Πόλεμος ΛΕΓΕΩΝΑ(LEG) vs SPEED_REV_HLG(SRH)

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

Αγαπητοί παίκτες,

Το νέο μας φόρουμ είναι πλέον διαθέσιμο: https://forum.ikariam.gameforge.com/

Ελπίζουμε ότι θα έχετε ευχάριστες στιγμές εκεί και θα δημιουργήσετε νέες αναμνήσεις με τους φίλους σας. Θέλουμε ένα υγιές περιβάλλον όπου όλοι παίκτες θα μπορούν να μοιραστούν τις ιδέες τους και να συζητήσουν σημαντικά θέματα σχετικά με το Ikariam.

Γι 'αυτό, ενημερώσαμε τους παλιούς κανόνες του φόρουμ. Παρακαλώ να διαβάσετε τον νέο κώδικα συμπεριφοράς της κοινότητας.
Επιπροσθέτως, επειδή το φόρουμ είναι κοινό για όλες τις κοινότητες Ikariam, μπορείτε, αν θέλετε, με τις κατάλληλες ρυθμίσεις να βλέπετε μόνο τον ελληνικό τομέα.

Σας καλούμε τέλος να ενημερωθείτε για μια σειρά από ερωτήματα που αφορούν το παιχνίδι ή το φόρουμ!

Σας υπενθυμίζουμε ότι το αυτό το φόρουμ θα είναι σε κατάσταση ανάγνωσης.

Απόλαυσέ το!
Η ομάδα του Ikariam.gr

• καλησπέρα σε όλους

φίλε μου ekker το κάνεις πολύ προσωπικό το θέμα και δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο
    σε παρακαλώ χαλάρωσε , παιχνίδι είναι
    τέτοιο όνομα πόλης δεν έχει μπει ποτέ , η φώτο είναι ψέυτικη !!!
    εσείς είστε αυτοί που μας προσβάλετε με τις ονομασίες των πόλεων σας

φίλε Ice_Devil οι αναφορές έχουν αλλάξει
    πλέον δεν αναφέρει απώλειες σε αυτές οπότε στην επόμενη καταμέτρηση πρέπει να βάλεις μόνο στρατηγούς και υλικά

το ότι σας κυνηγάμε στον πυρήνα σας θα πρέπει να λέει πολλά στους αναγνώστες του νήματος μας
    κυνηγάει η 28η συμμαχία με τα 20 μέλη την 4η με τα 81 !!!

φιλικά Στράτος

ΥΓ : ξέρετε εσείς φίλε μου ekker , ΚΟΛΟΣΣΟ , ΣΗΜΑΙΑ , ΔΙΑΚΟΠΕΣ ή 2-3 γύρους ναυμαχίας όταν χάνετε ( το γνωστό κολπάκι σας που κάποτε κατηγορήσατε εμάς ότι το κάνουμε !!! )
    ΥΓ 2 : απλά το αναφέρω δεν σας κατηγορώ , καλά κάνετε , δικαίωμα σας είναι

The post was edited 2 times, last by Στράτοs ().

• SRH

Στράτοs wrote:

φίλε μου ekker το κάνεις πολύ προσωπικό το θέμα και δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο
    σε παρακαλώ χαλάρωσε , παιχνίδι είναι
    τέτοιο όνομα πόλης δεν έχει μπει ποτέ , η φώτο είναι ψέυτικη !!!
    εσείς είστε αυτοί που μας προσβάλετε με τις ονομασίες των πόλεων σας

Καταρχην δεν χρειαζεσαι να κανεις edit κ τωρα να μας λες οτι ειναι ψευτικη η φωτο...

Γελαει το συμπαν...

Τωρα οσο αφορα την φωτο εγινε κ σχετικο τικετ...

Αν θες να μας πεις οτι ειναι ψευτικη δικαιωμα σου βεβαια...

Δεν περιμενω απο το μιασμα-ΤΣΑΜΠΙΚΑ να το παραδεχτη κιολας...

Προσωπικο δεν το εκανα εγω στρατο...Ποτε μου δεν ειχα προσβαλει κανεναν απο εσας...

:miffy: :miffy: :miffy:

Στράτοs wrote:

το ότι σας κυνηγάμε στον πυρήνα σας θα πρέπει να λέει πολλά στους αναγνώστες του νήματος μας
    κυνηγάει η 28η συμμαχία με τα 20 μέλη την 4η με τα 81 !!!

Αποφασισε σε ποια θεση ειστε τεσπα...

Πριν το κανεις edit μας ειπες 30η...

:rofl: :rofl: :rofl:

Δεν ξερω αν το εχεις καταλαβει μας κυρηξατε πολεμο...

Στράτοs wrote:

ΥΓ : ξέρετε εσείς φίλε μου ekker , ΚΟΛΟΣΣΟ , ΣΗΜΑΙΑ , ΔΙΑΚΟΠΕΣ ή 2-3 γύρους ναυμαχίας όταν χάνετε ( το γνωστό κολπάκι σας που κάποτε κατηγορήσατε εμάς ότι το κάνουμε !!! )
    ΥΓ 2 : απλά το αναφέρω δεν σας κατηγορώ , καλά κάνετε , δικαίωμα σας είναι

Εχεις το δικαιωμα να δηλωσεις ΗΤΤΑ κ να ξανακυρηξεις με αλλους ορους πολεμο...

Βεβαια το αποτελεσμα θα ειναι γνωστο κ παλι...

:pump: :pump: :pump:
    Viva la REVolución

The post was edited 1 time, last by ekker ().

• Στράτοs wrote:

Νικήτρια συμμαχία θα ανακυρηχθεί αυτή που στο τέλος του πολέμου και έπειτα απο επίσημη καταμέτρηση θα έχει τις λιγότερες απώλειες σε στρατηγούς και σε υλικά .

Καλησπερα. Εστω οτι συνεχιζει με αυτον τον ρυθμο η διεξαγωγη του πολεμου και δεν βγει νικητρια καποια συμμαχια συμφωνα με εναν απο τους τρεις ορους ληξης. Συνεπως συμφωνα με το ανωτερω σημειωσατε Χ. Εχετε τα υλικα, εχουμε τους στρατηγους.
    Μια τοις χιλιοις, λεω εγω τωρα, αλλα αν παει ετσι απο που θα βγει νικητης? Απο τις συνολικες απωλειες. Οι επισημες αναφορες δεν το μετρανε και δεν το εμφανιζουν αλλα ο συντελεστης παραμενει ιδιος. Νομιζω τουλαχιστον...

Οσο για τις θεσεις στην βαθμολογια συμμαχιων η 4η συμμαχια παραμενει 4η. Η αντιπαλος εχει γινει 3 συμμαχιες και καποιοι χωρις tag. Αντε λιγο ακομα και διαλυθηκε το μαγαζι. (Αυτο ειναι πειραγματακι. Ελπιζω να μην με παρεξησετε.)

