Search Results

Search results 1-20 of 22.

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

Αγαπητοί παίκτες,

Το νέο μας φόρουμ είναι πλέον διαθέσιμο: https://forum.ikariam.gameforge.com/

Ελπίζουμε ότι θα έχετε ευχάριστες στιγμές εκεί και θα δημιουργήσετε νέες αναμνήσεις με τους φίλους σας. Θέλουμε ένα υγιές περιβάλλον όπου όλοι παίκτες θα μπορούν να μοιραστούν τις ιδέες τους και να συζητήσουν σημαντικά θέματα σχετικά με το Ikariam.

Γι 'αυτό, ενημερώσαμε τους παλιούς κανόνες του φόρουμ. Παρακαλώ να διαβάσετε τον νέο κώδικα συμπεριφοράς της κοινότητας.
Επιπροσθέτως, επειδή το φόρουμ είναι κοινό για όλες τις κοινότητες Ikariam, μπορείτε, αν θέλετε, με τις κατάλληλες ρυθμίσεις να βλέπετε μόνο τον ελληνικό τομέα.

Σας καλούμε τέλος να ενημερωθείτε για μια σειρά από ερωτήματα που αφορούν το παιχνίδι ή το φόρουμ!

Σας υπενθυμίζουμε ότι το αυτό το φόρουμ θα είναι σε κατάσταση ανάγνωσης.

Απόλαυσέ το!
Η ομάδα του Ikariam.gr

• Quote from -AlexTheGreat-: “Βρε βρε μηπως εγινε λαθος στο τη φύλο θα επρεπε να γεννηθεις? Το ποιος τρεχει το εχουμε δει και μας το δειχνου και οι αριθμοι στο παιχνιδι! μισο λεπτο σε αμυντικους πως πατε αα ναι πρωτοι ειστε .. επιθετικοι? ααα ναι δεν ξερετε τη παει να παει πρωτη θεση! Παντως ψαξτο λιγο μηπως πρεπει να κανεις καμια αλλαγη στην τελικη! Μην φοβασαι θα παρουμε λεφτα απο κανενα προγραμμα του ΕΣΠΑ και για αυτο και θα σε βοηθησουμε αρκει να βρει τι εισαι πραγματικα!” είδα καλά ?? μήπως μ…

• ΝΑΙ Αλεξ αυτό ακριβώς λέει γιατί είναι η δεύτερη φορά που το κάνει... αν έχει προβλήματα να βγει μόνιμα διακοπές τότε.... η παλιοκότα !!! Υ.Γ. κο κο κο

• Quote from -AlexTheGreat-: “Δευτερον μπιλλ κλαψας κτλ κτλ κανε υπομονη μολις γυρισω απο λονδινο θα σε φτοιαξω καλα ..... Θα δουμε ποσο μιλας στο πεδιο της μαχης” έλα βρε αλάνι... μόλις γυρίσεις εσύ... πάω εγώ Λονδίνο... όχι εντάξει...εγώ θα είμαι εκεί πριν τα Χριστούγεννα... οπότε έχεις χρόνο μέχρι τότε να με βρεις... αλλά δεν σου φαίνεται παράξενο ότι εσύ και όλοι οι σύμμαχοι σου μπορείτε να με βρείτε μόνο με ρουφιάνο ?? βρε πικραμένοι... παραδεχτείτε το.. ΕΓΩ ΣΑΣ ΒΡΙΣΚΩ....ΟΧΙ ΕΣΕΙΣ.... ΑΥΤΟ Ε…

• Καλή Χαβάη παλικάρι μου... next ? Αφαιρέθηκαν μήνυματα από το παιχνίδι. [b][i]και με διπολική διαταραχή... την μια μου λέει ότι έρχεται να με σφάξει και την άλλη μου λέει κρίμα γιατί πρέπει να βγει σε διακοπές... :cookie: Quote: “• Δημοσίευση οποιασδήποτε μορφής ιδιωτικού διαλόγου μεταξύ 2 ή περισσότερων ατόμων. Σε αυτό περιλαμβάνονται τα ingame μηνύματα, ηχογραφημένα αρχεία, διάλογοι στο skype, IRC, msn ή παρόμοια προγράμματα συνομιλιών, περιεχόμενα αιτημάτων συστήματος υποστήριξης κτλ” [center…

