Η ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΦΕΥΓΑ ΚΥΡΡΗΤΕΙ ΠΟΛΕΜΟ ΣΤΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΕΛΛ

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

Αγαπητοί παίκτες,

Το νέο μας φόρουμ είναι πλέον διαθέσιμο: https://forum.ikariam.gameforge.com/

Ελπίζουμε ότι θα έχετε ευχάριστες στιγμές εκεί και θα δημιουργήσετε νέες αναμνήσεις με τους φίλους σας. Θέλουμε ένα υγιές περιβάλλον όπου όλοι παίκτες θα μπορούν να μοιραστούν τις ιδέες τους και να συζητήσουν σημαντικά θέματα σχετικά με το Ikariam.

Γι 'αυτό, ενημερώσαμε τους παλιούς κανόνες του φόρουμ. Παρακαλώ να διαβάσετε τον νέο κώδικα συμπεριφοράς της κοινότητας.
Επιπροσθέτως, επειδή το φόρουμ είναι κοινό για όλες τις κοινότητες Ikariam, μπορείτε, αν θέλετε, με τις κατάλληλες ρυθμίσεις να βλέπετε μόνο τον ελληνικό τομέα.

Σας καλούμε τέλος να ενημερωθείτε για μια σειρά από ερωτήματα που αφορούν το παιχνίδι ή το φόρουμ!

Σας υπενθυμίζουμε ότι το αυτό το φόρουμ θα είναι σε κατάσταση ανάγνωσης.

Απόλαυσέ το!
Η ομάδα του Ikariam.gr

• Η ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΦΕΥΓΑ ΚΥΡΡΗΤΕΙ ΠΟΛΕΜΟ ΣΤΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΕΛΛ

Η ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΦΕΥΓΑ ΚΥΡΡΗΤΕΙ ΠΟΛΕΜΟ ΣΤΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΕΛΛ

Λόγοι έναρξης

Α) Αφού δεν μας παίζει κανείς θα επιλέγουμε μόνοι μας

Β) Βαρεθήκαμε να χτίζουμε.

Γ) Να ξεσκουριάσουμε

Όροι διεξαγωγής

Α) Δεν θα εμπλακεί στον πόλεμο άλλη συμμαχία.

B) Στον πόλεμο θα καταμετρούνται αναφορές που ξεπερνούν τους 200 στρατηγούς ή τα 10.000 υλικά

Γ) Τα μέσα-έξω και ο κολοσσός όλα στο παιχνίδι επιτρεπτά

Προϋποθέσεις λήξης

Α) Παραδοχή ήττας μιας εκ των δύο συμμαχιών μετά από 3 μήνες μαχών.

Β) Όταν μια εκ των δυο συμμαχιών φτάσει να έχει διαφορά 20.000.000 απωλειών

Γ) Όταν αποφασίσουμε να λήξουμε εκατέρωθεν τον πόλεμο και δεν πραγματοποιηθεί

κανένας από τους παραπάνω όρους, ο νικητής θα είναι αυτός που θα έχει την λιγότερη συνολική ζημιά.

Δεν δίνουμε προθεσμία στην αντίπαλη συμμαχία καθώς ειναι η 2η συμμαχία του σέρβερ και οφείλει να είναι πάντα ετοιμοπόλεμη.

Ο πόλεμος ξεκινάει κανονικά μετά την ενεργοποίηση του νήματος.

Καλές μάχες ευχόμαστε στην συμμαχία μας και καλή τύχη στην αντίπαλη συμμαχία.

Με εκτίμηση

Ο Αρχηγός: El Mas Loco

Ο Στρατηγός: Sketos

prntscr.com/ffew34

Έναν ηγέτη πρέπει να τον φοβούνται και να τον αγαπούν.
    Αν δεν γίνεται και τα δύο, τότε καλύτερα να τον φοβούνται.

• Ο Πόλεμος Σας Ειναι Ενεργος ...Καλη Επιτυχια Και Στις Δυο Πλευρες

* Προσοχη στις περιπτώσεις αποχωρήσεων μελών να θυμάστε το εξής:
    "Στο post της αποχώρησης θα πρέπει να υπάρχει screenshot από το μήνυμα που δέχεται ο Υπουργός Εσωτερικών".
  • Καλή επιτυχία εύχομαι και εγώ, εκ μέρους των Sons of Zeus. Δεν έχουμε κάποια προτίμηση μεταξύ των δύο συμμαχιών οπότε ας κερδίσει ο καλύτερος!
    Αξιοπρέπεια - Οξυδέρκεια - Υπομονή

-----------------------------------------------------------

Psi - Sons of Zeus
    Omega - Casus Belli
    Asklepios - 13th Legion
  • ΒΡΕ ΑΧΑΙΡΕΥΤΕ ΤΡΟΜΠΑ ΚΑΙ ΑΡΧΗΓΕ ΤΗΣ ΚΑΚΟΜΟΙΡΙΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΜΙΖΕΡΙΑΣ.

ΒΓΗΚΕΣ ΚΑΙ ΠΟΣΤΑΡΕΣ 2 ΑΝΑΦΟΡΟΥΛΕΣ

ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΜΕ ΕΙΔΕΣ ΝΑ ΕΡΧΟΜΑΙ ΕΤΡΕΞΕΣ ΑΜΕΣΩΣ ΝΑ ΚΡΥΦΤΕΙΣ

ΓΙΑ ΝΑ ΡΟΥΦΗΞΕΙΣ ΠΑΛΙ ΤΙΣ ΚΑΡΥΔΕΣ ΣΟΥ;;;

ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΤΩΡΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΔΗΜΟΣΙΑ ΤΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΟΣ ΠΑΝΩ ΣΤΟΥΣ

ΦΟΙΝΙΚΕΣ ΣΑΝ ΤΟΝ ΧΙΜΠΑΤΖΗ ΔΕΝ ΧΟΡΤΑΣΕΣ ΚΑΡΥΔΕΣ;;;

ΠΟΣΕΣ ΘΕΣ ΝΑ ΡΟΥΦΗΞΕΙΣ ΑΚΟΜΑ;;

ΘΑ ΣΚΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙΣ ΣΑΝ ΜΠΑΛΟΝΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΛΥ ΚΑΡΥΔΑ.

ΟΣΑ ΔΙΑΚΟΠΟΔΑΝΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΡΕΣΕΙΣ, ΕΓΩ ΕΔΩ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΩ.

ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΕΙΔΗΝ ΚΙ ΟΤΑΝ ΧΟΡΤΑΣΕΙΣ ΚΑΡΥΔΕΣ ΤΑ ΞΑΝΑΛΕΜΕ!!!

prntscr.com/fnr79f

The post was edited 1 time, last by Dim Bak ().

• Νομίζεις ότι κάτι είπες τώρα?
    Όσο για τα κύματα αυτό που έστειλες με τα κανόνια και τους οπλίτες ήταν πολύ πετυχημένο.
    Τρώω καρύδες είναι και στη μόδα τελευταία, αλλα μη ξεφτιλιζεσαι,όλοι σε ξέρουν πως παίζεις και τι άσυλο σε δίνει η διαχείριση. Όσο για αυτά που λες με καλύπτεις πλήρως δεν χρειάζεται να δώσω εξηγήσεις.
    Ο παίκτης Κλαίρη για ποιον λογαριασμό δουλεύει και για ποια συμμαχία και ρίχνει τα θαύματα? Σίγουρα είναι τον ANW.
    Καλα κανείς και βάζεις την βαθμολογία,αλλά όπως μας ξέρεις συνεχίζουμε και μετά εμείς . Γι αυτό καλό είναι να μην κλείσει το νήμα, γιατί δεν θα έχει νόημα. Εμείς θα συνεχίσουμε και μετά.
    Και μιας και ανέφερες για τι τους προσφέρω εγώ σαν αρχηγός
    Αλήθεια από ποτέ γίνατε ανοιχτή συμμαχια, από κλειστή που ήσασταν. Άνοιξε το μαγαζί και δεν δέχεται μόνο τους εκλεκτούς?
  • Βρε μπαγλαμακο, οι οπλιτες και τα κανονια σε μια πολη που ειναι αδεια απο μοναδες ειναι υπερ αρκετες μαθε να ξεχωριζεις, κι αφου μας το παιζεις στρατηλατης βγαλε τα πεζικα σου να σε δω τι αξιζεις.

αλλα τι λεω τωρα;; ενας ακομα ανυπαρκτος εισαι.

ο λογαριασμος κλαιρη δεν ειναι δικος μου και δεν χρειαζομαι τετοια τεχνασματα για να σε φαρμαρω κυριε ασχετιδη.

φυσικα και το νημα δε θα κλεισει, οσο εχεις ακομα υλικα στις πολεις σου εγω εδω θα ειμαι και το νημα ανοιχτο.

ο ορος κλειστη συμμαχια πανιβλακα δεν σημαινει οτι δεν μπαινουν νεα μελη, σημαινει οτι δεν κανουμε ενταξεις νεων μελων αν δεν γνωριζουν καποιο ηδη υπαρχων μελος ωστε να δωσει τις απαραιτητες συστασεις.

ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΤΩΡΑ ΚΙ ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΝ ΟΙ ΚΑΡΥΔΕΣ ΣΟΥ ΤΑ ΞΑΝΑΛΕΜΕ

+1 προειδοποίηση για προσβολή
    Georgeion

The post was edited 4 times, last by Georgeion ().

