Search Results

Search results 1-20 of 145.

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

Αγαπητοί παίκτες,

Το νέο μας φόρουμ είναι πλέον διαθέσιμο: https://forum.ikariam.gameforge.com/

Ελπίζουμε ότι θα έχετε ευχάριστες στιγμές εκεί και θα δημιουργήσετε νέες αναμνήσεις με τους φίλους σας. Θέλουμε ένα υγιές περιβάλλον όπου όλοι παίκτες θα μπορούν να μοιραστούν τις ιδέες τους και να συζητήσουν σημαντικά θέματα σχετικά με το Ikariam.

Γι 'αυτό, ενημερώσαμε τους παλιούς κανόνες του φόρουμ. Παρακαλώ να διαβάσετε τον νέο κώδικα συμπεριφοράς της κοινότητας.
Επιπροσθέτως, επειδή το φόρουμ είναι κοινό για όλες τις κοινότητες Ikariam, μπορείτε, αν θέλετε, με τις κατάλληλες ρυθμίσεις να βλέπετε μόνο τον ελληνικό τομέα.

Σας καλούμε τέλος να ενημερωθείτε για μια σειρά από ερωτήματα που αφορούν το παιχνίδι ή το φόρουμ!

Σας υπενθυμίζουμε ότι το αυτό το φόρουμ θα είναι σε κατάσταση ανάγνωσης.

Απόλαυσέ το!
Η ομάδα του Ikariam.gr

• Τουλάχιστον να δωθούν υλικά ή και αμβροσία δωρεάν σε όλους, ως αποζημίωση για το χρόνο που χάσαμε.

• Καλή Χρονιά σε όλους! Όπως γράφεις κι εσύ, θα ειναι σχεδόν αδύνατο να συντηρήσεις 4 ναούς σε καθε πόλη, χωρίς αμβροσία.Γι αύτο και διαφωνώ με την ιδέα. Το προβλημα που περιγράφεις, με το συνοστισμό στα νησιά με Ήφαιστο είναι όντως υπαρκτό. Θα προτιμούσα να γίνει ένας κόσμος με μόνα θαύματα Ήφαιστο και Ποσειδώνα, αντε και κανέναν Ερμή για ποικιλία. Έτσι θα υπάρχουν περισσότερα νησιά με τα εν λόγω θαύματα με αποτέλεσμα οι πόλεις μας να ειναι πιο κοντα μεταξύ τους και να γίνονται καλλίτερες μάχες, …

• Τελευταία Ερώτηση

Ζεύς123 - - Events

Στο κτίριο Μαύρη αγορά

• 10η Ερώτηση

Ζεύς123 - - Events

Ναυπηγείο, Πυραυλάκατος

• 9η Ερώτηση

Ζεύς123 - - Events

Κήποι της Δήμητρας

• 8η Ερώτηση

Ζεύς123 - - Events

Μαχαιροβγάλτης Βαρβάρων

• 7η Ερώτηση

Ζεύς123 - - Events

30

• 6η Ερώτηση

Ζεύς123 - - Events

Γρήγορο τόξο φωτιάς

• 5η Ερώτηση

Ζεύς123 - - Events

Η συνολική ποσότητα αμβροσίας θα είναι 56

• 1η Ερώτηση

Ζεύς123 - - Events

Η έκδοση είναι η 0.7.6 και η ημερομηνία 01.12.2016

• Quote from Maestro_: “Κανονας 2ος Δεν μετρανε στην αναδειξη του νικητη τα λεηλατιμενα υλικα .Θα μπορουν να γινωνται λεηλασιες αλλα δεν θα κρινουν κανενα αποτελεσμα ωστε να μην φευγουν παικτες απο τις συμμαχιες και χαλαει η παρεα τους για να μην δωσουν απωλειες ας μηνουν στην συμμαχια τους ολοι οσοι δεν μπορουν για χ λογους να κρατησουν 0 στρατηγους και δεν θα γινωνται βαρος στην συμμαχια τους οσο κρατηση ο πολεμος. Κανονας 3ος Μαχες ναυμαχειες γινωνται παντου στον σερβερ δεν μετραει η απωλεια στ…

• Πολύ καλές οι απορίες σου και οι προβληματισμοί σου, αλλά για όλα υπάρχουν λύσεις... Quote from xryma68: “θα ξεκινησω απο το τελος σου. αν καποιος εχει αρκετο στρατο η/και ναυτικο δυσκολα ο αλλος θα μπορεσει να σπασει αμυνα μεσα σε 2 η 3 ωρες (μονο για το τοιχος θελεις τουλαχιστον 30 λεπτα), οποτε στην ουσια σπαει μεν στρατο/ναυτικο (πιθανον μερος του), δεν φαρμαρει δε. ” Είπα 2 - 3 ώρες, αν δεν είναι αρκετές ας γίνουν 8 ώρες μετά την αίτησή του. Καλύτερο πάντως για τον επιτιθέμενο από το να πατ…

