• Quote from sotos13: “Ευτυχως σε καθε ποστ σου μας δειχνεις ποσο κατα χαζος εισαι.....Εφοσον υπαρχει μοναδα μεσα μετραει η αναφορα,στην αναφορα αυτη δεν υπαρχει μοναδα μεσα,ειδες?Εισαι τελικα και πανιβλακας... ” Έτσι είναι...έστω κι αν η μονάδα είναι βοηθητικό κι έχει μηδενικές απώλειες... Μα είπα...ντροπή του... Δεν το είπα...?

• Ρε σεις, αυτός ο μονομάχος, πόσταρε λεηλασία σε ξένη πόλη κι έβαλε την γκαστρωμένη που είχε την κατάληψη μέσα για να φαίνεται χαμένη...? Quote from sotos13: “ Quote from monomaxos ΙΛΙ: “Μάχη για την πόλη ΡΩΞΑΝΗ (30.01.2019 16:58:49) monomaxos Λ[ΙΛΙ] από ΙΛΙ 300 vs sotos13[S-W] από ” Παμε να δουμε εδω τη εστι ΙΛΙ ,μην παρεξηγηστε που σας λενε φουστηδες λοιπον,γυρισε λοιπον ο τικιταγκας και λεει κατσε να βαρεσω εναν δπλο μας που ειχε καταληψη ο Σωτος γιατι αν παω κατα τα νησια του θα φυγω με κοκκι…

• Αλογομούρη, βλέπω έχεις κάνει διατριβή στα περιττώματα και στην αφόδευση... Λογικό είναι... Όταν διαβιείς σε βόθρο... Πάντως λίγα έγραψες...μπορείς και πιο χαμηλά...

• Quote from sotos13: “Quote from Aίαντας: “Οχετός... ” Βρε καλως τον αριστερο φασιστα,εσυ ελειπες απο δω,καραμελα πιπιλας με τον οχετο?Πες μας τιποτα καινουργιο παλιωσε αυτο. ” Ο οχετός και η χυδαιότητα όσον αφορά τον στάβλο σας, δεν παλιώνει ποτέ... Φροντίζετε καθημερινά γι' αυτό, άλλωστε... Quote from οratios: “μπορει απλά να του αρέσει να ρουφάει τους οχετους μας... για εμενα βασικά κανενα προβλημα αποφευγουν να λερωνουν και οι υπονομοι ” Να και η επιβεβαίωση... Μια φορά φευγάτος...για πάντα χ…

• Χυδαιότητα... Quote from οratios: “δηλαδη ελεος, να σας ξεφτυλιζουμε εμεις που ειμαστε οι μπαμπαδες σας οκ αλλά να σας ξεφτυλιζουν και οι συμμάχοι σου ρε φιλε? ” Οχετός... Quote from sotos13: “Παμε να δουμε εδω τη εστι ΙΛΙ ,μην παρεξηγηστε που σας λενε φουστηδες λοιπον,γυρισε λοιπον ο τικιταγκας ” Νάνοι...

• Το θέμα δεν είναι αν μιλάς σε χαζό, αλλά πόση χυδαιότητα κουβαλάτε στο σιχαμερό μυαλό σας, τρυφωνάκο μου... Πρώτα απ' όλα την ημερομηνία στην φώτο του ποστ την είδες...?...18/09/12 δηλαδή επτά χρόνια πριν... Είστε σε θέση να γνωρίζετε την οικογενειακή μου κατάσταση, σήμερα ή πέρσι ή πρόπερσι ή πριν από τρία χρόνια...? Κι όπως είπα στο χοιρινό πέρσι: board.gr.ikariam.gameforge.com…e2edb6bec5171233a11fd2de7 Αλλά ο χυδαίος χαρακτήρας σας και η έλλειψη παιδείας που σας διακρίνει, δεν σας αφήνουν να …

• Ούτε ότι είμαι παντρεμένος είπα τρύφωνα... Κι αυτό εφεύρημα του χοιρινού ήταν... Απλά το χυδαίο σας μυαλό, έπλασε όλη αυτή την ιστορία στην προσπάθεια να ξεφτιλίσετε, έναν ακόμα συμπαίκτη σας, όπως κάνετε με όλους... Και συνεχίζετε ακάθεκτοι... Φυσικά το μόνο που αποδεικνύετε, είναι το πόσο χυδαίοι είστε εσείς οι ίδιοι...

• Πολλούς μήνες πριν τα πει ο σταυράκης, τα είχε πει το χοιρινό...τα γραπτά μένουν... Προσβεβλημένος να νιώσω...για ποιόν λόγο...για τον οχετό και τη χυδαιότητα, που βγάζουν κάποιοι άλλοι...? Το μόνο που νιώθω είναι αηδία - αλλά και δικαίωση - για το πόσο χυδαίοι παραμένετε διαχρονικά...

• Όχι τρυφωνάκο μου...δεν ξεκίνησε να μιλάει ο Αίας για την οικογένειά του...ο σταυράκης που δεν του έφτανε να με κράξει κόσμια για το λάθος μου, αναφέρθηκε σε ξεφτιλίσματα, πλυντήρια και γκεστάπο κι εσύ μαζί με την γκαστρωμένη (αυτή έβαλε και πολιτική χροιά στα κολλυβο-ποστ που κάνει ) το συνεχίσατε - προφανώς γιατί αρέσκεστε στα ξεφτιλίκια... Συνεχίστε όμως, για να βλέπουν και οι άλλοι εδώ στον Έψιλον με τι άτομα έχουν να κάνουν (όχι ότι δεν ξέρουν, δηλαδή) και να σταματήσουν και εδώ να σας απευ…

• Και θέλεις τώρα να μου πεις, ότι η μόνη σας έννοια είναι η "τιμή" της απατημένης συζύγου ή να αποδείξετε, ότι εφόσον (κατά το δικό σας εφεύρημα) κάποιος απατά τη γυναίκα του, είναι εξ' ορισμού άτιμος και στο φόρουμ ενός παιχνιδιού...άρα καλά κάνετε και αναφέρεστε στο θέμα αυτό (το οποίο εσείς εφεύρατε) και το κάνετε φωτεινή επιγραφή και σε κάθε διένεξη με το συγκεκριμένο άτομο το αναπαράγετε ξανά και ξανά, έστω κι αν δεν έχει καμία σχέση με το θέμα... Και μέσα σε αυτά, χωράνε και άλλα άτομα (που…

• Και δεν μου λες τρύφωνα, που κολλάει αυτό που εγώ δεν ήξερα με τους ναούς, με αυτό που είπε ο μπάτσος για τα βίντεο που ξεφτιλίζω το πλυντήριο μου (προφανώς εννοώντας τη γυναίκα μου)...? Και γιατί επέλεξε να κάνει ένα υστερόγραφο, που καμία σχέση δεν είχε με το δικό μου λάθος ή με το νήμα...? Οχετός και χυδαιότητα, λοιπόν... Για τους παντρεμένους λοιπόν που λες και για τα βίντεο των "πλυντηρίων", δεν νομίζω κάποιος παντρεμένος να ανέβαζε ή να έστελνε βίντεο με τη γυναίκα του...με την γκόμενα του…