ποιο ειναι το προβλημα σας;

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

Αγαπητοί παίκτες,

Το νέο μας φόρουμ είναι πλέον διαθέσιμο: https://forum.ikariam.gameforge.com/

Ελπίζουμε ότι θα έχετε ευχάριστες στιγμές εκεί και θα δημιουργήσετε νέες αναμνήσεις με τους φίλους σας. Θέλουμε ένα υγιές περιβάλλον όπου όλοι παίκτες θα μπορούν να μοιραστούν τις ιδέες τους και να συζητήσουν σημαντικά θέματα σχετικά με το Ikariam.

Γι 'αυτό, ενημερώσαμε τους παλιούς κανόνες του φόρουμ. Παρακαλώ να διαβάσετε τον νέο κώδικα συμπεριφοράς της κοινότητας.
Επιπροσθέτως, επειδή το φόρουμ είναι κοινό για όλες τις κοινότητες Ikariam, μπορείτε, αν θέλετε, με τις κατάλληλες ρυθμίσεις να βλέπετε μόνο τον ελληνικό τομέα.

Σας καλούμε τέλος να ενημερωθείτε για μια σειρά από ερωτήματα που αφορούν το παιχνίδι ή το φόρουμ!

Σας υπενθυμίζουμε ότι το αυτό το φόρουμ θα είναι σε κατάσταση ανάγνωσης.

Απόλαυσέ το!
Η ομάδα του Ikariam.gr

• ποιο ειναι το προβλημα σας;