• Καλημέρα απατεώνες.... άκυρο το προηγούμενο μήνυμα μου.... νόμιζα πως απευθύνεστε σε εμένα... εντάξει ΛΟΓΟΚΡΙΘΗΚΕ είμαι όπως λέτε και στα μηνύματα που ανέβασε ο dugger... μην δίνεται σημασία !!! ερε γλέντιααααααααα !!!! δώσε πόνο dugger... :thumbup: [center] +1 προειδοποίηση για απρεπείς εκφράσεις. Georgeion

• ΑΔΗ πέσε κοιμήσου γιατί είναι περασμένη η ώρα για εσένα... νυστάζεις και δεν ξέρεις τι λες... αυτά τα έκανα πολύ παλιά αλλά όταν τα έκανα....τα έκανα από δικό μου λογαριασμό... δεν σου κρύβω ότι μου έχει περάσει από το μυαλό μιας και μου αρέσει να σας τρολάρω αλλά δεν είμαι εγώ αυτός... δεν ξέρω ποιος είναι και δεν θα είχα πρόβλημα να στο παραδεχτώ αλλά στο λέω στα ίσια ότι δεν είμαι εγώ.... :whistling: όσο για το όνομα συμμαχίας... όταν εσύ θα την ονομάσεις "μποτ"... τότε και εμείς θα την ονομά…

• Α δηλαδή δεν με ενοχλεί που έχουν γεμίσει τον κόσμο με κατασκόπους ?? θέλετε κατασκόπους δηλώστε κοινή ip για να τους βλέπουμε στις "συνθήκες συμμαχίας".... δεν με νοιάζουν οι διπλοί σας... όπως επίσης Νίκο αν θέλεις να στείλεις mail με τον tor... κλείσε το ikariam και άνοιξε tor για να μην έχεις κανένα πρόβλημα και μόλις στείλεις το mail σου ξανάνοιξε το ikariam.... απλά τα πράγματα... εγώ δεν μπορώ καταλάβω γιατί δεν βλέπεις ότι είναι ένα συν απέναντι στον αντίπαλο!!!

• βρε μποτάκια τώρα σοβαρά νομίζετε ότι φοβήθηκα ??? όσο θα μιλάτε άσχημα σε άτομα που σας μιλάνε ευγενικά τόσο θα σας τρολάρω και εγώ εδώ μέσα και θα σας κάνω ρεζίλι και αναφέρομαι στον αρχηγό μου που δεν σας έβριζε ενώ εσείς ήσασταν μέσα στην ειρωνεία !!! γκεγκε ? πάμε στον αγαπητό georgeion... αν πρόσεξες τα προηγούμενα μηνύματα του dugger θα καταλάβεις πως ο ΑΔΗΣ και ο AlexTheGreat ή AlexisBack παίζουν από πολυκατοικία και έχουν 5 διαφορετικά ip αφού κλέβουν σύνδεση από τους γειτόνους τους... …

• Εδώ και μισή ώρα κοιτάζω το μήνυμα σου και προσπαθώ να καταλάβω.... ξέρεις τι ?? ΜΑ ΚΑΛΑ ΑΥΤΟΣ Ο ΗΛΙΘΙΟΣ....ΠΩΣ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΚΑΙ ΕΓΡΑΨΕ ΤΕΤΟΙΟ ΜΗΝΥΜΑ.... έλα πες την αλήθεια... ρώτησες τον γείτονα ??? ρώτησες στο ψιλικατζίδικο ??? πήρες τηλέφωνο στο πανεπιστήμιο κλασικής φιλολογίας ??? ρώτησες τον personal trainer σου ?? μαζευτήκατε όλη η συμμαχία και προσπαθήσατε να βρείτε κάτι για να μου την πείτε ?? ή μήπως ρώτησες τα μποτάκια σου ???? ρε κουτό... έλα μη μου κρατάς κακία... αφού ξέρεις πόσο σ'αγα…

