Ouch...!!

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

Αγαπητοί παίκτες,

Το νέο μας φόρουμ είναι πλέον διαθέσιμο: https://forum.ikariam.gameforge.com/

Ελπίζουμε ότι θα έχετε ευχάριστες στιγμές εκεί και θα δημιουργήσετε νέες αναμνήσεις με τους φίλους σας. Θέλουμε ένα υγιές περιβάλλον όπου όλοι παίκτες θα μπορούν να μοιραστούν τις ιδέες τους και να συζητήσουν σημαντικά θέματα σχετικά με το Ikariam.

Γι 'αυτό, ενημερώσαμε τους παλιούς κανόνες του φόρουμ. Παρακαλώ να διαβάσετε τον νέο κώδικα συμπεριφοράς της κοινότητας.
Επιπροσθέτως, επειδή το φόρουμ είναι κοινό για όλες τις κοινότητες Ikariam, μπορείτε, αν θέλετε, με τις κατάλληλες ρυθμίσεις να βλέπετε μόνο τον ελληνικό τομέα.

Σας καλούμε τέλος να ενημερωθείτε για μια σειρά από ερωτήματα που αφορούν το παιχνίδι ή το φόρουμ!

Σας υπενθυμίζουμε ότι το αυτό το φόρουμ θα είναι σε κατάσταση ανάγνωσης.

Απόλαυσέ το!
Η ομάδα του Ikariam.gr

• χαχα
    Για πες μου που πηρα αναφορα με αρνητικο προσημο, θελεις να ρωτησουμε κι το φιλαρακο σου, ή μήπως θα ήθελες να προβλέψουμε το δυσοίωνο μέλλον σου στον σέρβερ;;
    Το χάος γεννάει την τάξη.
  • Καλε ποιος σερλοκ χολμς..Callidus σου λεω..Κατι καταλαβα εγω οτι εισαι φαπωμενος..Οσο για την αναγνωριστικη που ουτε αυτην δεν καταλαβες ντιπ για ντιπ αμπαλε,σε παρακαλω διδαξε εμας που δεν ξερουμε..ομποοο..Θανο μην του λες τιποτα ρε..αστον να νομιζει οτι ξερει και να κανει και τον καμποσο..ουτε να στειλει αναγνωριστικη δεν ξερει το αγορακι..να πουλησει ιστορια θελει..οτι νανε..οσο για αναφορες με θετικο προσημο,μην αφησεις τον σερβερ νωρις...μονο αυτοο,,
    We'll break you a hundred different ways and we'll make you remember our name. \m/

AΛΦΑ :arrow: ΤΑΓΜΑ ΑΧΙΛΛΕΑ
    Demeter
    :arrow: AΓΑΜΟΙ ΘΥΤΑΙ
  • ηρθατε 2 λογαριασμοι των 700κ και 450κ αντιστοιχα με συνολο στρατηγων 20κ στις 1 το βραδυ...και τι κανατε μια τρυπα στο νερο...α οχι οκ με διασκεδασετε κ λιγο...δεν πηρατε τις αναφορες που εχετε συνηθισει να περνετε κριμα...

ασε που δεν τους χρειαζομαι...

19.01.2017 3:45 Νίκη! Οι πειρατές σου έκαναν μια επιτυχή έφοδο στο πειρατικό φρούριο του panagiotis104 στην πόλη ΜΟΙΡΕΣ. Απέκτησες 2905 πόντους κουρσέματος. Οι πειρατές σου επιστρέφουν.

αρκετα για αποψε το σοου αυριο παλι...
  • φιλο μου?το γειτονα π πηρατε πατημα?να σου πω μιας και ειστε στα νησια μου βαρεστε και κανεναν αλλον ακυρο εκτος απο τον γειτονα μπας και παρετε καμια αναφορα ετσι να εχετε να λετε ρε παιδι μου....το νημα το ανοιξα εγω,δεν με ενδιαφερει τι κανετε με αλλους...
  • φιλο μου?το γειτονα π πηρατε πατημα?να σου πω μιας και ειστε στα νησια μου βαρεστε και κανεναν αλλον ακυρο εκτος απο τον γειτονα μπας και παρετε καμια αναφορα ετσι να εχετε να λετε ρε παιδι μου....το νημα το ανοιξα εγω,δεν με ενδιαφερει τι κανετε με αλλους...
  • Βρε παλικάρια γιατί ασχολείστε; Ο τύπος ανεβάζει αναφορά από αναγνωριστική (την οποία κιόλας δεν θεωρεί αναγνωριστική υποστηρίζοντας πως οι αναγνωριστικές παίρνονται με άλλο τρόπο!!) και βγάζει κουρσέματα ούτε 3κ πειρατικών θεωρώντας πως σας κάνει ζημιά. Δεν ξέρω αν τρολλάρει ή δεν ξέρει τίποτα από ικάριαμ αλλά απλά κλείστε του τις πόλεις, περιορίστε τον στο πειρατικό και τελείωσε. Κάθεστε και του απαντάτε και στο φόρουμ..Και μόνο που θα μετακινήσετε στρατό για το τίποτα, πολύ είναι.

