"Ο δεν έχω ζωή"

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

Αγαπητοί παίκτες,

Το νέο μας φόρουμ είναι πλέον διαθέσιμο: https://forum.ikariam.gameforge.com/

Ελπίζουμε ότι θα έχετε ευχάριστες στιγμές εκεί και θα δημιουργήσετε νέες αναμνήσεις με τους φίλους σας. Θέλουμε ένα υγιές περιβάλλον όπου όλοι παίκτες θα μπορούν να μοιραστούν τις ιδέες τους και να συζητήσουν σημαντικά θέματα σχετικά με το Ikariam.

Γι 'αυτό, ενημερώσαμε τους παλιούς κανόνες του φόρουμ. Παρακαλώ να διαβάσετε τον νέο κώδικα συμπεριφοράς της κοινότητας.
Επιπροσθέτως, επειδή το φόρουμ είναι κοινό για όλες τις κοινότητες Ikariam, μπορείτε, αν θέλετε, με τις κατάλληλες ρυθμίσεις να βλέπετε μόνο τον ελληνικό τομέα.

Σας καλούμε τέλος να ενημερωθείτε για μια σειρά από ερωτήματα που αφορούν το παιχνίδι ή το φόρουμ!

Σας υπενθυμίζουμε ότι το αυτό το φόρουμ θα είναι σε κατάσταση ανάγνωσης.

Απόλαυσέ το!
Η ομάδα του Ikariam.gr

• -Alter Ego- wrote:

http://prntscr.com/dr2fxs

Δεν θα πω πολλά για να μην κουράσω, ορίστε η τιμημένη τρίτη ηλικία..
    Τα συμπεράσματα δικά σας.

τι εννοει ο ποιητης;
    οτι την αφεντια τους δεν πρεπει να τους χτυπαει κανεις;
    και τι σχεση εχει η τριτη ηλικια; μαλλον σε βαρεσαν τα μελομακαρονα κατακεφαλα κουραμπιε!
    Δεν είμαι από αυτούς που θέλουν
    να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα ...
    Εγώ θέλω να ψοφήσει ο γείτονας,
    να του πάρω την κατσίκα !!!
  • ας επισημάνω για όσους δεν κατάλαβαν τι εννοούσε ο σύμμαχος

prntscr.com/dr572f

εμείς εκείνη την ώρα ευχόμασταν τα καλύτερα για το 2017 στις οικογένειές μας και στους φίλους μας και προφανώς 10 λεπτά μετά την αλλαγή του έτους δεν στέλναμε εφόδους και επιθέσεις

λίγη παρατηρητικότητα δεν βλάπτει :P
  • καλησπερα smoke
    εγω καταλαβα τι ηθελε να πει, αλλα εσεις γραφετε χωρις να σκεφτεστε.
    ποιος σας ειπε οτι ο αγιος ηταν στην Ελλαδα, και δεν ηταν σε χωρα που εχει διαφορα ωρων;
    θα επρεπε να υπολογισει τι ωρα ειναι στην Ελλαδα, και οτι τοτε δεν χτυπαμε τους σεβαστους αντιπαλους;
    επισης, σε αλλες απαντησεις σας, λετε οτι αφου δεν μπαναρεστε, αρα ειστε τυπικοι και νομιμοι,
    και δεν μπορει να το αντικρουσει κανεις!!!
    καταλαβες τι εννοω!!
    πες μου ποια ειναι η παρανομια, ποια απαγορευση υπαρχει για συγκεκριμενες ωρες, μερες κλπ!!!
    οποτε ο συμμαχος σου, θα επρεπε να σκεφτεται πριν κοροϊδεψει, πραγμα δυσκολο για αυτον!
    και στο φιναλε δεν μπορει να προσβαλει την τριτη ηλικια.... δεν εχετε αποκλειστικοτητα στο παιχνιδι!!!
    παρ ολα αυτα, καλη χρονια να εχουμε
  • Δεν θα ασχοληθώ παραπάνω με έναν φελο , απλά θα σου εξηγήσω ότι ακόμα και εαν βρίσκεται σε κάποια χώρα της Κεντρικής Ευρώπης εκείνη η στιγμή ήταν 30 λεπτά περίπου πριν αλλάξει ο χρόνος.

Αντιλαμβάνομαι ότι θα δυσκολευτείς να καταλάβεις τον λογικό συλλογισμό που ανέπτυξα παραπάνω, δεν σε κατηγορώ. Κουράγιο.

Το χάος γεννάει την τάξη.
  • Δηλαδή αν υποτεθείσθω ήταν στην Γερμανία εκείνη την ώρα (μισή ώρα πριν την αλλαγή δηλαδή), αντί να κουμπώνει λουκανοπιτάκια όπως έκανα εγώ και να περιμένει να αλλάξει ο χρόνος για να ευχηθεί, εκείνος έκανε εφόδους.
    Πολύ παρήγορο αυτό.
    Σιγά μην ήταν κρίνος...
  • δεν θα συνεχισω, εσυ ξεκινησες περιπαιζοντας την τριτη ηλικια..
    βεβαια απο οσο θυμαμαι, ολα σου τα ποστ ειναι απο εριστικα εως προσβλητικα..
    οποτε αυτο ηταν λαιτ, λογω εορτων φανταζομαι..
    βεβαια δεν μου εξηγησες γιατι ειναι μεμπτο να κανει επιθεση ο Αγιος εκεινη την ωρα, που οι περισσοτεροι γιορταζουν με οικογενεις και φιλους, και δεν ειναι οταν αλλοι σκανε επιθεσεις τεσσερις τα χαραματα, οταν οι περισσοτεροι κοιμουνται.. ή οταν αλλοι, εχουν γεμισει το σερβερ μπαναρισμενα μποτονησα...
    τοτε θα πεις ας τα καιγανε πριν πανε για υπνο, το ιδιο θα σου πω κι εγω, καψτα και τραβα να πιεις τις βοτκες σου..
    οσον αφορα την ικανοτητα μου να καταλαβω το συλλογισμο σου, πραγματι δυσκολευομαι!
    με μπερδευουν οι ανθρωποι που εχουν παντα δικιο, οι ανθρωποι που ειναι υπεροπτες, οι ανθρωποι που προσβαλουν τον απεναντι, χωρις καν να τον ξερουν, και μπορει εγω που σου γραφω, να ειμαι ο πατερας σου απο το διπλα δωματιο!!!
  • Κοίτα να δεις εκεί που είναι ο πατέρας μου δεν μπορείς να πας , προς το παρών τουλάχιστον..

Τέλος των πάντων αντιπαρέρχομαι την τελευταία πίπα που είπες και σου λέω ότι αν με δεις σε καμιά ντουλάπα κρυμμένο του σπιτιού σου , και τυχαίνει να είναι η κρεβατοκάμαρα , να ξέρεις δεν θα είναι αυτό που νομίζεις. Μούσμουλα ήρθα να καθαρίσω.
    Το χάος γεννάει την τάξη.
  • πανεξυπνε, το ηλικιακο, και το πατερας γιος, δεν ειναι προσωπικο, δεν αφορα συγκεκριμενα εσενα
    εννοω οτι οι ψευτομαγκες του πληκτρολογιου, γραφουν χωρις να ξερουν σε ποιον γραφουν....

οσον αφορα την τελευταια σου παραγραφο, ασχολιαστη...
    δειχνει το επιπεδο σου, που δεν περιμενα να ειναι και καλυτερο...
    να σε χαιρονται!!!

ααα, και που εισαι. "
    αν σε δω σε καμιά ντουλάπα κρυμμένο του σπιτιού μου , και τυχαίνει να είναι η κρεβατοκάμαρα" φορα τσιγκινο σωβρακακι, μπας και την γλυτωσεις!!
  • Πιάσατε κουβέντα για μάνες και γυναίκες :P
    Να ευχηθώ και εγώ καλή χρονιά και όχι όχι χριστόφορε δεν είναι αυτό που νομίζεις τα παιδιά δεν....
    prntscr.com/dr6i5x

Μα σου λέω μια πλάκα κάνουν μην τους...
    prntscr.com/dr6iqd

Εεεεεε δε σε προλαβαινω ρε φίλε έλεος :P :P :P
  • firfirikos wrote:

ααα, και που εισαι. "αν σε δω σε καμιά ντουλάπα κρυμμένο του σπιτιού μου , και τυχαίνει να είναι η κρεβατοκάμαρα" φορα τσιγκινο σωβρακακι, μπας και την γλυτωσεις!!

Έλιωσα λέμε, ξεράθηκα... :hail:
    Τώρα μένει να βγει ο ανελέητος και να αρχίσει τις προειδοποιήσεις και τα "λεβέντες"... :rofl:
    Κ.Κ.
    28-10-2018
    -ΑΘΑΝΑΤΟΣ-