• εσύ τώρα νομίζεις ότι μου την είπες και δεν θα μπορώ να σου απαντήσω ??? πάρε λεξικό και διάβαζε.... στα τέτοια μου αν θα σε περάσω στις απώλειες.... στα τέτοια μου κι αν δεν σε περάσω... γι'αυτό ξεκαβάλα από το καλάμι γιατί με τον τρόπο που παίζετε δείχνετε ότι φοβάστε να μας αντιμετωπίσετε.... θες να βάλεις και κατάσκοπο στο σπίτι μου για να βλέπεις πότε πάω τουαλέτα ?? βασικά άστο....ότι κάνω θα σου στέλνω για να μην έχεις και αγωνία.... και για να τελειώνω και μαζί σου.... ΔΕΝ ΕΙΣΤΕ ΤΙΠΟΤΑ Χ…

• Ρε κουλέ... το "Γ" από το "Κ" έχουν 2 γράμματα ανάμεσα.... πως κατάφερες και το έκανες αυτό ?? με μανταλάκια γράφεις ??? εκτός αν δεν έχεις καθόλου το "Γ" στο πληκτρολόγιο σου..... όταν μάθεις να μιλάς... έλα να τα πούμε και στο φόρουμ.....αΚράμματε...

• "Quote from Απόλλωνας!: “Μαθετε να παίζεται κ μετα τα ξανά λέμε.” ρε τέρας.... εσένα περιμέναμε να μας μάθεις.... αφού καθόμαστε όλοι γύρω από ένα λαπτοπ και λέμε κάτσε να δούμε τι έκανε ρε αυτός ο τσάκαλος ο Απόλλωνας μπας και μάθουμε και εμείς να παίζουμε... " ρε θα καταλάβετε τι λέμε ή μήπως είσαστε καθυστερημένοι όλοι μαζί εκεί μέσα ??? πάμε να σου συλλαβίσω και εσένα μήπως και πάρεις στροφές.... Β-Γ-Α-Λ-Ε Τ-Ο-Υ-Σ Ρ-Ο-Υ-Φ-Ι-Α-Ν-Ο-Υ-Σ Α-Π-Ο Τ-Η-Ν Α-Σ-Μ Μ-Η-Π-Ω-Σ Κ-Α-Ι Π-Α-Ι-Ξ-Ο-Υ-Μ-Ε Λ-Ι-Γ-Ο …

• ψιτ ΠΡΟΦΗΤΗ..... ένα κουλούρι Θεσσαλονίκης με σουσάμι.... τράβα ρε 15χρονο να δεις καμία τσόντα που νομίζεις ότι έχεις και προσωπική ζωή και σε θίξαμε.... μόμολο !!!! auf wiedersehen Υ.Γ. κάντε με αναφορά να φτιάξω τον bilis8 :love:

• οχ μου θύμωσε ο Αλεξάκης μου ??? και νομίζει πως είμαι εκνευρισμένος ??? κρίμα που θα σε στενοχωρήσω αλλά έχω λιώσει στο γέλιο.... κάνε και report για να φτιάξω τον bilis8 μετά... :love: εντάξει δεν είναι γεμάτη μποτ η ακαδημία αλλά όταν σας έλεγε χθες ο dugger για τα μποτ που τα έχετε μόνιμα σε διακοπές και τα βγάζετε μόνο όταν χρειαστείτε στρατό για μάχη... δεν σας είδα να μιλάτε και πολύ ??? πως το έλεγαν το μποτ να δεις ??? μήπως kallimaxos ??? θα με μηδενίσετε στο παιχνίδι ????????? μηηηηηη…

• ελα ρε προφήτη αλάνι... με τάπωσες πάλι.... ρε λουκουμά.... σου εξηγώ με απλά ελληνικά ότι ΟΛΟΙ.... ακόμα και η θεία μου η ανάπηρη που δεν έχει χέρια μπορεί να κάνει αυτό που έκανες εσύ.... γιατί επέλεξες τον εύκολο τρόπο... και έχεις κατασκόπους , πολλά μποτ , φίλους που βοηθάνε όταν δεν ξέρετε να κάνετε μεγάλες μάχες... πάντως σε ευχαριστώ που ασχολείσαι μαζί μου και σε κάνω σε κάθε ποστ και απαντάς... γιατί έτσι μου δίνεις αξία.... με συγκινείς ;( θύμισε μου μόνο την διαφορά στις απώλειες για…