ΥΓ : Στο ποστ #50 στο νημα των αναφορων εχουμε διπλοποσταρει αναφορα λεηλασιας και εχει γινει report. Φυσικα καταμετρατε η πρωτη δημοσιευση και μονον απο το ποστ #47.

The post was edited 1 time, last by Ice_Devil ().

• δεν περιμενα και τιποτα αλλο απο εσας

καλησπερα και απο εμενα

τι εγινε πολυ αναφορα στο ονομα μου .γιατι/?

για να κανουμε μια περιλιψη ....ο συμμαχοι σου με ειπανε ψευτρα οταν βαρουσανε ενεργο παιχτη (οταν δεν ξερει να διαβαζει αναφορες ο συμμαχος σας και να διαβασει το μηνυματακι εκει στο στον δημαρχο η λελεησια δεν πετυχε εγω ειμαι η ψευτρα)

οταν ΑΡΧΗΓΟΣ ΤΗΣ ΣΥΜΜΑΧΙΑΣ ΛΕΕΙ ΚΡΑΤΑ ΤΟ ΕΝΑ ΠΡΟΣ ΕΝΑ και μετα ερχετε και η κουτση μαρια για βοηθεια εγω ειμαι η ψευτρα

οταν συμμαχος σας με αποκαλει εδω στο φορουμ αναπηρη εγω ειμαι η λαθος

οταν συμμαχος σε πμ στο παιχνιδι με αποκαλει ουτε να το αναφερω δεν θελω εγω ειμαι το λαθος...

τωρα βγαζετε μια φωτο που ουδεποτε εβαλα τετιοιο ονομα πολης ηδη ζητησα να με ψαξουν οι διαχειριστες αν και ξερουμε τι εχετε κανει .....και ολοι καταλαβαν

μιασματα λοιπον κυριε εκκερ ελπιζω με ολα τα παραπανω να καταλαβανε ολοι ποιοι ειστε !!!

εμεις ηρθαμε επειδη το ζητησες αλλα δυστηχως μονιμα αποκλεισμενος εισαι και στις 12 πολεις και περιμενεις να βγαλεις παιχτες απο διακοπες για να σε βοηθησουν ((τα κονιοματα θαλασσης μια χαρα σου τα εφαγα )!!!

αντε το αλλο σαβ/κο παλι που θα μπορεις να παιξεις με 4 λογ συμμαχων σου μεχρι τοτε καλο αποκλεισμο να εχεις!

ποσους στρατηγους απελυσες για να μην στα φαμε ε ε ε ε χοοχοχοοχχοχοχοχ
    "Οι
    ανάξιοι ζουν μονάχα για να τρώνε και να πίνουν ενώ οι άξιοι τρώνε και πίνουν για
    να ζουν"

The post was edited 2 times, last by tsampika ().

• φίλε μου ekker κάναμε και εμείς τικετ για την ψέυτικη φώτο που έστειλες
    επαναλαμβάνω , δεν ξέρω γιατί την "φτιάξατε" έτσι

ονόματα πόλεων με σκοπό να μας προσβάλουν αλλάζουν συνέχεια οι συμμάχοι σου

και φυσικά στα μηνύματα σας προς εμάς είστε εριστικοί
    είπατε ότι είμαστε κόπανοι

είπατε τι ότι είμαστε άτιμοι ( μου το είπε ο αρχηγός σας επειδή του είπα να σταματήσουν τα κοκκινίσματα που εσείς ξεκινήσατε και μετά με μπλόκαρε !!! )

είπατε ότι είμαστε ανάπηροι
    αν είναι δυνατόν να χρησιμοποιείς αυτή την λέξη για να κοροιδέψεις κάποιον
    αυτός που το έγραψε τι σκεφτόταν ( το circo piranha ) ;;;

κόλλησες στην θέση μας ;;; αυτό είχες να πεις ;;;

ήττα ;;; να δηλώσουμε ήττα ;;; γιατί ;;; αυτό θέλετε , να τελειώσει ;;;
    βρε έχουμε καιρό ακόμα , μια χαρά δεν διασκεδάζουμε ;;;

"φίλε" νεκτάριε , αυτό το εξηγήσαμε
    εμείς τους διώχνουμε και εσείς τους βάζετε σε διακοπές για να μην δώσουν απώλειες ( αλλά να κρατήσετε και την υψηλή θέση σας )

και απο την στιγμή που οι επίσημες αναφορές δεν δείχνουν τις απώλειες ( άρα δεν μπορούμε να κάνουμε έλεγχο ώστε να τις επιβεβαιώσουμε ) δεν υπάρχει λόγος να το βγάζεις στα συγκεντρωτικά

ΥΓ : απο πότε απαγορέυετε η επεξεργασία ενός ποστ ;;;

The post was edited 3 times, last by Στράτοs ().

• SRH

Καλως την να κ ας αργησε...

tsampika wrote:

τι εγινε πολυ αναφορα στο ονομα μου .γιατι/?

Eισαι μεγαλη προσωπικοτητα για αυτο...

tsampika wrote:

για να κανουμε μια περιλιψη ....ο συμμαχοι σου με ειπανε ψευτρα οταν βαρουσανε ενεργο παιχτη (οταν δεν ξερει να διαβαζει αναφορες ο συμμαχος σας και να διαβασει το μηνυματακι εκει στο στον δημαρχο η λελεησια δεν πετυχε εγω ειμαι η ψευτρα)

Ο συμμαχος μου σε λεηλατουσε ανενεργη συνεχεια...

Τωρα αν εστειλε λεηλασια βγηκε εκτος κ ολως τυχαιως μπηκες του εστειλες να αποσυρει κ δεν ειτανε εφικτο λεγεται κ Bad timing...

Ψευτρα για αυτο δεν μπορω να το πω γτ ειμουνα εκτος εγω λογο καλοκαιριου...

tsampika wrote:

οταν ΑΡΧΗΓΟΣ ΤΗΣ ΣΥΜΜΑΧΙΑΣ ΛΕΕΙ ΚΡΑΤΑ ΤΟ ΕΝΑ ΠΡΟΣ ΕΝΑ και μετα ερχετε και η κουτση μαρια για βοηθεια εγω ειμαι η ψευτρα

Κ η κουτση μαρια ξερει οτι το 1vs1 τηρειτε στην επιθεση κ οχι στην αμυνα...

tsampika wrote:

οταν συμμαχος σας με αποκαλει εδω στο φορουμ αναπηρη εγω ειμαι η λαθος

οταν συμμαχος σε πμ στο παιχνιδι με αποκαλει ουτε να το αναφερω δεν θελω εγω ειμαι το λαθος...

Εδω εχεις δικιο...

Κακως ο συμμαχος μου σε αποκαλεσε ετσι.-

Τωρα ομως μιλαμε τα δυο μας...