καλημερα.
    βλέποντας τα τελευταια ποστ για την αποχωρηση του φιλου μου Κυριακου, ειδα οτι αναφερθηκε ξανα το ονομα μου.
    αγαπητε ντεαρζ, τι προβλημα εχεις με εμενα; τι εχεις παθει και τα βαζεις μαζι μου; θυμωσες γιατι την ημερα που σε τιμωρησαν
    ηρθα και σου πηρα 60Κ σπαθια; τι να τα κανεις; συμμαχος σου δεν ειχε πληρωμα να τα παρει. ηρθαν και αλλοι αλλα δεν σε δοκιμασαν.
    ξερεις οτι ειχα καλυτερο πληρωμα απο εσενα. αυτο σε ποναει; ξοδευω χρημα και το πιο ακριβο, ξοδευω χρονο στο παιχνιδι.
    νομιζεις οτι δεν μπορω να αρχισω τις βολτες στα νησια σου; στους συμμαχους σου; μαζεψτε τον λιγο, δεν μετραει και πολυ
    αγαπητοι συμμαχοι του ντεαρζ. ανθρωπος ειμαι και εχω ανοχες, αν τις ξεπερασετε θα αλλαξω συμπεριφορα και ενας ντεαρζ
    ειναι λιγος για να με σταματησει.
    οσο για τις πρωτιες. εχω πει 5 πραγματα με καποιους και αν ξαναερθουν οι ιδιες καταστασεις θα τιμησω αυτα που εχω πει.
    αλλα δεν θελω να βλεπω ατομα χωρις πληρωμα πιο πανω απο εμενα. με χαλαει. δεν θελω να βλεπω ατομα που με απειλουν
    πιο πανω απο εμενα. μην με κανετε να αρχισω βολτες να το διασφαλισω. με ατομα που δεν εχω μιλησει δεν με νοιαζει τι εχει μεσα
    το μυαλο τους . ας μου μιλησουν και μετα τιμουμε αυτα που θα πουμε. τοσο απλα. σιγουρα υπαρχουν καλυτεροι παικτες απο εμενα και
    τους σεβομαι. οταν αποφασισουν να παρουν τη θεση που πραγματικα τους αξιζει απλα θα το δεχτω. δεν ειναι κακο. δεν θα μεινει
    το ματι μου πανω τους και δεν θα ζηλεψω. ξερω τις δυνατοτητες μου.
    κλεινοντας σας λεω οτι "παιζω" Ικαριαμ. παιχνιδι ειναι. ΔΕΝ φοβαμαι να χασω, δεν εγινε και κατι. δεν θα κυκλοφορω στον δρομο
    με ταμπελα "ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΣΤΟ ΙΚΑΡΙΑΜ". γιαυτο δεν με νοιαζει και δεν λογαριαζω τους κολλημενους που με απειλουν. δεν θα
    χαλασω το στομαχι μου για εσας. θελω σαν τον Κυριακο φιλους, να τα λεμε στο παιχνιδι, skype και αν βρεθουμε απο κοντα να
    πιουμε και ενα καφε βρε αδελφε. αν κανουμε και καμια μαχη μεταξυ μας ειναι για την χαρα του παιχνιδιου.
    ακομη λυπημενος για τις απωλειες συμπαικτων, σας χαιρετω.
  • Καλησπερα! Δεν ξερω για πιο λογο δεν μπορω να γραψω στο νημα ''ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ'' και γραφω εδω γιατι παλι ειδα το ονομα μου απο τον Χουλιο Ντελγκαδο. Στα καλα καθουμενα παλι ανακατευει το ονομα μου. Δεν μπορω να καταλαβω για ποιο λογο αυτη η εταιρεια (ας πουμε εταιρεια) εβγαλε τους φιλους ΜΑΡΤΑΚΗΔΕΣ και τον DISASTER... Απαραδεκτο αυτο που εκαναν στους παικτες και τους βαναρισαν.
    ΑΛΕΞΑΝΔΡΙΔΗΣ :sniper: :bomb2:
  • Λοιπον βλαμμενα ακουστε λιγο και μετα μιληστε για πληρωματα. Στην προηγουμενη πειρατεια το πιστευεις η οχι επαιξα μονο 5 24ωρα και εμασα πανω απο 200κ πληρωμα. Οπως καταλαβαινεις μπορουσα ανετα να μαζευα παραπανω απλα δεν ειχα καποιο λογο. Μπορει και να μπορεις να πετας την συμμαχια μου εξω. Αλλα μου την δινει οταν με πιανεις στο στομα μου απο την στιγμη που δεν με ξερεις. Κατσε να τελειωσει αυτην η γυρα και απο την επομενη που θα εχω μπει να δω τι θα κανεις. Ελα καθε μερα στα νησια μου ουτε σπαθι δεν θα παρεις . Ισα ισα θα τρως και μηδενισμο. Που λες πιτσιρικο σας προκαλω δημοσια και σενα και τον βλακα τον φιλο σου να με πεταξετε εκτος πειρατειας. Αμα το καταφερνεις ανεβασε την αναφορα στο φορουμ και κανε με ρομπα. Καληνυχτα προς το παρον, θα τα πουμε απο τις 2 Απριλιου. :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:
    :crazy2: :crazy2: :crazy2: :crazy2: :crazy2: :crazy2: :crazy2: :crazy2: :crazy2: :crazy2:
  • δεν θα ακολουθησω.

επειδη η χρηση της ελληνικης γλωσσας ειναι πλουσιατοτατη, το επιπεδο του ανθρωπου ειναι στα υψη, η κουβεντα πλεον αφορα ολο το σερβερ(μα τι λεω?), η ποιοτητα ειναι ασυναγωνιστη, εγω δεν μπορω σαν αγραμματος πιτσιρικας που ειμαι να ακολουθησω.
    οποτε παρακαλω να κλειδωσει και τυχον ξεκατινιασμα οποιος θελει κατ' ιδιαν(σιγα μην ασχοληθω).
  • Αν δεν κανω λαθος η επομενη πειρατεια πεφτει μεσα στις γιορτες οποτε δεν θα μπορω να παιξω σοβαρα. Προς το παρον, θα σας μηδενιζει ο prince οποτε δεν υπαρχει θεμα!!!! Και αυτο μου κανει!!!!
    :crazy2: :crazy2: :crazy2: :crazy2: :crazy2: :crazy2: :crazy2: :crazy2: :crazy2: :crazy2: