ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΚΟΣΜΟΥ ΑΛΦΑ

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Aίαντας wrote:

Τώρα δεν μπορώ όπως καταλαβαίνεις να κάθομαι να ψάχνω νήματα...
    Δεκτό και απολύτως σεβαστό.....

Aίαντας wrote:

Όλοι ξέρουμε τι έχει γραφτεί και νομίζω είναι κουραστικό να επαναλαμβανόμαστε...
    Δυστυχως επαναλαμβανόμαστε γιατί κάποιοι με ακαδημαική μόρφωση φοβούνται να εκθέσουν την άποψή τους στα ίσα και προσπαθούν να αλλάξουν την πορεία του νήματος...

Aίαντας wrote:

Κρατάω την ερώτηση για όταν θα επανέλθετε στο θέμα της γυναίκας μου και στο πλυντήριο με τα πιπίνια...τότε θα το αναλύσουμε, περισσότερο...
    Ενα ένα τα θέματα.... μη μπερδευόμαστε....

Το θέμα μας είναι πως βάζεις εσύ πληντύρια....

Και για να δεις τι καλούλης είμαι θα κάνουμε και μια μικρή διακοπή στον διάλογό μας ώστε να σου δώσω και εσένα το χρόνο να ψάξεις τα νήματα ή να γράψεις (για μια τελευταία φορά) πως βάζεις πληντύρια... στα ίσα και σταράτα... συγκεκριμένα λόγια επί του θέματος για να αποδείξεις άλλωστε και πόσο λάθος αντίληψη έχουμε σχετικά με τα πληντύρια που βάζεις.

Επειδή ξέρω σου αρέσει να έχεις τον τελευταίο λόγο (άσχετα που στο προηγούμενο νήμα δε σε άφησα και το κλείδωσα αμέσως μόλις έγραψα) έχεις το ελεύθερο να γράψεις ότι θέλεις όσο θέλεις για τις επόμενες ώρες....

Πάντως μάλλον μονότονο προβλέπω να καταντήσει το νήμα με εμένα να σε ρωτάω πως βάζεις πληντύρια και εσύ να λες οτιδήποτε άλλο εκτός από αυτό...

Πως ένας κάτοχος της ανωτερης ακαδημαικης γλωσσας φοβάται να απαντήσει μια τόσο απλή ερώτηση στο φόρουμ ενός παιχνιδιού δεν το περίμενα...
  • ωραια μερα, καλη Κυριακη να εχουμε παιδες!!

Aίαντας wrote:

Τώρα δεν μπορώ όπως καταλαβαίνεις να κάθομαι να ψάχνω νήματα...
    :arrow: το διαβασα ρε μπαγασα κ μου εφυγε ο καφες απ τα ρουθουνια :pleasantry:
    ολοκληρο backup του παλιου φορουμ εχεις για αυτον ακριβως τον λογο, πλακα μας κανεις πρωϊ πρωϊ ρε Τακουλη? το ψωμι σου.

Aίαντας wrote:

Όλοι ξέρουμε τι έχει γραφτεί και νομίζω είναι κουραστικό να επαναλαμβανόμαστε...
    :arrow: τελος, εχεις ορεξη, δεν τα πιστευω αυτα που διαβαζω απ το χερακι σου.
    ολοι ξερουμε? οχι Τακη, υπαρχει το "ολοι ξερουμε" κ υπαρχει κ το "ο Τακης ξερει"
    :growup:

Aίαντας wrote:

Ένα όμως είναι σίγουρο...το 40αρι το φάγατε...αυτό δεν επιδέχεται αμφισβήτηση...
    :arrow: αφου το λες ΕΣΥ σιγουρα δεν σηκωνει αμφισβητηση :lolol:
    οπως κ δεν σηκωνει αμφισβητηση αυτο που ΟΛΟΙ ΞΕΡΟΥΜΕ, οτι εισαι ο μεγαλυτερος ΜΑΛΑΚΑΣ του κοσμου
    :love:

:!: Τακουλη προχτες δεν ηπια τπτ - ξερεις με τα ξυδια δεν τα πηγαινα ποτε καλα.
    ΜΠΑΦΟΥΣ μου αρεσει να πινω να εχεις υπ οψην, ετσι για να προσγειωθεις κ λιγο στην πραγματικοτητα.

:!: παντως βρηκα τροπο να λυσουμε τις διαφορες μας Τακη μου.
    αν θελεις σταματαω το παιχνιδι ενω εσυ σταματας το φορουμ. βρισκομαστε απο κοντα κ:

Λυνουμε τις διαφορες μας

:!: τι πιο πολιτισμενο? ειμαι κατα της βιας - αλλα εδω χωραει μια εξαιρεση.
    αν παρευρεθει συσσωμο ολο το ικαριαμ δεν θα φταιω οπως καταλαβαινεις.
    εχεις κ το αβανταζ της παχυσαρκιας ρε παχυδερμο. τι λες? το χουμε? :relief:

:!: τα φιλια μου στον κουμπαρο σου - τα μοναδικα παντελονια που ειναι κοντα σου δλδ - εστω κ αν δεν ξερει γρι για το τι συμβαινει στο ικαριαμ.

-- +1 Προειδοποίηση Για Απρεπείς Εκφράσεις.

Nantia

The post was edited 5 times, last by Nantia ().