Οσο αφορα το πμ που λες υπαρχει κ το κουμπι αναφορας...

Το πατησες???

Δεν νομιζω...

tsampika wrote:

τωρα βγαζετε μια φωτο που ουδεποτε εβαλα τετιοιο ονομα πολης ηδη ζητησα να με ψαξουν οι διαχειριστες αν και ξερουμε τι εχετε κανει .....και ολοι καταλαβαν

Εδω ομως ξερεις πολυ καλα οτι λες ψεμματα κ οτι το εβαλες το ονομα πολης κ οτι η φωτο ισχυει...

Τωρα να λες οτι πειραξα την φωτο γελανε κ οι πετρες...

Φανταζεσαι ο καθενας να πειραζε φωτο τι θα γινοτανε???

Παντως μην κουραζεσαι ηδη εχει ψαχτει ο λογ σου κ αφου δεν εισαι με φοινικα η με Χ μια χαρα την εκανες την αλλαγη στην πολη σου...

Ευγε απο μενα που επιασες κουτσους τους G.O...

tsampika wrote:

εμεις ηρθαμε επειδη το ζητησες αλλα δυστηχως μονιμα αποκλεισμενος εισαι και στις 12 πολεις και περιμενεις να βγαλεις παιχτες απο διακοπες για να σε βοηθησουν ((τα κονιοματα θαλασσης μια χαρα σου τα εφαγα )!!!

Tο τυρι το ειδες την φακα???

Αυτη την στιγμη που γραφω μια χαρα ανοικτος ειμαι...

Αληθεια πανηγυριζεις που μου εφαγες 42 κονιαματα απο κυμα που γυρισε κ ειμουνα εκτος??? :cookie:

Τις σφαλιαριες που φαγατε εκεινη την ημερα ομως τουμπεκι ε???

tsampika wrote:

αντε το αλλο σαβ/κο παλι που θα μπορεις να παιξεις με 4 λογ συμμαχων σου μεχρι τοτε καλο αποκλεισμο να εχεις!

Μιλας για την συμμαχια σου ετσι???

Γτ καθε ΣΚ σας βλεπουμε...

Δεν ξερω αν γνωριζεις αλλα παιζω ολους τους λογ. τις SRH-SJS-AFO-ILL κ γενικως ολου του Γ σερβερ...

Ενω εσεις παιζεται απο 1λογ. μην ξεχνιομαστε...

Οπως καταλαβαινεις εδω γελαμε...

:D :D :D

tsampika wrote:

ποσους στρατηγους απελυσες για να μην στα φαμε ε ε ε ε χοοχοχοοχχοχοχοχ

Παιζει κ να απολυσω κ ολο το ms μου αμα χρειαστει...

Aλλα πες μου κ ποσο ms σας εχουμε φαει κανονικα σε μαχες???

Πως το ειπες???

χοχοχοχοχοχοχοχο

Στράτοs wrote:

ήττα ;;; να δηλώσουμε ήττα ;;; γιατί ;;; αυτό θέλετε , να τελειώσει ;;;
    βρε έχουμε καιρό ακόμα , μια χαρά δεν διασκεδάζουμε ;;;

Το οτι διασκεδαζουμε φαινεται στο νημα των μαχων δεν αντιλεγω...

Στρατο παντως θελω να κοιτας καλυτερα τις απαντησεις που δινω...

Στα υπολοιπα πιστευω σε καλυψα με τα παραπανω...

ekker wrote:

Εχεις το δικαιωμα να δηλωσεις ΗΤΤΑ κ να ξανακυρηξεις με αλλους ορους πολεμο...

Βεβαια το αποτελεσμα θα ειναι γνωστο κ παλι...
    Viva la REVolución
  • ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΧΩΡΙΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΕΙΣΑΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΠΑΝΑΝΤΟΝ ΔΕΝ ΣΟΥ ΤΑ ΕΙΠΕ ΚΑΛΑ

2 ΕΠΙΘΕΣΕΙΣ ΕΓΙΝΑΝ ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΦΑΓΑ ΤΟΝ ΣΤΟΛΟ (ΧΙΧΧΙΧΙ)

2 ΕΠΙΘΕΣΕΙΣ ΜΙΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΕΝΗΜΕΡΟΣ Ο ΠΑΝΑΝΤΟΝ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΛΕΕΙ ΕΝΑ ΠΡΟΣ ΕΝΑ ΚΑΙ ΕΝΝΟΕΙ ΕΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ 5 ΑΤΟΜΑ ΕΕ ΤΟΤΕ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΜΑΘΗΜΑΤΑ

ΜΕΤΑ Ο ΓΙΑΝΝΟΥ ΑΝΤΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΠΗΓΕ ΣΕ ΣΥΜΜΑΧΟΥΣ ΜΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΡΟΣ ΕΝΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΛΑΘΟΣ ΠΑΙΧΤΗ (ΜΑΛΛΟΝ ΜΠΕΡΔΔΕΥΤΗΚΕ)!!!!ΜΕΤΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝΕ ΤΑ ΑΠΕΙΛΕΙΤΙΚΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ..

ΜΕΤΑ ΕΞΕΦΑΝΙΣΤΗΚΕ Ο ΓΙΑΝΝΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΣΑΝΕ ΟΙ ΣΥΜΜΑΧΟΙ ΤΟΥ ΑΦΟΥ ΠΡΩΤΟΣ ΕΔΩΣΕ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΟΥ (ΒΑΡΑΩ ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟΝ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ ΜΕΡΟΣ 2!ΧΑΧΑΧΑΧΑ)

ΟΝΟΜΑΤΑ ΠΟΛΕΙΣ ΕΒΑΖΑ ΑΝΑΛΟΓΩΣ ΤΙ ΕΒΑΖΕ Ο ΠΑΝΑΝΤΟΝ ΛΟΓΙΚΟ ΑΦΟΥ ΕΙΧΕ ΠΑΤΗΣΕΙ ΑΓΝΟΗΣΗ ΣΤΑ ΠΜ ΜΕΣΩ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ

ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΦΩΤΟ ΤΟ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΝΑ ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΕΕ ΟΧΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΕΧΕΤΕ ΚΑΙ ΤΟΣΕΣ ΣΥΜΜΑΧΙΕΣ ΔΙΚΙΕΣ ΣΑΣ ΠΧ ROM ?KAI NA ΑΛΛΑΞΑΤΕ ΑΠΛΑ ΟΝΟΜΑ ΠΑΙΧΤΗ??ΛΕΩ ΕΓΩ ΤΩΡΑ ...