Ένας απλός αναγνώστης

• Καλημερα ρε θανο,εννοειται οτι ειμαι εδω για να τους τρολλαρω οταν το χρειαζονται παντα...με τετοια αλαζονεια,τους χρειαζεται..οπως ειπα και στον smoke παραπανω δεν προκαλεσα ποτε 1ος..ολα ξεκινησαν οταν αρχισαν κινητες και εφοδους...

οσο για τις εφοδους(οχι κουρσεματα) εχω ποικιλια...μικρες,μεγαλες,συμμαχων,ακαδημιας,μποτακιων

24.12.2016 18:57
    Νίκη! Οι πειρατές σου έκαναν μια επιτυχή έφοδο στο πειρατικό φρούριο του FonikoKoulouri στην πόλη Tia. Απέκτησες 23170 πόντους κουρσέματος. Οι πειρατές σου επιστρέφουν.

04.01.2017 3:54
    Νίκη! Οι πειρατές σου έκαναν μια επιτυχή έφοδο στο πειρατικό φρούριο του FonikoKoulouri στην πόλη Arch. Απέκτησες 4634 πόντους κουρσέματος. Οι πειρατές σου επιστρέφουν.

04.01.2017 3:05
    Νίκη! Οι πειρατές σου έκαναν μια επιτυχή έφοδο στο πειρατικό φρούριο του Queen Helen στην πόλη Sc3. Απέκτησες 2896 πόντους κουρσέματος. Οι πειρατές σου επιστρέφουν.

prnt.sc/dxlnt2

ετσι για το ιστορικο...κυριως για ton smoke μιας και το εθιξε και τους υπολοιπους που αγνοουν...οι προκλησεις ξεκινησαν οταν αρχισαν οι κινητες και οι εφοδοι(απο captain salazar) λιγες μερες πριν την παρακατω εφοδο...δεν ειχα ενοχλησει κανεναν πριν

11.12.2016 18:14
    Νίκη! Απέκρουσες επιτυχώς την έφοδο των πειρατών του panagiotis104 από την πόλη ΒΩΡΟΙ. Ο εχθρός δεν κατάφερε να αποκτήσει κανέναν από τους πόντους κουρσέματός σου! Τα εχθρικά πειρατικά πλοία επιστρέφουν.

11.12.2016 19:10
    Νίκη! Οι πειρατές σου έκαναν μια επιτυχή έφοδο στο πειρατικό φρούριο του panagiotis104 στην πόλη ΒΩΡΟΙ. Απέκτησες 5 πόντους κουρσέματος. Οι πειρατές σου επιστρέφουν.
  • πονεμενος απο που ρε συ smoke?μην με βαζεις στο σακι με ολους τους αλλους...αν εχεις καποια αναφορα εσυ η συμμαχος σου ειτε υλικων/στρατηγων ειτε απο κερδισμενη εφοδο που να δικαιολογει αυτο που λες,δημοκρατια εχουμε ποσταρε τις,αλλα δεν υπαρχουν...

ειδικα οταν δεχομαι αλαζονικα μηνυματα in game του στυλ κανε πισω εμεις ειμαστε εδω και κανενας αλλος,οταν δεν εχω ενοχλησει δεν θελω και πολυ απο οτι καταλαβες....

η αλαζονεια σας με εκανε να ποσταρω...και η ορεξη για λιγο χαβαλε με αυτα που βλεπω να γραφετε ανα καιρους στο φορουμ.

The post was edited 1 time, last by ΑctiveTourman ().

• Που ειστε μωρε...ετσι ειπαμε?? ?( 8o

20.01.2017 2:15Νίκη! Οι πειρατές σου έκαναν μια επιτυχή έφοδο στο πειρατικό φρούριο του panagiotis104 στην πόλη ΑΡΧΑΝΕΣ. Απέκτησες 8 πόντους κουρσέματος. Οι πειρατές σου επιστρέφουν.

παναγιωτακη να τα καις στρογγυλα αγορι μ,μην αφηνεις φιλοδωρημα!!

Ναυμαχία μπροστά από την πόλη BARBAROS
    (20.01.2017 13:03:44)
    ActiveTourman από AKATAMAXHTOS
    vs
    Alter ego[-S-] από War Dogs

---------------------------------------------------------------------------------------------
    Φλογοβόλο..............................56(-0) - Φλογοβόλο..............................0(-14)
    ---------------------------------------------------------------------------------------------
    Στρατηγοί...................................0 - Στρατηγοί...............................-86.8
    Επιθετικοί βαθμοί.........................217 - Αμυντικοί βαθμοί............................0
    Ζημιά.......................................0 - Ζημιά....................................4340
    Καταμερισμός ζημιάς........................0% - Καταμερισμός ζημιάς......................100%

Νικητές: ActiveTourman

Χαμένοι: Alter ego[-S-]

Ναυμαχία μπροστά από την πόλη AKATAMAXHTOS
    (20.01.2017 12:53:37)
    ActiveTourman από AKATAMAXHTOS
    vs
    Alter ego[-S-] από War Dogs

Φλογοβόλο.............................250(-0) - Φλογοβόλο...............................0(-5)
    Στρατηγοί...................................0 - Στρατηγοί.................................-31
    Επιθετικοί βαθμοί........................77.5 - Αμυντικοί βαθμοί............................0
    Ζημιά.......................................0 - Ζημιά....................................1550
    Καταμερισμός ζημιάς........................0% - Καταμερισμός ζημιάς......................100%

Νικητές: ActiveTourman

Χαμένοι: Alter ego[-S-]

ετσι κατι να κραταμε λιγο ζωντανο το νημα ρε παιδι μου... :airborne:
  • Ακρα του ταφου σιωπη....λογικο οταν εκτιθεσαι και μετα γινεσε περιγελος.3 μερες περασαν παμε στην 4η και ακομα το κοινο του φορουμ περιμενει αναφορες απο τους μεγαλους στρατηλατες του βορεα...4 λογαριασμοι στα νησια μου και καταφερνετε να χανετε στρατηγους και πειρατικους ποντους??απο εναν μικρο πονεμενο με 170κ λογαριασμο??που παλευεται να τον βαλετε διακοπες και δεν μπαινει...δεν πειραζει,μερικα πραγματα ι οπως ο σεβασμος μαθαινονται με διαφορους τροπους...

Η συνεχεια στο τευχος του Φεβρουαριου.....

παρακαλω να κλειδωσει το νημα...
  • 21.01.2017 22:41 Νίκη! Απέκρουσες επιτυχώς την έφοδο των πειρατών του panagiotis104 από την πόλη ΜΟΙΡΕΣ. Ο εχθρός δεν κατάφερε να αποκτήσει κανέναν από τους πόντους κουρσέματός σου! Τα εχθρικά πειρατικά πλοία επιστρέφουν.

smokesan τραβα πισω στην σπηλια σου....οπως εκανε και ο πανος μεχρι να μαζεψει λιγο ακομα δυναμη απο τα μποτακια σας...τουμπεκι τωρα και τ κεφαλι κατω,γιατι απο τις φαπες μονο κατω μπορει να ειναι...

E Z:B E ας μεινει λιγο ακομα να μαζεψει....

τα φιλια μου λιγοι...γιατι ειστε πολυ λιγοι πραγματικα...
  • 22.01.2017 0:11 Νίκη! Οι πειρατές σου έκαναν μια επιτυχή έφοδο στο πειρατικό φρούριο του panagiotis104 στην πόλη ΑΡΧΑΝΕΣ. Απέκτησες 8 πόντους κουρσέματος. Οι πειρατές σου επιστρέφουν.

prntscr.com/dyo5fu

ρε παναγιωτη θες να ανεβασει πιεση ο smoke?τι εχουμε πει...

:thumbsup: :thumbsup: