BERSERKERS (- B -) vs ΤΙΤΑΝΕΣ (- ΤIT -)

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

Αγαπητοί παίκτες,

Το νέο μας φόρουμ είναι πλέον διαθέσιμο: https://forum.ikariam.gameforge.com/

Ελπίζουμε ότι θα έχετε ευχάριστες στιγμές εκεί και θα δημιουργήσετε νέες αναμνήσεις με τους φίλους σας. Θέλουμε ένα υγιές περιβάλλον όπου όλοι παίκτες θα μπορούν να μοιραστούν τις ιδέες τους και να συζητήσουν σημαντικά θέματα σχετικά με το Ikariam.

Γι 'αυτό, ενημερώσαμε τους παλιούς κανόνες του φόρουμ. Παρακαλώ να διαβάσετε τον νέο κώδικα συμπεριφοράς της κοινότητας.
Επιπροσθέτως, επειδή το φόρουμ είναι κοινό για όλες τις κοινότητες Ikariam, μπορείτε, αν θέλετε, με τις κατάλληλες ρυθμίσεις να βλέπετε μόνο τον ελληνικό τομέα.

Σας καλούμε τέλος να ενημερωθείτε για μια σειρά από ερωτήματα που αφορούν το παιχνίδι ή το φόρουμ!

Σας υπενθυμίζουμε ότι το αυτό το φόρουμ θα είναι σε κατάσταση ανάγνωσης.

Απόλαυσέ το!
Η ομάδα του Ikariam.gr

• ναι εχεις δικιο..τσεκαρε την αναφορα με τα 2.5κ στρατηγους..εισαι μεσα?οχιι ε? Θεσ να σου στειλω τισ αναφορεσ στρατευματω και υλικων που πηρα απο τη πολη σου για να καταλαβεισ το λογο που εστειλα κανονια? Οσο για τη συνεργασια που καποιοι λενε οτι ειχαμε με 12 μπορεις να δεις οτι ο παικτησ που το εκανε εχει ηδη αφησει τον σερβερ..Εγω ξεχναω?εγω κρυβομαι σε στρατιωτικες?Εγω λεω ψεματα?καλα ολοσ ο κοσμοσ βλεπει ναιι..και γελαει κιολας με τισ αναφορες και με τη συνταξη των προτασεων σου ;p ...χαχαχαχαχαχα..είσαι γελοιος αγορι μου..εχω κλεισει τη πολη του συμμαχου σου και ερχετε να ανοιξει με 40 καραβια και τρωει φαπεσ γιατι κανεις δεν εχει τα :bomb: να ερθει να τον ανοιξει..οσο για τισμαχεσ που ταζεις εκ μερουσ των συμμαχων σου,πρωτα να ρωτας αμα δεν φοβουνται και μετα..
    We'll break you a hundred different ways and we'll make you remember our name. \m/

AΛΦΑ :arrow: ΤΑΓΜΑ ΑΧΙΛΛΕΑ
    Demeter
    :arrow: AΓΑΜΟΙ ΘΥΤΑΙ
  • ΚΑΤΙ ΠΟΙΟ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟ;;;;;;;;;;ΚΑΜΜΙΑ ΑΝΑΦΟΡΟΥΛΑ;;;;;;;;;;ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΠΑΝΤΑ ΜΙΛΑΩ!!!!!....ΘΕΣ ΝΑ ΔΕΙΣ ΑΝ ΕΧΩ ΚΑΜΜΙΑ ΠΟΛΗ ΜΕ ΚΑΤΑΛΗΨΗ;;;;;;ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ........ΡΕ ΠΟΥΘΕΝΑΔΕΣ ΕΧΕΤΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΤΡΕΧΕΤΕ ΣΑΝ ΤΡΕΛΛΟΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΧΑΝΕΤΕ!!!!!!ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΠΑΝΤΑ ΜΙΛΑΩ!!!!!!!!ΕΛΑΤΕ ΟΛΟΙ!!!!!!!ΕΔΩ ΕΙΜΑΙ ΠΑΙΧΤΗΣ 5 ΜΗΝΩΝ!!!!!!!........ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΣΩ ΑΛΛΑ ΘΑ ΣΑΣ ΚΑΝΩ ΤΑ ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ ΚΟΚΚΙΝΑ!!!!!!!!........ΧΧΧΧΧΧΧΜΜΜΜΜΜΜΜ ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ!!!!!!!!.........ΕΓΩ ΜΑΓΚΕΣ ΘΑ ΑΡΓΗΣΩ ΛΙΓΟ ΝΑ ΞΑΝΑΜΙΛΗΣΩ....ΕΙΧΑ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΑΛΛΑ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΤΗΝ ΠΕΣΑΤΕ ΟΛΟΙ ΣΕ ΕΝΑΝ (ΜΠΛΑΚ) ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΤΕΞΑ ΤΗΝ ΑΔΙΚΙΑ!!!!!!!!!!...ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΑΤΕ ΠΟΥΘΕΝΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΠΟΥΘΕΝΑΔΕΣ!!!!!!!
  • ΡΕ ΨΕΦΤΗ!!!!!!!!!!!!!!!ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΒΓΑΛΕ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΓΥΡΟ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΗΦΑΙΣΤΟ!!!!!!!!ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟ ΕΙΧΑ!!!!!!!!!ΑΡΑ ΡΕ ΤΑΡΑΜΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΠΑΤΗΣΩ ΣΗΜΑΙΑ!!!!!!!!!!..ΑΛΛΑ ΕΚΑΤΣΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!......ΝΑΙ ΡΕ ΗΜΟΥΝ ΜΕΣΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΗΦΑΙΣΤΟ!!!!!!!!!!!!!........ΑΝΤΕ ΠΑΛΙΟ ΤΙΤΙΚΑ ΜΙΛΑΣ ΚΙΟΛΑΣ!!!!!!!......
  • ΧΡΗΣΤΟΣ99 wrote:

