ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΚΟΣΜΟΥ ΑΛΦΑ

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

Αγαπητοί παίκτες,

Το νέο μας φόρουμ είναι πλέον διαθέσιμο: https://forum.ikariam.gameforge.com/

Ελπίζουμε ότι θα έχετε ευχάριστες στιγμές εκεί και θα δημιουργήσετε νέες αναμνήσεις με τους φίλους σας. Θέλουμε ένα υγιές περιβάλλον όπου όλοι παίκτες θα μπορούν να μοιραστούν τις ιδέες τους και να συζητήσουν σημαντικά θέματα σχετικά με το Ikariam.

Γι 'αυτό, ενημερώσαμε τους παλιούς κανόνες του φόρουμ. Παρακαλώ να διαβάσετε τον νέο κώδικα συμπεριφοράς της κοινότητας.
Επιπροσθέτως, επειδή το φόρουμ είναι κοινό για όλες τις κοινότητες Ikariam, μπορείτε, αν θέλετε, με τις κατάλληλες ρυθμίσεις να βλέπετε μόνο τον ελληνικό τομέα.

Σας καλούμε τέλος να ενημερωθείτε για μια σειρά από ερωτήματα που αφορούν το παιχνίδι ή το φόρουμ!

Σας υπενθυμίζουμε ότι το αυτό το φόρουμ θα είναι σε κατάσταση ανάγνωσης.

Απόλαυσέ το!
Η ομάδα του Ikariam.gr

• πολυ σωστος φιλε αεκτζη..ειδικα στο κομματι με τις γνωσεις..εγω απο εκει ξεκινησα και εγραφα..αυτο ηθελα να πω στα παιδια των φευγα και του ταγματος..το οτι δλδ ειναι χιλιομετρα μπροστα απο τους αλλους στον αλφα σε θεματα γνωσης και θα γινοταν ενας πολυ ωραιος πολεμος..απο την στιγμη ομως π δεν ειναι εφικτο συμφωνα με τον βασιλη τοτε πασο..οσο αναφορα στο θεμα του φορουμ ισχυει απειρα και θα το καταλαβεις αν διαβασεις νηματα πολεμικων σερβερ αλλα και των καινουριων σερβερ ειδικα του κοσμου βορεα.το να μονοπωλει καποιος στο στρατιωτικο κομματι δεν ειναι ασχημο..ισα ισα π μπορει να ωθησει και καποιους στο να πειραματιστουν..ομως ετσι καταργεις τον ανταγωνισμο ..επισης βασιλη εχω 1.9εκ λογαριασμο και σηκωνω μαξ 25κ με τα παντα κλειστα..εσυ απο οτι παρατηρησα ειχες το πρωι 150κ+ στρατηγους..πως δλδ εγω θα ανταγωνιστω εναν παικτη π σηκωνει τα 5πλασια?...δεν μιλαω για εσενα αλλα οταν το 80% των παικτων του αλφα π ξεκινσε απο το 08 εχει λογαριασμους 4+εκ τοτε πως εγω θα προσπαθησω να κανω μαχες για να ευχαριστηθω το παιχνιδι? γι αυτο ανεφερα πιο πανω τους ανωτερους στρατιωτικους λογαριασμους
  • Για το φίλο δικέφαλο:
    Δεν ξέρω αν χάρηκες με το ευρωπαϊκό της βασίλισσας, εγώ πάντως, με το που είδα τέσσερις μαύρους στην πεντάδα, γύρισα κανάλι...και είμαι και φανατικός αεκτζής...
    Μία από τα ίδια και στο ποδόσφαιρο...θα το πανηγύριζα αν ήμουν γαύρος...αυτοί έχουν συνηθίσει να τα παίρνουν στα χαρτιά...
    Όσο για το παιχνίδι...όταν ολόκληρη η ζωή σου, είναι μέρος ενός παιχνιδιού και όχι το παιχνίδι, μέρος (μικρό) της ζωής σου, το μόνο που έχεις να περιμένεις για να νοιώσεις κάποιος, είναι μία ψευδαίσθηση, ότι είσαι ο καλύτερος...
    Και προκειμένου να δειχτείς στους υπόλοιπους, χρειάζεσαι το φόρουμ...κι ας λέει ο μουσούδας ότι το φόρουμ έχει χαλάσει το παιχνίδι...αν το πίστευε κι αυτός και οι σύμμαχοί του, ούτε σε απάτες θα προβαίναν, ούτε θα βγαίναν εδώ να νευριάσουν τους αντιπάλους τους, εξευτελίζοντας τους...
    Όσο για την ποιότητά τους ως άνθρωποι και ως παίκτες...τα γραπτά τους, ομιλούν από μόνα τους...
    Αυτήν την ψευδαίσθηση λοιπόν, τους την έχω χαλάσει εγώ...και το μόνο που κάνω, είναι να βγάζω τις βρωμιές τους στο φόρουμ...και μην ακούς που λένε ότι δεν τους πειράζει...τους τσούζει και τους κόφτει...αλλιώς δεν θα βγαίναν να χυδαιολογήσουν, ούτε να καμαρώνουν για τις κλοπές και τις απάτες...
    Η υπογραφή σου όλα τα λεφτά...αλλά εγώ τα γουρούνια τα γδέρνω...αργά και βασανιστικά...γι αυτό και τα ακούς να ουρλιάζουν, εδώ, στο φόρουμ...

Για τον φίλο Franklin:
    Το παιχνίδι, δίνει την δυνατότητα σε οποιονδήποτε να διατηρεί αποθήκες στρατού και χρυσού...οπότε κι ένας λογαριασμός 200k, αν έχει τις κατάλληλες πηγές, μπορεί να διατηρεί, όσο στρατό και χρυσό θέλει...
    Το μοναδικό λάθος για μένα είναι, ότι όταν το παρατάει ένας παίκτης, ο λογαριασμός του θα έπρεπε υποχρεωτικά να διαγράφεται και να μην υπάρχει η δυνατότητα κοινής ip μέχρι 10...μέχρι ένα ή δύο το πολύ, με την προοπτική, ότι θα παίξουν μέλη μιας οικογένειας...ούτε φυσικά η δυνατότητα, να μεταφέρεις έτοιμο λογαριασμό από άλλο κόσμο...
    Βέβαια, πέρα από όλα αυτά, θα πρέπει να υπάρχει και η ικανότητα γνώσης του παιχνιδιού, για να επιτύχεις τα μέγιστα αποτελέσματα...όπως φυσικά και η ευπρέπεια της αντιμετώπισης του αντίπαλου με ευγενή τρόπο, στο φόρουμ...
    Ωστόσο, θα ήθελα πολύ να έβλεπα τους διάφορους ειδήμονες να καμαρώνονται για πολεμισταράδες ή να χυδαιολογούν, αν θα εξέλιπαν οι προαναφερθείσες δυνατότητες...θα μου πεις, αφού το παιχνίδι δίνει την δυνατότητα, κάνε το κι εσύ...ας το κάνουν όλοι...
    Ευτυχώς, δεν έχουν κάνει όλοι την ζωή τους μέρος του παιχνιδιού και ευτυχώς δεν είναι όλοι σαν τον μουσούδα και την παρέα του...

Γιατί αν ήταν όλοι σαν κι αυτούς...το ικάριαμ θα ήταν ένα απέραντο πορνείο...
    Παιχνίδι και φόρουμ, πακέτο...
    Εντελώς ακατάλληλο, για αξιοπρεπείς ανθρώπους...
    Κ.Κ.
    28-10-2018
    -ΑΘΑΝΑΤΟΣ-

The post was edited 2 times, last by Aίαντας ().

• bill--- wrote:

να απανταμε με παραδειγματα για να το καταλαβαινεις πιο καλα....
    πριν λιγο καιρο ετυχε να παιξω στον μυ σε ενα πολεμο παρωδια.... με κατι ορους ηλιθιους.... εντελως ηλιθιους βεβαια.....
    οχι οτι κ υπαρχουν οροι στους πολεμους..... ειπαμε η μαλακια του φορουμ....
    η μεγαλυτερη ναυμαχια που εγινε ηταν σε μια πολη μου (7-8 γυρους αν θυμαμαι καλα? ) κ αυτο επειδη τα ορνια που ερχονταν κ με ειχαν κλειδωσει με ενα διπλο πιστευαν οτι θα παιξουν 2 κ σημαια....
    ασχετοι βεβαια οπως κ το 99% οσων παιζουν ειδαν οτι το 2 κ σημαια πηγε περιπατο......
    χωρις αναμειξη αλλου λογαριασμου για να το ξεκαθαριζουμε.....
    αν το κανω 5-6 φορες ακομα καποιος θα στροφαρει κ θα το παιξει φωστηρας κ μετα ολοι θα φωναζουν ''ευρηκα''
    Καλησπερα κι απο μενα,δυστηχως τα πραγματα ειναι οπως τα λεει ο ψυχακιας και συμφωνω 200%(ορατιε στρατηγο)

DIKEFALOS_R21 wrote:

Επομενως πως να αφησεις μια μαχη να προχωρησει περισσοτερο απο 2-3 γυρους οταν υπαρχει το φορουμ ;
    Οπως ειπες στο ποστ σου,παρακολουθεις εψιλον και αλφα,εφοσον παρακολουθεις θα επρεπε να δεις οτι οι μαχες-ναυμαχιες οπως κι αν γινοντε αυτες ειναι ανω των 10 τουλαχιστον γυρων και οσες ηταν λιγοτερες,ηταν λογω ηφαιστου η μη πληρων γραμμων,παρολα αυτα και εκει το φορουμ ειναι τιγκα στο πικαρισμα και τον χαβαλε(αν εξαιρεσεις κατι γιδια αιαντα βασω και γουρο φαπ λαικ),αρα δεν μας εμποδιζει το φορουμ.

DIKEFALOS_R21 wrote:

Παντως ο τροπος συμπεριφορας μερικων απεναντι του δεν ηταν ο καταλληλος
    Θα προτιμουσα να εγραφες αρχικα οτι αυτος δεν σμπεριφερθηκε σωστα και ελαβε τα αναλογα,αν ξερεις βεβαια την ιστορια πισω απο αυτο (που αμφιβαλω)

DIKEFALOS_R21 wrote:

Φυσικα και το 99% δεν ξερει τον λογο που θα στειλεις 9-8 ή γιατι θα στειλεις 5αδες...Και οσοι το ξερουν ( και οχι ξερουμε ) ειναι γιατι καποιος αλλος τους το σφυριξε.
    Κανεις δεν ειναι τελειος φιλε μου,ουτε εγω ξερω τι και πως και ας τα εχει πει 2000000 φορες ο bill,ουτε και προκειτε να τα καταλαβω τοσο σκαμπαζω τοσο παιζω,ρωτωντας συνεχεια ομως μαθαινω και κατι καινουργιο,τωρα αν το εφαρμοζω σωστα ειναι αλλονου παπα ευαγγελιο...

Οπως προανεφερε σωστα Λοιπον ο Βασιλης δεν μπορει να εχεις πχ 200 χιλ στρατηγους και να μην κανεις μαχες να φευγεις να πατας κολοσσους και διακοπες(και γω το χω κανει) επισης δεν μπορεις να εχεις χρονο για 20 ωρεςσο φορουμ αλλα οχι για μαχες,αν δεν χασεις δεν μαθαινεις,κανεις δεν ειναι τελειος,και γω βγανω και κραζω και πικαρω αλλα εχω φαει αρκετα χαστουκια,μεσα απο αυτα εμαθα οτι εμαθα λιγα η πολλα.
  • sotos13 wrote:

Κανεις δεν ειναι τελειος φιλε μου,ουτε εγω ξερω τι και πως και ας τα εχει πει 2000000 φορες ο bill,ουτε και προκειτε να τα καταλαβω τοσο σκαμπαζω τοσο παιζω,ρωτωντας συνεχεια ομως μαθαινω και κατι καινουργιο,τωρα αν το εφαρμοζω σωστα ειναι αλλονου παπα ευαγγελιο...

Οπως προανεφερε σωστα Λοιπον ο Βασιλης δεν μπορει να εχεις πχ 200 χιλ στρατηγους και να μην κανεις μαχες να φευγεις να πατας κολοσσους και διακοπες(και γω το χω κανει) επισης δεν μπορεις να εχεις χρονο για 20 ωρεςσο φορουμ αλλα οχι για μαχες,αν δεν χασεις δεν μαθαινεις,κανεις δεν ειναι τελειος,και γω βγανω και κραζω και πικαρω αλλα εχω φαει αρκετα χαστουκια,μεσα απο αυτα εμαθα οτι εμαθα λιγα η πολλα.
    σου τα εχει πει καποιος ομως φιλε μ ο οποιος απο οτι εχω διαβασει-ακουσει και δει στο φορουμ ξερει το παιχνιδι απεξω ...αυτη ειναι η διαφορα..οτι και νεοι παικτες να ξεκινησουν ναπαιζουν δεν εχουν καθοδηγηση και οσες φορες και να παιξεις και να τις φας και να κερδισεις δεν θα παιζεις σωστα..οσες φορες εχω ρωτησει ατομα ποτε δεν εχω λαβει απαντηση πανω στα στρατιωτικα λες και ειναι κανενα κρατικο μυστικο που πρεπει να το προστατευσουν με τη ζωη τους..για να υπαρξει ανταγωνισμος και διασκεδαση παντα ετσι..οχι να βγαινουμε στο φορουμ και να χαιρομαστε επειδη πηραμε μια πρασινη αναφορα ακομα και 2-3 γυρων..και το ξαναλεω πως δεν μιλαω προσωπικα αλλα γενικα..επειδη εδω και 3 χρονια σε καινουριους κοσμους π παιζω μονο αυτο βλεπω..πικαρισμα..αλλα οχι το καλο πικαρισμα..αυτο το πικαρισμα π εχει σκοπο να εξευτελισει και να χλευασει..ελληνικη νοοτροπια βλεπεις ομως..
  • Kainourgios wrote:

οτι και νεοι παικτες να ξεκινησουν ναπαιζουν δεν εχουν καθοδηγηση και οσες φορες και να παιξεις και να τις φας και να κερδισεις δεν θα παιζεις σωστα..οσες φορες εχω ρωτησει ατομα ποτε δεν εχω λαβει απαντηση πανω στα στρατιωτικα λες και ειναι κανενα κρατικο μυστικο
    Λογικα ειναι παικτε ςπου δεν ασχοληθηκαν με αυτο το κομματι η εχουν μεινει πολυ πισω η δεν εχουν ορεξη,οπως και α εχει αν δεν κανεις μαχες δεν μαθαινεις,μπορεις να αντιγραψεις σε μεγαλο βαθμο εναν καλο αντιπαλο βλεποντας τις αναφορες μαχης,να δεις πως παιζει τη βαζει και παλι θα μαθεις ενα κομματι οχι ολα παρολα αυτα θα γινεσαι καλυτερος,ειναι κι αυτος ενας τροπος
  • Δεν θα ηθελα να κρινω αυτον τον παικτη διοτι απο την μια ειναι καποιοι που τον υποστηριζουν απο την αλλοι εσεις...Οποτε αμα διαλεξεις μια μερια , η αλλη σε κραζει και επειδη το βλεπω καθαρα σαν διασκεδαση δεν θα αφησω να βγαλουν τα κομπλεξ τους...Και ολο αυτο χωρις λογο..Να 'χαμε να λεγαμε..
    Σιγουρα δεν ξερω τι εχει προκυψει...Απο οτι εχω διαβασει στο φορουμ λεω..
    Απλα η γνωμη μου πανω σε αυτο ειναι οτι και λαθος να ειναι , δεν χρειαζεται να ξεφτιλιζεται...Βεβαια , ακομα και σε αυτην την περιπτωση θα μπορουσε να μην ασχοληθει επομενως φταιει και ο ιδιος...
    Συμφωνα με αυτα που ειδα καταφερατε να τον εθισετε στο παιχνιδι και οπως εχω διαβασει να χαλασει τα λεφτα του για να αποδειξει κατι...Δεν σας κατηγορω για ολο αυτο , εξυπνη επιλογη απο μεριας σας , απλα καταστραφηκε ο ιδιος..Ενω θα μπορουσε να προστατευτει ή ακομα και να τον προστατεψετε απο αυτο...Αλλα ολα αυτα ειναι μια απιοψη ενος ξενου..Επομενως , εξω απο τον χορο ...

Και αυτο ειναι το σωστο πιστευω...ολοι θελουμε να μαθαινουμε και κατι καινουριο γιατι ασχολουμαστε ακομα με το παιχνιδι..Φυσικα και ειναι παραλογο να κανεις κατι χωρις να ξερεις γιατι το κανεις , απο την αλλη ειναι ενα παιχνιδι οποτε δεν νομιζω οτι ειναι τοσο σημαντικο , ακομα και λαθος να κανεις...Για αυτο και δεν θα βαφτιζα κανεναν μεγα στρατηλατη...Εκτος αν ολα αυτα ο bill--- τα βρηκε μονος του χαχαχα ( και εγω σε ειχα ρωτησει παλαιοτερα 2-3 πραματα , μην κρυφτω )

Αιαντα δεν εχω κατι να πω...σε παρακολουθω και εσενα ( χαχαχα ) εχεις τον τροπο σου που τα λες παντα , δεν θα σου αλλαξω εγω το πως παιζεις το παιχνιδι..Αλλα να ξερεις ενω δεν εχω παρακολουθησει απο την αρχη το νημα , σε τι συμμαχιες ειστε κλπ. και ουτε ξερω κανεναν μπορω να πω οτι κραζεις με καλοσυνη και μαλλον αυτο σε κανει τοσο αντιπαθητικο στους αλλους χαχαχα μπορει και οτι εισαι αεκτζης!!! :P
    “ Ποτέ μην παλεύεις με τα γουρούνια γιατί εσύ λερώνεσαι και τα γουρούνια το ευχαριστιούνται” :thumbsup:
  • DIKEFALOS_R21 wrote:

Συμφωνα με αυτα που ειδα καταφερατε να τον εθισετε στο παιχνιδι και οπως εχω διαβασει να χαλασει τα λεφτα του για να αποδειξει κατι.
    Καταρχην δεν εθιζω εθιζεις εθιζουν καποιον/οιους,αυτος που εθιζεται οπως λες ειναι υπευθυνος για τις πραξεις του,κακως χαλασε λεφτακια δεν χρειαζεται να αποδειξεις κατι σε ενα εικονικο παιχνιδι,ο καθενας με τον χρονο που εχει παιζει για να ξεχνιεται σε ενα παιχνιδι που μερα με την μερα πεθαινει....

DIKEFALOS_R21 wrote:

Ενω θα μπορουσε να προστατευτει ή ακομα και να τον προστατεψετε απο αυτο
    Αν ηταν ναρκωτικα ευχαριστως να τον βοηθουσα,θα εσωζα μια ζωη,αλλα για παιχνιδι?οχι να φαει καταπρακιες να μαθαινει κιολας...

DIKEFALOS_R21 wrote:

απο την αλλη ειναι ενα παιχνιδι οποτε δεν νομιζω οτι ειναι τοσο σημαντικο , ακομα και λαθος να κανεις...
    Οπως τα λες παιχνιδι ειναι,περναμε ευχαριστα οσο χρονο εχουμε ελευθερο,τα λαθη ειναι για να γινοντε,αρκει το δικο σου λαθος να μην εχει επιπτωσεις πανω σε αλλους....

DIKEFALOS_R21 wrote:

Αιαντα δεν εχω κατι να πω.
    Εδω σε βρισκω λαθος,αλλα οκ αποψη σου σεβαστη
  • Για αυτο σου ειπα οτι ειμαι εξω απο ολο αυτο οποτε ισως και να εχεις δικιο σε ολο αυτο..
    Πιθανον να εχετε και αλλους λογους να τον αντιπαθειτε χαχαχαχα...αυτοι που απλα τα διαβαζουμε καπως ετσι το αντιλαμβανομαστε..
    Τουλαχιστον ειστε η αποδειξη οτι καποιος ασχολειται ακομα με το παιχνιδι και αυτο ειναι το θετικο...Αν και οι διαχειρηστες....εχετε χασει λιγο την μπαλα ε ; Τελος παντων δεν θα το σχολιασω αυτο , δεν εχω γνωστο εκει μεσα κριμα ειναι να φαω κανα προειδοποιητικο...

Ειμαι ασχετος με το νημα οπως ειπα οποτε δεν εχω λογο να γραφω αλλο εδω..
    Σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας...Και η αληθεια ειναι οτι δεν περιμενα να ειστε τοσοι καλοι χαχαχαχα :P
    Αν καπου αναφερθει το ονομα μου για οσα εγραψα , θα σας ενοχλησω ξανα!!
    “ Ποτέ μην παλεύεις με τα γουρούνια γιατί εσύ λερώνεσαι και τα γουρούνια το ευχαριστιούνται” :thumbsup:
  • ο μαλακας που ειχε στρατηγο τον κολοσσο δεν τον ειδε? το γαμωλαμπακι μου απο το πρωι σβηστο κ τις φωτιες δεν τις ειδε?
    ολοι οι αχρηστοι εδω μαζευτηκατε??

ο μονος που δεν ειναι μαλακας ο σωτος ειναι?

σωτο.... στρατηγο μαλακα.....

Ναυμαχία μπροστά από την πόλη GERAKAS
    (07.05.2018 15:10:47)
    bill---[ΦΕΥΓΑ] από ZAZAPLACE, ASSOS, Bloody Hell, SIKELIA, GERAKAS, ψηλορειτης 3
    vs
    joy zaza[ΓΑΙΑ] από GERAKAS, SIKELIA

---------------------------------------------------------------------------------------------
    Σκάφος-Έμβολο.........................0(-444) - Σκάφος-Έμβολο.......................114(-826)
    ............................................. - Βαλλιστροφόρο..........................44(-0)
    Φλογοβόλο.............................0(-222) - Φλογοβόλο............................6(-1173)
    ............................................. - Καταπελτοφόρο..........................43(-0)
    Κανονιοφόρο...........................0(-112) - Κανονιοφόρο...........................319(-0)
    Έμβολο ατμού..........................0(-165) - Έμβολο ατμού........................267(-201)
    ............................................. - Πυραυλάκατος..........................2(-242)
    Βάρκα Κατάδυσης......................44(-106) - Βάρκα Κατάδυσης.......................62(-58)
    Κωπήλατη τορπιλάκατος.................270(-0) - Κωπήλατη τορπιλάκατος.................122(-0)
    Μεταφορικό αερόστατων..................31(-0) - Μεταφορικό αερόστατων.................27(-88)
    Βοηθητικό..............................37(-0) - Βοηθητικό..............................42(-0)
    ---------------------------------------------------------------------------------------------
    Στρατηγοί............................-12206.4 - Στρατηγοί............................-26638.2
    Επιθετικοί βαθμοί.....................66595.5 - Αμυντικοί βαθμοί........................30516
    Ζημιά..................................610320 - Ζημιά.................................1331910
    Καταμερισμός ζημιάς.......................31% - Καταμερισμός ζημιάς.......................69%

Νικητές: joy zaza[ΓΑΙΑ]

Χαμένοι: bill---[ΦΕΥΓΑ]

Το θαύμα « Κολοσσός » του joy zaza ενεργοποιήθηκε.

Μάχη για την πόλη GERAKAS
    (07.05.2018 10:25:48)
    bill---[ΦΕΥΓΑ] από ZAZAPLACE, SIKELIA
    vs
    joy zaza[ΓΑΙΑ] από GERAKAS

............................................. - Εκτοξευτής............................0(-100)
    ............................................. - Τοξότης...............................0(-600)
    Πυροβολητής θείου.....................196(-0) - Πυροβολητής θείου....................0(-1300)
    Λογχοφόροι..............................1(-0) - Λογχοφόροι.............................0(-93)
    Ξιφομάχος............................300(-11) - Ξιφομάχος..............................0(-35)
    Οπλίτης.............................49(-1146) - Οπλίτης..............................0(-2300)
    Γίγαντας Ατμού.......................159(-71) - Γίγαντας Ατμού........................0(-615)
    Γυροκόπτερο..........................58(-338) - Γυροκόπτερο..........................12(-178)
    Βομβαρδιστικό αερόστατο................0(-30) - Βομβαρδιστικό αερόστατο...............0(-272)
    Κριός..................................15(-0) - Κριός..................................0(-70)
    ............................................. - Καταπέλτης............................0(-100)
    ............................................. - Κανόνι.................................0(-40)
    Γιατρός.................................5(-0) - Γιατρός................................25(-0)
    Μάγειρας...............................13(-0) - Μάγειρας...............................48(-0)
    ............................................. - Τείχος..................................0(-7)
    Στρατηγοί.............................-3076.8 - Στρατηγοί............................-17721.4
    Επιθετικοί βαθμοί.....................44303.5 - Αμυντικοί βαθμοί.........................7692
    Ζημιά..................................153840 - Ζημιά..................................886070
    Καταμερισμός ζημιάς.......................14% - Καταμερισμός ζημιάς.......................86%

Νικητές: bill---[ΦΕΥΓΑ]

Χαμένοι: joy zaza[ΓΑΙΑ]

Ναυμαχία μπροστά από την πόλη ZAZAPLACE
    (07.05.2018 16:23:56)
    joy zaza[ΓΑΙΑ] από ZAZAPLACE, GERAKAS, KERKYRA, MARANELO
    vs
    bill---[ΦΕΥΓΑ] από Πόλις, ψηλορειτης 12

Σκάφος-Έμβολο.........................0(-312) - Σκάφος-Έμβολο........................409(-95)
    Φλογοβόλο...............................8(-0) - Φλογοβόλο..............................1(-30)
    Κανονιοφόρο..........................347(-44) - Κανονιοφόρο...........................224(-0)
    Έμβολο ατμού........................221(-274) - Έμβολο ατμού........................112(-188)
    Βάρκα Κατάδυσης.......................206(-0) - Βάρκα Κατάδυσης......................132(-49)
    Κωπήλατη τορπιλάκατος.................178(-0) - Κωπήλατη τορπιλάκατος.................360(-0)
    Μεταφορικό αερόστατων.................59(-22) - Μεταφορικό αερόστατων..................15(-6)
    Βοηθητικό..............................70(-0) - Βοηθητικό..............................71(-0)
    Πυραυλάκατος.........................48(-103) - .............................................
    Βαλλιστροφόρο..........................67(-0) - .............................................
    Καταπελτοφόρο..........................49(-0) - .............................................
    Στρατηγοί............................-12621.6 - Στρατηγοί.............................-6330.8
    Επιθετικοί βαθμοί.......................15827 - Αμυντικοί βαθμοί........................31554
    Ζημιά..................................631080 - Ζημιά..................................316540
    Καταμερισμός ζημιάς.......................66% - Καταμερισμός ζημιάς.......................34%

Χαμένοι: joy zaza[ΓΑΙΑ]

DIKEFALOS_R21 wrote:

Ειμαι ασχετος με το νημα οπως ειπα οποτε δεν εχω λογο να γραφω αλλο εδω..

στον πουτσο σου.... λες κ οσοι γραφουν ειναι σχετικοι....

Aίαντας wrote:

Αυτήν την ψευδαίσθηση λοιπόν, τους την έχω χαλάσει εγώ
    μονο σε αυτο θελω να μου απαντησεις με ειλικρινια ομως.... εισαι τοσο ηλιθιος η τον παριστανεις?

bill--- wrote:

ο μονος που δεν ειναι μαλακας ο σωτος ειναι?

sotos13 wrote:

Εδω σε βρισκω λαθος,αλλα οκ αποψη σου σεβαστη

οκ...

φιλε μου τακη....οτι θες να μαθεις ρωτα με.... θες να ερθεις για μαχη? 8o 8o 8o

Πόλις 07.05.2018 16:54 Μερικοί από τους άντρες μας πιάστηκαν να είναι μεθυσμένοι σε ώρα υπηρεσίας. Θα παρθούν τα ανάλογα πειθαρχικά μέτρα.

-- Έχει Δοθεί Ban

Nantia

The post was edited 1 time, last by Nantia ().

• DIKEFALOS_R21 wrote:

Αιαντα δεν εχω κατι να πω...σε παρακολουθω και εσενα ( χαχαχα ) εχεις τον τροπο σου που τα λες παντα , δεν θα σου αλλαξω εγω το πως παιζεις το παιχνιδι..Αλλα να ξερεις ενω δεν εχω παρακολουθησει απο την αρχη το νημα , σε τι συμμαχιες ειστε κλπ. και ουτε ξερω κανεναν μπορω να πω οτι κραζεις με καλοσυνη και μαλλον αυτο σε κανει τοσο αντιπαθητικο στους αλλους χαχαχα μπορει και οτι εισαι αεκτζης!!! :P

Φίλε δικέφαλε, με τι άλλο θα μπορούσα να κράξω σε ένα παιχνίδι φυλλομετρητή, αν όχι με καλοσύνη...?
    Και πως θα μπορούσα να γίνομαι χυδαίος και πρόστυχος με ανθρώπους, που ούτε γνωρίζω, ούτε έχω κάτι να χωρίσω...?
    Και η καλοσύνη όμως, αλλά και η ανοχή, έχουν τα όριά τους...
    Όταν κάποιοι που έχουν κάνει τη ζωή τους μέρος του παιχνιδιού, προσπαθούν με την χυδαία και πρόστυχη συμπεριφορά τους, να προσβάλουν και να εξευτελίσουν τους συμπαίκτες μας, εκεί δεν θα τους χαριστώ...γι αυτό τους είμαι αντιπαθητικός...

Και όπως θα έχεις ήδη διαπιστώσει, τα γουρουνάκια με το γδάρσιμο που τους κάνω, λυσσάνε και ουρλιάζουν...κι εγώ το απολαμβάνω δεόντως...

bill--- wrote:

φιλε μου τακη....οτι θες να μαθεις ρωτα με.... θες να ερθεις για μαχη?

Πόλις 07.05.2018 16:54 Μερικοί από τους άντρες μας πιάστηκαν να είναι μεθυσμένοι σε ώρα υπηρεσίας. Θα παρθούν τα ανάλογα πειθαρχικά μέτρα.

Φίλε μου βασίλη, δεν επιθυμώ να έρθω για μάχη...αν θέλεις να έρθεις εσύ όμως είσαι καλοδεχούμενος...
    Η αναφορά παρεμπιπτόντως, δεν είναι δική μου...κάποιος άλλος θα σου έχωσε κατάσκοπο...
    Κ.Κ.
    28-10-2018
    -ΑΘΑΝΑΤΟΣ-

The post was edited 1 time, last by Aίαντας ().

• Aίαντας wrote:

αλλά εγώ τα γουρούνια τα γδέρνω...αργά και βασανιστικά...γι αυτό και τα ακούς να ουρλιάζουν,

Aίαντας wrote:

Και όπως θα έχεις ήδη διαπιστώσει, τα γουρουνάκια με το γδάρσιμο που τους κάνω, λυσσάνε και ουρλιάζουν...κι εγώ το απολαμβάνω δεόντως...

καντε του ενα like καποιος ρε παιδια.... του αρεσε μαλον αυτο που εγραψε κ το επαναλαμβανει....

ορτιε...... στρατηγο η like.... διαλεξε.....

Ναυμαχία μπροστά από την πόλη ψηλορειτης 12
    (07.05.2018 8:55:47)
    bill---[ΦΕΥΓΑ] από Bloody Hell, ASSOS
    vs
    MAFIOZOS από ψηλορειτης 12

Σκάφος-Έμβολο.......................570(-120) - Σκάφος-Έμβολο.........................0(-390)
    Φλογοβόλο...............................0(-8) - Φλογοβόλο.............................0(-477)
    Κανονιοφόρο...........................448(-0) - Κανονιοφόρο...........................0(-126)
    Έμβολο ατμού.........................185(-18) - Έμβολο ατμού..........................0(-163)
    ............................................. - Πυραυλάκατος...........................0(-13)
    Βάρκα Κατάδυσης......................103(-47) - Βάρκα Κατάδυσης........................0(-90)
    Κωπήλατη τορπιλάκατος.................600(-0) - Κωπήλατη τορπιλάκατος.................124(-0)
    Μεταφορικό αερόστατων..................60(-0) - Μεταφορικό αερόστατων..................2(-48)
    Βοηθητικό.............................102(-0) - Βοηθητικό..............................30(-0)
    Στρατηγοί...............................-2031 - Στρατηγοί............................-15167.8
    Επιθετικοί βαθμοί.....................37919.5 - Αμυντικοί βαθμοί.......................5077.5
    Ζημιά..................................101550 - Ζημιά..................................758390
    Καταμερισμός ζημιάς.......................11% - Καταμερισμός ζημιάς.......................89%

Χαμένοι: MAFIOZOS

να ερθω λιγο κ στον δικεφαλο.....
    διαβαζουμε εδω.....

Aίαντας wrote:

τα γουρουνάκια με το γδάρσιμο που τους κάνω, λυσσάνε και ουρλιάζουν...
    διακρινεις κατι το μεμπτο? εγω προσωπικα οχι....

καποια στιγμη ειχε γραφτει ενα ''μπουνιες κλωτσιες στα μουτρα της εθνις η ελλας''....δεν θυμαμαι....

ο φιλτατος αιαντας με την καλοσυνη που τον διακρινει για καμια 30αρια κ λιγα λεω ποστ εγραφε τα χιλια μυρια....

μπουνιες κλωτσιες.... αιματα.... βγαλμενα ματια..... αυτοι ειστε.... αλητες... ξεφτιλες κ το μουνι της χαιδως.....
    για ενα παιχνιδι απειλειτε τους συμπαιχτες σας....τους ευχεστε αυτα τα πραγματα... δεν θυμαμαι γενικα τι παπαριες
    (με καλοσυνη βεβαια παντα) εγραφε....

προφανως η καλοσυνη ειναι συνωνυμο της παπαρολογιας.... στην οποια εχει κανει διατριβη ο φιλος μου ο τακης...

γδαρσιματα λοιπον θα πω κ εγω... ουρλιαχτα....λυσσα..... ποσο ξεφτιλας ειναι..... κ οτι αλλο μπορω να φανταστω.....
    ουτε στην εατ-εσα τετοια βασανιστηρια.... μαλακια ειπα τωρα... εκει ηταν χειροτερα... τεσπα

θα μπορουσα να το κανω.... αλλα βλεπεις δεν εχω την καλοσυνη του φιλου μου για να ερμηνευω την καθε λεξη με την καλοσυνατη του κριτικη.....

αγαπητε franklin επειδη κ παλι δεν καταλαβα ακριβως αν σου επελυσα τις αποριες.... αν εχεις καποια να μου το πεις κ θα φροντισω να σου απαντησω.... χωρις παπαρολογιες....

The post was edited 2 times, last by bill--- ().

• bill--- wrote:

καποια στιγμη ειχε γραφτει ενα ''μπουνιες κλωτσιες στα μουτρα της εθνις η ελλας''....δεν θυμαμαι....
    ο φιλτατος αιαντας με την καλοσυνη που τον διακρινει για καμια 30αρια κ λιγα λεω ποστ εγραφε τα χιλια μυρια....

μπουνιες κλωτσιες.... αιματα.... βγαλμενα ματια..... αυτοι ειστε.... αλητες... ξεφτιλες κ το μουνι της χαιδως.....
    για ενα παιχνιδι απειλειτε τους συμπαιχτες σας....τους ευχεστε αυτα τα πραγματα... δεν θυμαμαι γενικα τι παπαριες
    (με καλοσυνη βεβαια παντα) εγραφε....

Δεν τα θυμάσαι καλά, φίλε μου βασίλη...επέτρεψε μου να φρεσκάρω τη μνήμη σου...
    Το κείμενο που εσύ έγραψες, είχε ως εξής:

κλωτσιές μπουνιές στα μούτρα της εθνις....
    σας στραγγαλίζουν οι υπάνθρωποι αγγελικούλα....

Με τις αναφορές της ναυμαχίας των 60 ωρών, από κάτω...
    Κι εγώ σου απάντησα ως εξής:

Μπουνιές, κλωτσιές στα μούτρα της Έθνις...στο μόνο σημείο του σώματος που όταν χτυπήσεις με μπουνιές και κλωτσιές, βγάζει αίμα...να σπάνε δόντια, να ανοίγουν μύτες, να βγαίνουν μάτια...να τρέχει το αίμα σαν νερό, να το φαντάζεται ο πίθηκας και να χαίρεται...τα κόκκινα γράμματα που χρησιμοποιεί, αδιαμφισβήτητος μάρτυρας...
    Εσχάτως και στραγγαλισμοί...να λιποθυμάει ο αντίπαλος από την έλλειψη οξυγόνου, να του ρίχνουν νερό, για να ξυπνήσει και να συνεχίζουν τις κλωτσιές και τις μπουνιές...η ικαριαμική φιλία πληρώνεται με στραγγαλισμούς...και κλωτσιές και μπουνιές...στα μούτρα...
    Το νήμα είχε ως τίτλο, "Οι Άχριστοι και οι φίλοι τους" ή Τα τσιράκια των Αχρίστων"...ή κάπως έτσι τέλος πάντων...

Τι μου θύμισες τώρα...
    Ότι από τότε μέχρι σήμερα, η χυδαιότητα και η προστυχιά με την οποία αντιμετωπίζετε τους αντιπάλους σας, δεν έχει αλλάξει, ούτε στο ελάχιστο...
    Κ.Κ.
    28-10-2018
    -ΑΘΑΝΑΤΟΣ-

The post was edited 2 times, last by Aίαντας ().

• πραγματικα πρεπει να εισαι αρρωστος για να ερμηνευεις κατ αυτον τον τροπο.....εντελως αρρωστος....

Aίαντας wrote:

Μπουνιές, κλωτσιές στα μούτρα της Έθνις...στο μόνο σημείο του σώματος που όταν χτυπήσεις με μπουνιές και κλωτσιές, βγάζει αίμα...να σπάνε δόντια, να ανοίγουν μύτες, να βγαίνουν μάτια...να τρέχει το αίμα σαν νερό, να το βλέπει ο πίθηκας και να χαίρεται...τα κόκκινα γράμματα που χρησιμοποιεί, αδιαμφισβήτητος μάρτυρας...
    Εσχάτως και στραγγαλισμοί...να λιποθυμάει ο αντίπαλος από την έλλειψη οξυγόνου, να του ρίχνουν νερό, για να ξυπνήσει και να συνεχίζουν τις κλωτσιές και τις μπουνιές...η ικαριαμική φιλία πληρώνεται με στραγγαλισμούς...και κλωτσιές και μπουνιές...στα μούτρα...
    σε ευχαριστω που πηγες κ τα βρηκες.... μιλαμε παντως εχεις τρελη αρρωστια με το φορουμ περα απο την πλακα....

οποιος λοιπον διαβαζει.... ελαχιστοι βεβαια....
    καταλαβαινει την καλοσυνη σου....για τον δικεφαλο δεν ξερω....

παω να φαω κ να παρω ενα καφε.... σπιτι θα ειμαι απο εδω κ περα λογικα σημερα.... οποτε πειτε καμια μαλακια να περασει η ωρα.... κ θα αντιμαλακιζομαι βεβαιως....

Aίαντας wrote:

κλωτσιές μπουνιές στα μούτρα τις εθνις....
    σας στραγγαλίζουν οι υπάνθρωποι αγγελικούλα....
    για να δωσουμε κ το στιγμα στους ελαχιστους ασχετους που διαβαζουν.....
    η αγγελικουλα ειναι παιχτης της εθνις η οποια ειχε δωσει στρατιωτικη στην συμμαχια των α(χ)ριστων....
    ο ορος υπανθρωποι..... ειχε δωθει απο την αγγελικουλα σε ενα μνμ που ειχε σταλθει στον ''διπλωματη'' της συμμαχιας....
    η ευγενικη αγγελικουλα με καλοσυνη παντα.... χαρακτηρισε υπανθρωπους στο πρωτο της μνμ συμπαιχτες της επειδη τις στραγγαλισαν το παιχνιδι κ δεχτηκε επιθεση...... τι να πεις....
    τραβα παιξε μωρη πεντοβολα.......τι να της λεγαμε αλλο....
    αλλα λογια να αγαπιομαστε λεμε.....

ευτυχως βεβαια η αγγελικουλα ειχε φιλο τον τακη..... ο οποιος βρηκε κ μαρτυρες να μας καταδικασει

Aίαντας wrote:

τα κόκκινα γράμματα που χρησιμοποιεί, αδιαμφισβήτητος μάρτυρας...
    :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

κ το ειχα πει απο τοτε στους βρωμιαρηδες τους συμμαχους μου.... αυτος ο κοκκινος ειναι ρουφιανος... να μου το θυμηθειτε....
    παλιοκομουνια.....ρουφιανοι.... παντου χωμενοι οι λεχριτες....

ρε συ τακη εχεις την καλοσυνη να μου βρεις λιγο εκεινη την φωτο με τον στρατηγο των αργοχαυτων τον σωτο13 φλεγομενο να φυτευει φοινικακι..... :D :D :D

διαλειμμα μισης ωρας..... επιστρεφω

The post was edited 2 times, last by bill--- ().

• Οπως ειπα δεν εχω παρακολουθησει το νημα απο την αρχη και απλα ειμαι παρατηρητης..Φυσικα και δεν γνωριζω τι παραπανω εχει γινει , ουτε και εχω κοιταξει πιο πισω στο νημα...και ουτε προκειται για να ειμαι ειλικρινης..
    Ειπα πως ο Αιαντας κραζει με καλοσυνη...εννοουσα πως δεν θα βρισει ( τις περισσοτερες φορες ) . Δεν πηρα το μερος του , ουτε τον υποστηριζω γιατι δεν ξερω τι εχει παιχτει απλα εγραψα εδω γιατι σιγουρα υπαρχουν και αλλοι παρατηρητες που θα τα διαβασουν..το ειπα και πιο πανω αυτο..
    Σιγουρα εχει να κανει με δυνατες συμμαχιες και δυνατους παιχτες..Και ελπιζω το θεμα να ειναι μονο μεσα στο παιχνιδι..
    Οι βρισιες/μαγκιες/κακολογιες και οτιδηποτε αλλο πιστευω πως ειναι μες στο φορουμ και μονο...Καλως ή κακως να παραδεχτουμε οτι με αυτον τον τροπο νομιζουμε οτι ταπεινωνουμε τον αλλον!!

Και επισης ειμαι ουδετερος και οπως ειπα , ετσι και ξαναλεω πως μην κοιτατε το ονομα που τα αναρτα , ειναι και αλλοι που εχουν παρομοιες αποψεις ( βλεπε Kainourgio )
  • βρε συ δικεφαλε, τυφλος εισαι η διαβαζουμε αλλο φορουμ?
    ο τακης (αιαντας)
    εχει ξεφτιλισει ακομα και την ιδια την γυναικα του
    ενα καλο λογο δεν εχει πει ποτε και για κανενα
    (περα απο τον κουμπαρο του βεβαια ,
    που πως γινεται να εκτιμαει και να ξεφτιλιζει επισης, μονο αυτος ξερει)
    που στο καλο την ειδες την καλοσυνη?
    δειξε μου σε παρακαλω ενα ποστ 'καλοσυνης' δικο του,εστω ενα!!!

να ρωτησω και κατι αλλο
    λετε,δεν υπαρχει κανεις να καθοδηγησει τους νεους παιχτες
    κανεις να τους δειξει πως παιζουν
    τι εννοειτε ακριβως?ειναι κανεις που γεννηθηκε παιζοντας ικαριαμ και δεν το ξερω?
    πως μαθαινεις να παιζεις αν οχι με χρονο που εσυ αφιερωνεις?
    και για μαχες αλλα και για να αναλυεις οτι βλεπεις στις μαχες,
    και να ψαχνεις νεα κολπα, και να βλεπεις τον καλυτερο τροπο μαχης μετα απο δοκιμες
    γιατι θα πρεπει παντα να υπαρχει καποιος αλλος να σου δειξει
    ενω επρεπε να το βρεις μονος σου?
    οτι εδωσε στον βασιλη το παιχνιδι για να παιξει,
    το εχει δωσει σε ολους μας στην πραγματικοτητα,
    να σας πω γιατι, γιατι ολοι θελουμε το καλυτερο αποτελεσμα, με τον μικροτερο κοπο,
    κατι που δεν γινεται, χωρις κοπο, παντα θα αντιγραφεις, παντα θα εισαι ενα βημα πισω

καλη ωρα ο τακης, ενα παιχτης που μολις κοκκινισει ο στρατηγος του μπαινει διακοπες,
    και το εχει να το παινευεται κιολας,
    ποτε δεν εχει μαθει να παιζει ικαριαμ
    αλλα νομιζει οτι εχει λογο μεταξυ μας,
    για ενα παιχνιδι που εμεις παιζουμε και αυτος αγνοει εστω και στα βασικα
    οχι αγαπητε,το παιχνιδι που παιζεις εσυ λεγεται 'αυτοπροβολη'
    ικαριαμ δεν λεγεται,περιορισου στον ρολο του κλοουν ,
    που δεν απαιτει καμια προσπαθεια
    και ειναι οτι πρεπει για οντα σαν και σενα

The Mystery of Wood is not that it burns, but that it Floats
  • Aίαντας wrote:

Ότι από τότε μέχρι σήμερα, η χυδαιότητα και η προστυχιά με την οποία αντιμετωπίζετε τους αντιπάλους σας, δεν έχει αλλάξει, ούτε στο ελάχιστο...
    Το οτι καποιος γραφει μεταφορικα εννοωντας ας πουμε (δικη μου αποψη) οτι πνιγει τον αντιπαλο στο παιχνιδι δεν σου παει το μυαλο ε?Το φτιαχνεις οπως θες εσυ και το παρουσιαζεις οπως θες εσυ,Οποτε και γω διαβαζοντας το νημα του εψιλον οπου αναφεροντε για σενα και την Βασω ως καταπιολα φανταζομαι συμφωνα με το δικο μου μυαλο οτι εισαι ενας λατριες του πεοτζουζ(λεμε τωρα).

DIKEFALOS_R21 wrote:

Οι βρισιες/μαγκιες/κακολογιες και οτιδηποτε αλλο πιστευω πως ειναι μες στο φορουμ και μονο...Καλως ή κακως να παραδεχτουμε οτι με αυτον τον τροπο νομιζουμε οτι ταπεινωνουμε τον αλλον!!

Αυτο ειναι προσωπικη σου αποψη και παλι,δεν βλεπω πουθενα βρισιες?Βλεπω απαντησεις σε κακοηθειες συγκεκριμενων παικτων...

Libertad wrote:

βρε συ δικεφαλε, τυφλος εισαι η διαβαζουμε αλλο φορουμ?
    ο τακης (αιαντας)
    εχει ξεφτιλισει ακομα και την ιδια την γυναικα του
    Καλα μπορει να ειναι και διπλος η τριπλος πχ ρε Ελευθερια,εδω εγω εχω 7 λογαριασμους στο φορουμ,μπορει και ο Αιαντας ν εφτιαξε δυο τρεις να παιζει τον καλο τον κακο και τον ανοητο,χαβα κανω αεκακι

Libertad wrote:

και για μαχες αλλα και για να αναλυεις οτι βλεπεις στις μαχες,
    Το προανεφερα αλλα δεν το επιασε ο φιλος μαλλον

Libertad wrote:

καλη ωρα ο τακης, ενα παιχτης που μολις κοκκινισει ο στρατηγος του μπαινει διακοπες,
    Απαπαπα πικρες αληθειες,αλλα και γι αυτο εχει απαντηση ο αιαντακος μας

Libertad wrote:

ικαριαμ δεν λεγεται,περιορισου στον ρολο του κλοουν ,
    Χμ ευχτοχο σχολιο το ειπες λιγο χαλαρα αλλα ακριβως αυτος ειναι
  • Μαλλον δεν το εθεσα καλα..Εννοουσα πως θα προσπαθησει να περιορισει τα λογια του σε οτι γραψει ( και εννοω απο βρισιες και τετοια )
    Δεν ειπα οτι δεν ειναι ειρωνικος ή οτι θα σας μιλησει με το σεις και με το σας..
    Υπενθυμιζω οτι αυτο το εχω δει απο τοτε που παρακολουθω..Μπορει στην αρχη να ηταν διαφορετικος , τι να πω...
    Ειπα οτι κραζει με καλοσυνη...και για να το εξηγησω εννοω πως θα σας κραξει..δεν ειπα οχι....αλλα θα περιορισει τα λογια του..
    Δεν τον γνωριζω και ειπα οτι ειμαι ουδετερος...
    Διαβαζω και ξαναδιαβαζω οτι γραφω γιατι δεν θελω να δημιουργουνται παρεξηγησεις και να παρερμηνευονται τα λογια μου...Ουτε εχω κολληματα με κανεναν , ουτε θα σας λυσω το προβλημα...
    Πιθανον ομως να μην περασα αυτο που ηθελα γιατι στο ιδιο διαφωνησε και ο Σωτος...Ελπιζω να καταλαβατε πως ειπωθηκε!!
  • Εδω χρειαστηκε κανας μηνας να ενεργοποιηθει ο λογαριασμος μου εδω...θα εχω διπλο και τριπλο ; Πλακα κανεις ; :P
    Εναν εχω και τον κραταω με νυχια και με δοντια...

-- +1 Προειδοποίηση για Posthunt μεσα στην ωρα.

Nantia

The post was edited 1 time, last by Nantia ().

• sotos13 wrote:

Το προανεφερα αλλα δεν το επιασε ο φιλος μαλλον
    Το καταλαβα φιλτατε..αλλα ποιο το νοημα να κανεις κατι μηχανικα ? δεν θα ηταν προτιμοτερο να βρεθει καποιος να σ καθοδηγησει στα βηματα? ενας συμμαχος σας παντως ειχει κοροιδεψει τα ατομα που παιζουν συμφωνα με αυτα π βλεπουν απο τις αναφορες στο φορουμ..τελικα τι απο τα 2 ισχυει?