ΣΤΟΝ ΠΟΛΕΜΟ ΜΕ ΤΥΦΛΑ ΕΙΧΑ ΡΩΤΗΣΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΕ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΕΠΙΘΕΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΜΑΣ ΚΑΝΕΤΕ ΕΠΙΘΕΣΕΙΣ ΥΠΕΘΕΣΑ ΣΕ ΑΝΕΝΕΡΓΟΥΣ ΟΤΙ ΠΗΓΑΙΝΑΤΕ ΤΕΛΙΚΑ ΕΧΘΕΣ Ο ΣΥΜΜΑΧΟΣ ΣΟΥ CRISANTHENS MOY ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΝΑ ΝΑΙ ΚΑΛΑ (ΟΣΟ ΖΕΙΣ ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ ΛΕΝΕ)

ΕΣΤΕΙΛΕ ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΗ ΠΛΟΙΑ ΑΠΟ ΑΛΛΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ (ROM)4000 ΠΛΟΙΑ ΣΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΚΑΙ ΗΡΘΕ ΑΥΤΟΣ ΕΠΙΘΕΣΗ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΜΟΥ ΕΥΓΕ ΗΘΕΛΕ ΠΟΛΥ ΜΥΑΛΟ ΟΝΤΩΣ

ΜΙΑΣΜΑΤΑ ΛΟΙΠΟΝ ?

"Οι
    ανάξιοι ζουν μονάχα για να τρώνε και να πίνουν ενώ οι άξιοι τρώνε και πίνουν για
    να ζουν"
  • SRH

tsampika wrote:

ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΧΩΡΙΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΕΙΣΑΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΠΑΝΑΝΤΟΝ ΔΕΝ ΣΟΥ ΤΑ ΕΙΠΕ ΚΑΛΑ

2 ΕΠΙΘΕΣΕΙΣ ΕΓΙΝΑΝ ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΦΑΓΑ ΤΟΝ ΣΤΟΛΟ (ΧΙΧΧΙΧΙ)

2 ΕΠΙΘΕΣΕΙΣ ΜΙΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΕΝΗΜΕΡΟΣ Ο ΠΑΝΑΝΤΟΝ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΛΕΕΙ ΕΝΑ ΠΡΟΣ ΕΝΑ ΚΑΙ ΕΝΝΟΕΙ ΕΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ 5 ΑΤΟΜΑ ΕΕ ΤΟΤΕ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΜΑΘΗΜΑΤΑ

ΜΕΤΑ Ο ΓΙΑΝΝΟΥ ΑΝΤΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΠΗΓΕ ΣΕ ΣΥΜΜΑΧΟΥΣ ΜΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΡΟΣ ΕΝΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΛΑΘΟΣ ΠΑΙΧΤΗ (ΜΑΛΛΟΝ ΜΠΕΡΔΔΕΥΤΗΚΕ)!!!!ΜΕΤΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝΕ ΤΑ ΑΠΕΙΛΕΙΤΙΚΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ..

ΜΕΤΑ ΕΞΕΦΑΝΙΣΤΗΚΕ Ο ΓΙΑΝΝΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΣΑΝΕ ΟΙ ΣΥΜΜΑΧΟΙ ΤΟΥ ΑΦΟΥ ΠΡΩΤΟΣ ΕΔΩΣΕ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΟΥ (ΒΑΡΑΩ ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟΝ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ ΜΕΡΟΣ 2!ΧΑΧΑΧΑΧΑ)

Oποτε με λιγα λογια δεν προκειται να βρουμε ακρη...

Εσεις θα λετε τα δικα σας κ μεις τα δικα μας...

Εΐχα πει κ στον αρχηγο σου οτι εγινε εγινε κ φρεσκα κουλουρια...

tsampika wrote:

ΟΝΟΜΑΤΑ ΠΟΛΕΙΣ ΕΒΑΖΑ ΑΝΑΛΟΓΩΣ ΤΙ ΕΒΑΖΕ Ο ΠΑΝΑΝΤΟΝ ΛΟΓΙΚΟ ΑΦΟΥ ΕΙΧΕ ΠΑΤΗΣΕΙ ΑΓΝΟΗΣΗ ΣΤΑ ΠΜ ΜΕΣΩ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ

Απο τις καλυτερες μικροαλλαγες που ειχαμε στο παιχνιδη...

Μακραν απτα καλυτερα κουμπακια ingame

tsampika wrote:

ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΦΩΤΟ ΤΟ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΝΑ ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΕΕ ΟΧΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΕΧΕΤΕ ΚΑΙ ΤΟΣΕΣ ΣΥΜΜΑΧΙΕΣ ΔΙΚΙΕΣ ΣΑΣ ΠΧ ROM ?KAI NA ΑΛΛΑΞΑΤΕ ΑΠΛΑ ΟΝΟΜΑ ΠΑΙΧΤΗ??ΛΕΩ ΕΓΩ ΤΩΡΑ ...

K λεω εγω τωρα...

Γτ οταν παταγα την συγκεκριμενη πολη στην φωτο μου εβγαζε την 17αρα πολη στο θειο σου???

Τωρα πλεον με το ονομα ΦΟΒΟΣ(τρεμω) :mayor:

Κανε μια χαρη στο εαυτο σου κ μην το ξαναναφερεις...

Εκτιθεσαι!

tsampika wrote:

ΣΤΟΝ ΠΟΛΕΜΟ ΜΕ ΤΥΦΛΑ ΕΙΧΑ ΡΩΤΗΣΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΕ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΕΠΙΘΕΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΜΑΣ ΚΑΝΕΤΕ ΕΠΙΘΕΣΕΙΣ ΥΠΕΘΕΣΑ ΣΕ ΑΝΕΝΕΡΓΟΥΣ ΟΤΙ ΠΗΓΑΙΝΑΤΕ ΤΕΛΙΚΑ ΕΧΘΕΣ Ο ΣΥΜΜΑΧΟΣ ΣΟΥ CRISANTHENS MOY ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΝΑ ΝΑΙ ΚΑΛΑ (ΟΣΟ ΖΕΙΣ ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ ΛΕΝΕ)

ΕΣΤΕΙΛΕ ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΗ ΠΛΟΙΑ ΑΠΟ ΑΛΛΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ (ROM)4000 ΠΛΟΙΑ ΣΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΚΑΙ ΗΡΘΕ ΑΥΤΟΣ ΕΠΙΘΕΣΗ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΜΟΥ ΕΥΓΕ ΗΘΕΛΕ ΠΟΛΥ ΜΥΑΛΟ ΟΝΤΩΣ

Μα χτες σου απαντησα οτι εχουμε ολο τον Γ σερβερ!

Γτ δεν με πιστευεις???

:pillepalle: :pillepalle: :pillepalle:

tsampika wrote:

ΜΙΑΣΜΑΤΑ ΛΟΙΠΟΝ ?

Θες παλι την απαντηση την γνωστη ε??

Θες μια φρεσκια???

Κοιτα τον καθρεφτη σου...

:ill: :ill: :ill:
    Viva la REVolución
  • ΑΚΡΙΒΩΣ ΔΙΑΛΟΓΟΣ ΜΕ ΕΣΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΔΙΣΤΥΧΩΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ Η ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΦΕΝΕΤΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΡΧΗΓΟ ΤΗΣ

ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΟΤΕ Ο ΓΙΑΝΝΟΥ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΕΝΑ ΠΡΟΣ ΕΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΗΡΘΑΝΕ ΣΥΜΑΧΟΙ ΓΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ

ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΟ ΕΒΓΑΛΕ ΚΥΚΛΙΚΟ ΕΙΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟΝ ΕΙΧΑΝΕ ΓΡΑΜΜΕΝΟ ΕΙΤΕ ΕΙΠΕ ΨΕΜΜΑΤΑ

ΜΕΤΑ ΑΝΤΙ ΝΑ ΠΕΙ ΣΤΟΝ ΣΥΜΜΑΧΟ ΟΤΙ ΕΓΙΝΕ ΕΓΙΝΕ ΤΟΥ ΕΔΩΣΕ ΕΝΤΟΛΗ ΒΑΡΑ ΠΑΝΤΟΥ Ο ΙΔΙΟΣ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕ

ΠΡΟΣΒΟΛΕΣ ΠΡΩΤΟΙ ΓΡΑΨΑΤΕ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΕ

ΑΥΤΟΙ ΕΙΣΤΕ (ΜΕΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΦΕΝΕΤΕ ΚΑΙ ΤΙ ΕΙΣΤΕ ΣΤΗΝ ΖΩΗ )

ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟ ΑΚΟΥΩ ΘΑ ΘΑ ΘΑ

ΕΓΩ ΘΑ ΠΩ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΛΕΓΑΤΕ Ο ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΒΑΡΥΣ ΚΑΙ ΜΑΚΡΥΣ

ΒΓΑΛΕ ΤΟΥΣ ΔΙΠΛΟΥΣ ΣΟΥ ΑΠΟ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΚΑΙ ΠΑΙΞΕ

Υ.Γ ΜΗΝ ΑΠΟΛΥΕΙΣ ΣΤΟΛΟ ΑΜΑΡΤΙΑ ΕΙΝΑΙ

[center] Μας βγάλατε τα ματάκια... Μικρυνε η γραμματοσειρά
    Κάτια
    "Οι
    να ζουν"
  • SRH

tsampika wrote:

ΑΚΡΙΒΩΣ ΔΙΑΛΟΓΟΣ ΜΕ ΕΣΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΔΙΣΤΥΧΩΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ Η ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΦΕΝΕΤΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΡΧΗΓΟ ΤΗΣ

ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΟΤΕ Ο ΓΙΑΝΝΟΥ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΕΝΑ ΠΡΟΣ ΕΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΗΡΘΑΝΕ ΣΥΜΑΧΟΙ ΓΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ

ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΟ ΕΒΓΑΛΕ ΚΥΚΛΙΚΟ ΕΙΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟΝ ΕΙΧΑΝΕ ΓΡΑΜΜΕΝΟ ΕΙΤΕ ΕΙΠΕ ΨΕΜΜΑΤΑ

ΜΕΤΑ ΑΝΤΙ ΝΑ ΠΕΙ ΣΤΟΝ ΣΥΜΜΑΧΟ ΟΤΙ ΕΓΙΝΕ ΕΓΙΝΕ ΤΟΥ ΕΔΩΣΕ ΕΝΤΟΛΗ ΒΑΡΑ ΠΑΝΤΟΥ Ο ΙΔΙΟΣ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕ

ΠΡΟΣΒΟΛΕΣ ΠΡΩΤΟΙ ΓΡΑΨΑΤΕ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΕ

ΑΥΤΟΙ ΕΙΣΤΕ (ΜΕΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΦΕΝΕΤΕ ΚΑΙ ΤΙ ΕΙΣΤΕ ΣΤΗΝ ΖΩΗ )

ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟ ΑΚΟΥΩ ΘΑ ΘΑ ΘΑ

ΕΓΩ ΘΑ ΠΩ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΛΕΓΑΤΕ Ο ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΒΑΡΥΣ ΚΑΙ ΜΑΚΡΥΣ

ΒΓΑΛΕ ΤΟΥΣ ΔΙΠΛΟΥΣ ΣΟΥ ΑΠΟ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΚΑΙ ΠΑΙΞΕ

Υ.Γ ΜΗΝ ΑΠΟΛΥΕΙΣ ΣΤΟΛΟ ΑΜΑΡΤΙΑ ΕΙΝΑΙ

A πα πα πα νευρα...

Ηρεμησε καλε κ θα μας παθεις τιποτα...

Να σου συστησω 1καλο ψυχολογο να πας αν ειναι...

Εκ πειρας μιλαω!

:crazy2: :crazy2: :crazy2:
    Viva la REVolución
  • είπαμε να ξεφτιλίζεστε με αυτά που γράφετε αλλά όχι και έτσι

η πρώτη αναφορά στο ποστ 59 του νήματος των μαχών μας αφορά ΑΝΕΝΕΡΓΟ παίχτη ( όχι σύμμαχο μας ) που απλά είχαμε την πόλη του
    prntscr.com/ct29bz

τόσο ξεφτίλα πια ;;; θα μετράτε και υλικά απο άλλους και μάλιστα ανενεργούς ;;;

και κάτι ακόμα...
    φίλε μου ekker περίμενα αρκετές ημέρες για να σου απαντήσω σε κάτι...
    απο την στιγμή που όπως είπες "έδωσες" την ΤΣΑΜΠΙΚΑ για το όνομα της πόλης της και δεν τιμωρήθηκε καταλάβαίνουν όλοι ότι τελικά το όνομα της πόλης ήταν ΨΕΥΤΙΚΟ ( φτιαχτό απο εσάς )
    ( πολύ αμφιβάλω αν έκανες αναφορά για το ψέμμα σου )

φιλικά Στράτος

ΥΓ : και συν τις άλλης στέλνετε υπεράσπιση στις πόλεις μας απο τους διπλούς σας και μετά κάνετε επιθέσεις για να πάρετε απώλειες ( prntscr.com/crvla7 )
    απο αυτά ( επιθέσεις σε άσχετους ανενεργούς , ψέμματα για ονόματα πόλεων και στημένες υπερασπίσεις ) φαίνετε το ποιόν της συμμαχίας σας φίλε μου ekker
    ΞΕΦΤΙΛΑ φίλε μου , ΞΕΦΤΙΛΑ !!!

παίξτε επιτέλους καθαρά ( αν ξέρετε πως γίνετε )

The post was edited 4 times, last by Στράτοs ().