ΑΑΑΑΑΑ...........ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΑΡΧΙΣΑΤΕ ΤΑ ΚΟΚΟΚΟΚΟ...ΣΤΟΥΣ -Ε-........ΜΙΚΕ ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΕΤΣΙ Κ.Τ.Λ......ΞΕΧΑΣΑΤΕ ΤΙ ΛΕΓΑΤΕ ;;;;;;;;;;;;;ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ;;;;;;;;;;ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΤΟΥΣ;;;;;;;;;;;ΞΕΧΑΣΑΤΕ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΕΣ;;;;;;;;;ΧΧΧΧΧΜΜΜΜΜΜΜΜ.......ΡΕ ΘΑ ΣΑΣ ΤΟ ΛΕΩ ΜΙΑ ΖΩΗ !!!!!!!.....ΤΕΡΜΑ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ!!!!!!!.....ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΩ ΠΟΣΟΙ ΘΑ ΓΡΑΨΟΥΝ ΠΑΛΙ ΓΙΑ ΠΑΡΤΗ ΣΑΣ!!!!!!!........ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ΝΑ ΧΑΣΕΤΕ ΑΛΛΟΝ ΕΝΑ ΠΟΛΕΜΟ!!!!!.........ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΓΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΕ ΕΣΑΣ ΑΠΟ 10 ΣΕΡΒΕΡ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΠΟΛΕΜΟ ΑΠΟ ΦΑΡΜΕΣ!!!!!!!!ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ............ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΩ ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΣΤΟΝ ΦΙΛΟ ΣΑΣ ΤΟΥ ΠΗΡΕ ΑΝΑΦΟΡΑ ΠΑΙΧΤΗΣ 5 ΜΗΝΩΝ;;;;;;;;;;;;ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ.........ΡΕ ΤΙ ΤΡΑΒΑΜΕ!!!!!!!!!......ΣΗΜΑΙΟΥΛΑ ΕΙΧΑΜΕ;;;;;;;;ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ......ΘΕΣ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕ ΜΠΛΑΚ ΤΡΟΜΑΡΑ ΣΟΥ!!!!!
    ΑΑΑΑΑΑ............ Πρόσεξε! Μαύρα κοράκια, κόκκινα
    κοράκια, τι πρέπει να 'ναι τα μαύρα και τα κόκκινα κοράκια;;;;;;
    Αααα!......Φανφάρα μην το πάρεις ετσι κ.τ.λ.......Φαρμάκι έχω στην Ψυχή;;;;;;;;;;;;;Φέρνει
    μαυρίλα θολερή;;;;;;;;;;;;Στα στήθια μου;;;;;;;;;; Νύχτα αξημέρωτη ξανά;;;;;;;;;;χχχχχμμμμμμμμμ...... Με το
    πιοτό της με κερνά, Εβίβα μου !!!!!!!!!.....Τερμα πια τα δανεικα!!!!!!!.........Τόσοι άνδρες μέσα στην εταιρεία και δεν σε
    συγκίνησε κανείς;;;;;;;;;;;; Εγώ θα άντεχα. Το τραπέζι δε θ΄ άντεχε,
    γιατί η κυρά Παναγιώτα είναι εκατόν πενήντα κιλά........Σκοτάδι πίνω για πιοτό, Πω
    πω πω πω πω πω πω πω, Ντέφι της λύσσας μου κρατώ, πωπωπωπω,
    πωπωπωπω και το μυαλό μου είναι θολό, πωπωπωπω, πωπωπωπω.........

Χρηστο99 ευχαριστω πολυ για αυτα τα εξυπνα και ξεκαθαρα λογια που ειπες γελασα πολυ να σε καλα......
  • Καλησπέρα και από εμένα, συνήθως δεν σχολιάζω, αλλά ήθελα να κάνω αυτό το σχόλιο μιας και βλέπω πως το νήμα εξελίσσεται σε ντροπή.

Αρχικά θα ήθελα να αναφερθώ στους 2 παίκτες black-ops και ΧΡΗΣΤΟΣ99.

Σε κάποιον από τους 2(δεν θυμάμαι το ποστ και βαρέθηκα να το κάνω quote) είδα πως έλεγε επειδή ο Callidus έχει μεγαλύτερο λογαριασμό μπορεί να αναπληρώσει τις Χ απώλειες πιο γρήγορα από έναν δικό σας λογαριασμό κλπ, κλπ.
    Ναι έχετε δίκιο σε αυτό όμως κάντε μία μάχη, πάρτε τις απώλειες(υπέρ σας) και αφήστε να σας αφορά για το πότε θα αναπληρώσετε τις απώλειες σας για μετά.

Παράλληλα, σας λέω εγώ πως τα μέλη της πρώην συμμαχίας μου ''άδικα'' σας κράζουν και σας κατακρίνουν, τουλάχιστον αυτοί όμως, απέδειξαν στο δίπλα νήμα ότι σε κάποιες μάχες φάνηκαν υπεράνω, και ότι έψαξαν πολύ για να σας βρουν και βραδυάτικα κιόλας για να πάρουν αυτές τις αναφορές.
    Αυτό δείχνει καλή συνεργασία και συννενόηση των μελών και διαρκής αναζήτηση του στόλου-στρατού σας.