• Τακουλη πριν μιλησεις για τον κουμπαρο σου και για παντελονια ειπαμε οτι δεν θα ανοιγε τα λιμανια σου και οτι δεν ειχες κωδικους τελικα πηγε να γινει το αντιθετο,αποτελεσμα?Διακοπες και ο κουμπαρος και αυτος θα μεινει κλειστος επ αοριστον

Screenshot_4.png

Ναυμαχία μπροστά από την πόλη Ηλιακτή
    (11.03.2018 8:51:47)
    manosgr1[Mοnks] από ναπάλμ
    vs
    wild[ΦΕΥΓΑ] από Skull III, MAGMA[ΦΕΥΓΑ] από Waianapanapa, manosmx5[ΦΕΥΓΑ] από στασου μυγδαλα, oratios[ΦΕΥΓΑ] από HMS Victory, sotos13[ΦΕΥΓΑ] από phainοmenoN, libertad[ΦΕΥΓΑ] από Esperanza, Xariss[ΦΕΥΓΑ] από War-ez, GeorginoRocky[ΦΕΥΓΑ] από MESSIMVRIA-ZONI

---------------------------------------------------------------------------------------------
    Σκάφος-Έμβολο.........................0(-132) - Σκάφος-Έμβολο.........................83(-19)
    Φλογοβόλο..............................0(-19) - Φλογοβόλο..............................70(-7)
    ............................................. - Κανονιοφόρο............................42(-0)
    ............................................. - Έμβολο ατμού..........................100(-0)
    Βάρκα Κατάδυσης........................0(-10) - Βάρκα Κατάδυσης........................61(-0)
    ............................................. - Κωπήλατη τορπιλάκατος..................30(-0)
    ............................................. - Μεταφορικό αερόστατων...................9(-0)
    ............................................. - Βοηθητικό..............................20(-0)
    ---------------------------------------------------------------------------------------------
    Στρατηγοί..............................-979.8 - Στρατηγοί..............................-138.4
    Επιθετικοί βαθμοί.........................346 - Αμυντικοί βαθμοί.......................2449.5
    Ζημιά...................................48990 - Ζημιά....................................6920
    Καταμερισμός ζημιάς.......................87% - Καταμερισμός ζημιάς.......................13%

Νικητές: GeorginoRocky[ΦΕΥΓΑ], MAGMA[ΦΕΥΓΑ], oratios[ΦΕΥΓΑ], Xariss[ΦΕΥΓΑ], wild[ΦΕΥΓΑ], manosmx5[ΦΕΥΓΑ], libertad[ΦΕΥΓΑ], sotos13[ΦΕΥΓΑ]

Χαμένοι: manosgr1[Mοnks]
  • Καλησπέρα σας...
    Μιας που εδώ είναι νήμα πολιορκιών και αρκετά ξεφύγαμε τις προάλλες, ας ασχοληθούμε και με ON-TOPIC θέματα λίγο...

Μια τελευταία παρένθεση μόνο, αγαπητέ μου τάκη μέχρι να βρεις σε ποιο post είπες με ποιον τρόπο βάζεις εσύ πληντύριο και να εκτεθούμε εμείς επειδή αδικοκατηγορήσαμε τη γυναικούλα σου, θα μας επιτρέψεις να κάνουμε μια παύση στους διαλόγους μας...δεν έχεις παράπονο βεβαια οτι δεν σου μίλησα κόσμια τόσες μέρες.... είπαμε άλλωστε.... απο ελληνικά είσαι μακρά νυχτωμένος...

Κλείνει η παρένθεση κ πάμε στα του νήματος....
    Σε προηγούμενο post έγραψες αυτά... πάμε να τα δούμε λίγο αναλυτικά...

Aίαντας wrote:

Κι έτσι ούτε το παιχνίδι μπορείτε να μου κόψετε
    Συμφωνώ εδώ.... μόνο ο ιδιοκτήτης του λογαριασμού ή κάποιος διαχειριστής μπορεί να πατήσει διακοπές ή διαγραφή...

Aίαντας wrote:

ούτε την συμμαχία να μου διαλύσετε
    Εδώ πάλι η λέξη συμμαχία είναι ανακριβής μιας που είσαι σε μια συμμαχία με τον αγαπημένο σου κουμπάρο.... άρα μάλλον... παρέα να σας πω? οικογενεια? σοι?
    Αυτού του είδους οι συμμαχίες είναι όντως δύσκολο να διαλυθούν.... βλέπεις λοιπόν πως οταν ο ενας εκ των δυο ή και οι δυο είναι διακοπές, με ικαριαμικούς όρους και κοσμιοτατα αυτό λέγεται ΣΚΛΗΡΟ ΠΟΡΝΟ (παρεα-οικογενεια γαρ)

Aίαντας wrote:

ούτε να με κατηγορήσετε ότι κοιτάω την πάρτη μου, ενώ σφάζονται οι σύμμαχοί μου
    για αυτό εδώ όμως.... θα σε στεναχωρήσω λιγάκι....
    εξαιτίας της μεγάλης σου γλώσσας ξεκινήσαμε να χτυπάμε τον παίκτη Αιας και την συμμαχία Monks....
    σφαγή το παρακάτω δεν το λες.... το οτι κοιταξες την πάρτη σου όμως.... ΝΑΙ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΣ

Μάχη για την πόλη Γαβριήλ
    (11.03.2018 3:15:09)
    oratios[ΦΕΥΓΑ] από bill---
    vs
    manosgr1[Mοnks] από Γαβριήλ

............................................. - Εκτοξευτής..............................0(-3)
    ............................................. - Τοξότης.................................0(-3)
    ............................................. - Λογχοφόροι..............................0(-3)
    ............................................. - Καταπέλτης..............................0(-1)
    Γιατρός................................10(-0) - Γιατρός...............................100(-0)
    ............................................. - Τείχος..................................3(-4)
    Πυροβολητής θείου......................84(-0) - .............................................
    Ξιφομάχος.............................480(-0) - .............................................
    Οπλίτης..............................685(-16) - .............................................
    Γυροκόπτερο...........................120(-0) - .............................................
    Κριός..................................30(-0) - .............................................
    Μάγειρας...............................20(-0) - .............................................
    Κανόνι.................................24(-0) - .............................................
    Βομβαρδιστικό αερόστατο................30(-0) - .............................................
    Στρατηγοί...............................-22.4 - Στρατηγοί...............................-17.5
    Επιθετικοί βαθμοί.......................43.75 - Αμυντικοί βαθμοί...........................56
    Ζημιά....................................1120 - Ζημιά.....................................965
    Καταμερισμός ζημιάς.......................53% - Καταμερισμός ζημιάς.......................47%

Νικητές: oratios[ΦΕΥΓΑ]

Η πόλη Γαβριήλ λεηλατήθηκε από oratios[ΦΕΥΓΑ]. Τα ακόλουθα αγαθά εκλάπησαν: 8,866 Οικοδομικό υλικό, 15,095 Κρασί, 90 Μάρμαρο, 20,947 Θείο

Μάχη για την πόλη Γαβριήλ
    (11.03.2018 3:31:09)
    oratios[ΦΕΥΓΑ] από bill---
    vs
    manosgr1[Mοnks] από Γαβριήλ

Οπλίτης...............................245(-5) - .............................................
    Κανόνι.................................24(-0) - .............................................
    ............................................. - Τείχος..................................5(-2)
    Στρατηγοί..................................-7 - Στρατηγοί...................................0
    Επιθετικοί βαθμοί...........................0 - Αμυντικοί βαθμοί.........................17.5
    Ζημιά.....................................350 - Ζημιά.....................................102
    Καταμερισμός ζημιάς.......................77% - Καταμερισμός ζημιάς.......................23%

Νικητές: oratios[ΦΕΥΓΑ]

Η πόλη Γαβριήλ λεηλατήθηκε από oratios[ΦΕΥΓΑ]. Τα ακόλουθα αγαθά εκλάπησαν: 10,048 Οικοδομικό υλικό, 17,108 Κρασί, 102 Μάρμαρο, 23,739 Θείο

Και βλέπεις εγώ είμαι κωλόπαιδο....ούτε προειδοποίησα ούτε ήρθα σε κανονική ώρα....

Να ενημερώσω σε αυτό το σημείο πως και οι δυο λογαριασμοί θα συνεχίσουν να κοπανιουνται μέχρι να εκπληρωθούν τα αιτήματα του post αυτού.

Οπότε και να σπάσετε τη συμμαχία ή να αποχωρήσεις εσύ τάκη ο κουμπάρος σου θα συνεχίσει να χτυπιεται μέχρι να τελειώσει όχι το ικάριαμ, αλλά η διαμάχη σου με την ΦΕΥΓΑ.

Κ επιτέλους βάλτε καλά στο μυαλό σας και εσύ και οι μαθ οτι τις γλώσσες σας τις έχετε για να μας γλύφετε τα αρχίδια και μόνο για αυτό.

Aίαντας wrote:

Αντιθέτως, εγώ θα σας γλεντάω εδώ στο φόρουμ, σε όλους τους σέρβερ, όπου σας πετυχαίνω...μέχρι το τέλος του ικάριαμ...
    Και το πιο γλυκό για μένα, είναι ότι εσείς μου δίνετε τις αφορμές να σας εξευτελίζω...με τις απάτες και τις κλοπές που καμαρώνετε...και φυσικά τις απαντήσεις που σας υποχρεώνω να μου δίνετε στο φόρουμ και να ασχολείστε μαζί μου..
    Αυτό βέβαια δε το κατάλαβα κ πολύ.... ίσως φταίει οτι πήγα από μικρός στα πρόβατα και δε τέλειωσα σχολείο.... θα μας ξεφτυλίζεις επανελαμβάνοντας πράγματα που εμεις οι ιδιοι τα ομολογούμε πρώτοι (και μετά τα μαθαίνεις κ εσύ κ όλοι οι άλλοι)??? Τι να σου πω....
    Όσο για τις απαντήσεις ναι δικιο εχεις.... άμα θες εσυ να δηλώσουμε εμεις τη συμπάθεια μας στη γυναικούλα σου θα σου χαλάσουμε χατήρι???

Τέλος λοιπόν προς ώρας με τον αιαντα....θα τα πούμε σε λίγες μέρες για να του δώσουμε κ χρόνο να βρεί ή να γράψει με ποιον βάζει πληντύριο ώστε να δούμε κ εμείς πόσο τον αδικήσαμε κ αυτον κ το στολίδι του....

ΥΓ..... ΡΕ ΠΑΠΑΡΑ ΤΗ ΨΕΥΤΙΚΗ ΑΝΑΦΟΡΆ ΕΒΑΛΕΣ???

ΒΑΛΕ ΤΗΝ ΑΛΗΘΙΝΗ ΡΕ ΓΙΔΙ.... ΜΙΑ ΠΟΛΗ ΚΛΕΙΣΑΜΕ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ... ΜΙΑ ΜΑΣ ΕΠΕΤΡΕΨΕ Η ΜΕΓΑΛΟΨΥΧΙΑ ΤΟΥ... ΚΑΙ ΛΕΓΕΤΑΙ

ΟΧΙ

Σχώρα με τάκη μου...εκλιπαρώ στη μεγαλοψυχία σου.... σχώρα με..... κακές επιρροές βλέπεις το κωλοπαιδο.... μια με τους πυροβολητές, μια με κατι κονιαματα, ε βάλθηκαν να με αντιγράψουνε......
  • Χίλια συγνώμη....
    αν εχω το θεο μου να κάνω τέτοια αποτρόπαια πράγματα και να μη σε αφήνω να παίξεις.....

Ο στόλος απο την
    bill--- έφτασε στην Erwin Rommel, αλλά επιστρέφει πίσω καθώς δεν μπόρεσε να ολοκληρώσει την αποστολή Λεηλασία.