• Κατ αρχήν δεν σε έβρισα απαραδεκτε.
    Καλά θα είναι να μάθεις να μιλάς σαν αρχηγός που είσαι της 1ης συμμαχίας και να μην το παίζεις Καραγκιόζης.
    Όσο για τον λογαριασμό Κλαίρη να γίνω πιο συγκεκριμένος τον έχει ο πάρει ο παίκτης Τσαρτσαρος από τον Kastel και τον χρησιμοποιεί για να κατεβάζει τα θαύματα, αλλά ΕΣΥ Η ΠΑΙΚΤΟΥΡΑ, Ο ΜΕΓΑΣ ΠΑΙΚΤΗΣ ΤΟΥ ΙΚΑΡΙΑΜ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΤΗΝ ΚΛΑΙΡΗ ΑΝ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΎΕΙ ΑΥΤΗ ΓΙΑ ΣΕΝΑ.
    Και ξέρω πολύ καλά τι σημαίνει κλειστη συμμαχια, μάλλον εσύ ξέχασες τι σημαίνει.
  • Κανε μου αναφορα αν θιχτηκες ρε γατακι,
    Οπως επισης κανε τικετ αν πιστευεις οτι το κλαιρη το εχει ο τσαρτσαρος.
    Οπως σου ειπα και πριν, για να σε φαρμαρω δεν χρειαζομαι καμια κλαιρη.
    Απλα εσυ εισαι κοτα λυρατη και μπαινεις διακοπες ολη την ωρα.
    Ασε λοιπον την φλυαρια και τους φοινικες κι ελα να κατσεις σε μαχη επιτελους γιατι μια ζωη στο τρεξιμο εισαι.

• Θα κάνω την μάχη όταν θα έχω τον ανάλογο στρατο και όταν θα είναι τα θαύματα στην θέση τους. Πιστεύω ότι έτσι θελεις και εσύ την μάχη με ίσους όρους και αν χάσω θα σε παραδεχτώ ενώπιον όλων εδώ στο φόρουμ ότι είσαι ο παίκτης όπως όλοι πιστεύουν.
    Όσο για τα τικετ, ξερεις και ξέρουν όλοι ότι δεν έχει νόημα καν να γίνει. Αλλά αν βρω φάουλ να είσαι σίγουρος ότι θα το κανω
  • Αν θες μαχη με ισους ορους τοτε θα πρεπει να παιξεις και χωρις κολοσσο γιατι οπως ξερεις πολυ καλα εγω δεν παιζω ποτε με κολοσσους.
    Αν το τηρησεις αυτο και καταφερεις να με νικησεις τοτε θα σου δωσω και συγχαρητηρια.

• ΚΑΤΑΜΕΤΡΗΣΗ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΣΤ 224

ΑΠΩΛΕΙΕΣ ΦΕΥΓΑ - 3.129.530
    ΑΠΩΛΕΙΕΣ ΕΛΛ - 7.573.519

ΑΠΩΛΕΙΕΣ ΥΛΙΚΩΝ ΦΕΥΓΑ - 0
    ΑΠΩΛΕΙΕΣ ΥΛΙΚΩΝ ΕΛΛ - 12.556.608

ΣΥΝΟΛΙΚΕΣ ΑΠΩΛΕΙΕΣ
    ΦΕΥΓΑ - 3.129.530
    ΕΛΛ - 20.130.127

ΔΙΑΦΟΡΑ ΥΠΕΡ ΦΕΥΓΑ - 17.000.597

• ΕΛΛ Η ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΤΩΝ ΔΙΑΚΟΠΑΚΗΔΩΝ. 11/14 ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΚΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΜΕΙΝΑΝ ΕΧΟΥΝ ΑΔΕΙΑΣΕΙ ΑΠΟ ΥΛΙΚΑ ΚΑΙ ΣΤΡΑΤΗΓΟΥΣ.
    ΒΑΡΕΘΗΚΑΜΕ 2 ΜΗΝΕΣ ΤΩΡΑ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΟΝ ΑΡΧΗΓΟ ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΡΑΤΗΓΟ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΣΗΚΩΣΑΝ ΑΠΟ 50Κ ΣΤΡΑΤΗΓΟΥΣ ΕΚΑΣΤΟΣ
    ΝΑ ΜΠΑΙΝΟΒΓΑΙΝΟΥΝ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΕΠΙΘΕΣΗ.
    Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΗΔΗ ΤΕΡΑΣΤΙΩΝ ΔΙΑΣΤΑΣΕΩΝ
    ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΗΔΕΙΝ ΠΛΕΟΝ ΣΕ ΑΝΕΠΙΣΗΜΕΣ ΦΑΠΕΣ.

prnt.sc/g2xnrw
    prnt.sc/g2xo12

prnt.sc/g2xo7b

prnt.sc/g2xoix

prnt.sc/g2xp3l

prnt.sc/g2xpe5

prnt.sc/g2xpmx

prnt.sc/g2xq15

prnt.sc/g2xqip

prnt.sc/g2xrc4

prnt.sc/g2xqyu

prnt.sc/g2xpwg

prnt.sc/g2xota

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΟ ΠΑΡΩΝ ΝΗΜΑ ΝΑ ΚΛΕΙΔΩΣΕΙ