Το ότι μπορούσατε να πατήσετε σημαία, ή να φύγετε ή οτιδήποτε άλλο είναι δικό σας θέμα και μην προσπαθείτε να δικαιολογηθείτε που σας έπιασαν ''αδιάβαστους''. Πρόσεξα σε κάτι ποστ, '<<μπορούσαμε να πατήσουμε σημαία>>, <<μπορούσαμε να φύγουμε..>>, εεε ας το κάνατε τότε! Αυτό που φαίνεται στο διπλανό νήμα είναι ότι σας νίκησαν και σας ''ξεφτίλισαν'' σε αυτές τις μάχες.
    Ναι, συμφωνώ ο πόλεμος δεν έχει τελειώσει,πέρασαν μόνο 3 ημέρες, ούτε φτάσανε στο 1/3 εκπλήρωσης των όρων της λήξης του πολέμου.

Παράλληλα, βλέπω να τάζετε μάχες κ.α. Εφόσον λέτε κάτι, κάντε το!
    Για ποιο λόγο και να κάθεστε και να λογομαχείτε ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΣΥΜΜΑΧΙΕΣ και να μην αποδηκνύετε στο δίπλα νήμα για το τι είστε ικάνοι?
    Και φίλε ΧΡΗΣΤΟΣ99 εφόσον λες πως δεν είσαι τόσο ικανός στις μάχες(μιας και παίζεις 5 μηνες όπως είπες) δεν νομίζω πως σε συμφέρει να λες και να ξαναλές ελάτε για μάχες και ελάτε για μάχες. Εκτός εάν έμαθες από κάποιον έμπειρο και παλαιό γνώστη του παιχνιδιού για τα κύματα, κλπ. Που ελπίζω να το έκανες κιόλας για να ζητάς τόσες μάχες.

Επίσης, για τις συνεργασίες, το τι έκανε η κάθε συμμαχία παλιά είναι δικό της θέμα και δεν νομίζω να σας αφορά προς το παρών. Απ' όσο πρόσεξα ήδη έχετε εσείς την στήριξη αρκετών συμμαχιών. Άρα, καλύτερα να πείτε για αυτό( και όχι για το εάν οι W-D παλιά είχαν βοηθήσει τους -12- ή όχι). Τι σας αφορά αυτό; και σε τι θα σας ωφελήσει;

Τέλος, θέλω να πω πως κατακρίνω και τις δύο συμμαχίες για τα ποστ που αλληλοκράζεστε, το βρίσκω απαράδεκτο.

Για το ποιος είναι ικανός θα κριθεί από το διπλανό νήμα και όχι από εδώ.

Αυτό ήταν το σχόλιο μου, και να ξέρετε πως δεν πήρα το μέρος καμιάς συμμαχίας αυτήν την στιγμή, απλά σχολίασα ότι είδα. Ούτε ήθελα να είμαι προσβλητικός σε κάποιον, και εάν το έκανα ζητώ συγγνώμη. Όπως είδατε, ''κράζω'' και τις δύο συμμαχίες για τα συγκεκριμένα ποστ, απλά τόνισα κάποια ποστ δικά σας που μου κίνησαν περισσότερο το ενδιαφέρον(αναφερόμενος σε ποστ του: black-ops και ΧΡΗΣΤΟΣ99).

Δεν θα ξαναδείτε σχόλιο από εμένα προς το παρών,
    και προτείνω να κάνετε και οι δύο συμμαχίες το ίδιο και να σχολιάζετε μόνο στο διπλανό νήμα.

Φιλικά,
    -Ιάσονας-
  • ΚΑΛΗΜΕΡΑ....ΙΑΣΟΝΑ ....1)ΑΝ ΔΕΙΣ ΕΓΩ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΑΠΟ ΤΗΝ 3 ΣΕΛΙΔΑ ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ ΛΟΓΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΟΤΙ ΟΙ -Β- ΕΛΕΓΑΝ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΛΟΓΟ ΟΤΙ ΠΗΡΑΝ ΜΕΡΟΣ ΚΑΙ ΑΤΟΜΑ ΑΠΟ ΑΛΛΟ ΣΕΡΒΕΡ....2)ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΕΜΑΘΑ ΔΙΑΒΑΣΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΑΝ ΚΑΠΟΥ ΤΟ ΛΕΩ...ΣΕ 5 ΜΗΝΕΣ ΚΑΛΑ ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΝΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ Η ΚΑΘΕ ΜΟΝΑΔΑ!!!! 3)ΔΕΝ ΕΤΑΞΑ ΠΟΤΕ ΜΑΧΕΣ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ!!!!!...ΦΥΣΙΚΑ ΑΝΤΕΔΡΑΣΑ ΣΤΟΝ ΑΡΧΗΓΟ ΤΩΝ -Β- ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΕ ΤΑ ΕΙΡΩΝΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ!!!!!!....4)ΦΑΝΗΚΕ ΚΑΘΑΡΑ ΠΙΑΝΟΥ ΜΕΡΟΣ ΠΗΡΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΡΕΧΕΙ ΜΙΑ ΛΟΓΟ ΟΤΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΑ ΞΕΡΕΙΣ ΑΠΟ ΠΑΛΙΑ...5)ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΣΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΚΡΑΖΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΕΔΩ ΜΕΣΑ....6)ΝΑΙ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΤΗΡΙΞΗ ΤΩΝ -Ε- ΚΑΙ ΤΩΝ -Ψ-...ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΤΟΝ ΞΕΡΟΥΝ ΚΑΛΗΤΕΡΑ ΑΥΤΟΙ ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΡΙΖΟΥΝ ΜΙΑ ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΜΕ ΜΙΚΡΟΥΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥΣ!!!!......ΙΣΩΣ ΜΕΡΙΚΟΙ ΒΛΕΠΟΥΝ ΑΤΟΜΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΡΙΘΜΟΥΣ!!!!!!!....ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ....
  • 404WomanNotFound
    αντι να μεταφερετε πολεις ισως ειναι καλυτερα να πατε εκει που τα αγορακια γινονται αντρες μπας και ξελαμπικαρετε κιολας και να πιασουν τοπο τα λεφτα σας

