ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΚΟΣΜΟΥ ΑΛΦΑ

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Κύριε διαχειριστά, όπως ίσως ήδη γνωρίζετε, δεν απαγορεύεται από τον κανονισμό να γίνεται σχολιασμός μιας μάχης στις Αναφορές Πολιορκιών από τρίτο παίκτη άσχετο, παρά μόνο στα επίσημα νήματα πολέμου...
    Εξάλλου, όπως ίσως προσέξατε στο προηγούμενο νήμα που κλείδωσε, αλλά και από τον τίτλο αυτού, το νήμα δεν αφορά συγκεκριμένα δύο συμμαχίες, αλλά αρκετές περισσότερες, μια που αναφέρεται γενικώς και αορίστως στα "Καφενεία" του κόσμου Άλφα...
    Επομένως, δικαίως δεν δίδονται προειδοποιήσεις σε άτομα που βγαίνουν να σχολιάσουν αυτές καθ' αυτές τις μάχες, θα έπρεπε όμως να προειδοποιούνται άτομα στα οποία δεν είναι αρεστός ο σχολιασμός της μάχης και απαντούν χυδαία ή προκλητικά στον σχολιαστή, με σκοπό να τον προσβάλουν και να τον κατεβάσουν στο επίπεδο τους...

Αν οι αγαπητοί θεματοθέτες, δεν επιθυμούν να εμπλέκονται τρίτα άτομα στα νήματά τους και να σχολιάζουν, μπορούν κάλλιστα να ανοίξουν τα αντίστοιχα νήματα πολέμου, ώστε να προσβάλλουν και να εξευτελίζουν τους αντιπάλους τους, χωρίς την παρέμβαση τρίτων...
    Η γη σας είναι έρημος, αι πόλεις σας πυρίκαυστοι,
    την γην σας ξένοι κατατρώγουσιν έμπροσθέν σας·
    και είναι έρημος, ως πεπορθημένη υπό αλλοφύλων

(Ἠσαΐας 1:7)

The post was edited 1 time, last by Aίαντας ().

• καλησπερα....

ρε συ ice_devil ελεγα να σου παρω ενα πακετο τσιγαρα για τα τοσα που καπνισες προχτες αλλα θα βλεπω εσενα να μου αγοραζεις γιατι ενα ποστ σου διαβαζω κ ακομα δεν καταλαβα αν τελικα εγω ειμαι εμπλεκομενος......

τεσπα.....
    αγαπητε μου φιλε τακη..... καταρχας στα των μαχων εισαι ο πλεον ακαταλληλος καθοτι παντελως ασχετος για να κρινεις....

το 3 προς 1 κ 100 προς 1 σημαινει κατι δλδ? η υπαρχει με τα σημερινα δεδομενα η αδυναμια νομιζεις ενος παιχτη να τα βαλει για μερικους μηνες με ολο τον σερβερ? ξυπνα..... μην νομιζεις οτι κανουμε μαχες με ασημενιους πετροβολους την εποχη που διατελουσες μελος της συμμαχιας των μπουφων... απο τοτε δεν εχεις να κανεις μαχη?
    να πεις απλα μια εξυπναδα.....
    γνωριζεις δλδ τι ειχε μεσα ο καθε ενας συμμαχος μου ετσι ωστε να χρειαζονταν να παιξουν 3 ατομα?
    φυσικα κ οχι..... αλλα απλα η εμπαθεια σου σου επιτρεπει να βλεπεις τοσο κοντοφθαλμα ωστε να κρινεις απο αυτο που βλεπεις....σαν το λαβρακι που νομισες οτι εβγαλες νομιζοντας οτι εχω διπλο στην fireb τον kornilio....

αντιλαμβανεσαι οτι καθε νοημων ανθρωπος που διαβαζει τα ποστ σου μετα το καζο που επαθες καταλαβαινει κ τι στοκος εισαι κ ποσο εμπαθης αλλα κ οτι η προσωπικη σου κριση ειναι μηδενικης αξιας....

καθοτι βεβαια θα σου επαναλαβω εισαι παντελως ασχετος οι διαφορες που βλεπεις ειναι για τους γυρους της μαχης κ με επιτιθεμενο εναν απο τα καφενεια( μεχρι την στιγμη που γινεται μπουχος) οι μεγιστες σχεδον που μπορουσαν να παρουν ο ορτιος η δεν ξερω ποιος αλλος επαιζε την συγκεκριμενη ναυμαχια (οχι ορνιο... δεν γραφω οτι επαιζε αλλος τον λογαριασμο του ορατιου.... αλλα ποιος απο τους τρεις επαιζε..... ειπαμε..... οτι λαμπει δεν ειναι χρυσος στοκε....δεν εβγαλες λαυρακι ουτε κ σημερα..... ουτε ψοφια γοπα δεν μπορεις να βγαλεις....)

επειδη γραφεις κατι για πλαστη φωτο.....η φωτο ηταν περα για περα αληθινη.... απλα εσυ σαν στοκος ειδες αυτο που θα θελες να δεις..... ειπαμε.... η κριση σου.....

ευχαριστουμε για την ενημερωση σου τι ειναι αξιοπρεπεια....

αξιοπρεπεια για τον τακη ειναι σαν πρωην μελος των μπουφων κραζει την πρωην συμμαχια του ευελπιστοντας να τον κανουν διπλωματη(αχ τι ονειρο κ αυτο που εχεις.... αρρωστια ετσι?) σε μια αλλη συμμαχια.... ολοι οι υπολοιποι δεν εχετε λοιπον αξιοπρεπεια

ασχετος απο μαχες θελει να σχολιαζει τις μαχες...... αυτο ειναι αξιοπρεπεια

αξιοπρεπεια ειναι για τον τακη να συνδιαλεγεσαι χωρις να γινεις αισχρος...... δεν ειναι οι λεξεις αισχρες τακη..... οι ανθρωποι ειναι..... οποιον κ να ρωτησεις... επειδη μιλας για την δικια μου αισχροτητα...... ξερουν να σου πουν ποιος ειμαι....