• Την βρίσκω αρκετά ενδιαφέρουσα την ιδέα σου. Να προσθέσω μόνο ότι ίσως χρεαστεί να μπει και κάποιος διαιτητής ο οποίος να είναι αντικειμενικός και να επιλύει τις όποιες διαφωνείες ή παρερμηνείες που σίγουρα θα υπάρχουν. Στην αρχη τουλάχιστον που δε θα είναι οικείο αυτό το σύστημα... Με την ευκαιρία να πω κι εγω τη γνώμη μου για το τι όρους θα έβαζα σε έναν πόλεμο : 1. Η κάθε συμμαχία να έχει δικαιωμα να ποστάρει μόνο νικηφόρες αναφορές. Έτσι δε θα πατάει κάποιος σημαία μόνο και μόνο για να παρει…

• Quote from DevolGaming: “Συνεπώς για να καταλήξω σε ένα παιχνίδι το οποίο έχει ήδη προβλήματα συνδρομητών και ενεργών παιχτών το να τους δώσεις τι δυνατότητα κάθε μέρα να έχουν ένα 8 ώρο να κοιμούνται με την ησυχία τους (που μεταξύ μας με τον καιρό αυτό που έχω δει είναι ότι άμα είσαι δυνατός παίχτης αλλά και κάνεις σωστή διπλωματία δεν σε αγγίζει κανείς και μπορείς να είσαι μια χαρά φάρμα...) δεν έχει καμία λογική απλά τους κάνεις πιο εύκολη την ζωή.. ” Δε νομίζω να χάνουν το ενδιαφέρον τους γι…

• Quote from xryma68: “τωρα ενα πραγμα που εχει παρεξηγηθει απο την πλειοψηφια ειναι τα θαυματα (αλλα δεν ειναι της παρουσης να το αναλυσω). απο την στιγμη που τα θαυματα υπαρχουν ποιος ο λογος να μην χρησιμοποιουνται; το οτι καποιος δεν εχει ενα θαυμα η δεν μπορει να το ενεργοποιησει (πχ ειναι αμεσως μετα την ενεργοποιηση ενος θαυματος και το περασμα του χρονικου οριου που εχει ως ενεργο) η δεν μπορει για καποιο λογο (πχ ειναι χαμηλο το επιπεδο, ειναι οφ λαιν η οτιδηποτε) αυτο ισως ειναι ηθικα αδ…

• Quote from SmokeOsan: “Να μπει όντως πολ. α) είναι φάρμα β) τρολάρει γ) είναι δεύτερο προφίλ του οράτιου δ) έχει πιει ε) παίζει άλλο παιχνίδι ” Μπορείς να παραθέσεις επιχειρήματα και όχι κατηγορίες και συμπεράσματα? Αν εσένα σου αρέσει να κερδίζεις τις μάχες μ' αυτό τον τρόπο, τότε ναι παίζω άλλο παιχνίδι.

• Στους περισσότερους νομίζω θα έχει συμβεί να έρχονται αργά το βράδυ και να σας πιάνουν στον ύπνο, με Ήφαιστο αυτοί και εσείς όφλάιν χωρίς δυνατότητα αντίδρασης. Σ' εμένα έχει γίνει αρκετές φορές, αλλά κι εγώ το έχω κάνει σε άλλους. Δεν το θεωρώ όμως δίκαιο αυτό, ούτε έχει καμμιά αξία για τον επιτιθέμενο. Για το λόγο αυτό προτείνω να υπάρχει η δυνατότητα για οκτάωρες διακοπές. Να μπορεί δηλαδή κάποιος να βάλει τον λογαριασμό του σε διακοπές για 8 ώρες μόνο και μετά το οκτάωρο να μπαίνει αυτόματα …

• Quote from Karlos: “αν ζητας να ακυρωθουν οι συνεργασιες(γιατι συνηθως με τα ατομα που συνεργαζεσαι κι επικοινωνεις βρισκεσαι και στην ιδια συμμαχια) τοτε η πειρατεια θα γινει τι;το πιο πολυ κουρσεματοκουμπι κερδιζει; Αλλες αλλαγες θελει η πειρατεια,κι αυτο ειναι ζητημα μεγαλο. ” Ζητώ να γίνει κάτι αντίστοιχο με τις λεηλασίες, να τα παίρνεις από τον άλλο χωρίς τη θέλησή του .

• Να μη μπορεί να γίνει πειρατεία μεταξύ παικτών που ανήκουν στην ίδια συμμαχία, γιατί έτσι όπως είναι τώρα οι παίκτες που δεν ανήκουν ή είναι σε ολιγομελή συμμαχία, βρίσκονται σε μειονεκτική θέση. Παρακαλώ να μπει Poll, ευχαριστώ Μπηκε Poll Nantia

• +1 Το ίδιο περίπου είχα προτείνει κι εγώ πριν λιγο καιρό αλλά απορρίφθηκε για 1 φήφο : Άλλο Κοκκίνισμα στρατηγού Καλά ρε παιδιά για ποιά στρατηγική μιλάμε, να βάζεις ένα έμβολο από 2 μέρες μακριά και να κοκκινίζεις το στρατηγό, είμαστε σοβαροί ?