Search Results

Search results 1-20 of 56.

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

Αγαπητοί παίκτες,

Το νέο μας φόρουμ είναι πλέον διαθέσιμο: https://forum.ikariam.gameforge.com/

Ελπίζουμε ότι θα έχετε ευχάριστες στιγμές εκεί και θα δημιουργήσετε νέες αναμνήσεις με τους φίλους σας. Θέλουμε ένα υγιές περιβάλλον όπου όλοι παίκτες θα μπορούν να μοιραστούν τις ιδέες τους και να συζητήσουν σημαντικά θέματα σχετικά με το Ikariam.

Γι 'αυτό, ενημερώσαμε τους παλιούς κανόνες του φόρουμ. Παρακαλώ να διαβάσετε τον νέο κώδικα συμπεριφοράς της κοινότητας.
Επιπροσθέτως, επειδή το φόρουμ είναι κοινό για όλες τις κοινότητες Ikariam, μπορείτε, αν θέλετε, με τις κατάλληλες ρυθμίσεις να βλέπετε μόνο τον ελληνικό τομέα.

Σας καλούμε τέλος να ενημερωθείτε για μια σειρά από ερωτήματα που αφορούν το παιχνίδι ή το φόρουμ!

Σας υπενθυμίζουμε ότι το αυτό το φόρουμ θα είναι σε κατάσταση ανάγνωσης.

Απόλαυσέ το!
Η ομάδα του Ikariam.gr

• DEMO

Bodyguard - - Aρχείο κόσμου Delta

Καλημέρα σε όλους, μιας και πάμε για ξημέρωμα σιγά σιγά. Δεν θα σχολιάσω το αποψινό σκηνικό,απλά όποιος έχει τη διάθεση, ας ρίξει μια ματιά στα λίνκ των φωτογραφιών.Καληνύχτα σε φίλους και εχθρούς http://prntscr.com/cwvwdv http://prnt.sc/cwvohz http://prnt.sc/cwvpcv Ναυμαχία μπροστά από την πόλη tsakalaki (21.10.2016 0:30:59) Bodyguard[DEMO] από Ορέστης, tsakalaki, 7777, 3333 vs tsakal[-xXx-] από tsakalaki ------------------------------------------------------------------------------------------…

• DEMO

Bodyguard - - Aρχείο κόσμου Delta

Καλημέρα σε όλους. Δεν θα ασχοληθώ με το πως και το γιατί φτάσαμε εδώ. Ο Lef με κάλυψε στο παραπάνω πόστ. Αφού θελήσατε να μας ανοίξετε και σε εμάς νήμα, καλές μάχες να έχουμε και αυτό το εύχομαι σε φίλους και εχθρούς. Θυμάμαι για ένα φεγγάρι είχαμε καλές σχέσεις, και βλέπω τώρα νήμα. Έτσι είναι το ικάριαμ όμως

• Quote from Bodyguard: “5. Εάν και όταν βαρεθούμε” Σύμφωνα με τον παραπάνω όρο κήρυξης του πολέμου μας , παρακαλώ να κλειδώσει το νήμα. Εδώ και κάποιες ημέρες τώρα τελευταία,είχα δηλώσει εδω μέσα γραπτός,οτι σας βαρεθήκαμε και δεν είχε νόημα να σας κυνηγάμε άλλο. Ο σκοπός μας και η στρατηγική μας είχαν και έχουν αποδώσει καρπούς.Πρώτον, έχουμε να σας δούμε εδώ και πολλές μέρες να κάνετε οποιαδήποτε επίθεση σε πόλεις μας! και δεύτερον , έχουμε καταφέρει να αποδείξουμε εμπράκτως εδώ μέσα , την ανωτ…

• FRS

Bodyguard - - Aρχείο κόσμου Ny

Quote from -Berserk-: “Νομίζω πάντως επί της ουσίας δεν απάντησες, μπορώ να παραδεχτώ ότι πουλάς καλά μούρη και καλά κάνεις. Μπράβο σου!!” Με ρώτησες κάτι και δεν απάντησα? Να σου απαντήσω εαν ξέρω οτι μιλάς σε εμένα προσωπικά και να ξέρω ποιο ακριβώς είναι το ερώτημά σου. Γιατί πολύ περδεμένα μας τα λές Quote from -Berserk-: “Νομίζω ότι ποτέ δεν έπαιξες ( παίξατε ) αυτόματο πιλότο, ούτε κάτσατε ποτέ να παίξετε, μόλις βλέπετε ότι ίσως είχε κόσμο γύρω γύρω αποχωρούσατε.” Εαν δείς την αναφορά που …

• FRS

Εχθές Αρτεμης , ήρθαμε για να χτυπήσουμε όποιον βρούμε εκεί και όχι για εσένα. Πράγμα το οποίο έγινε. Χτυπήσαμε λοιπόν και τα ξημερώματα φύγαμε, εκτός απο τα παιδιά που κάθησαν στις κινητές τους εφόσον και εαν ήθελαν και άντεχαν να παιξουν και το πρωί. Τουλάχιστόν εσύ ξέρεις πότε έφυγά εγώ. Και έφυγα οχι γιατί όπως γράφεις εσύ εδώ, τα μαζέψαμε και φύγαμε, αλλά έφυγα γιατί δεν είχε νόημα να καθήσω άλλο και φυσικά ήταν αργά πλέων, έπρεπε να κάνουμε και νάνι. Στη μαχη που συμετέιχα στο τέλος, είμου…

• FRS

Το έχω γράψει πολλές φορές εδω μέσα , οτι αναφορές με στρατηγούς κάτω του ορίου που υπάρχει κατά την κύρηξη του πολέμου , είναι άκυρες και ανούσιες να αναιβένουν στο νήμα . Εξακολουθήτε να αναιβάζετε τέτοιες . Το ξαναλέω , δεν μετράνε και ούτε είναι ικανές να κερδίσουν τις εντυπώσεις , το μόνο που θα μπορούσατε να κερδίσετε με τέτοιες αναφορές , είναι ότι συνεχίζεται να ξεφτυλίζεστε απο μόνοι σας !!! Επιβαιβεώνεται τα λεγώμενά μου , ότι δεν έχετε να ποστάρεται κάτι καλύτερο. Στο νήμα των μαχών λ…

• FRS

Τί το ήθελες βρε αρχηγέ και μας είπες για τα κομάντα σας??? Τώρα ξέρουμε τι εννοούσες , δεν τους προλαβαίνουμε , πραγματικά Το τριήμερο τελείωσε αλλά , εντάξει δεν κρατάμε κακία , όποιος θέλει ας πάει και τώρα διακοπές!!! Ο Σύμμαχος Κοταλακ έδωσε τα εισητήρια και σε άκομη ένα κομάντο σας! prntscr.com/afi2q1 http://prntscr.com/afi54l Άντε και καλό χαρταετό!!!

• FRS

Αυτό αποδείχτηκε φίλε μου. Οτι είστε τσάμπα μάγκες. Σου εξήγησα πως προέκυψε αυτή η φράση, αλλά θα στο αναλύσω περισσότερο. Οταν δεν ασχολούμε εγώ σε έναν σέρβερ και στο λέω οτι δεν ασχολούμε (στον διπλωμάτη σας) , οταν δεν έχω σηκώσει στρατηγούς ,αλλά όπως είπα μπαίνω για να μοιράζω κρασιά , οταν εγώ έχω μπει σε μια συμμαχία 4 ατόμων για να έχω την ησυχια μου .Τότε γιατί εσύ να έρθεις με οποιαδήποτε δικαιολογία και να νομίζεις οτι βρίσκεσε σε ξέφραγο αμπέλι οταν είσαι στις πόλεις μου??? Ολοι μα…

• FRS

Quote from eakritas: “ο πολεμος που αναφερει ο παικτης bodyguard οτι ξεκινησε επειδη αδικα δεχτηκε επιθεση η συμαχεια του δεν ειναι ακριβως ετσι ,” Εγώ έγραψα εδω μέσα ότι , μετά την αποχώρησή μας από την κομπανέρος , έφτιαξαν τα παιδιά μια μικρή συμμαχία και μπήκαμε εκεί 4-5 άτομα . Δεν ενοχλούσαμε κανέναν - Δεν αφιερώναμε πολύ χρόνο στον σέρβερ - Προσωπικά εγώ έμπαινα μόνο για να μοιράζω κρασί - ενδεχομένως οι σύμμαχοι να ασχολούνταν και με την πειρατεία. Και ξαφνικά λοιπόν από το πουθενά , βλ…

• FRS

Κοίτα να δεις που τελικά βρήκαμε και άλλο κομάντο σας!!! Βήμα πρώτο , στήνει κινητή ο σύμμαχος barbarian_ μέσα σε νησί που βρίσκεται το κομάντο σας Τον βλέπει λοιπον το κομάντο σας και πηγαινει κατευθίαν με στόλο και τον κλείνει Βήμα δεύτερο , ξεκινάει να μεταφέρει στόλο ο σύμμαχος kotalak , στην κινητη του barbarian_ Βήμα τρίτο , ξεκινάω με στόλο εγώ για τις 3 πόλεις που έχει το κομάντο σας μέσα στο νησί, με διαδρομή 2 ώρες ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ??? Ένα κομάντο λιγότερο για 2 ημέρες !!! prntscr.com/aew…

• FRS

Καλημέρα σε όλους . Η διαδικασία της κήρυξης του πολέμου , έγινε εδώ στο φόρουμ , όπως ακριβώς το ορίζουν οι κανόνες του πολέμου . Οι όροι τέθηκαν απο εμάς , όπως ακριβώς θέλαμε , απο εκεί και πέρα σας είχα ξαναγράψει οτι , εάν δεν γουστάρετε με τους παρών όρους , δηλώστε ήττα εδω μέσα και ανοίξτε δικό σας νήμα . Τι δεν καταλαβαίνεται απο αυτό ???? Και απαντήστε μου σας παρακαλώ που βλέπεται την παρατυπία σε αυτό ???? Η εάν θέλεις που βλέπεται την κοροιδία σε αυτό ???? Τα πράγματα είναι πολύ απλ…

• FRS

Μάχη για την πόλη ΜΑΡΜ-ΠΟΣ (08.03.2016 19:06:18) Bodyguard[FRS] από Σκλήθρο, ΜΑΡΜ-ΠΟΣ, Αγραπιδιές, ΚΡΥΣΤ-ΗΦ2 vs Πυγμάχος[G-H] από Λιωμένο Παγωτό, Angel of death[G-H] από Γυαλι Η 5 --------------------------------------------------------------------------------------------- ............................................. - ............................................. Πυροβολητής θείου.....................252(-0) - Πυροβολητής θείου.....................504(-0) ......................................…

• FRS

Quote from Bodyguard: “Η Συμμαχία FEARLESS [FRS] Κηρύττει Πόλεμο Στην Συμμαχία GUARD OF HEAVEN [G-H] Λόγοι Έναρξης Πολέμου : 1. Δεχθήκαμε επιθέσεις χωρίς να έχουμε προκαλέσει την παραπάνω συμμαχία. Αυτό και μόνο είναι ένας καλός λόγος να δείξουμε ότι πρέπει να μας φοβούνται , αφού δεν μας σέβονται !!! Λόγοι Λήξης Πολέμου : 1. Εάν παραδεχτούν ήττα στο φόρουμ 2. Εάν η διαφορά μας σε στρατηγούς φτάσει να ξεπερνά τους 1.000.000 3. Εάν η διαφορά μας σε υλικά (αγαθά) ξεπερνά τα 10.000.000 4. Εάν από τ…

• FRS

Αρχηγέ δεν ζήτησα τι συγνώμη κανενός . Είπα πως κάποιες ενέργειες εμένα προσωπικά με προβληματίζουν και δεν με βρίσκουν σύμφωνο με την τακτική τους . Είπα επίσης πως εγώ θα ντρεπόμουν να συναναστρέφομαι με ανθρώπους που έχουν τέτοια λογική . Το παιχνίδι από τι στιγμή που έχουν πατήσει Ήφαιστο οι εμπλεκόμενοι παίχτες , να ξέρεις κρίνεται στις λεπτομέρειες εάν υποθέσουμε ότι έχουν κάποιες γνώσεις . Η τακτική είναι μέρος του παιχνιδιού . Σημαίες πατάμε όλοι μας , αλλά δεν έχει σημασία εάν στην παρο…