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
  • Kένταυρος wrote:

Τακουλη πριν μιλησεις για τον κουμπαρο σου και για παντελονια ειπαμε οτι δεν θα ανοιγε τα λιμανια σου και οτι δεν ειχες κωδικους τελικα πηγε να γινει το αντιθετο,αποτελεσμα?Διακοπες και ο κουμπαρος και αυτος θα μεινει κλειστος επ αοριστον

Αλογάκι μου, αν και του είπα να μην ασχοληθεί, εκνευρίστηκε που ο προσκυνημένος στρατηγός σε μηνύματα που αντάλλαξαν του υποσχέθηκε ότι θα του ανοίξει τα λιμάνια...
    Αντί αυτού, όλο και πιο πολλά κλεφτόπουλα του έστελναν μονάδες κι έτσι πολύ καλά έκανε και άνοιξε τα λιμάνια του...
    Εξάλλου όπως είπαμε, όταν ο άλλος είναι ανδρείκελο, εσύ όσο άντρας και να είσαι δεν υποχρεούσαι να δεσμευτείς απέναντί του...
    Όσο για τους κωδικούς του...κάντε ένα τίκετ να διαπιστώσετε ποιός τους έχει...

οratios wrote:

Μια τελευταία παρένθεση μόνο, αγαπητέ μου τάκη μέχρι να βρεις σε ποιο post είπες με ποιον τρόπο βάζεις εσύ πληντύριο και να εκτεθούμε εμείς επειδή αδικοκατηγορήσαμε τη γυναικούλα σου, θα μας επιτρέψεις να κάνουμε μια παύση στους διαλόγους μας...δεν έχεις παράπονο βεβαια οτι δεν σου μίλησα κόσμια τόσες μέρες.... είπαμε άλλωστε.... απο ελληνικά είσαι μακρά νυχτωμένος...
    Κλείνει η παρένθεση κ πάμε στα του νήματος....

Μα γιατί να κλείσει η παρένθεση...έχει ψωμί το θέμα, ακόμα...
    Το ποστ δεν θα μπω στον κόπο να ψάξω να το βρω...πλυντήριο βάζω όπως αυτός ο γνωστός του κουμπάρου μου, που του χτυπούσε την πόρτα η γκόμενα...
    Σε επόμενο ποστ, μπορεί να σου πω κάποιες περισσότερες λεπτομέρειες για να καταλάβεις καλύτερα...

Και μια νέα πληροφορία που πήρα σήμερα...
    Συζητώντας με τον κουμπάρο μου και αναλύοντας τα θέματα των πλυντηρίων, μου επιβεβαίωσε κάποιες υποψίες που είχα για την Τασία, καθώς έχει δει την φάτσα της στο σκάιπ, τότε που ήταν στους φοίνικες...
    Πολλές λεπτομέρειες βέβαια δεν μου είπε, αλλά ο υπαινιγμός του ότι στο πλαίσιο που επιτρέπει το σκάιπ να αναρτήσεις φώτο τα μάγουλα της δεν χώραγαν, ήταν αρκετός για να επαληθεύσει τον ισχυρισμό της περί άρτιας ανταπόκρισης σε 5+ πολέμους, σε 2+ κόσμους και την εικασία μου για την διεξαγωγή πλυντηρίου στο χέρι...

Κλείνει η παρένθεση αλλά αν θες, άνοιξέ την...

Μισό λεπτό να βάλω ένα πλυντήριο σε κάτι ασπρόρουχα κι επανέρχομαι να απαντήσω στα περί εκπόρνευσής σου (ΣΚΛΗΡΟ ΠΟΡΝΟ)...
    Mια βάρκα θέλω ποταμέ, να ρίξω από χαρτόνι,
    όπως αυτές που παίζουνε στις όχθες μαθητές.
    Σκοτώνει, πες μου, ο χωρισμός; ― Mατώνει, δε σκοτώνει.
    Ποιός είπε φούντο; Ψέμματα. Δε φτάσαμε ποτές.

The post was edited 1 time, last by Aίαντας ().

• Aίαντας wrote:

Αντί αυτού, όλο και πιο πολλά κλεφτόπουλα του έστελναν μονάδες κι έτσι πολύ καλά έκανε και άνοιξε τα λιμάνια του...
    Τη ανοιξε?οαχαχαχαχαχα εδω γελαμε οχι απλα εκλεισε αλλα αφου εφαγε και λεηλασιες μπηκε διακοπες περαστικα του
  • Συγγνώμη που άργησα λίγο, αλλά μόλις τελείωσε το πλυντήριο κι έχω στείλει το πιπίνι να απλώσει τα βρεγμένα...

οratios wrote:

Εδώ πάλι η λέξη συμμαχία είναι ανακριβής μιας που είσαι σε μια συμμαχία με τον αγαπημένο σου κουμπάρο.... άρα μάλλον... παρέα να σας πω? οικογενεια? σοι?Αυτού του είδους οι συμμαχίες είναι όντως δύσκολο να διαλυθούν.... βλέπεις λοιπόν πως οταν ο ενας εκ των δυο ή και οι δυο είναι διακοπές, με ικαριαμικούς όρους και κοσμιοτατα αυτό λέγεται ΣΚΛΗΡΟ ΠΟΡΝΟ (παρεα-οικογενεια γαρ)

Σχώρα με τάκη μου...εκλιπαρώ στη μεγαλοψυχία σου.... σχώρα με..... κακές επιρροές βλέπεις το κωλοπαιδο....

Κοίτα δεν ξέρω αν εσένα στην παρέα σου ή στην οικογένειά σου, έχουν για χόμπι το σκληρό πορνό, εμείς όμως αιμομιξίες δεν διαπράττουμε, ούτε υποχρεώνουμε τα μέλη της οικογένειας να συμμετέχουν ή να παρακολουθούν τέτοιο...
    Εσύ βέβαια για να γνωρίζεις τη διαδικασία, σημαίνει πως την έχεις υποστεί...
    Με ικαριαμικούς όρους και κοσμιότατα...πάντα....

Δεδομένων λοιπόν των κακών επιρροών...σε συγχωρώ...

οratios wrote:

σφαγή το παρακάτω δεν το λες.... το οτι κοιταξες την πάρτη σου όμως.... ΝΑΙ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΣ
    Η πόλη Γαβριήλ λεηλατήθηκε από oratios[ΦΕΥΓΑ]. Τα ακόλουθα αγαθά εκλάπησαν: 8,866 Οικοδομικό υλικό, 15,095 Κρασί, 90 Μάρμαρο, 20,947 Θείο
    Η πόλη Γαβριήλ λεηλατήθηκε από oratios[ΦΕΥΓΑ]. Τα ακόλουθα αγαθά εκλάπησαν: 10,048 Οικοδομικό υλικό, 17,108 Κρασί, 102 Μάρμαρο, 23,739 Θείο
    Και βλέπεις εγώ είμαι κωλόπαιδο....ούτε προειδοποίησα ούτε ήρθα σε κανονική ώρα....

Να ενημερώσω σε αυτό το σημείο πως και οι δυο λογαριασμοί θα συνεχίσουν να κοπανιουνται μέχρι να εκπληρωθούν τα αιτήματα του post αυτού.

Οπότε και να σπάσετε τη συμμαχία ή να αποχωρήσεις εσύ τάκη ο κουμπάρος σου θα συνεχίσει να χτυπιεται μέχρι να τελειώσει όχι το ικάριαμ, αλλά η διαμάχη σου με την ΦΕΥΓΑ.

Κ επιτέλους βάλτε καλά στο μυαλό σας και εσύ και οι μαθ οτι τις γλώσσες σας τις έχετε για να μας γλύφετε τα αρχίδια και μόνο για αυτό.

Μάλιστα...μετά από σχεδόν 9 χρόνια στο παιχνίδι, έμαθα τι εννοούν οι φεύγα όταν λένε ότι σφάζουν τους αντιπάλους τους...μια καραβιά υλικά...

Το ότι είσαι καλόπαιδο το ξέρω...γι αυτό είπα στον αλογομούρη ότι απέναντι σε ανδρείκελα, δεν υπάρχει καμία υποχρέωση τήρησης λόγου...

Να σε ενημερώσω εδώ, ότι μόλις ζήτησες την εκπλήρωση του αιτήματος σου, αλλιώς θα συνεχίσεις να μας κοπανάς, έβαλα τις στροφές του πλυντηρίου και την θερμοκρασία του νερού στο τέρμα...χαρά το πιπίνι...
    Εκτός βέβαια αν με παρακαλέσεις πολύ..εδώ δημόσια...τότε θα το σκεφτώ...

Θα σε στεναχωρήσω τώρα, αλλά ο κουμπάρος μου μου απαγόρευσε να προβώ σε οποιαδήποτε τέτοια ενέργεια, γιατί λέει ότι μέχρι το καλοκαίρι που ανοίγει η τουριστική σεζόν, δεν έχει δουλειά...και θέλει να ασχοληθεί λίγο μαζί σας...
    Εγώ του είπα βέβαια να σας γράψει εκεί που νομίζετε ότι έχουμε τις γλώσσες μας, αλλά εκείνος μου είπε ότι μπορεί εμείς να έχουμε μεγάλη γλώσσα εσείς όμως στερείστε εντελώς αναπαραγωγικών οργάνων...είτε ανδρικών, είτε γυναικείων...
    Άφυλλοι δηλαδή...εκτός ίσως από εκείνο το γνωστό του, που του χτυπούσε την πόρτα η γκόμενα...

οratios wrote:

Αυτό βέβαια δε το κατάλαβα κ πολύ.... ίσως φταίει οτι πήγα από μικρός στα πρόβατα και δε τέλειωσα σχολείο....
    ΥΓ..... ΡΕ ΠΑΠΑΡΑ ΤΗ ΨΕΥΤΙΚΗ ΑΝΑΦΟΡΆ ΕΒΑΛΕΣ???

ΒΑΛΕ ΤΗΝ ΑΛΗΘΙΝΗ ΡΕ ΓΙΔΙ.... ΜΙΑ ΠΟΛΗ ΚΛΕΙΣΑΜΕ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ... ΜΙΑ ΜΑΣ ΕΠΕΤΡΕΨΕ Η ΜΕΓΑΛΟΨΥΧΙΑ ΤΟΥ... ΚΑΙ ΛΕΓΕΤΑΙ

ΟΧΙ

Αν είχες πάει σχολείο, αντί να αναγκαστείς να υποστείς τις συνέπειες του σκληρού πορνό (με ικαριαμικούς όρους και κοσμιότατα πάντα), θα μπορούσες να αντιληφθείς την διαφορά της φωτογραφίας από την αναφορά...
    Αλλά που να τα μάθεις αυτά...στα πρόβατα...ή στην "εκπαίδευση"...?

οratios wrote:

Χίλια συγνώμη....
    αν εχω το θεο μου να κάνω τέτοια αποτρόπαια πράγματα και να μη σε αφήνω να παίξεις.....

Ο στόλος απο την bill--- έφτασε στην Erwin Rommel, αλλά επιστρέφει πίσω καθώς δεν μπόρεσε να ολοκληρώσει την αποστολή Λεηλασία.

Αχ αυτά τα πρόβατα...
    "Ο στόλος δεν μπόρεσε να ολοκληρώσει την αποστολή λεηλασία..."
    Αν ήμουν ο πίθηκας, θα σου φόρτωνα τον λεπρό, μέχρι τη Δευτέρα Παρουσία...
    Οι 8 μονάδες που μου έστελνες, νομίζεις με βγάλαν σε διακοπές...

Πάντως την μία ωρίτσα παρά κάτι, μέχρι να με πάρετε χαμπάρι, έκαψα σε δυο πειραματάκια 600k κρύσταλλο και πάτησα και δυο αναβαθμίσεις...
    Πες στον πίθηκα ότι την επόμενη δόση που θα μπω, θα πάρει και το μπόνους της έρευνας από την λίστα φίλων...

Με το γιώργη, δεν προλαβαίνω να ασχοληθώ σήμερα...
    Στέγνωσε το πιπίνι και θέλει πάλι βρέξιμο...

Καλό βράδυ...

The post was edited 1 time, last by Aίαντας ().

• Aίαντας wrote:

Αν για κάτι δεν μπορεί να με κατηγορήσει κάποιος, είναι το ότι γράφω λάθος...
    Σύμφωνα με τους κανόνες της γραμματικής η παρένθεση είναι ενίοτε επεξηγηματική...
    Άλλωστε ο Jack Daniels ήταν πρόσωπο υπαρκτό και ο ιδρυτής της ομώνυμης φίρμας ουίσκι...
    Άρα όταν αναφέρεται κάποιος στο όνομα, δεν μπορεί παρά να χρησιμοποιήσει το αρσενικό γένος και στην επεξήγηση της παρένθεσης το προϊόν με ουδέτερο άρθρο πλέον...
    Καλύτερα λοιπόν, μάθε να διαβάζεις, γιατί νομίζω ότι εγώ ξέρω να γράφω...
    Εν πάση περιπτώσει...καλό ΣΚ...
    Όταν αναφέρεις το τάδε ουίσκι, παραμένει ουίσκι, ουδέτερο δλδ.
    Όταν προσθέτεις προσδιορισμό στο ουίσκι (τζακ ντανιελς, κούλα, πιπίνι ή ό,τι της αρεσκείας σου), δεν αλλάζει γένος, το άρθρο πάει στο ουσιαστικό, το ουίσκι δλδ και όχι στον προσδιορισμό.
    Άρα απλά έκανες ένα λάθος, δεν πειράζει να τα παραδέχεσαι που και που.
  • Όταν κάνω λάθος φυσικά και θα το παραδεχτώ...απλά δεν έχω κάνει λάθος...
    Λάθος έχεις εσύ, που θεωρείς ότι μπορείς να πεις στην Ελληνική "το Τζακ Ντάνιελ ουίσκι" ενώ το σωστό είναι "το ουίσκι Τζακ Ντάνιελ"...
    Στην πρώτη περίπτωση έχουμε πρώτα το κύριο όνομα, που αναλόγως του γένους μπαίνει και το άρθρο...ενώ στην δεύτερη περίπτωση πρώτα το ουσιαστικό που παίρνει και το ουδέτερο άρθρο...

Όταν λοιπόν έγραψα "τον Jack Daniels" το έγραψα πολύ σωστά και συνέχισα με την παρένθεση "το ουίσκι" διευκρινίζοντας ότι πρόκειται για το προϊόν (ουσιαστικό) και έβαλα το κατάλληλο άρθρο...

Αν το πας και στην Αγγλική που τα κύρια ονόματα δεν παίρνουν άρθρο, δεν μπορείς να πεις σκέτα "The Jack Daniel", ή θα πεις "The Jack Daniel whiskey", ή "Jack Daniel's whiskey" χωρίς άρθρο και σημαίνουν, το πρώτο "το ουίσκι Τζακ Ντάνιελ" και το δεύτερο "το ουίσκι του Τζακ Ντάνιελ"...
    Το μόνο λάθος που έκανα ήταν ότι έγραψα "τον Jack Daniels" αντί "τον Jack Daniel" που είναι το σωστό...

Και εμφανίζεται και το καθυστερημένο να σου κάνει like, λόγω άγνοιας... :crazy:

οratios wrote:

Σώτο ετοιμάσου να πάμε να τον κοπανήσουμε κ στον δελτα τώρα που μπήκαν όλοι διακοπές στον άλφα....

Πριν πας στον δέλτα να κοπανήσεις αυτόν που είναι να κοπανήσεις, μήπως θα ήθελες να ξανανοίξουμε εκείνη την παρένθεση και να το συζητήσουμε λιγάκι...? :love: :love: :love:

The post was edited 3 times, last by Aίαντας ().

• Aίαντας wrote:

Όταν κάνω λάθος φυσικά και θα το παραδεχτώ...απλά δεν έχω κάνει λάθος...
    Λάθος έχεις εσύ, που θεωρείς ότι μπορείς να πεις "το Τζακ Ντάνιελ ουίσκι" ενώ το σωστό είναι "το ουίσκι Τζακ Ντάνιελ", στην Ελληνική πάντα...
    Στην πρώτη περίπτωση έχουμε πρώτα το κύριο όνομα, που αναλόγως του γένους μπαίνει και το άρθρο...ενώ στην δεύτερη περίπτωση πρώτα το ουσιαστικό που παίρνει και το ουδέτερο άρθρο...
    Μόνο που το σωστό, όπως λες, δεν το έχεις γράψει. Η αναφορά σου είναι διφορούμενη, δε βγάζει νόημα:

Aίαντας wrote:

Βάζει πλυντήριο με τον Jack Daniels (το ουίσκι)...
    Βάζει ποτό αντί απορρυπαντικού; ή βάζει με το πρόσωπο; Δεν βλέπεις ότι δεν είναι σωστό;
    Δεν μπορείς να μιλάς για πρόσωπο και στην παρένθεση να εξηγείς ότι είναι αντικείμενο.

Μπορεί να ειπωθεί ήπια ένα τζακ (εννοείται εκεί το αντικείμενο της πρότασης είναι το ουίσκι τζακ), όχι όμως ήπια έναν τζακ (εδω το αντικείμενο γίνεται ο τζακ. και με την εξήγηση που λες (ουίσκι) αποκτά δεύτερη υπόσταση).

Aίαντας wrote:

Το μόνο λάθος που έκανα ήταν ότι έγραψα "τον Jack Daniels" αντί "τον Jack Daniel" που είναι το σωστό...
    Βασικά ούτε αυτό είναι σωστό, αλλά το Jack Daniel's.
  • user 001 wrote:

Aίαντας wrote:

Βάζει πλυντήριο με τον Jack Daniels (το ουίσκι)...
    Βάζει ποτό αντί απορρυπαντικού; ή βάζει με το πρόσωπο; Δεν βλέπεις ότι δεν είναι σωστό;Δεν μπορείς να μιλάς για πρόσωπο και στην παρένθεση να εξηγείς ότι είναι αντικείμενο.

Μπορεί να ειπωθεί ήπια ένα τζακ (εννοείται εκεί το αντικείμενο της πρότασης είναι το ουίσκι τζακ), όχι όμως ήπια έναν τζακ (εδω το αντικείμενο γίνεται ο τζακ. και με την εξήγηση που λες (ουίσκι) αποκτά δεύτερη υπόσταση).

Σου εξήγησα ότι στη Ελληνική, αφού αναφέρθηκα αρχικά σε αρσενικού γένους πρόσωπο, ήμουν υποχρεωμένος να χρησιμοποιήσω το αρσενικό άρθρο στην αιτιατική πτώση, όπως σωστά είπες και μετά σε παρένθεση το ουσιαστικό με ουδέτερο άρθρο, ασχέτως με το νόημα της πρότασης...
    Θα μπορούσα να γράψω "το ουίσκι Jack Daniel" (kαι όχι Daniel's), αλλά αφού επέλεξα να το διατυπώσω έτσι, το έγραψα σωστά...καμία διφορούμενη έννοια λοιπόν...

user 001 wrote:

Aίαντας wrote:

Βασικά ούτε αυτό είναι σωστό, αλλά το Jack Daniel's.

Διάβασε εδώ, για να μάθεις σχετικά με τα κτητικά...
    Το σωστό είναι "τον Jack Daniel" κι όχι τον "Jack Daniel's"...

Το s με απόστροφο, στην Αγγλική δηλώνει κτήση...
  • Μα γιατί τέτοια εμμονή να πω ότι έχεις δίκιο; Απλά δεν έχεις.
    Αφού το λες και μόνος σου, χρησιμοποίησες κάτι (που δεν σε υποχρέωσε κανένας γραμματικός κανόνας τουλάχιστον, εκτός κι αν ήταν φεύγα) ασχέτως με το νόημα της πρότασης.., με λίγα λόγια απλά ό,τι να 'ναι.

Aίαντας wrote:

Το σωστό είναι "τον Jack Daniel" κι όχι τον "Jack Daniel's"...

Το s με απόστροφο, στην Αγγλική δηλώνει κτήση...
    Δες λίγο πιο προσεκτικά τι έγραψα (το Jack, όχι τον).
    Τελικά ούτε να γράφεις, ούτε να διαβάζεις..

Και για την ιστορία, λεγόταν Τζασπερ, όχι Τζεϊκομπ.
  • καλημερες, καλημερες :rolleyes:

user 001 wrote:

Μα γιατί τέτοια εμμονή να πω ότι έχεις δίκιο; Απλά δεν έχεις.
    :arrow: ρε συ Τζακ/user, μην του τα πετας ετσι χυμα, του γαμας ολο του το συμπαν.
    οχι τπτ αλλο, αλλα στο προηγουμενο ποστ μου νομιζω οτι φαινεται ξεκαθαρα το προβλημα. κοσμος vs Τακης :monster:

user 001 wrote:

Τελικά ούτε να γράφεις, ούτε να διαβάζεις..
    :arrow: τζιζους, θα παθει τπτ το παχυδερμο καραφασισταριο μας, κ θα φυγει αμορφωτο κ αγραμματο απ αυτην την ζωη :popcorn:

:!: Τακουλη προσωπικα παντως δεν τον πιστευω κ πολυ τον Τζακ - ευχομαι ομως να εχει δικιο, γιατι καταλαβαινεις παρτυ που θα κανουμε.
    εγω ειμαι ασχετος με την Ελληνικη, αλλα θα επιβεβαιωσω του λογου το αληθες ρωτωντας ....... τους γονεις μου :huh:

-- Έχει Δοθεί Ban

Nantia

The post was edited 4 times, last by Nantia ().

• Κατ αρχάς θα παρακαλέσω τους φιλτατους συνομιλητές μας να μην τα λενε αποτομα στον τακούλη γιατί εχει κατι προβληματα με το κυκλοφοριακο (λόγω βάρους) κ θα μας μεινει στο τοπο... κριμα ειναι για ενα παιχνιδάκι να συμβουν τετοια πράγματα.

Aίαντας wrote:

Μάλιστα...μετά από σχεδόν 9 χρόνια στο παιχνίδι, έμαθα τι εννοούν οι φεύγα όταν λένε ότι σφάζουν τους αντιπάλους τους...μια καραβιά υλικά...
    Μη σε κουράζω με θέματα ικάριαμ... εκεί είσαι άσχετος... παίξε φόρουμ που εδω τουλάχιστον λαλας λιγάκι

Aίαντας wrote:

Πριν πας στον δέλτα να κοπανήσεις αυτόν που είναι να κοπανήσεις, μήπως θα ήθελες να ξανανοίξουμε εκείνη την παρένθεση και να το συζητήσουμε λιγάκι...?
    μόλις μου πεις με ποιον τρόπο βάζεις πληντύρια θα την ανοίξουμε...προς το παρόν σε αφήνω να σκεφτείς τι θα γράψεις.

Στα του θέματος τώρα....
    βρε ανελεητουλη πάλι διακοπές παλικαρε?