• SRH

Στράτοs wrote:

είπαμε να ξεφτιλίζεστε με αυτά που γράφετε αλλά όχι και έτσι

η πρώτη αναφορά στο ποστ 59 του νήματος των μαχών μας αφορά ΑΝΕΝΕΡΓΟ παίχτη ( όχι σύμμαχο μας ) που απλά είχαμε την πόλη του
    prntscr.com/ct29bz

τόσο ξεφτίλα πια ;;; θα μετράτε και υλικά απο άλλους και μάλιστα ανενεργούς ;;;

Εδω αν μου πει ο συμμαχος μου οτι ειτανε σε ενεργο κατοχος πολης δεν θα μπορεσω να κανω κατι...

Αν ειτανε σε ανενεργο την ωρα της λεηλασιας παω πασο...

Παμε στα σημαντικα τωρα...

Στράτοs wrote:

και κάτι ακόμα...
    φίλε μου ekker περίμενα αρκετές ημέρες για να σου απαντήσω σε κάτι...
    απο την στιγμή που όπως είπες "έδωσες" την ΤΣΑΜΠΙΚΑ για το όνομα της πόλης της και δεν τιμωρήθηκε καταλάβαίνουν όλοι ότι τελικά το όνομα της πόλης ήταν ΨΕΥΤΙΚΟ ( φτιαχτό απο εσάς )
    ( πολύ αμφιβάλω αν έκανες αναφορά για το ψέμμα σου )

Δεν ξερω γτ σας αρεσει να εκτιθεστε ετσι...

Εχω απαντησει 2φορες πανω στο θεμα εχω την εντυπωση...

Βεβαια εσυ θελεις να το κανω σε πενηνταρακια γτ απλα δεν τα "πιανεις"...

ekker wrote:

K λεω εγω τωρα...

Γτ οταν παταγα την συγκεκριμενη πολη στην φωτο μου εβγαζε την 17αρα πολη στο θειο σου???

Τωρα πλεον με το ονομα ΦΟΒΟΣ(τρεμω) :mayor:

ekker wrote:

Ευγε απο μενα που επιασες κουτσους τους G.O...

Ελπιζω να σε βοηθησα στρατο...

Αλλιως παρε την βοηθεια του κοινου!!!

Στράτοs wrote:

ΥΓ : και συν τις άλλης στέλνετε υπεράσπιση στις πόλεις μας απο τους διπλούς σας και μετά κάνετε επιθέσεις για να πάρετε απώλειες ( prntscr.com/crvla7 )
    απο αυτά ( επιθέσεις σε άσχετους ανενεργούς , ψέμματα για ονόματα πόλεων και στημένες υπερασπίσεις ) φαίνετε το ποιόν της συμμαχίας σας φίλε μου ekker

Κ δω εχω απαντησει...

ekker wrote:

Δεν ξερω αν γνωριζεις αλλα παιζω ολους τους λογ. τις SRH-SJS-AFO-ILL κ γενικως ολου του Γ σερβερ...

Ενω εσεις παιζεται απο 1λογ. μην ξεχνιομαστε...

Οπως καταλαβαινεις εδω γελαμε...

Στράτοs wrote:

ΞΕΦΤΙΛΑ φίλε μου , ΞΕΦΤΙΛΑ !!!

παίξτε επιτέλους καθαρά ( αν ξέρετε πως γίνετε )

Το να ερχεται απο 1"συμμαχια"(καποτε υπηρχε τωρα 6-7μεινατε) σαν κ σας αυτο ειναι ακρως τιμητικο ...

Πιστεψε με...

:monster: :monster: :monster:

Στρατος wrote:

απο πότε απαγορέυονται οι μεγάλες γραμματοσειρές ;;;

Μας βγάλατε τα ματάκια... Μικρυνε η γραμματοσειρά
    Κάτια

Πες τα πες τα!

:phatgrin: :phatgrin: :phatgrin:
    Viva la REVolución

The post was edited 2 times, last by ekker ().

• φίλε μου ekker έχεις πολύ πλάκα

εγώ μιλάω με αποδείξεις και εσύ , πέρα βρέχει !!!
    σου ξαναλέω τα πράγματα όπως είναι...

ισχυρήστηκες ότι η σύμμαχος μας είχε ονομασει κάπως την πόλη της . Σωστά ;;; Σωστά !!!
    ισχυρήστηκες ότι έκανες αναφορά . Σωστά ;;; Σωστά !!!
    θα έπρεπε λοιπόν να τιμωρηθεί . Σωστά ;;; Σωστά !!!

τιμωρήθηκε ;;; ΟΧΙ !!!
    γιατί ;;;
    ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΠΟΛΗΣ ΔΕΝ ΜΠΗΚΕ ΠΟΤΕ φίλε μου ekker
    ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΠΟΛΗΣ ΗΤΑΝ ΦΤΙΑΧΤΟ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΤΕ ΚΛΙΜΑ ΑΝΤΙΠΑΘΕΙΑΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ekker

όσο για τις υπερασπίσεις φίλε μου ekker τι να πω ;;;
    εδώ μετράτε λεηλασίες σε ανενεργους που δεν είναι στην συμμαχία μας αυτό δεν θα κάνετε για να πάρετε απώλειες ;;;

ελπίζω να μην επανέλθουμε γιατί ρεζιλέυεστε με τα ξεφτιλίκια που κάνετε

φιλικά Στράτος
  • SRH

Στράτοs wrote:

φίλε μου ekker έχεις πολύ πλάκα

Γνωστο αυτο...

Παμε αλλη 1φορα λοιπον στρατο στα πενηνταρακια γτ απλα ΔΕΝ το εχεις...

Στράτοs wrote:

ισχυρήστηκες ότι η σύμμαχος μας είχε ονομασει κάπως την πόλη της . Σωστά ;;; Σωστά !!!

Σωστα

Στράτοs wrote:

ισχυρήστηκες ότι έκανες αναφορά . Σωστά ;;; Σωστά !!!

Σωστα

Στράτοs wrote:

θα έπρεπε λοιπόν να τιμωρηθεί . Σωστά ;;; Σωστά !!!

Λαθος!!!

Για να τιμωρηθει θα επρεπε να ειχε την ωρα που την κοιταγε ο G.O να ειχε το ιδιο ονομα πολης...

Δεν ειχε βεβαια τα αντερα να το αφησει γτ στο 5λεπτο το ειχε αλλαξει...

Παρτο κ κοιτα το αλλη μια φορα κ πες μου αν εχω κανει το οτιδηποτε...

Μιασμα-ΤΣΑΜΠΙΚΑ

Το να κατσω βεβαια να τα βαλω με τον G.O που το κοιταξε μετα απο μερες το τικετ δεν υπαρχει κανενας λογος...