ιασονα θα σε αφησω να διαλεξεις,η δεν ξερεις να γραφεις η να εκφραζεσε.. δεν μπορει να ΤΗΝ ΛΕΣ και στις δυο συμμαχιες και να πιανεις στην εικονικη σου πενα την μια.. δεν υπαρχεις λεμε!
    επισης την επομενη φορα που θα θελησεις να πεις την γνωμη σου να ξερεις υπαρχει και το κουμπακι για κυκλικο μηνυμα στην συμμαχια σου και δεν χρειαζετε να μπαινεις σε ξενο νημα εκτος και αν δεν το βλεπεις για ξενο νημα

μιλτιαδη αν ζωγραφιζεις καλα φτιαξε μερικους πινακες για την συμμαχια σου,την επομενη φορα που θα μου κλεψεις ατακα,θα υπαρξει ποινη

και τελος εχω να πω οτι εχετε δικιο και γι αυτο θα ζητησω παρακατω δημοσια συγγνωμη και ξεκιναμε

ζητω δημοσια συγγνωμη

εγω ημουν αυτος που κηρυξα πολεμο σε μια συμμαχια που ηδη ειχε πολεμο
    εγω ημουν αυτος που εβαλε ενα σωρο ψεματα στη κηρυξη του πολεμου
    εγω ημουν αυτος που αλλα διαβαζω στους κανονες και αλλα καταλαβαινω (και βαζω και φωτο απο τους κανονες)
    εγω ημουν αυτος που διαβαζω ποστ αντιπαλων στο φορουμ και αλλα καταλαβαινω
    εγω ημουν αυτος που περιμενα ενα μηνα με εναμιση για να ετοιμαστω να κανω πολεμο
    εγω ημουν αυτος που κατασκοπευα την αντιπαλη συμμαχια στο φορουμ και τους το ειπα και απο πανω
    εγω ημουν αυτος που δεν ειχα χρονο σε αλλο πολεμο και τωρα απορω γιατι δεν εχουν οι αντιπαλοι μου
    εγω ημουν αυτος που παιρνει στρατιωτικες απο λογαριασμους περιεργους χωρις συμμαχια και με ονομα πολης σχεδον ομοια με της δικες μου
    εγω ημουν αυτος που σε διαλογο που ειχα στο φορουμ δεν εδινα το ονομα μου και σε ποια συμμαχια ημουν,και σαν να μην εφτανε αυτο ειπα οτι μου εταξαν και μαχες
    εγω ειμαι (να βαλουμε και ενα ειμαι να σπαει η μονοτονια)που ανεβασε 30,000 στρατηγους για να τα βαλω με παικτες που εχουν το 1/3 και σε στρατο και σε χρυσο και σε βαθμολογια και το παιζω και νταης
    εγω ειμαι αυτος που τους ειπα οτι κανουν πετροπολεμο(=ελλειψη συγχρονων οπλων) με την αλλη συμμαχια που εχουν πολεμο αλλα επειδη ειμαι ανωτερος και δεν ειμαι νταης το παιζω και αναλογα prntscr.com/ahm5e4
    εγω ειμαι αυτος που απειλησα απο την τεταρτη οτι θα τον κανω κιμα αλλα ακομα να παω
    εγω ειμαι αυτος που εφτιαξα διπλο λογαριασμο στο φορουμ για να ποσταρω της ΛΟΓΟΚΡΙΘΗΚΕ μου

απλα
    καταντια!

The post was edited 1 time, last by black ops ().

• black ops wrote:

404WomanNotFound
    αντι να μεταφερετε πολεις ισως ειναι καλυτερα να πατε εκει που τα αγορακια γινονται αντρες μπας και ξελαμπικαρετε κιολας και να πιασουν τοπο τα λεφτα σας

ιασονα θα σε αφησω να διαλεξεις,η δεν ξερεις να γραφεις η να εκφραζεσε.. δεν μπορει να ΤΗΝ ΛΕΣ και στις δυο συμμαχιες και να πιανεις στην εικονικη σου πενα την μια.. δεν υπαρχεις λεμε!
    επισης την επομενη φορα που θα θελησεις να πεις την γνωμη σου να ξερεις υπαρχει και το κουμπακι για κυκλικο μηνυμα στην συμμαχια σου και δεν χρειαζετε να μπαινεις σε ξενο νημα εκτος και αν δεν το βλεπεις για ξενο νημα

μιλτιαδη αν ζωγραφιζεις καλα φτιαξε μερικους πινακες για την συμμαχια σου,την επομενη φορα που θα μου κλεψεις ατακα,θα υπαρξει ποινη

και τελος εχω να πω οτι εχετε δικιο και γι αυτο θα ζητησω παρακατω δημοσια συγγνωμη και ξεκιναμε

ζητω δημοσια συγγνωμη

εγω ημουν αυτος που κηρυξα πολεμο σε μια συμμαχια που ηδη ειχε πολεμο
    εγω ημουν αυτος που εβαλε ενα σωρο ψεματα στη κηρυξη του πολεμου
    εγω ημουν αυτος που αλλα διαβαζω στους κανονες και αλλα καταλαβαινω (και βαζω και φωτο απο τους κανονες)
    εγω ημουν αυτος που διαβαζω ποστ αντιπαλων στο φορουμ και αλλα καταλαβαινω
    εγω ημουν αυτος που περιμενα ενα μηνα με εναμιση για να ετοιμαστω να κανω πολεμο
    εγω ημουν αυτος που κατασκοπευα την αντιπαλη συμμαχια στο φορουμ και τους το ειπα και απο πανω
    εγω ημουν αυτος που δεν ειχα χρονο σε αλλο πολεμο και τωρα απορω γιατι δεν εχουν οι αντιπαλοι μου
    εγω ημουν αυτος που παιρνει στρατιωτικες απο λογαριασμους περιεργους χωρις συμμαχια και με ονομα πολης σχεδον ομοια με της δικες μου
    εγω ημουν αυτος που σε διαλογο που ειχα στο φορουμ δεν εδινα το ονομα μου και σε ποια συμμαχια ημουν,και σαν να μην εφτανε αυτο ειπα οτι μου εταξαν και μαχες
    εγω ειμαι (να βαλουμε και ενα ειμαι να σπαει η μονοτονια)που ανεβασε 30,000 στρατηγους για να τα βαλω με παικτες που εχουν το 1/3 και σε στρατο και σε χρυσο και σε βαθμολογια και το παιζω και νταης
    εγω ειμαι αυτος που τους ειπα οτι κανουν πετροπολεμο(=ελλειψη συγχρονων οπλων) με την αλλη συμμαχια που εχουν πολεμο αλλα επειδη ειμαι ανωτερος και δεν ειμαι νταης το παιζω και αναλογα prntscr.com/ahm5e4
    εγω ειμαι αυτος που απειλησα απο την τεταρτη οτι θα τον κανω κιμα αλλα ακομα να παω
    εγω ειμαι αυτος που εφτιαξα διπλο λογαριασμο στο φορουμ για να ποσταρω της ΛΟΓΟΚΡΙΘΗΚΕ μου

απλα
    καταντια!
    Πληροφορίες για την παραληρητική ιδέα

Τι είναι η παραληρητική ιδέα

Η παραληρητική ιδέα είναι ένα από τα βασικά
    συμπτώματα μίας έντονης ψυχωσικής κατάστασης. Δίνοντας μία αναλυτικότερη
    έννοια στην λέξη παραλήρημα, θα λέγαμε ότι είναι μία ανόητη φλυαρία.
    Πρωτοεμφανίζεται με την έννοια της παράκρουσης αλλά κυρίως του
    παραμιλητού. Στην σύγχρονη ελληνική ψυχιατρική χρησιμοποιείται με την
    έννοια του παραλογισμού, μιας ψευδαίσθησης – φαντασίωσης όπου το άτομο
    που την κάνει την πιστεύει και για εκείνον είναι πέρα για πέρα αληθινή.

Πρόκειται για μία προσωπική φαντασίωση του ατόμου που βέβαια ο ίδιος
    πιστεύει ότι είναι αληθινή ενώ δεν συμβαίνει αυτό στην πραγματικότητα.
    Τέτοιες πεποιθήσεις αναφέρονται συνήθως στην ιδέα ότι κάποιος ή κάποιοι
    τους ενοχλούν με άδικες επικρίσεις ή απειλές, εδώ αναφερόμαστε στο παραλήρημα καταδίωξης.
    Ή στην ιδέα ότι κάποιοι προσπαθούν μέσα από κάποιο ισχυρό μέσο όπως
    τηλεόραση, εφημερίδα προσπαθούν να επηρεάσουν τα συναισθήματα τους, τις
    σκέψεις τους, εδώ μιλάμε για το παραλήρημα ελέγχου.

Άλλα άτομα θεωρούν ότι είναι προικισμένα με κάποια μοναδική ιδιότητα,
    ή ενσαρκώνουν κάποια μοναδική ιστορική προσωπικότητα, εδώ αναφερόμαστε
    στο παραλήρημα μεγαλείου. Ή ότι συμβαίνει κάτι το ανεξήγητο ή καταστροφικό στο σώμα τους, στην υγεία τους, σωματικό παραλήρημα. Όλες
    αυτές οι εμμονές μπορεί να είναι οργανωμένες, ή και ανοργάνωτες,
    πολύπλοκες, λογικοφανείς ή εντελώς απίθανες και εξωπραγματικές.

Η ύπαρξη του παραληρήματος υποδηλώνει μία ανασφάλεια
    του εγώ, το άτομο αισθάνεται ότι κινδυνεύει από κάποιον ή κάτι.
    Αντίθετα με τις εμμονές ενός ψυχαναγκαστικού ατόμου το παραλήρημα
    εμπλέκει το περιβάλλον με ένα τρόπο αρκετά ενεργητικό, συνήθως
    απειλητικό, κριτικό, ή υποτιμητικό. Σε πιο ήπιες καταστάσεις ή προτού το
    σύμπτωμα εξελιχθεί σε παραλήρημα καταδίωξης το άτομο μπορεί να πιστεύει
    ότι είναι το κέντρο της προσοχής κάποιων ορισμένων ατόμων οι οποίοι τον
    επικρίνουν, τον ειρωνεύονται παρά ότι σχεδιάζουν κάτι κακό εναντίον
    του.

Που οφείλεται η παραληρητική ιδέα

Η παραληρητική ιδέα είναι μια διαταραχή κυρίως
    ψυχοκοινωνικής προέλευσης και συνήθως περιλαμβάνονται ιστορικό
    συναισθηματικής ή σωματικής κακοποίησης, μια υπερβολικά απαιτητική ή
    τελειοθηρική ανατροφή και δεν αναπτύσσεται η βασική εμπιστοσύνη, οπότε
    το άτομο πιστεύει ότι το περιβάλλον είναι συνεχώς εχθρικό και δυνητικά
    επικίνδυνο.

Συμπτώματα της παραληρητικής ιδέας

Οι διαταραχές του περιεχομένου της σκέψης αντανακλούν τις
    πεποιθήσεις, τις ιδέες, και τις ερμηνείες των ερεθισμάτων από τον
    ασθενή. Εδώ εντάσσονται οι παραληρηματικές ιδέες, ιδέες παθητικότητας ή
    επίδρασης και ιδέες αυτοαναφοράς ή συσχέτισης. Οι παραληρηματικές ιδέες
    εμφανίζουν μεγάλη ποικιλία περιεχομένου, όπως αναφοράς, καταδίωξης,
    μεγαλομανίας, θρησκευτικές, υποχονδριακές, ερωτομανιακές, ζηλοτυπικές
    κ.α. Οι πιο συχνές όμως είναι αυτές της καταδίωξης και της αναφοράς.

Η δομή τους είναι παρανοειδής, εξωπραγματική, υπερβολική, χωρίς καμία
    λογική επιχειρηματολογία. Επιπλέον, είναι συναισθηματικά φορτισμένες. Ο
    όρος «απώλεια των ορίων του εγώ», περιγράφει την απουσία της αίσθησης
    του σώματος, του νου και της επίδρασης του ατόμου, σε σχέση με αυτά των
    έμψυχων ή άψυχων όντων στο περιβάλλον του. Για παράδειγμα ο ασθενής
    μπορεί να πιστεύει ότι οι άλλοι γύρω του (π.χ: τηλεόραση) αναφέρονται σε
    αυτόν-ιδέες αναφοράς.

Διάγνωση της παραληρητικής ιδέας

Η συγκεκριμένη διαταραχή χαρακτηρίζεται από την ύπαρξη παραληρητικών ιδεών
    διαφόρων τύπων – δίωξης, ζηλοτυπίας, ερωτομανίας, σωματικών, μεγαλείου
    κτλ., γι’ αυτό προτιμήθηκε ο όρος παραληρητική διαταραχή κι όχι παρανοϊκή, όπως
    ήταν παλιότερα και που υπονοούσε την ύπαρξη μόνο παρανοϊκών ιδεών
    κυρίως δίωξης ή ζηλοτυπίας. Σύμφωνα με το DSM –IV (Μάνος Ν. 1997) τα
    διαγνωστικά κριτήρια της παραληρητικής διαταραχής είναι:

• Μη αλλόκοτες παραληρητικές ιδέες (αφορά καταστάσεις που συναντώνται
      στην πραγματική ζωή, όπως ότι το άτομο νιώθει ότι το παρακολουθούν, το
      δηλητηριάζουν, το μολύνουν, το αγαπούν από απόσταση ή ότι απατάται από
      τον σύντροφο του), διάρκειας τουλάχιστον ενός μήνα.
    • Εάν τα επεισόδια διαταραχής της διάθεσης έχουν συμβεί ταυτόχρονα με
      τις παραληρητικές ιδέες η συνολική τους διάρκεια είναι βραχεία σε σχέση
      με την διάρκεια των παραληρητικών περιόδων
    • Η διαταραχή δεν οφείλεται στα άμεσα φυσιολογικά αποτελέσματα της
      δράσης μίας ουσίας (παράδειγμα κατάχρησης φαρμάκου, ψυχοτρόπων ουσιών) ή
      μίας γενικής ιατρικής κατάστασης

Στις παραληρητικές ιδέες παρουσιάζονται οι παρακάτω μορφές/τύποι:

Ερωτομανής Τύπος, Τύπος Μεγαλείου, Τύπος Ζηλοτυπίας, Διωκτικός Τύπος, Σωματικός Τύπος, Μεικτός Τύπος, Απροσδιόριστος Τύπος

Η έναρξη της παραληρητικής διαταραχής συμβαίνει γενικά στην μέση ή
    όψιμη ηλικία. Όσον αφορά την πορεία που μπορεί να έχει, αυτή ποικίλει.
    Μπορεί να είναι χρόνια με αυξομειώσεις, μπορεί πάλι να υπάρχουν περίοδοι
    ύφεσης και υποτροπών ή ύφεση χωρίς υποτροπή.

Πώς αντιμετωπίζεται η παραληρητική ιδέα

Χρησιμοποιείται συνδυασμός ψυχοθεραπείας και αντιψυχωτικής αγωγής. Σε
    περιπτώσεις που το άτομο κινδυνεύει να γίνει βίαιο μπορεί και να
    νοσηλευθεί. Η ψυχοθεραπεία βασίζεται στην δημιουργία εμπιστοσύνης μεταξύ
    του θεραπευτή και του θεραπευόμενου (ή ασθενή όπως χρησιμοποιούν οι
    περισσότεροι ψυχίατροι). Ο θεραπευτής αποφεύγει να κρύβει πράγματα από
    τον θεραπευόμενο. Ο θεραπευτής οφείλει να είναι συνεπής στην ώρα των
    συναντήσεων του με τον ενδιαφερόμενο.

Αρχικά ο θεραπευτής αποφεύγει να έρθει σε άμεση αντιπαράθεση με το εξωπραγματικό στοιχείο των παραληρητικών ιδεών του ατόμου,
    προσπαθεί μέσα από την ψυχοθεραπευτική σχέση να του δείξει πως οι ιδέες
    αυτές τον εμποδίζουν να ζήσει παραγωγικά, ποιες περιστάσεις προκαλούν ή
    εντείνουν την παρανοϊκότητα του, αλλά και ποιο σκοπό εξυπηρετούσαν
    αυτές οι παραληρητικές ιδέες. Συνδυασμός ήπιου αντιψυχωτικού –
    αντικαταθλιπτικού με ψυχοθεραπεία μπορεί να βελτιώσει το άγχος, την
    δυσφορία και την κατάθλιψη και να ελαττώσει την ένταση των παραληρητικών
    ιδεών.