Αμαρτια να τα ποστάρω αυτά που πήρα....
  • Αυτα εννοεις ορατιο η τα αλλα?
    \
    Μάχη για την πόλη Ήφαιστος
    (12.03.2018 8:35:47)
    sotos13[ΦΕΥΓΑ] από donganos
    vs
    ΑΝΕΛΕΗΤΟΣ[ΕΔΩ] από Ήφαιστος

............................................. - Εκτοξευτής..............................0(-1)
    ............................................. - Λογχοφόροι.............................0(-10)
    Ξιφομάχος............................412(-18) - Ξιφομάχος.............................0(-100)
    Οπλίτης..............................366(-84) - Οπλίτης...............................0(-481)
    Κανόνι.................................30(-0) - Κανόνι.................................0(-17)
    Μάγειρας...............................20(-0) - Μάγειρας................................2(-0)
    ............................................. - Τείχος..................................0(-7)
    Πυροβολητής θείου......................84(-0) - .............................................
    Γυροκόπτερο...........................120(-0) - .............................................
    Γιατρός................................10(-0) - .............................................
    Βομβαρδιστικό αερόστατο................30(-0) - .............................................
    Στρατηγοί..............................-139.2 - Στρατηγοί.............................-1326.8
    Επιθετικοί βαθμοί........................3317 - Αμυντικοί βαθμοί..........................348
    Ζημιά....................................6960 - Ζημιά...................................66340
    Καταμερισμός ζημιάς........................9% - Καταμερισμός ζημιάς.......................91%

Νικητές: sotos13[ΦΕΥΓΑ]

Χαμένοι: ΑΝΕΛΕΗΤΟΣ[ΕΔΩ]

Η πόλη Ήφαιστος λεηλατήθηκε από sotos13[ΦΕΥΓΑ]. Τα ακόλουθα αγαθά εκλάπησαν: 10,982 Οικοδομικό υλικό, 29,517 Θείο

Μάχη για την πόλη Ήφαιστος
    (12.03.2018 8:52:23)
    sotos13[ΦΕΥΓΑ] από donganos
    vs
    ΑΝΕΛΕΗΤΟΣ[ΕΔΩ] από Ήφαιστος

Οπλίτης................................99(-1) - .............................................
    Κανόνι.................................30(-0) - .............................................
    ............................................. - Τείχος..................................1(-6)
    Στρατηγοί................................-1.4 - Στρατηγοί...................................0
    Επιθετικοί βαθμοί...........................0 - Αμυντικοί βαθμοί..........................3.5
    Ζημιά......................................70 - Ζημιά.......................................0
    Καταμερισμός ζημιάς......................100% - Καταμερισμός ζημιάς........................0%

Νικητές: sotos13[ΦΕΥΓΑ]

Χαμένοι: ΑΝΕΛΕΗΤΟΣ[ΕΔΩ]

Η πόλη Ήφαιστος λεηλατήθηκε από sotos13[ΦΕΥΓΑ]. Τα ακόλουθα αγαθά εκλάπησαν: 4,269 Οικοδομικό υλικό, 11,383 Θείο
  • Aίαντας wrote:

Και μια νέα πληροφορία που πήρα σήμερα...
    Συζητώντας με τον κουμπάρο μου και αναλύοντας τα θέματα των πλυντηρίων, μου επιβεβαίωσε κάποιες υποψίες που είχα για την Τασία, καθώς έχει δει την φάτσα της στο σκάιπ, τότε που ήταν στους φοίνικες...
    Πολλές λεπτομέρειες βέβαια δεν μου είπε, αλλά ο υπαινιγμός του ότι στο πλαίσιο που επιτρέπει το σκάιπ να αναρτήσεις φώτο τα μάγουλα της δεν χώραγαν, ήταν αρκετός για να επαληθεύσει τον ισχυρισμό της περί άρτιας ανταπόκρισης σε 5+ πολέμους, σε 2+ κόσμους και την εικασία μου για την διεξαγωγή πλυντηρίου στο χέρι..

Καλή η μαλακία που έγραψες αλλά δεν πιστεύω ότι το είπε ο κουμπάρος σου αυτό.

Οσο μίλησα μαζί του στο παιχνίδι (δεν ήταν και πολλές οι φορές) μου φάνηκε άνθρωπος που στηρίζει το λόγο του, όχι χαλβάς σαν εσένα που ότι κατεβάσει το μικρό σου μυαλό το ποστάρεις στα νήματα των φευγάτων..
    Τώρα.... γιατί έκανε έναν χοντρομαλάκα σαν εσένα κουμπάρο, δεν θα το καταλάβω ποτέ αλλά δεν νομίζω ότι μου πέφτει και λόγος...!!

Εδώ είναι η φώτο που εδώ και τόσα χρόνια που παίζω ικάριαμ εχω στο σκυπε μου!! Τέτοιος χοντρομαλάκας είσαι!!!

prntscr.com/iqmwyl

-- +1 Προειδοποίηση Για Προσβολή

Nantia

The post was edited 2 times, last by Nantia ().

• Γιατί βρε παπακι μου σου φαίνεται παράξενο αυτό που είπε?
    Δε ξέρεις πως βγάζει συμπεράσματα ο τακουλης?
    του λεει ο κουμπάρος του οτι ο αστυνομικος ειναι οργανο (της ταξης)
    την άλλη μέρα του λεει οτι το μπουζούκι είναι μουσικό όργανο
    και ο τακουλης μας καταλήγει στο συμπέρασμα οτι ο αστυνομικος είναι.... μπουζούκι
    :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Άλλο παράδειγμα.....
    μαθαίνει οτι ο παυλακιας έχει διπλό στους fireb...
    βλέπει μια φωτο με κοινη ιπ τον κορνηλιο....
    συμπαιρενει οτι ο κορνηλιος είναι διπλός
    :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
  • Απαραδεκτω να μιλας για των κουμπαρο σου...

Τα παντελονια τα τιμαει ο Μανωλης μη λες πραγματα και ανακριβειες μια ΖΩΗ

(ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΗΡΩΑΣ ΠΟΥ ΣΕ ΑΝΤΕΧΕΙ ΑΚΟΜΗ (και) ΣΤΟ GAME ΗΡΩΑΣΣΣ)

Ντροπη σου παργματικα να εκθετης αλλους συνεχεια ετσι στη φορα οτι εμαθες και μιλησες και καλα με το Μανωλη ημαρτον!!!

Ουτε για το Forum δε κανεις και ετσι οπος πας η σαπιλα και βρωμια που διαθετης ειναι πραγματικα ελεεινη