Μετα απο τοσα χρονια ikariam τα εχω ξεπερασει κατι τετοια με την G.O κ την διαχειριστικη ομαδα...

Στράτοs wrote:

ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΠΟΛΗΣ ΔΕΝ ΜΠΗΚΕ ΠΟΤΕ φίλε μου ekker
    ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΠΟΛΗΣ ΗΤΑΝ ΦΤΙΑΧΤΟ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΤΕ ΚΛΙΜΑ ΑΝΤΙΠΑΘΕΙΑΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ekker

Το αν το εβαλε η συμμαχος ασε να το κρινουνε αλλοι που γνωριζουνε κ 2-3 πραγματα παραπανω απο σενα που οπως σου ειπα ΔΕΝ...

Το να δημιουργησω εντυπωσεις σε βαρος της συγκεκριμενης δεν με αφορα καθολου...

Αλλα να λεμε κ αληθειες...

Στράτοs wrote:

ελπίζω να μην επανέλθουμε γιατί ρεζιλέυεστε με τα ξεφτιλίκια που κάνετε

Το ποιος ρεζιλευετε φαινεται με καθε ποσταρισμα που γινεται...

:growup: :growup: :growup:
    Viva la REVolución

The post was edited 2 times, last by ekker ().

• για να αποφύγουμε και τις λεηλασίες σε αυτόν τον πρώην σύμμαχο μας :

prnt.sc/cu6g2a
    [xru] Αφαιρέθηκε εικόνα [/xru]

gaidouri wrote:

2.4 Απαγορεύεται η δημοσίευση περιεχόμενου που παραβιάζει τα προσωπικά δεδομένα ενός ατόμου.

Αυτό περιλαμβάνει αλλά δεν περιορίζεται στα εξής:
    • Δημοσίευση συντεταγμένων ή ονομάτων νησιών γραπτώς ή σε εικόνα ή σε μορφή λινκ που παραπέμπει σε συντεταγμένες μέσα στο παιχνίδι (επιτρέπεται η γραπτή μορφή 5X:2X, και η δημοσίευσή τους στον τομέα bugs αν πρόκειται για πρόβλημα νησιού) καθώς και οποιουδήποτε στοιχείου δεν παρέχεται απευθείας από το παιχνίδι

[xru] +1 προειδοποίηση για δημοσίευση συντεταγμένων
    Xrusaki [/xru]
  • Καλημερα. Σχετικα με το ποστ #72 απο το νημα των μαχων εχω μερικες αποριες που ειμαι σιγουρος οτι θα μου τις λυσετε. Απλα χρειαζομαι και την επιβεβαιωση.
    Συμφωνα με τους ορους διεξαγωγης (μας αρεσει δεν μας αρεσει) εχουμε και αυτο :

Στράτοs wrote:

-Οι αναφορές που θα προσμετρόνται θα είναι αυτές που έχουν περισσότερους απο 500 στρατηγούς ή 40,000 υλικά .

Η αναφορα εχει αποτελεσμα αυτο :

Στράτοs wrote:

Στρατηγοί..............................-268.8 - Στρατηγοί.................................-75

Ποιο εχει μεγαλυτερο προσημο, μεγαλυτερη βαρυτητα, μεγαλυτερη ισχυ? Στην καταμετρηση να βαλω μονο την ποινη? Η να χρεωσω και τους 268,8 στρατηγους στη μια πλευρα και 75 στην αλλη?
    Γιατι το λεω αυτο. Επειδη στις λεηλασιες (ανω των 40.000 υλικων) που μετραμε εχουμε και εκει χαμενους στρατηγους. Δυο-τρεις μοναδες απο το Τειχος πχ. Αν βαλω και αυτα τοτε εχουμε μεγαλυτερη διαφορα εις βαρος μας. Εχουμε τον son of odin βλεπετε που παει και κανει λεηλασιες με Ξιφομαχους. ?(
    Οι χαμενοι στρατηγοι απο τις αναφορες λεηλασιων (ολες κατω απο 500 στρατηγους) ειναι στο συνολο τους 487,0 χαμενους στρατηγους απο SRH και 316,0 χαμενους στρατηγους απο LEG.
    Και απο τη στιγμη που η αναφορα λεηλασιας ανω των 40.000 υλικων προσμετραται δεν θα επρεπε να μετραμε και τους χαμενους στρατηγους αυτων των αναφορων?
    Οσο τα σκεφτομαι τοσο πιο πολυ μπερδευομαι!!

Μεχρι και το ποστ #72 εχουμε λοιπον :

ΧΑΜΕΝΟΙ ΣΤΡΑΤΗΓΟΙ SRH : 205.632,0
    ΧΑΜΕΝΟΙ ΣΤΡΑΤΗΓΟΙ LEG : 190.346,7
    ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΡΑΤΗΓΩΝ ΥΠΕΡ LEG : 15.285,3

(με την ποινη αλλα χωρις τους χαμενους στρατηγους απο τις αναφορες λεηλασιων)

ΚΕΡΔΙΣΜΕΝΑ ΥΛΙΚΑ SRH : 922.750
    ΚΕΡΔΙΣΜΕΝΑ ΥΛΙΚΑ LEG : 854.988
    ΔΙΑΦΟΡΑ ΥΛΙΚΩΝ ΥΠΕΡ SRH : 67.762

ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΖΗΜΙΑ SRH : 8.636.588
    ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΖΗΜΙΑ LEG : 10.440.085
    ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΥΝΟΛΙΚΗΣ ΖΗΜΙΑΣ ΥΠΕΡ SRH : 1.803.497

(χωρις την ποινη 50.000 στρατηγων απο το ποστ #72 γιατι ειναι ζημια-αερας σας αρεσει δεν σας αρεσει)

ΠΡΑΣΙΝΕΣ ΑΝΑΦΟΡΕΣ SRH : 69
    ΠΡΑΣΙΝΕΣ ΑΝΑΦΟΡΕΣ LEG : 57
    ΔΙΑΦΟΡΑ ΥΠΕΡ SRH : 12

ΥΓ : Ειπατε οτι οι αναφορες δεν μετρανε πλεον Συνολικες Απωλιες. Πολυ σωστα!
    Μετρανε Ζημια ομως. Ενταξει, οχι τη συνολικη με τυχον λεηλατημενα υλικα αλλα ο συντελεστης παραμενει ιδιος. Και οι Στρατηγοι απο τα υλικα βγαινουν.
    :cookie:
  • SRH

Nεκ τσαμπα μπερδευεσαι αφου ξερεις οτι το ξυλο που τρωνε ειναι το μονο σιγουρο...Ασε που θα κανεις κ νεα καταμετρηση σε λιγο...

Αληθεια στις ποσες μεταφορες πολεων φτασαμε μαζι με τον parones που μετεφερε ολο τον λογαριασμο του???

Καμια ντουζινα???

Σε 17αρες ειναι 4-5 αν δεν κανω λαθος!

Ολα αυτα για να ερχεστε να τρωτε φαπες ε?

270χιλ στρατηγοι κ μπηκε διακοπες κιολας...

Για γελια ειστε...

Λεφτα υπαρχουνε λοιπον ας δωσουμε κατι παραπανω στους γερμανους...

Δεν μας εχει παρει αρκετα τοσα χρονια ο Dr...

Στράτοs wrote:

η φώτο αφορά την ναυμαχία σε αυτή την πόλη και όχι στην προηγούμενη που έβγαλα
    ζητώ συγνώμη
    η διαφορα απο το ποστ 71 είναι :
    Στρατηγοί..............................-213.8 - Στρατηγοί................................-765

Ναυμαχία μπροστά από την πόλη SRH_KAVALA 5
    (14.10.2016 7:58:14)
    ΤΣΑΜΠΙΚΑ[LEG] από Πάτρα
    vs
    DaredevilSRH[SRH] από SRH_KAVALA 5
    ---------------------------------------------------------------------------------------------
    ............................................. - Σκάφος-Έμβολο........................110(-15)
    Φλογοβόλο..............................0(-24) - .............................................
    Έμβολο ατμού............................0(-5) - .............................................
    ---------------------------------------------------------------------------------------------
    Στρατηγοί..............................-268.8 - Στρατηγοί.................................-75
    Επιθετικοί βαθμοί.......................187.5 - Αμυντικοί βαθμοί..........................672
    Ζημιά...................................13440 - Ζημιά....................................3750
    Καταμερισμός ζημιάς.......................78% - Καταμερισμός ζημιάς.......................22%
    --------------------------------------------------------------------------------------------
    Νικητές: DaredevilSRH[SRH]
    Χαμένοι: ΤΣΑΜΠΙΚΑ[LEG]

ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΕΝ ΩΡΑ ΜΑΧΗΣ : prnt.sc/ctmtzf
    άρα βάση των όρων διεξαγωγής του πολέμου ( σας αρέσει δεν σας αρέσει ) γίνετε :

Εδω στρατο θελω αποδειξη οτι η φωτο σου ειναι την ωρα της ναυμαχιας που λες...

Μην ξεχνας οτι...

Στράτοs wrote:

-Αν κάποιος μπει σε διακοπές εν ώρα μάχης ή ναυμαχίας θα χρεώνονται 50,000 στρατηγοί ( να αποδεικνύετε με screenshots ) .

Οπως λες με τους αστειους ορους που εχεις βαλει να αποδεικνυετε με φωτο...

Στην φωτο που εχεις βγαλει λοιπον δεν βλεπω ωρα ikariam να αποδεικνυει κατι τετοιο...

Αν μου βγαλεις τετοια φωτο θα δεχθω 50χιλ εικονικους στρατηγους σαν συμμαχια...

:cookie: :cookie: :cookie:
    Viva la REVolución

The post was edited 1 time, last by ekker ().

• καλησπέρα

φίλε μου ekker μάλλον έχουμε αρχήσει να δουλευόμαστε
    γνωρίζεις πολύ καλά ότι αυτή η φώτο είναι η μεγαλύτερη απόδειξη που μπορώ να σου δώσω για το ότι ο σύμμαχος σου μπήκε σε διακοπές εν ώρα μάχης ( εννοείς ότι είναι ψέυτικη ;;;; )

παρολα αυτά και αφού έχεις ξεχάσει το παιχνίδι θα σου εξηγήσω ότι αυτό που δείχνει η φώτο δεν θέλει άλλες αποδείξεις

ξέρεις , όπως και όλοι όσοι έχουν σχετικές γνώσεις για το παιχνίδι , ότι για να βγεί φώτο με μάχη ή ναυμαχία σε πόλη που είναι σε διακοπές δύο πράγματα μπορεί να συμβαίνουν :
    ή ότι είχαμε την πόλη και στείλατε υπεράσπηση να την ελευθερώσετε ( αν έχετε αναφορά στείλτη )
    ή ότι πραγματικά γινόταν μάχη και μπήκε σε διακοπές

αν κάποιος είναι σε διακοπές , όπως γνωρίζουν και οι πέτρες , δεν μπορεί κανείς να κάνει επίθεση και να γίνει μάχη ή ναυμαχία σε οποιαδήποτε πόλη του

αυτό λοιπόν που έγινε είναι το εξής :
    ο σύμμαχος σας είδε την ναυμαχία ( αν μπήκε αυτός στον λογαριασμό του και όχι κάποιος απο εσάς ) και σκέφτηκε να πατήσει κολοσσό
    δεν πρόσεξε όμως ότι ερχόντουσταν και άλλα πλοία που μπήκαν μετά τον κολοσσό που πάτησε ο σύμμαχος σας με αποτέλεσμα να συνεχιστεί η ναυμαχία

εσύ πως μπορείς να μου αποδείξεις ότι δεν έγινε φίλε μου ekker ;;;
    εγώ σου έστειλα φώτο με δικό σας σε διακοπές και ναυμαχία στην πόλη του

όπως σου είπα , σας αρέσει δεν σας αρέσει , αυτό ισχύει
    ήδη έχετε μετρήσει λεηλασία σε άσχετη πόλη ανενεργού παίχτη ( για την οποία ακόμα περιμένω απάντηση απο τους διαχειρηστές ) !!!
    τι γίνετε ρε σεις ;;; ότι σας συμφέρει μετράτε ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

μπορείς να περιμένεις τον σύμμαχο σου να ξαναμπεί ώστε να στο επιβεβαιώσει

The post was edited 1 time, last by Στράτοs ().

• Καλημερα.
    Οταν υπαρξει αναλογη απαντηση απο MOD θα γινει και διαγραφη απο τα πρακτικα της λεηλασιας.
    Οσο για την αναφορα με την ποινη μια αλλη σκεψη ειναι η εξης. Ποιος μου λεει εμενα η στον ekker η σε οποιον αλλο οτι την επομενη φορα που θα γινει κατι αναλογο στον ιδιο παιχτη και στην ιδια πολη, ακομα και χωρις να γινετε μαχη η ναυμαχια οτι δεν θα ξαναβαλετε την ιδια φωτο? Επιπλεον 50κ ποινη αερα-πατερα.
    Καιρο να δεχτω κοσμο στις πολεις και στα λιμανια μου. Ευχαριστω για την επισκεψη. Αλλα και γω απο επισκεψη γυρναω και επειδη αυριο εχει δουλεια λεω να αφησω τον στρατιωτικο πλυθισμο να κοβει βολτες μεχρι να βαρεθειτε και να πατε στον επομενο. Μεχρι τοτε κρατατε καλα! Σε 13 μερες περιπου θα τελειωσουν τα κρασια στις πολεις και δεν θα εχω πολιτες.