Η κατάλληλη ειδικότητα

Ο κατάλληλος γιατρός για την παραληρητική ιδέα είναι ο ψυχολόγος και ο ψυχίατρος

Κλείστε ραντεβού με ψυχολόγο

Κλείστε ραντεβού με ψυχίατρο
  • black ops wrote:

εσυ μιλαμε την την εχεις αναγαγει σε :chemist:

οτι ειπα πιο επανω ηταν δικα σας λογια..αν εισαι γκαβος καταλαβαινουμε ολοι απο που προεκυψε

:growup: :growup: :growup: :growup: :growup:
    τουλαχιστον εγω την εχω κανει επιστημη και οχι τροπος ζωης γιατι δεν μπορεις αλιος......καλο θα ηταν να κατσεις να διαβασεις το κειμενο που σου εστιλα θα σε βοηθησει πολυ......αν δεν μπορεις να το διαβασεις μπορω να στο ζωγραφισω αν θελεις (ωχ χρησιμοποιησα ατακα σου τωρα φοβαμαι τις συνεπειες (ελπιζω να μου δωσεις τα copyrights καποια μερα))

ΤΙΤΑΝΕΣ :

Οι Τιτάνες ήταν μια φυλή της αρχαίας ελληνικής μυθολογίας αποτελούμενη από ισχυρές θεότητες που γεννήθηκαν από τη Γαία και τον Ουρανό και κυβέρνησαν την περίοδο της Χρυσής Εποχής

ΚΟΤΕΣ : Υποτιμητικά σημαίνει τη γυναίκα την ανόητη/ελαφρόμυαλη, τη φλύαρη, την
    κουτσομπόλα, αυτήν που κακαρίζει διαρκώς με τις παρόμοιές της, που έχει
    γνώμη κι άποψη για όσα αφορούν τους άλλους γύρω της (ένα ακούει, δέκα
    καταλαβαίνει, εκατό διαδίδει), που χώνει τη μύτη της παντού. Σπάει νεύρα με την αδιακρισία και την σπανίως συγκαλυμμένη αγένειά της που τις
    εξασκεί δημόσια εκμεταλλευόμενη την ειδική μεταχείριση που απαιτεί λόγω
    της γυναικείας φύσης της.

τι απο τα δυο ειστε τελικα γιατι εγω πιστευω το δευτερο

[center][pik]+1 προειδοποίηση για φαινόμενο trolling.[/pik]
    [center][pik]pikou[/pik]
  • Καλησπέρα στη κοινότητα του φόρουμ..Τα συγχαρητήρια μου στη συμμαχία ΤΙΤ για τα :bomb: τους..Απο σήμμερα το πρωί έχουμε κλέισει συμμαχό τους σε ένα νησί με κανένα τρόπο διαφυγής..Είμαστε στο νησί για περίπου 12 ώρες περιμένοντας να φιλοτιμηθεί κάποιος και να έρθει να βοηθήσει τη κακόμοιρη αυτη κοπέλα τησ οποίας τα πλοία βυθίζονται απο το θρυλικό Κράκεν..Αντίθετα αποφάσισαν να διαγράψουν πόλη του διπλού τους(Το ΤΙΝΑ δεν πιστεύω να βγένει απο το Γιάννης)ώστε να μας διασκορπίσουν το στόλο και να μην κάτσουν για καμιά μάχη..Δυστηχώς όμως είχαμε προνοήσει να αφήσουμε στόλο και σε άλλα μέρη του νησιού..Οπότε αργά η γρήγορα η θα μηδενιστεί η κάποιος θα έρθει να τισ αρπάξει μαζί της...Πολλά άτομα απο τη συμμαχία σασ μας έχουν αποκαλέσει δειλούς..Εγώ βλέπω άλλουσ να φοβούνται να κάτσουν για μάχη..Κνένα θέμα όμως..με τον έναν η τον άλλο τρόπο εμείς θα σασ βρίσκουμε..Σε στρατιωτικές,σε υπερασπίσεις,σε άλλουσ σέρβερ..
    Και κάτι τελευταίο για την αγαπητή ΜΑΤΙΝΑ που εστειλε ενάμιση μέρα υπεράσπιση το στόλο τησ νομίζοντας πωσ θα γλιτώσει..Για πάνταα θα μείνω αν ρωτάς,για πάντα θα 'μαι εδω να με κοιτάς..Ασ δούμε λοιπόν ποιόσ έχει άντερα..Καλη συνέχεια :)
    :kyra:
    :fie: :fie: :thumbsup:
    We'll break you a hundred different ways and we'll make you remember our name. \m/

AΛΦΑ :arrow: ΤΑΓΜΑ ΑΧΙΛΛΕΑ
    Demeter
    :arrow: AΓΑΜΟΙ ΘΥΤΑΙ
  • Εδω ρε Σωτηρη τα αλανια του Τιτανικου ειχαν κερδισει μαθηματικα τον πολεμο απο την τεταρτη το μεσσημερι πριν καν ξεκινησει ο δικος μας πολεμος και προκειμενου να ριχνουν λασπη μια βδομαδα τα ρεζιλια δεν ζητησαν να κλειδωσει ο πολεμος και ετυχε σημερα 6 μερες μετα και αφου στις 7 μερες αδρανειας κλειδωνει ο πολεμος να κανουν την καταμετρηση και να ζητησουν να κλειδωσει. Ακουσον ακουσον.
    Ποσο πιο χαμηλα θα πεσετε για να προπαγανδιζετε και να πετατε λασπη?Το μονο που σας εμεινε ειναι το φορουμ να διασκεδασετε τις εντυπωσεις γιατι απο μαχες πολυ λιγα πραγματα..Πηρατε μια αναφορα και πατησατε κολλοσο απο τον φοβο σας και την χασατε ουσιαστικα.

:borg: :borg: :borg:
    Alpha - Ταγμα Αχιλλεα
    Apollon - Elite
    Boreas - Syndicate
    -DeMoN-
  • black ops wrote:

ΟΡΟΙ ΛΗΞΗΣ ΠΟΛΕΜΟΥ
    1)διάλυση συμμαχίας η αλλαγή ονόματος
    2)διαφορά 2.000.000 συνολικές απώλειες
    3)ο πόλεμος λήγει αυτόματα στης 3 Απριλίου 2016 ώρα 24:00 με νικητή αυτόν με της
    λιγότερες συνολικές απώλειες

ΓΕΝΙΚΑ
    -ο πόλεμος θα κράτηση το λιγότερο μέχρι και της 20 Μάρτιου ώρα 24:00
    -ο πόλεμος θα είναι ενεργός από την Κυριακή 6 Μάρτιου στης 6 το πρωί για να δοθεί χρόνος στους αντίπαλους να ετοιμαστούν, στη περίπτωση που η συμμαχία Assasins (-AS-) ξεκινήσει ποιο νωρίς της επιθέσεις αυτόματα αρχίζει κανονικά ο πόλεμος
    -έγκυρες αναφορές θα θεωρούνται αυτές άνω των 200 στρατηγών και 5.000 υλικών

pikou wrote:

[pik]Εφόσων εκπληρώθηκε ο όρος ο πόλεμος κλειδώνει.Συγχαρητήρια στους νικητές.[/pik]

[pik]pikou[/pik]
    νομιζω μεγαλε ΣΧΕΤΙΖΕΤΑΙ ΑΜΕΣΑ σου απαντησε ο pikou
    τα ρεστα μου
  • Κράτηση? Σε τι γλωσσα μιλας?
    Φασκεις και αντιφασκεις ουσιαστικα απο την μια λες οτι ληγει στα 2κκκ απωλειες και απο την αλλη οτι δεν γινετε να ληξει πριν τις 20 μαρτιου?
    Ο pikou μου απαντησε σε τι ακριβως? οτι εκπληρωθηκε ενας εκ των ορων? αυτος ειχε εκπληρωθει απο πολυ πιο πριν ρε μεγαλε στρατηλατη απλα εσεις δεν το ζητουσατε να κλειδωσει διοτι οπως λες μεγα γνωστη των κανονων πρεπει να ζητηθει για να κλειδωσει.
    Κοψε αυτα που παιρνεις η κατασταση σου χειροτερευει
    Alpha - Ταγμα Αχιλλεα
    Apollon - Elite
    Boreas - Syndicate
    -DeMoN-
  • -DeMoN- wrote:

Κράτηση? Σε τι γλωσσα μιλας?
    Φασκεις και αντιφασκεις ουσιαστικα απο την μια λες οτι ληγει στα 2κκκ απωλειες και απο την αλλη οτι δεν γινετε να ληξει πριν τις 20 μαρτιου?
    Ο pikou μου απαντησε σε τι ακριβως? οτι εκπληρωθηκε ενας εκ των ορων? αυτος ειχε εκπληρωθει απο πολυ πιο πριν ρε μεγαλε στρατηλατη απλα εσεις δεν το ζητουσατε να κλειδωσει διοτι οπως λες μεγα γνωστη των κανονων πρεπει να ζητηθει για να κλειδωσει.
    Κοψε αυτα που παιρνεις η κατασταση σου χειροτερευει
    καποιος συμμαχος σου με κατηγορησε οτι σας την λεω για ορθογραφικα λαθη κατι που δεν το εκανα ποτε
    ελπιζω μονο τωρα να βλεπει ο συμμαχος σου το ποστ σου

αυτοι ηταν οι οροι ληξης μας
    ειτε σου αρεσουν ειτε οχι

αν κλειδωνα το πολεμο πριν της 20 τοτε θα ηταν αυτοματα ηττα για την συμμαχια μου
    καταλαβες ΣΧΕΤΙΖΕΤΑΙ ΑΜΕΣΑ?
  • Εσεις δεν κατακρινατε το γεγονος οτι καναμε ορθογραφικο λαθος στην κυρρηξη του πολεμου στην συντομογραφια σας και το κανατε ολοκληρο θεμα?
    Ολη σου η κυρρηξη μπαζει απο παντου καμια λογικη δεν υπαρχει σε αυτα που γραφεις ελπιζω να το εχεις καταλαβει τουλαχιστον μεχρι στιγμης και βγες να κανεις καμια μαχη στο διπλα νημα μην τρεχεις στην αλλη ακρη του κοσμου συνεχεια και ασε τα παπατζιλικια σου εδω μονο λογια εισαι
    Επιπλεον στους κανονες πολεμου δεν γραφει κατι για τους ορους που εθεσες εσυ ο ιδιος περι ημερομηνιας(ο πολεμος θα κρατησει το λιγοτερο μεχρι 20 μαρτιου) αρα ουσιαστικα δεν ειναι ηττα περι της συμμαχιας σου συμφωνα με τα λεγομενα σου οπως ελεγες και για την ποινη που εχουμε για τον κολλοσο.
    Αποφασισε επιτελους σκεψου το καλα γραψτο σε ενα χαρτι αμα θελεις για να μην ζοριζεσαι και ποσταρε το και εδω να ξερουμε και εμεις τι συμβαινει μεσα στο κεφαλι σου γιατι μας εχεις καψει τα εγκεφαλικα μας κυτταρα
    Alpha - Ταγμα Αχιλλεα
    Apollon - Elite
    Boreas - Syndicate
    -DeMoN-

The post was edited 2 times, last by -DeMoN- ().