Search Results

Search results 1-20 of 160.

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

Αγαπητοί παίκτες,

Το νέο μας φόρουμ είναι πλέον διαθέσιμο: https://forum.ikariam.gameforge.com/

Ελπίζουμε ότι θα έχετε ευχάριστες στιγμές εκεί και θα δημιουργήσετε νέες αναμνήσεις με τους φίλους σας. Θέλουμε ένα υγιές περιβάλλον όπου όλοι παίκτες θα μπορούν να μοιραστούν τις ιδέες τους και να συζητήσουν σημαντικά θέματα σχετικά με το Ikariam.

Γι 'αυτό, ενημερώσαμε τους παλιούς κανόνες του φόρουμ. Παρακαλώ να διαβάσετε τον νέο κώδικα συμπεριφοράς της κοινότητας.
Επιπροσθέτως, επειδή το φόρουμ είναι κοινό για όλες τις κοινότητες Ikariam, μπορείτε, αν θέλετε, με τις κατάλληλες ρυθμίσεις να βλέπετε μόνο τον ελληνικό τομέα.

Σας καλούμε τέλος να ενημερωθείτε για μια σειρά από ερωτήματα που αφορούν το παιχνίδι ή το φόρουμ!

Σας υπενθυμίζουμε ότι το αυτό το φόρουμ θα είναι σε κατάσταση ανάγνωσης.

Απόλαυσέ το!
Η ομάδα του Ikariam.gr

• Quote from monomaxos ΙΛΙ: “Αρχηγός Πορφυρας Φαλαγγας ” Τυλφα να εχουν οι αρχηγοι.... πες καλητερα αρχηγων των μεγαλων φαρμων Quote from monomaxos ΙΛΙ: “δε χρειαζομαστε διαφήμιση απο κανεναν. ” Ο γιωργακης εκει μεσα τη κανει τοτε αν δεν ειναι διαφημιστης σας; Quote from monomaxos ΙΛΙ: “απο εδω και περα θα μιλαμε μονο με αναφορες και στο πεδιο της μαχης. το ποιοι ειμαστε σαν παικτες ειναι αποδεδειγμένο και το εχετε νοιωσει καλα εδω και 10 χρονια και... ” Καταλαβα νεκρα θα πεσει στο νημα..... αποδε…

• Quote from Byron ΙΛΙ: “Παίδες δυο κουβέντες θα πω για τις αναφορές μας..... Μάχες που πετυχαίνουμε τον αντίπαλο Ofline δεν είναι για να τις καυχιόμαστε , ας τις ποστάρουμε και ας τελειώνει εκεί .... οι μεγάλοι παίκτες και αυτοί που αξίζουν τον σεβασμό είναι αυτοί που κάνουν μάχες πρόσωπο με πρόσωπο αυτοί ναι μπορούν να καμαρώνουν για τα κατορθώματα τους... Το ξέρετε επίσης πως σε άλλες χώρες δεν κάνουν μάχες μετά τις 1 - 2 την νύχτα μέχρι το ξημέρωμα γιατί όπως λένε σέβονται την ξεκούραση του αν…

• Quote from οratios: “θυμάσαι πριν δυο χρόνια τι έλεγε ε? αν οχι να σου θυμισω.... ” Οχι αλλα θυμαμαι τη ελεγα εγω..... και ενα δακρυ εσταξε μεχρι να καταλαβω αυτα που σε ρωταγα Quote from NIGHT_WOLF: “ρε παπαρα ορατιε τι μιλας για απωλειες .....εισαι τοσο ζαλισμενος απο το team viwer που ξεχασες οτι ζητουσες ποινες με απωλειες??? τι μας λες τωρα οτι δεν παιζουν ρολο ” Δεν παιζουν ρολο οταν θα παιξεις ναυμαχια ή μαχη που θα την ευχαριστηθεις.... οταν εσυ θα παιξεις 2 γυρους και σημαια εννοειτε πω…

• Quote from NIGHT_WOLF: “αυτα απο εμενα για σημερα ..... ” Καλο βραδυ να εχεις..... πηγαινε να ξεκουραστεις κουραστηκες σημερα Θα κρατησω εγω ψιλα το επιπεδο τωρα το βραδυ Φαρμες καψτε το νημα... (ενας φιλος ειπε οτι δεν εχω τσιπα) δειξτε του οτι εχει δικιο

• Quote from Aίαντας: “Εδώ ρε μπέκα, δεν ντραπήκατε εσείς που φάγατε το πενηντάρικο απ' τον πιτσιρικά και βγάζετε οχετό σε όλους τους κόσμους, γιατί να ντραπεί ο άνθρωπος που σήκωσε μια αναφορά απ' το παιχνίδι...? ” Αμαν ποια με το 50νταρικο στειλε τον αριθμο της τραπεζας ρε αγορι να στο στειλω εγω μπας και σταματησει να το λεει 2 χρονια μετα Εγω Αια να ξερεις γενικα δεν ντρεπομαι αλλα αν γινομουν σαν εσενα μπλιαχχχχ ουτε να το σκεφτω δεν θελω Quote from NIGHT_WOLF: “προκαλεις εντασεις και υποβαθμ…

• Καλησπερα και χρονια πολλα με το καλο να μας μπει το 2019 υγεια ευτηχια και χαρα σε εσας και τις οικογενειες σας...... Quote from Byron ΙΛΙ: “Χρόνια πολλά σε όλους και καλή χρονιά στον πραγματικό κόσμο να έχουμε με υγεία σε σας και στις οικογένειες σας , καλά να περάσετε τις γιορτές με τα αγαπημένα σας πρόσωπα Εμεις αυτό κανουμε αυτες τις μερες , ασχολουμαστε με τα σημαντικα στην ζωη μας , προτιμοτερο αυτο απο τον να γινουμε μαγκες με ενα δυο παραπανω αναφορες οπως νομιζετε εσεις και οι διακοπες…

• Quote from NIGHT_WOLF: “σωτο κρατησε το νημα ανοιχτο ρε φιλε ,να ποσταρουμε καμια μαχη της ιλι ..............μετα απο 4 μηνες φαπουλες παντα στο φιλικο στην συμμαχια sw ,καταλαβαμε τον λογο που τελικα διεκοψαν την συνενωση μαζι τους οι τ-β .............απλα καταλαβαν και αυτοι ,οπως και ολοι στον εψιλον ,ποσο φαρμες ειναι .......ελπιζω το 2019 να ειναι πιο ετοιμοπολεμοι ...... ” Το νημα θα μεινει ανοιχτο κερασα καφε εγω εναν διαχειριστη και μου ειπε θα το κρατησω οσο θες ανοιχτο..... Να σου πω ε…

• Quote from takislar: “ΜΙΚΑ σου εύχομαι να μην σε βρεί το ξημέρωμα αλητάκο σε σένα και όλη την συμμαχία σου και στα κολητηλίκια σου ” Θα σταθω μονο σε αυτο το ποστ ΙΛΙ εμας δεν αναφερει σαν συμμαχους του ΜΙΚΑ ο takislar σε αυτο το ποστ; Αντε βγειτε να πειτε γτ βριζει τις οικογενειες μας οπως κανατε με τον στινγκ αντε βγες Αια να υπερασπιστεις τις οικογενειες μας Αντε να σας δω εσας που δεν εχετε κοντρες με τους Λυκους αλλα ειστε δικαιοι και μας πριξατε τα τετοια με το ποσο ηθικοι και τιμιοι παιχτ…

• Quote from ram-air: “Να σε πω εκτός από Ακρίτα εσένα Σωτήρη και Τζιοβάνι πριν αρπάξει της φαπες του άλλος δεν υπάρχει? Αυτοί είστε οι λύκοι ? Μα εσείς είστε τα Προβατά όλους σας έχουν κάνει φάρμες οι ιλι όλα εδώ στο φόρουμ είναι γραμμένα αρκεί να ξέρεις να διαβάζεις και φυσικά να θες να τα δεις ” Οχι ειμαι και εγω που παιζω ολων των αλλον πισω γτ δεν εχω πραγματικη ζωη μονο το ικαριαμ με ζει και το χαιρομαι Οπου να ναι θα παρω και αλλους να μεγαλωσω την συμμαχια Quote from ram-air: “Σας ξεφτιλισ…

• Quote from ram-air: “Βλαξ είμαι ανερχόμενο αστέρι στο σέρβερ βλέπεις δεν είμαστε όλοι κλεφτοκοταδες σαν εσένα και την ικαριαμικη φαμίλια σου να κλέβουμε λογαριασμούς και να βάζουμε ένα όνομα πάνω ,να είναι όμως καλά ο μονομάχος και το τσούρμο του που σας φαπωνουν εδώ και 3 μήνες αβερτα Όπως λένε όλοι που σε ξέρουν βλαξ σκάσε πάλι χαζομάρα θα πεις πήγαινε και άλλαξε στριγκακι βάλε το ροζ με την δαντέλα ξες εσύ,. ” Quote from NIGHT_WOLF: “Quote from ram-air: “Βλαξ είμαι ανερχόμενο αστέρι στο σέρβε…

• Quote from WAR LIKE: “ΝΑΙ ΟΤΑΝ ΣΕ ΛΟΓΚΑΡΟΥΝ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΠΟΥ ΚΑΤΟΥΡΑΣ ΟΡΘΙΟ ΕΛΑ ΝΑ ΜΑΣ ΤΑ ΞΑΝΑΠΕΙΣ ,,,,,,,ΚΡΥΨΟΥ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΓΥΝΑΙΚΕΙΟΥΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥΣ ΓΥΝΑΙΚΩΤΕ ΚΑΙ ΕΣΥ!!!!!! ” ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ απο ολο αυτο το κατεβατο που σου εγραψα το μονο που σκεφτηκες να πεις ειναι αν κατουραω ορθιος/α ή οχι.... Εγω σου λεω οτι κατουραω ξαπλα τελικα τη ειμαι αγορι ή κοριτσι; χαχαχαχαχα Quote from KouzouIos: “καλησπερα κοπελια, συνεχιζουμε το φαρμαρισμα που ξεκινησε ο μονομαχος στους speed wolves, τους συμμαχους του διγ…

• Βασικα Καλησπερα σας μπηκα μετα απο καιρο λογο μεγαλης βαριομαρας για να σας απαντησω μικρες μου τρυπιες φαρμουλες.... Quote from WAR LIKE: “ΤΙ ΛΥΚΟΣ ΛΟΓΟΚΡΙΘΗΚΕ ΕΝΑΣ ΓΛΥΦΤΑΚΟΣ ΕΙΣΑΙ,ΕΧΕΙΣ ΓΛΥΨΕΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΕΡΒΕΡ ΠΑΙΧΤΕΣ ΚΑΙ ΠΑΙΧΤΕΣ ,ΑΠΟ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ ΠΙΑ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΚΑΝ ΤΟ ΓΛΥΨΙΜΟ ΚΑΙ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΑΚΙ ΣΕ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΒΑΣΗ ” Σωτο εγω δεν ειπα τιποτα απλα ειναι πολυ εξεπνος και το καταλαβε μονος του μαλλον... Ρε συ και εμενα με περνει καθε μερα λες να ειμαι διαχειριστης και να μην το εχω παρει …

• Quote from Aίαντας: “αλημέρα στην παρέα... Ήρεμα παιδιά με τον Σωτηράκη - δεν φταίει αυτός... Τον ευνούχισαν κάποτε στον Άλφα και μετά τον έκλεισαν στο χαρέμι και τον έκαναν γιουσουφάκι... Με τόση παρά φύση ασέλγεια καθημερινά, τι να έκανε ο δόλιος...? Του έστριψε...και να τα αποτελέσματα.... Μάζεψε και πεντέξι προσκυνημένους ακόμα, κλέψανε κι ένα σκασμό λογαριασμούς και πήγανε να το παίξουνε νταβατζήδες των σέρβερ... Τώρα τον γυρίσατε πίσω στην ασέλγεια...και χωρίς την απαραίτητη λίπανση... Με …

• Quote from NIGHT_WOLF: “ο πολεμοχαρης πριν βαλει τον διπλο του μπιλ γκειτς στους war ,εκανε αιτηση και στην ΙΛΙ ...χαχα τοτε ηταν που ξεκαρδιστηκαμε στα γελια αλεξανδρα ,μιλαμε κλαιγαμε απο τα γελια ,χαχα να σαι καλα μας εφτιαξες την διαθεση.................σε πεταξανε απο την ιχωρ οταν μαθανε οτι εχεις διπλους σε ολες τις συμμαχιες ...πλην ιλι φυσικα ” ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ποιον; χαχαχα ποιον εβαλα; Εγω; Ναι ναι εγω ημουν εγω ειμαι ολος ο σερβερ δικος μου ειναι χαχαχαχα Εχεις δικιο και αφου δεν μπηκε αυ…

• Quote from citywolf: “Quote from Alexandra13 S-W: “χαχαχαχαχα και επειδη εγω ειπα τι εχω σε καθε συμμαχια λογαριασμο εσυ καταλαβες ” Οταν αρχιζεις να γραφεις σαν απαντηση με ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ, δηλωνει ελλειψη ψυχραιμιας...Εκλαψες οταν σε πεταξε η ΙΧΩΡ... Αν σε διαβαλλω , υπεβαλε μηνυση Το θεμα ειναι οτι, ΠΟΛΛΟΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΝ!!! ” χαχαχαχαχαχαχα ελειψη ψυχραιμιας οπως το ειπες ειναι χαχαχαχαχαχα ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ναι ναι παρα πολυ αλλα για να σε πληροφορισω εγω οχι μονο εχω αριστες σχεσης με την Ιχωρ αλλα κα…

• Quote from citywolf: “Quote from Alexandra13 S-W: “Αχρηστε εγω μπηκα στους Λυκους τον Γεναρη δειξε μου αναφορα τοτε που εκανε μαχες με τους WAR... ” Γεια σου ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΜΑΚΑΡΙ να ηξερες σε ποια συμμαχια...ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ Σε ολες εχεις λογαριασμο και το ελεγες και με καμαρι, μαλιστα τονιζες οτι δεν εχεις καταφερει ακομα να βαλεις λογαριασμο στην ΙΛΙ, αλλα καποτε θα βαλεις!!! Μαλιστα, τονιζες με παθος τον διπλο σου μεσα στην ΙΧΩΡ ΦΟΒΑΜΑΙ, θα με καταστρεψεις, δεν θα μπορεσω να ξαναπαιξω ΙΚΑΡΙΑΜ χαχαχαχα ”…

• Quote from citywolf: “Quote from Tatakis_R: “αχ Τασομ Τασομ τι να σου πω βρε παιδι μου εχεις μπερδεψει τα παντα Τασομ οτι πεις, δεν θα σου χαλασω το χατηρι ” να μην μου χαλασεις χατηρι καθοτι ειμαι και μεγαλο <<παιδι>>Ο ΠΟΛΕΜΟΧΑΡΗΣ ΙΧΩΡ, η ALEXANDRA S-W, στον κοσμο Γαμμα καθοτι συμμαχοι εκει ενα φεγγαρι, μου ειπε, οτι τα Λυκακια S-W εχουν λογαριασμους μεσα στην WAR, για να σωζουν τον ΔΡΕΠΑΝΙ, φιλαρακι του ΝΑΣΟΣ79. Ο ΠΟΛΕΜΟΧΑΡΗΣ μαλιστα δεν πολεμησε στην βεντετα ARM vs WAR, βαριοταν!!! ΣΩΤΗΡΑΚΗ σ…

• Quote from citywolf: “Βαρανε ΑΝΕΛΕΗΤΑ την DIAMONDS και νοιωθουν ΗΔΟΝΗ Βαραει ο ΓΥΜΝΟΣ ΒΑΣΙΛΙΑΣ sotos13 S-W τον MINX13 ΙΛΙ...τρισμεγιστο ΛΑΘΟΣ, διοτι το καφενειο μας ΑΝΤΕΔΡΑΣΕ και ΑΝΤΙΔΡΑ και θα ΑΝΤΙΔΡΑ... ” Να σου απαντησω εγω γιδι την Βασω την βαραγαμε και θα την βαραμε γτ εβγαινε στο φορουμ σαν εσενα χωρις να εχει παιξει ουτε μιση ναυμαχια και μας εβριζε..... Δεν μπορειτε να αντεξετε την πιεση μας και κανατε ενωση με την T-B ενα ποστ της απο τα τελευταια τσεκαρε να δεις..... NIGHT_WOLF wrote: …

• Quote from citywolf: “Το ΚΑΦΕΝΕΙΟ μας ξενυχτα, παιζουμε ΜΠΑΡΜΠΟΥΤΙ και σας ΕΝΟΧΛΟΥΜΑΙ συγχρονως Μπραβο giorgio80, πολυ καλα τα πηγες, ΝΑ ΕΝΟΧΛΕΙΣ ” Για να μην λες οτι δεν σου απανταω.....Χτες φιλοι μου ενω εκανα ναυμαχια με ενα γιδι που με ειχε βαρεσει τις προηγουμενες μερες τσουπ καταληψεις πανω στο νιση τοτε ξεκινησε ο παιχταρας (28.09.2018 3:22:09) ο γιωργος μας ξαφνικα κοκκινος στρατηγος συναγερμος μας την πεσαν (μονο εγω ημουν ξυπνιος ειχα σκοπια) αρχιζει η ναυμαχια 2 γυρο μυνημα απο τον στ…

• Quote from NIGHT_WOLF: “Quote from Alexandra13 S-W: “Quote from citywolf: “[bΠροσωπικα το παλευω, καντε το ιδιο...[/color] ” Σαν αυτον εδω το παλευεις που περασε μια φορα και μετα μαυρα ματια καναμε να τον ξαναδουμε;Ηθελα πολυ να τα αφησει εκει μεσα να γελασουμε χαχαχαχαχαα Ναυμαχία μπροστά από την πόλη odym (15.09.2018 15:22:21) giorgio80[ΙΛΙ] από gyovani7 vs Alexandra13[S-W] από odym --------------------------------------------------------------------------------------------- Κωπήλατη τορπιλάκ…