οταν ο τακης γινεται αισχρος ηταν η κακια η ωρα.... παραφερθηκε.... ο τακης ειναι ευγενικος ανθρωπος.... μπορει να προσβαλει χυδαια αλλα παντα με λεξεις ομορφες οπως πλυντηρα κ αδενες τους αλλους.....

εχεις παντως καθε δικιο να ποσταρεις στο νημα.... σαφως κ εισαι απο μονος σου καφενειο κ οχι μονο η συμμαχια σου(αυτο το πραγμα τεσπα που εχεις εσυ κ ο κουμπαρος σου κ το λετε συμμαχια)

επισης μιας κ αναφερεσε σε φτυσιματα κ γλυψιματα..... ουδεποτε κανενας χρειαστηκε να με γλυψει.....

τιμη μου ειναι που πρωην αντιπαλοι μου.... (εκ των οποιων μαλιστα με πολλους σε προσωπικο κ μονο σε προσωπικο επιπεδο εχω βριστει κ χυδαιοτατα ακομα)

τιμη τους ειναι που τους εμπιστευτηκα..... τιμη μου ειναι που τους εμπιστευομαι....
    πραγμα που ποτε για παραδειγμα δεν θα συμβει με εσενα...

την κυριακη αν εχω χρονο θα ερθω μια βολτα απο το καφενειο σας.... μην ξεχασετε τα φοινικακια.... να περασει η ωρα βρε αδερφε.... μην μου κρατησεις κακια..... παιχνιδι ειναι αλλωστε.....

αλλωστε εσυ δεν παιζεις.... οποτε δεν σε νοιαζει....

αληθεια καποιος που δεν παιζει τι ζορι μπορει να εχει πως παιζουν οι αλλοι ποτε δεν καταλαβα.....

μιλαμε για μεγαλο κομπλεξ τελικα.....

καλο βραδυ.....

θα παρακαλεσω τους προσκυμενους να μην απαντανε στο σουργελο τον αιαντα..... κακως εδω που τα λεμε σου απαντησα εγω.... μετα το καζο που επαθες εσυ ο σουπερ διπλωματης... ενα φορουμ ειχες να πετας εξυπναδες κ να θεωρεις τον εαυτο σου εξυπνο.... παει κ αυτο..... στοκο σε θεωρουν ολοι.....

καλο βραδυ χαζουλακια..... δεν ημουν χυδαιος ετσι? ολοκληρο σεντονι ενα στοκε κ ενα χαζουλακια σου ειπα.....σορυ...κ ενα σουργελο

καποιοι πολλοι καλοι σου φιλοι με ενημερωσαν παντως οτι πλυντηριο δεν βαζεις..... αλλα σου βαζουν.... προσωπικη κριση δεν εχω..... ψεματα να μην πω..... αλλα δεν νομιζω να εχουν λογο να μου λεν ψεματα....

τεσπα..... τι με κοφτει στην τελικη? σε σενα μπαινει..... γουστα ειναι αυτα...

μπορει λοιπον ο καθενας με το καφενειο τουνα ποσταρει αλλα μας αρεσουν τα νηματα πολιορκιων οπου μπορουν να ποσταρουν κ τριτοι ασχετοι ωστε να ξεφτιλιζονται μονοι τους χωρις να χρειαζεται να το κανουμε εμεις μεσω των μαχων...

ορτιε..... στρατηγο.... εχεις κανα μηνα εσυ......
    σωτοοοοοο...... καλη χρονια στρατηγαρα μου......

The post was edited 2 times, last by bill--- ().

• Έχεις δίκιο φίλτατε Βασίλη...από μάχες δεν σκαμπάζω και η άποψη μου είναι άνευ αξίας...βλέπω όμως ότι και αυτή η άνευ αξίας άποψη, εκνευρίζει και εσένα και τους συμμάχους σου και προσπαθείτε συνέχεια να με "ξεφτιλίσετε" χρησιμοποιώντας κάποιοι από εσάς χυδαία γλώσσα, αντί να πάψετε να ασχολείστε μαζί μου...

Αν θες ωστόσο να κάνεις βόλτα από τα μέρη μας...καλοδεχούμενος...τρεις είμαστε όλοι κι όλοι ο ένας είναι ήδη διακοπές εδώ και κάνα μήνα, ο κουμπάρος μου έχει βγει 5-6 φορές ανενεργός...όσο για μένα, φοινικάκι από τώρα μπορώ να βάλω για να σε βγάλω από τον κόπο...ε συμμαχία δεν το λες αυτό...πάντως μην νομίζεις ότι εγώ θα στεναχωρηθώ, ή θα πω ότι αν είχα λεφτά θα ερχόμουν στην έδρα σου να σου ρίξω 20...έχω δηλώσει ότι δεν παίζω το παιχνίδι...και θα μου δώσεις και αφορμή να συμμετέχω νόμιμα (κατά τον κύριο διαχειριστή) στο νήμα...

Εκτός αν χρειάζεσαι υλικά...ξύλο έχω πολύ και κρασάκι λίγο...τα υπόλοιπα έχουν πατώσει γιατί έκανα κάτι αναβαθμίσεις τελευταία και πειράματα και στέρεψα...φάρμα είπαμε...μην τα ξαναλέμε γιατί γινόμαστε αηδία...αρκεί να τα ζητήσεις εδώ δημόσια...κι εγώ θα ανοίξω τις αποθήκες μου να σε φιλέψω με ότι μπορώ...να μην κουράζεσαι κιόλας...φίλος είσαι άλλωστε...και ένα δωράκι σε έναν φίλο, δεν μπορώ να μην κάνω...γιορτινές μέρες έρχονται...την πρωτομηνιά, γιορτάζεις κιόλας...χαλάλι σου...

Ευχαριστώ που τουλάχιστον απόψε ήσουν κόσμιος...να ξέρεις το εκτιμώ απεριόριστα...
    Αλλά σήμερα έμαθα και κάτι που δεν ήξερα...ότι όταν πατάς ριπόρτ δεν φαίνεται πια...έτσι είπε δηλαδή ο διαχειριστής...δεν έχω πατήσει ριπόρτ ακόμα στο νέο φόρουμ και δεν ξέρω...εκτός αν δεν εννοούσε ριπόρτ, αλλά τίκετ...
    Έτσι ρε πονηρούληδες πάτε να ξεφορτωθείτε τον Αίαντα από τα νήματα σας...με ριπόρτ...?
    Φαίνεται ότι ο ευνουχισμός, επιρρέασε κι εσάς...
    Γέμισε ο τόπος ευνούχους, ρε παιδί μου...

Όσο για το πλυντήριο...μην ακούς άτομα που πλένουν στην σκάφη...ψέμματα σου λένε από τη ζήλια τους...

Την επόμενη φορά που θα βάλω, θα σου στείλω το σχετικό βίντεο, για του λόγου το αληθές...

The post was edited 6 times, last by Aίαντας ().

• 1.ειμαι αθεος οποτε δεν γιορταζω

2.δεν ξερω αν θα εχω χρονο την κυριακη. ειπα ισως... καλες κ οι διακοπες.... δεν θα με κουρασεις κιολας

3.δεν χρειαζεται να σε ξεφτιλισει καποιος. τα καταφερνεις μια χαρα μονος σου... ειπαμε αλλωστε για την κριση σου.... μεγαλο το καζο τακη μου

4.προφανως θελουν να ξεφορτωθουν εσενα για να μου την σπασουν σε μενα.... στο ξαναειπα αλλωστε.... καλο ειναι να γραφεις.... καλη κ η αποψη σου.... αλλα οπως διαπιστωσες κ ο ιδιος δεν μπορεις να εχεις παντα δικιο....
    στην περιπτωση σου σχεδον ποτε.... αν ειχες λοιπον αξιοπρεπεια απο προχτες αντι να πουλας τρελιτσα..... θα λεγες οκ ρε αδερφε.... εκανα πατατα κ την εφαγα.... αλλα που?
    μπορεις εσυ η μεγαλη διπλωματαρα να παραδεχτει κατι τετοιο?
    σαφως κ οχι....

χαρα μου δινει βεβαια το γεγονος γιατι πολυ απλα σε φτυνουν.... μην κοιτανε που σπανε πλακα μαζι σου..... κ τα ριπορτ που τα πατανε....χαιρονται που μπαναρεσε γιατι ξερουν τι σπασιμο σου κανουν που δεν μπορεις να γραψεις τις εξυπναδες σου....

5. οχι να χαρεις.... δεν θελω βιντεο.... κ να βαζεις.... δεν ειναι του γουστου τα btw......
    δεν ξερω τα δικα σου..... κ ουτε ακουω ακουω τις κακες γλωσσες αλλα ουτε εγω μπορω να σου στειλω..... καταρχας τα εχω για ιδια χρηση.....κ ας ειμαι κ ελευθερο παιδι..... λιγη αξιοπρεπεια ρε τακη..... μα ειναι δυνατον να μου στελνεις βιντεακι την ερμη την γυναικουλα σου? ντροπη τακη.... ντροπη.... τεσπα..... ξαναειπα.... γουστα ειναι αυτα...... την προταση σου λοιπον κανε την σε κανενα αλλο.... δεν ενδιαφερομαι.....ευχαριστω παντως.....

αν θες να σε προσκαλεσω κατα την διαρκεια των δικων μου γυρισματων.... των πλυντηριων κ οχι βιντεο.... αλλα δεν ξερω ουτε αν θα το αντεξεις σαν χριστιανος ορθολοξος αλλα κ του θορυβου των πλυντηριων....... υπαρχει ομως σαφεστατος διαχωρισμος αυτων που βαζουν....οποτε αν ισχυουν οι φημες... χαρα δεν θα βρεις....

The post was edited 1 time, last by bill--- ().

• Dυck_4 wrote:

Υπάρχει άλλος τρόπος????? και δεν το λες τόσο καιρό???

Εμ δεν υπάρχει Τασία μου...?..όταν σου είπε ο αγαπητός μου Βασίλης να με πάρεις μαθητή σου, μου έκανες τη δύσκολή... :miffy:

Μην μου απαντάς όμως...παρακάλεσε ο θεός (τι ξεπεσμός), να μην μου απαντάνε οι προσκυνημένοι...καλά μην φωνάζεις, εσύ δεν είσαι μέσα σ' αυτούς...αυτό τουλάχιστον στο αναγνωρίζω... :love:

bill--- wrote:

5. οχι να χαρεις.... δεν θελω βιντεο.... κ να βαζεις.... δεν ειναι του γουστου τα btw......δεν ξερω τα δικα σου..... κ ουτε ακουω ακουω τις κακες γλωσσες αλλα ουτε εγω μπορω να σου στειλω..... καταρχας τα εχω για ιδια χρηση.....κ ας ειμαι κ ελευθερο παιδι..... λιγη αξιοπρεπεια ρε τακη..... μα ειναι δυνατον να μου στελνεις βιντεακι την ερμη την γυναικουλα σου? ντροπη τακη.... ντροπη.... τεσπα..... ξαναειπα.... γουστα ειναι αυτα....

Γιατί ρε Βασίλη, μόνο με τη γυναίκα του βάζει κανείς πλυντήριο...?
    Τόσες ελεύθερες γυναίκες και πολύ νεώτερες, υπάρχουν...

Όταν με το καλό παντρευτείς (αν παντρευτείς ποτέ), θα μάθεις, ότι ο παντρεμένος σπάνια βάζει πλυντήριο με τη γυναίκα του...ειδικά όταν είναι πολλά χρόνια παντρεμένος κι έχει και παιδιά...
    Θα δεις βίντεο με κάτι πιπίνια, που θα πάθεις πλάκα... ;)

Συνεχίζεις όμως και απαντάς...δάσκαλε που δίδασκες...καλό είναι όμως αυτό...γίνεται κουβέντα... :thumbsup:

Υλικά θέλεις...?

The post was edited 3 times, last by Aίαντας ().

• σε τετοιες κουβεντες τρεχω να απαντησω.... για μαχες κ ικαριαμ κ αξιοπρεπεια μην γραφεις... ξες εγω για κουτσομπολια πρωτος....

μου αρεσεις τελικα αν ισχυουν οσα λες.....(οχι λογω των φημων... να ξηγουμαστε ετσι?)
    δευτερα βραδυ κοιτα να μην ερθεις εκει που θα σε καλεσω.....εννοειτε θα φερεις κ ενα απο τα πιπινια σου μαζι αν κ θα εχει εκει.... αν κ κατι μου λεει παλι φραμπαλα κανεις μοναχα κ απο ζουμι.....στα αζητητα.... γεωργια λες την αριστερη κ μελπω την δεξια? δεν πιστευω να γυμναζεσαι κιολας.....

παντως θα εχει κ παντρεμενες εκει.... παραμελημενες.....
    βιντεακια στο λεω.... απαγορευονται....

για αυτο σου λεω.... ανυπαντρος.... μικρος ειμαι ακομα αλλωστε....της γενιας που δεν θα προλαβει ουτε συνταξη να παρει....

εγερτηριο στις 5μιση ομως....ωραια αυτη η κουβεντουλα.... αλλα να παμε κ για το μεροκαματο....
    την δευτερα κανονισε να μην ερθεις.....(αντε κ χωρις πιπινι να σε βγαλω απο την δυσκολη θεση)

παπακι μου εσυ στην σκαφη.... δεν θα σε καλεσω.....
    την δευτερα εννοω.... παρασκευη τα εχουμε πει εμεις.... ο θεος μαζι σου....

σμουατς....

παντως τακουλη μου περα απο την πλακα που σπαω μαζι σου ειναι κριμα για τα παιδια να ξανακλεισει το νημα εξαιτιας σου κ εξαιτιας μου μιας κ γουσταρουν να παιξουν .... οποτε σπανιως θα σου απαντω στις εξυπναδες σου απο εδω κ περα.... κ σιγουρα οχι σε αυτες του ικαριαμ καθοτι ειπαμε εισαι παντελως ασχετος χωρις κριση κ στοκος φυσικα που τρωει οτι του πασαρουν....

καληνυχτα.....

παπακι..... παρασκευη(την αλλη..... στις 15 του μηνος)

The post was edited 4 times, last by bill--- ().

• bill--- wrote:

1.ειμαι αθεος οποτε δεν γιορταζω

Ρε συ...τώρα το πρόσεξα αυτό...εσύ ο θεός, είσαι άθεος...?
    Άρα δεν υπάρχεις...καλά σε λέει η Τασία ψυχάκια... :crazy2:

Dυck_4 wrote:

Να σε πάρω μαθητή να σου μάθω τι? πως να χρησιμοποιείς το πλυντήριο ???
    Μαθαίνω ότι βγάζεις γούστα με τα πλυντήρια... οπότε προτιμώ τον ξεπεσμό... δίπλα στο Θεό...!!!

Όχι Τασία μου...το πλυντήριο θα στο μάθαινα εγώ...τα κουμπιά, τα προγράμματα και πως να μην βάζεις τα λευκά με τα χρωματιστά, γιατί γαριάζουν...
    Τώρα πάει όμως, πέταξε το πουλάκι...θα μείνεις στον ξεπεσμό και στην σκάφη...δίπλα στο Α-θεό, θεό σου...

bill--- wrote:

δευτερα βραδυ κοιτα να μην ερθεις εκει που θα σε καλεσω.....εννοειτε θα φερεις κ ενα απο τα πιπινια σου μαζι αν κ θα εχει εκει....

Α όλα κι όλα, με άτομα που δεν εμπιστεύομαι δεν βγαίνω...και ειδικά να κουβαλήσω και πιπίνι...μόνο βίντεο κι αυτό με επεξεργασία να μην φαίνεται το πρόσωπο...άσε μην βγει καμιά βρώμα...και είναι ακριβά τα διαζύγια σήμερα...κι αν πεις για διατροφές...δράμα...δράμα...
    Τώρα θα μου πεις, πως θα ξέρεις ότι τα ρούχα τα χώνω στον κάδο εγώ κι όχι κάνας άλλος...υπάρχει και γι' αυτό λύση...κάθε φορά που στρίβω το κουμπί και θα ρυθμίζω θερμοκρασία και πρόγραμμα, θα κάνω και μια αφιέρωση δια λόγου...
    Αυτό για τον παυλάκια...αυτό για την πάπια...για την Ελλάδα ρε...δεν το λέω θα πατήσετε ριπόρτ... :D

Σμουάτς...

Edit:

bill--- wrote:

παντως τακουλη μου περα απο την πλακα που σπαω μαζι σου ειναι κριμα για τα παιδια να ξανακλεισει το νημα εξαιτιας σου κ εξαιτιας μου μιας κ γουσταρουν να παιξουν .... οποτε σπανιως θα σου απαντω στις εξυπναδες σου απο εδω κ περα....

Άντε πασά μου, να σε δω...δεν πιστεύω όμως να αθετήσεις το λόγο σου...?
    Επίσης μην ξεχάσεις τη βόλτα από τα μέρη μου...και δεν θα μπω διακοπές αμέσως, θα σε αφήσω να σηκώσεις μερικά υλικά...την αναφορά μην ξεχάσεις να βγάλεις εδώ όμως, έτσι...?
    Κι αν δεν την βγάλεις, θα την βγάλω εγώ...να δουν όλοι πόσο παιχτούρα είσαι (που είσαι πανάθεμά σε) και πόσο φάρμα είμαι εγώ...

Μην λέει κι ο διαχειριστής, ότι μπαίνουν άσχετα με το νήμα, άτομα... ;)
    Καληνυχτώ σε...

The post was edited 2 times, last by Aίαντας ().

• τακουλη απο εδω κ περα στο διπλα νημα.... εκτος αν εισαι τοσο κομπλεξικος που θες να κλεισει κ να φτασεις σε οργασμο....
    μπορει να μην εχεις κ αλλο τροπο.... νταξ....

κ τι θες να ειμαι δλδ? θεοσεβουμενος?
    εσυ λες σε ευχαριστω θεε μου... εγω τι θα λεω? σε ευχαριστω εαυτε μου?
    σκεψου αυτα που λες πρωτα....

οποιος ειναι στην 5μιση ξυπνιος να με παρει ενα τηλεφωνο......
    καληνυχτα

The post was edited 1 time, last by bill--- ().

• Όχι καλέ μου φίλε στο δίπλα νήμα...εδώ...
    Αφού σε λίγο θα επισκεφθείς και το καφενείο μας (βασικά για μοναστήρι το πηγαίναμε και ούτε προσευχή δεν κάνουμε πια), δικαιούμαι να σχολιάζω...

Αν δεν το τρέξεις εσύ και οι...πιστοί σου, μάλλον το βλέπω να κλείνει από αδράνεια...

Δεν ξέρω τι λέει ο θεός στον εαυτό του..."τα πάντα εν σοφία εποίησα"..."είμαι ο καλύτερος και όλοι οι υπόλοιποι γίδια και σούργελα"...κάτι τέτοια θα λέει φαντάζομαι...

Υ.Γ. Δώσε τηλέφωνο να σε πάρω εγώ...
    Θα βάλω πλυντήρια απόψε, να εκμεταλλευτώ το νυχτερινό...μας έχει ρημάξει η ΔΕΗ...όλος ο μισθός εκεί πάει...

The post was edited 1 time, last by Aίαντας ().

• Καλημέρα στα παιδιά...

Αφού καθορίσαμε πως υποχρεούται να συμπεριφέρεται ο κάθε παιχταράς, απέναντι σε αυτούς που του δίνουν την χαρά να καμαρώνεται σαν υπερδύναμη του σέρβερ, πάμε λίγο να αναζητήσουμε τις τακτικές...μην λέει ο διαχειριστής, ότι βγαίνουμε εκτός θέματος...

bill--- wrote:

το 3 προς 1 κ 100 προς 1 σημαινει κατι δλδ? η υπαρχει με τα σημερινα δεδομενα η αδυναμια νομιζεις ενος παιχτη να τα βαλει για μερικους μηνες με ολο τον σερβερ? ξυπνα..... μην νομιζεις οτι κανουμε μαχες με ασημενιους πετροβολους την εποχη που διατελουσες μελος της συμμαχιας των μπουφων... απο τοτε δεν εχεις να κανεις μαχη?να πεις απλα μια εξυπναδα.....
    γνωριζεις δλδ τι ειχε μεσα ο καθε ενας συμμαχος μου ετσι ωστε να χρειαζονταν να παιξουν 3 ατομα?
    φυσικα κ οχι.....

Δεν ξέρω τι σημαίνει, ούτε το 3 προς 1, ούτε το 100 προς 1...
    Μια αναφορά βλέπω, με τρεις δικούς σου εναντίον ενός αντιπάλου...
    Πως να ξέρω τι μονάδες έχει ο καθένας μέσα, ώστε να βγάλω ασφαλές συμπέρασμα και να δικαιώσω το ξεπάτωμα του στρατηγού Τρύφωνα...?
    Η πολύτιμη γνώση και εμπειρία σου, ίσως θα μπορούσε να με διαφωτίσει σχετικά...
    Έχεις π.χ. καμιά φώτο από τις ναυμαχίες, ή κάποιον άλλο τρόπο να δούμε με τι μπαίνει ο καθένας...?

Μάχες έκανα και με τον Ποσειδώνα...τους είχα χρυσώσει βέβαια τους πετροβόλους... αλλά έβαζα ότι μου έλεγαν οι στρατηγοί...όπως κάποτε κανόνιζες κι εσύ τα κύματα στους δικούς σου...θυμάσαι...?
    Τώρα βέβαια δεν ξέρω, ίσως και να υπάρχει η δυνατότητα να μπορεί ένας παίκτης να τα βάλει με όλο τον σέρβερ για μερικούς μήνες...υπάρχουν άλλωστε τρόποι...αποθήκες με στρατό και χρυσό, δηλωμένες με κοινή ip...και χωρίς κοινή ip...όχι βέβαια ότι ο σημερινός Άλφα παρουσιάζει καμιά δυσκολία...από επίπεδο είναι σαν να κλέβεις εκκλησία...υπάρχουν όμως και οι ιερόσυλοι...

Ελπίζω να καταδεχτείς να απαντήσεις στις ειλικρινείς απορίες μου, μπας και μάθω κι εγώ η φαρμούλα κάτι...μια που η Τασία δεν καταδέχτηκε να με πάρει μαθητή της...
    Επίσης ελπίζω, να μην ξεκινήσουν οι κάθε λογής ευνούχοι να πατάνε πάλι ριπόρτ...είπαμε οι Φευγάτοι, μπορεί να γίνονται ενίοτε αισχροί και χυδαίοι (οι άλλοι φταίνε που τους αναγκάζουν, βέβαια), αλλά τα παντελόνια τους τα τιμούν...

• Φάπα πάλι στα γίδιααααα
    εσύ ρε μοσχάρω δεν άντεξες?

Ξεπατωωωωωώθηκααααα... :love: :love: :love: νο 54636546324656525

Ναυμαχία μπροστά από την πόλη Є Ήφαιστος Ι
    (06.12.2017 23:57:14)
    ΑΛΣ[ΕΛΛΑΣ] από Є Ήφαιστος Ι
    vs
    oratios[ΦΕΥΓΑ] από ΕΙΜΑΙ OFFLINE, Priest[ΦΕΥΓΑ] από ΠΟΙΟΣ ΝΙΚΗΣΕ

---------------------------------------------------------------------------------------------
    ............................................. - Σκάφος-Έμβολο..........................96(-0)
    ............................................. - Κανονιοφόρο............................42(-0)
    Έμβολο ατμού...........................32(-4) - Έμβολο ατμού..........................118(-0)
    ............................................. - Πυραυλάκατος...........................14(-5)
    Φλογοβόλο..............................5(-31) - Φλογοβόλο...............................1(-0)
    Βάρκα Κατάδυσης.........................0(-5) - .............................................
    Μεταφορικό αερόστατων...................5(-0) - .............................................
    ---------------------------------------------------------------------------------------------
    Στρατηγοί..............................-389.2 - Στρατηγοί................................-140
    Επιθετικοί βαθμοί.........................350 - Αμυντικοί βαθμοί..........................973
    Ζημιά...................................19460 - Ζημιά....................................7000
    Καταμερισμός ζημιάς.......................73% - Καταμερισμός ζημιάς.......................27%

νικητή κ χαμένο δεν έχει....

Ίσως επειδή βάρεσε κολοσσό...

Є Ήφαιστος Ι 06.12.2017 23:54 Το θαύμα « Κολοσσός » του ΑΛΣ ενεργοποιήθηκε.
    Є Οράτιος 06.12.2017 23:54 Το θαύμα « Κολοσσός » του ΑΛΣ ενεργοποιήθηκε.
    Є Ήφαιστος Ι 06.12.2017 23:54 Το θαύμα « Κολοσσός » του ΑΛΣ ενεργοποιήθηκε.
    Є Οράτιος 06.12.2017 23:54 Το θαύμα « Κολοσσός » του ΑΛΣ ενεργοποιήθηκε.

Μετά όμως???

Τσακιστείτε να μπείτε και το υπόλοιπο μαντρί διακοπές να πάμε να μαρκαλισουμε κανενα αλλο

• Μάχη για την πόλη ΑυγατηγανησταΗ
    (05.12.2017 13:11:29)
    kakofonix---[ΦΕΥΓΑ] από Πόλις
    vs
    ΑΛΣ[ΕΛΛΑΣ] από Є Ήφαιστος ΙΙΙΙ, biladen[ΕΛΛΑΣ] από ΑυγατηγανησταΗ

Πυροβολητής θείου.....................112(-0) - Πυροβολητής θείου.......................0(-1)
    ............................................. - Λογχοφόροι.............................0(-23)
    ............................................. - Τείχος..................................0(-7)
    Ξιφομάχος.............................360(-0) - .............................................
    Γίγαντας Ατμού........................143(-0) - .............................................
    Γυροκόπτερο............................60(-0) - .............................................
    Βομβαρδιστικό αερόστατο................30(-0) - .............................................
    Κριός..................................30(-0) - .............................................
    Γιατρός................................10(-0) - .............................................
    Μάγειρας...............................25(-0) - .............................................
    Στρατηγοί...................................0 - Στρατηγοί...............................-17.8
    Επιθετικοί βαθμοί........................44.5 - Αμυντικοί βαθμοί............................0
    Ζημιά.......................................0 - Ζημιά.....................................890
    Καταμερισμός ζημιάς........................0% - Καταμερισμός ζημιάς......................100%

Νικητές: kakofonix---[ΦΕΥΓΑ]

Χαμένοι: ΑΛΣ[ΕΛΛΑΣ], biladen[ΕΛΛΑΣ]

Η πόλη ΑυγατηγανησταΗ λεηλατήθηκε από kakofonix---[ΦΕΥΓΑ]. Τα ακόλουθα
    αγαθά εκλάπησαν: 29,703 Οικοδομικό υλικό, 7,384 Κρασί, 23,279 Μάρμαρο,
    15,046 Θείο

Μάχη για την πόλη ΑυγατηγανησταΗ
    (07.12.2017 15:33:15)
    vs
    biladen[ΕΛΛΑΣ] από ΑυγατηγανησταΗ

Πυροβολητής θείου.....................112(-0) - .............................................
    Ξιφομάχος.............................360(-0) - .............................................
    Γίγαντας Ατμού........................144(-0) - .............................................
    Γυροκόπτερο............................60(-0) - .............................................
    Βομβαρδιστικό αερόστατο................30(-0) - .............................................
    Κριός..................................18(-0) - .............................................
    Κανόνι..................................6(-0) - .............................................
    Γιατρός................................10(-0) - .............................................
    Μάγειρας...............................25(-0) - .............................................
    ............................................. - Τείχος..................................0(-7)
    Στρατηγοί...................................0 - Στρατηγοί...................................0
    Επιθετικοί βαθμοί...........................0 - Αμυντικοί βαθμοί............................0
    Ζημιά.......................................0 - Ζημιά.......................................0
    Καταμερισμός ζημιάς........................0% - Καταμερισμός ζημιάς........................0%

Χαμένοι: biladen[ΕΛΛΑΣ]

Η πόλη ΑυγατηγανησταΗ λεηλατήθηκε από kakofonix---[ΦΕΥΓΑ]. Τα ακόλουθα αγαθά εκλάπησαν: 18,019 Οικοδομικό υλικό, 7,452 Θείο

Ναυμαχία μπροστά από την πόλη ΑυγατηγανησταΗ
    (07.12.2017 15:09:32)
    kakofonix---[ΦΕΥΓΑ] από Πόλις, Οψιανός
    vs
    biladen[ΕΛΛΑΣ] από ΑυγατηγανησταΗ

Έμβολο ατμού..........................100(-0) - Έμβολο ατμού...........................0(-34)
    Σκάφος-Έμβολο.........................240(-0) - .............................................
    Φλογοβόλο.............................60(-12) - .............................................
    Κανονιοφόρο............................42(-0) - .............................................
    Βάρκα Κατάδυσης........................41(-0) - .............................................
    Κωπήλατη τορπιλάκατος..................30(-0) - .............................................
    Μεταφορικό αερόστατων..................42(-0) - .............................................
    Βοηθητικό..............................51(-0) - .............................................
    Στρατηγοί...............................-74.4 - Στρατηγοί................................-816
    Επιθετικοί βαθμοί........................2040 - Αμυντικοί βαθμοί..........................186
    Ζημιά....................................3720 - Ζημιά...................................40800
    Καταμερισμός ζημιάς........................8% - Καταμερισμός ζημιάς.......................92%

Μάχη για την πόλη ΟΤΙ ΝΑΝΕ
    (07.12.2017 17:29:57)
    vs
    Theos[ΕΛΛΑΣ] από ΟΤΙ ΝΑΝΕ

............................................. - Λογχοφόροι..............................0(-3)
    Πυροβολητής θείου.....................112(-0) - .............................................
    Ξιφομάχος.............................240(-0) - .............................................
    Γίγαντας Ατμού........................117(-0) - .............................................
    Κριός..................................30(-0) - .............................................
    Στρατηγοί...................................0 - Στρατηγοί................................-1.8
    Επιθετικοί βαθμοί.........................4.5 - Αμυντικοί βαθμοί............................0
    Ζημιά.......................................0 - Ζημιά......................................90
    Καταμερισμός ζημιάς........................0% - Καταμερισμός ζημιάς......................100%

Χαμένοι: Theos[ΕΛΛΑΣ]

Η πόλη ΟΤΙ ΝΑΝΕ λεηλατήθηκε από kakofonix---[ΦΕΥΓΑ]. Τα ακόλουθα αγαθά εκλάπησαν: 7,399 Οικοδομικό υλικό, 27,865 Κρασί

• οratios wrote:

Τσακιστείτε να μπείτε και το υπόλοιπο μαντρί διακοπές να πάμε να μαρκαλισουμε κανενα αλλο

Να μαρκαλίσετε ρε Τρύφωνα...?

μαρκάλισμα < Πρότυπο:μαρκάλισμα (το), η πράξη αναπαραγωγής των αμνών :phatgrin:

Γίδια κι εσείς ρε Τρύφωνα...?

Να τσακιστούνε κι όλας...?
    Πολύ βαρβατίλα...
    Γίδια είπα...λάθος...
    Τραγιά είναι το σωστό... :dash:

gaidouri wrote:

2.9.α Ποστ με απαντήσεις (περιεχόμενα) που δεν έχουν σχέση με το θέμα του νήματος (το γνωστό "SPAM"), συνεχόμενο άνοιγμα θεμάτων σε λάθος ενότητα ή συνεχόμενο ποστάρισμα σε λάθος θέμα είναι ανεπιθύμητα και μπορεί να οδηγήσουν σε προειδοποίηση.
    +1 Προειδοποιηση για παραβαση ανωτερω κανονα.

!~Ice_Devil~!

The post was edited 2 times, last by Ice_Devil ().

• Aίαντας wrote:

Κύριε διαχειριστά, όπως ίσως ήδη γνωρίζετε, δεν απαγορεύεται από τον κανονισμό να γίνεται σχολιασμός μιας μάχης στις Αναφορές Πολιορκιών από τρίτο παίκτη άσχετο, παρά μόνο στα επίσημα νήματα πολέμου...
    Αφου λοιπον γνωριζετε τους Κανονες, γιατι δεν παιζετε με αυτους? Ρητορικη η ερωτηση...
    Μια αλλη ερωτηση που θα ηθελα την τοποθετηση, πες μου τουλαχιστον που γινετε σχολιασμος καποιας αναφορας απο post #11 εως post #31? Ασε, ξερω! Ρωτησα(ν) και απαντησα(ν).

Καλη σας συνεχεια.
  • Σχολιασμός δεν γίνεται, γίνεται όμως αναφορά και επίθεση στο πρόσωπό μου, με αφορμή τον σχολιασμό μου στο ποστ #7...
    Ως εκ τούτου, θεωρώ ότι έχω κάθε δικαίωμα να απαντήσω...

Επίσης με ενοχλεί το ύφος που χρησιμοποιούν οι "θαμώνες" των καφενείων και το οποίο συνοδεύει συνήθως τις αναφορές των μαχών τους...
    Ως αναπόσπαστο κομμάτι της αναφοράς μάχης, θεωρώ ότι δικαιούμαι να σχολιάζω και αυτό...

Αν είμαι λάθος, παρακαλώ διορθώστε με...

Υ.Γ. Μάλλον δεν είμαι λάθος κύριε διαχειριστά, έτσι...?
    Την στιγμή που έχω κάνει παράθεση από ποστ που ανήκει, αφορά και έχει απόλυτη σχέση με το νήμα...
    Ένα νήμα που άνοιξε (όπως και το προηγούμενο άλλωστε), όχι μόνο για να βγαίνουν αναφορές μαχών, αλλά και να διασύρονται συμπαίκτες μας, με αήθεις και χυδαίους χαρακτηρισμούς...

Αφήστε, ξέρω...
    Ρητορικό το συμπέρασμα...
    Καλή σας συνέχεια και καλές ποινές...

The post was edited 6 times, last by Aίαντας ().

• Κι αφού κλείδωσε το εμετικό νήμα του γνωστού σε όλους μας καλύτερου φίλου, ας επανέρθουμε στα του παιχνιδιού...

bill--- wrote:

το 3 προς 1 κ 100 προς 1 σημαινει κατι δλδ? η υπαρχει με τα σημερινα δεδομενα η αδυναμια νομιζεις ενος παιχτη να τα βαλει για μερικους μηνες με ολο τον σερβερ? ξυπνα..... μην νομιζεις οτι κανουμε μαχες με ασημενιους πετροβολους την εποχη που διατελουσες μελος της συμμαχιας των μπουφων... απο τοτε δεν εχεις να κανεις μαχη?
    να πεις απλα μια εξυπναδα.....

Aίαντας wrote:

Δεν ξέρω τι σημαίνει, ούτε το 3 προς 1, ούτε το 100 προς 1...Μια αναφορά βλέπω, με τρεις δικούς σου εναντίον ενός αντιπάλου...
    Πως να ξέρω τι μονάδες έχει ο καθένας μέσα, ώστε να βγάλω ασφαλές συμπέρασμα και να δικαιώσω το ξεπάτωμα του στρατηγού Τρύφωνα...?
    Η πολύτιμη γνώση και εμπειρία σου, ίσως θα μπορούσε να με διαφωτίσει σχετικά...
    Έχεις π.χ. καμιά φώτο από τις ναυμαχίες, ή κάποιον άλλο τρόπο να δούμε με τι μπαίνει ο καθένας...?

Θα μας πεις λοιπόν τι μονάδες είχε μέσα ο κάθε ένας από τους συμμάχους σου, ή να υποθέσουμε ότι είχαν βάλει κάτω αντίπαλο με το 1/3 του στρατιωτικού τους και τον κοπανάγανε εξ' ίσου, για να καταφέρουν να πάρουν σε τρεις ναυμαχίες, συνολικά 700 στρατηγούς...?

Μόνο σε παρακαλώ πολύ μην λησμονείς, ότι στο παρών νήμα, υποχρεούσαι να είσαι κόσμιος...έστω κι αν δεν θέλεις να απαντήσεις...
    Για το καλό των συμμάχων σου και του νήματος, γενικότερα...
    Με καταλαβαίνεις, φαντάζομαι...

Υ.Γ. Α και μην μπεις στον κόπο να ανοίξεις νέο νήμα, γιατί δεν θα απαντήσω...
    Για το παιχνίδι και τις μάχες του, αυτό το νήμα φτάνει και περισσεύει...

The post was edited 3 times, last by Aίαντας ().

• o πρωτος ειχε τα εξης...

Aίαντας wrote:

Όσο για το πλυντήριο...μην ακούς άτομα που πλένουν στην σκάφη...ψέμματα σου λένε από τη ζήλια τους...
    Την επόμενη φορά που θα βάλω, θα σου στείλω το σχετικό βίντεο, για του λόγου το αληθές...
    ο δευτερος.....

Aίαντας wrote:

Γιατί ρε Βασίλη, μόνο με τη γυναίκα του βάζει κανείς πλυντήριο...?
    Τόσες ελεύθερες γυναίκες και πολύ νεώτερες, υπάρχουν...
    Όταν με το καλό παντρευτείς (αν παντρευτείς ποτέ), θα μάθεις, ότι ο παντρεμένος σπάνια βάζει πλυντήριο με τη γυναίκα του...ειδικά όταν είναι πολλά χρόνια παντρεμένος κι έχει και παιδιά...
    Θα δεις βίντεο με κάτι πιπίνια, που θα πάθεις πλάκα...
    ο τριτος απλα ξεφτιλιζει την οικογενεια του...κ του φταιν οι αλλοι......
    αληταμπουρες σου λεω

σε καλυψα? σημερα ποσες βουρδουλιες εφαγες? το χεις κ αυτο σε βιντεακι η μονο τις ερωτικες σου συνευρεσεις....

ρε τον τακη τον πιπινοκατακτητη..... :lolol: :lolol: :lolol: :lolol:

μεροκαματο παλι αυριο..... καληνυχτα....

μην ξεχασεις το ραντεβου της δευτερας....

ορτιε στρατηγο.....

πατρις θρησκεια οικογενεια..... οχι αλλο ξυλο στους σωγαμπρους.... λευτερια στον τακη.....

Ναυμαχία μπροστά από την πόλη ΕΙΜΑΙ OFFLINE
    (07.12.2017 20:35:19)
    Πειραιάς[ΕΛΛΑΣ] από Πόλις
    vs
    Priest[ΦΕΥΓΑ] από ΠΟΙΟΣ ΝΙΚΗΣΕ, phainοmenoN[ΦΕΥΓΑ] από Є Αϊ Γιαννης

Κωπήλατη τορπιλάκατος..................75(-0) - Κωπήλατη τορπιλάκατος...................5(-5)
    Φλογοβόλο..............................48(-0) - Φλογοβόλο...............................0(-1)
    Σκάφος-Έμβολο.........................410(-0) - .............................................
    Καταπελτοφόρο...........................8(-0) - .............................................
    Κανονιοφόρο............................84(-0) - .............................................
    Έμβολο ατμού..........................160(-0) - .............................................
    Βάρκα Κατάδυσης........................90(-0) - .............................................
    Μεταφορικό αερόστατων..................59(-1) - .............................................
    Βοηθητικό..............................51(-0) - .............................................
    Στρατηγοί.................................-28 - Στρατηγοί...............................-38.2
    Επιθετικοί βαθμοί........................95.5 - Αμυντικοί βαθμοί...........................70
    Ζημιά....................................1400 - Ζημιά....................................1910
    Καταμερισμός ζημιάς.......................42% - Καταμερισμός ζημιάς.......................58%

Νικητές: Πειραιάς[ΕΛΛΑΣ]

Χαμένοι: phainοmenoN[ΦΕΥΓΑ], Priest[ΦΕΥΓΑ]

• Ευχαριστώ καλύτερε φίλε για την απάντησή σου, έστω κι αν δεν μπήκες στον κόπο να μας διαφωτίσεις...
    Πόσο θα πρέπει να δάγκωσες το χειλάκι σου για να μην εξεμέσεις...θα το μάτωσες...

Θυμάσαι που μου έλεγες πως τραβάς από το αυτάκι με την βοήθεια των διπλών σου, τους αντίπαλους στο γήπεδο και τους διασύρεις...
    Βροχή θα πέφτουνε τα γκολ, από δω και πέρα...έχω πολλές απορίες...αλλά που θα πάει...θα το μάθω το παιχνιδάκι...

Καλό σου βράδυ...
    Και πάντα κόσμια...
    Μην ξεχνάς...υποχρεούσαι...