• FRS

Ναυμαχία μπροστά από την πόλη AGGELWNA (07.03.2016 0:30:16) ΑΚΡΙΤΑΣ7[G-H] από MUSA, PAOLA, Πόλις vs Bodyguard[FRS] από Βάρικ, ΝαΧάνομαιΠάλι --------------------------------------------------------------------------------------------- Σκάφος-Έμβολο........................319(-83) - Σκάφος-Έμβολο........................249(-51) Φλογοβόλο.............................22(-86) - Φλογοβόλο.............................13(-88) Κανονιοφόρο............................82(-2) - Κανονιοφόρο...................…

• FRS

Ναυμαχία μπροστά από την πόλη Τυφώνας (06.03.2016 2:00:06) ELIASAKRITAS[G-H] από PAOLA, FERRARA, ΟΥΡΑΝΟΣ 2, Τυφώνας, MUSA vs Bodyguard[FRS] από Τυφώνας, magazi, ΟΥΡΑΝΟΣ 2, companeiros D, ΚΡΥΣΤΑΛΛΟ, Πόλις, kristalo, ΝαΧάνομαιΠάλι, FERRARA --------------------------------------------------------------------------------------------- Σκάφος-Έμβολο.......................282(-324) - Σκάφος-Έμβολο.........................0(-326) Φλογοβόλο............................67(-511) - Φλογοβόλο.................…

• FRS

Quote from -ARTEMIS-: “Καλησπεριζω το νημα Η συμμαχια GUARD OF HEAVEN οφειλει μια συγνωμη προς τους αντιπαλους μας στο παιχνιδι για την απρεπη συμπεριφορα του συμμαχου μας Doran ” Αρχηγέ πέρα απο τις διαφορές μας μέσα στο παιχνίδι , δεν έχουμε να χωρίσουμε κάτι , Διαφορές οι οποίες ειλικρινά δεν γνωρίζω γιατί δημιουργήθηκαν , αλλά για ένα πράγμα που είμαι σίγουρος ,είναι οτι δεν προκάλεσε η συμμαχία μου κάποιον η κάτι . Εσείς προκαλέσατε με τις επιθέσεις σας χωρίς λόγο και αιτία και μάλιστα το ε…

• FRS

Θλίβομαι όταν διαπιστώνω πως υπάρχουν άνθρωποι οι οποίοι πίσω από έναν υπολογιστή , μπορούν να γίνουν χυδαίοι , μάγκες , και στο τέλος γελοίοι . Ο σύμμαχος σας DORAN θέλησε με κάποιον τρόπο ( τον οποίο φαντάζομαι έκρινε σωστό κατά την άποψη του ) , να χρησιμοποιήσει διάφορα κοσμητικά επίθετα , με τα οποία στόλισε τα ονόματα των πόλεών του , έτσι ώστε να κατορθώσει να αποτυπώσει στις αναφορές , το σκεπτικό του . Δεν ξέρω αν συμμερίζεστε και εάν θεωρείτε και εσείς οι υπόλοιποι μια τέτοια ενέργεια …

• FRS

Μάχη για την πόλη Τυφώνας (04.03.2016 18:20:30) ΑΚΡΙΤΑΣ7[G-H] από Bodyguard_ουου, Τυφώνας, φουτσα_ερχεται, Πυγμάχος[G-H] από ΟΥΡΑΝΟΣ 2, DORAN[G-H] από ?aleksandros, ΟΥΡΑΝΟΣ 2, Τυφώνας, ?iraklio vs Bodyguard[FRS] από Τυφώνας, ΟΥΡΑΝΟΣ 2, Βάρικ, Αγραπιδιές --------------------------------------------------------------------------------------------- Πυροβολητής θείου.....................168(-0) - Πυροβολητής θείου......................0(-21) ............................................. - Λογχοφόροι…

• FRS

Ναυμαχία μπροστά από την πόλη Τυφώνας (03.03.2016 12:17:03) ELIASAKRITAS[G-H] από ΟΥΡΑΝΟΣ 2 vs Bodyguard[FRS] από Τυφώνας --------------------------------------------------------------------------------------------- ............................................. - Σκάφος-Έμβολο.........................863(-0) Κανονιοφόρο.............................0(-9) - Κανονιοφόρο...........................210(-0) Έμβολο ατμού............................0(-9) - Έμβολο ατμού..........................828(-0) Βά…