• βρε άσχετε.... μην κοιτάς πως παίζω εγώ...δικός μου ο τρόπος...σας γλεντάω όπου σας πετύχω... και δεν μπορείτε να με πιάσετε όταν είμαι παρών.... τον εύκολο τρόπο έχεις επιλέξει.... μην νομίζεις ότι είναι δύσκολο να φτιάξεις μποτάκια και μερικά να τα βάλεις και σε συμμαχίες.... όσο για τον διπλό μου.... κάνε τικετ να δεις αν είναι δικός μου.... αλλά μην ξεχνάς ότι την ίδια μέρα χτύπησες και άλλους στο νησί και δεν πήγα σε κανέναν να τον απελευθερώσω... σε προκάλεσα.... και σου λέω.... έχεις τα @…

• Οπ μπήκε ο προφητης και μας έκανε τα 3....2 ΕΛΑ ΡΕ ΜΕΓΑΛΕ ΠΡΟΦΗΤΗ...ΤΙΤΑΝΟΜΕΓΗΣΤΕ....ΤΙΤΑΝΟΤΕΡΑΣΤΙΕ... ΕΥΕΡΓΕΤΗ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΕ ΠΑΙΧΤΗ ΤΟΥ ΙΚΑΡΙΑΜ.... ΕΧΟΥΝ ΚΛΑΨΕΙ ΤΑ @@ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΟΒΟ ΤΟΥΣ... οχ... έγγραφα με caps... συγνώμη δεν θα ξαναγίνει.... κατά λάθος...στο ορκίζομαι.... ρε πιτσιρίκο είσαι σοβαρός ??? έχεις την μούρη και μιλάς κιόλας ???? τράβα να κοιταχτείς στον καθρέφτη και απάντησε μου στην εξής ερώτηση ενώ κοιτάς τον εαυτό σου "τώρα όλα αυτά που είπες με αυτή την μούρη , τα εννοείς ??" να…

• τι εννοείς με το "Για να γυρναμε στο θεμα του πολεμου" ??? βρε ρόμπες.... βρε άνανδροι.... βρε πουθενάδες.... πάντα στο θέμα του πολέμου είμαστε... εσείς γίνεστε ρόμπα σε όλο το ελληνικό ικαριαμ με τους κατασκόπους και τους διπλούς σας λογαριασμούς.... για να μην πω και για τις βοήθειες από τρίτους που και αυτοί με την σειρά τους έχουν κατασκόπους σε διάφορες συμμαχίες.... δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πρέπει να βάζετε κατασκόπους...αυτό δείχνει ότι φοβάστε τις ξαφνικές επιθέσεις ή είσαστε τίποτα …

• Μάχη για την πόλη ARTEMIS (13.11.2015 19:14:56) bilis7[ΑΣΜ] από rachil2410 vs NIKOSSS[A-A] από ARTEMIS --------------------------------------------------------------------------------------------- Πυροβολητής θείου.....................156(-0) - Πυροβολητής θείου.....................420(-0) ............................................. - Λογχοφόροι..............................1(-0) Ξιφομάχος..........................1115(-332) - Ξιφομάχος..........................1826(-372) Οπλίτης..............…

• Πραγματικά με άφησες με το στόμα ανοιχτό... δεν έχω λόγια.... με τάπωσες.... καλά όλα αυτά που είπες αγαπητέ μου φίλε ΆΔΗ... αλλά απόδειξε σε όλους στο φόρουμ ότι ήρθες χθες στην πόλη london ή ότι προσπάθησες να με κυνηγήσεις στην πόλη σου...εγώ σου έχω αποδείξει ότι ξέρω να παίζω με κύματα... εσύ προσωπικά το έχεις νοιώσει... :cookie: Τελευταία απάντηση στο φόρουμ... θα μιλήσουμε στις μάχες... τα φιλιά μου