ΝΗΜΑ ΥΠΕΡ ΤΩΝ ΕΞΑΡΤΗΜΕΝΩΝ ΦΟΡΟΥΜΑΚΗΔΩΝ( Ν.Υ.Τ.Ε.Φ)

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

Αγαπητοί παίκτες,

Το νέο μας φόρουμ είναι πλέον διαθέσιμο: https://forum.ikariam.gameforge.com/

Ελπίζουμε ότι θα έχετε ευχάριστες στιγμές εκεί και θα δημιουργήσετε νέες αναμνήσεις με τους φίλους σας. Θέλουμε ένα υγιές περιβάλλον όπου όλοι παίκτες θα μπορούν να μοιραστούν τις ιδέες τους και να συζητήσουν σημαντικά θέματα σχετικά με το Ikariam.

Γι 'αυτό, ενημερώσαμε τους παλιούς κανόνες του φόρουμ. Παρακαλώ να διαβάσετε τον νέο κώδικα συμπεριφοράς της κοινότητας.
Επιπροσθέτως, επειδή το φόρουμ είναι κοινό για όλες τις κοινότητες Ikariam, μπορείτε, αν θέλετε, με τις κατάλληλες ρυθμίσεις να βλέπετε μόνο τον ελληνικό τομέα.

Σας καλούμε τέλος να ενημερωθείτε για μια σειρά από ερωτήματα που αφορούν το παιχνίδι ή το φόρουμ!

Σας υπενθυμίζουμε ότι το αυτό το φόρουμ θα είναι σε κατάσταση ανάγνωσης.

Απόλαυσέ το!
Η ομάδα του Ikariam.gr

• ΝΗΜΑ ΥΠΕΡ ΤΩΝ ΕΞΑΡΤΗΜΕΝΩΝ ΦΟΡΟΥΜΑΚΗΔΩΝ( Ν.Υ.Τ.Ε.Φ)

η Ν.Υ.Τ.Ε.Φ σας καλωσοριζει στο νημα της οπου ο καθε πικραμενος κ εξαρτημενος μπορει να λεει την γνωμη του(κοσμια παντα)
    για να κανουμε ενα ωραιο τζερτζελε.....

παρακαλουνται επισης οι εξαρτημενοι που ποσταρουν με εντελως ασχετα ποστ στα μνηματα πολιορκιων να εκφραζουν εδω τις αποριες τους κ θα φροντιζω να τους επιλυω καθε μια απο αυτες... ωστε να αποφυγουμε το ενδεχομενο να ξανακλεισουν οι αξιολατρευτοι διαχειριστες εκεινα τα μνηματα....

ο αξιοπρεπεστατος κ επιτιμος προεδρος των εξαρτημενων φορουμακηδων κυριος αιαντας ευελπιστουμε να μας κανει την τιμη να γραφει πλεον εδω...

ευχαριστω.....

υγ....βλεπεις τι αγωνα δινω για σενα λατρεμενε μου φιλε....ολοκληρο νημα για παρτυ σου...
    για την δευτερα τα παμε ετσι?

The post was edited 1 time, last by bill--- ().

• καλησπερα....

Aίαντας wrote:

Καλημέρα στα παιδιά...

Αφού καθορίσαμε πως υποχρεούται να συμπεριφέρεται ο κάθε παιχταράς, απέναντι σε αυτούς που του δίνουν την χαρά να καμαρώνεται σαν υπερδύναμη του σέρβερ, πάμε λίγο να αναζητήσουμε τις τακτικές...μην λέει ο διαχειριστής, ότι βγαίνουμε εκτός θέματος...

bill--- wrote:

το 3 προς 1 κ 100 προς 1 σημαινει κατι δλδ? η υπαρχει με τα σημερινα δεδομενα η αδυναμια νομιζεις ενος παιχτη να τα βαλει για μερικους μηνες με ολο τον σερβερ? ξυπνα..... μην νομιζεις οτι κανουμε μαχες με ασημενιους πετροβολους την εποχη που διατελουσες μελος της συμμαχιας των μπουφων... απο τοτε δεν εχεις να κανεις μαχη?να πεις απλα μια εξυπναδα.....
    γνωριζεις δλδ τι ειχε μεσα ο καθε ενας συμμαχος μου ετσι ωστε να χρειαζονταν να παιξουν 3 ατομα?
    φυσικα κ οχι.....
    Δεν ξέρω τι σημαίνει, ούτε το 3 προς 1, ούτε το 100 προς 1...
    Μια αναφορά βλέπω, με τρεις δικούς σου εναντίον ενός αντιπάλου...
    Πως να ξέρω τι μονάδες έχει ο καθένας μέσα, ώστε να βγάλω ασφαλές συμπέρασμα και να δικαιώσω το ξεπάτωμα του στρατηγού Τρύφωνα...?
    Η πολύτιμη γνώση και εμπειρία σου, ίσως θα μπορούσε να με διαφωτίσει σχετικά...
    Έχεις π.χ. καμιά φώτο από τις ναυμαχίες, ή κάποιον άλλο τρόπο να δούμε με τι μπαίνει ο καθένας...?

Μάχες έκανα και με τον Ποσειδώνα...τους είχα χρυσώσει βέβαια τους πετροβόλους... αλλά έβαζα ότι μου έλεγαν οι στρατηγοί...όπως κάποτε κανόνιζες κι εσύ τα κύματα στους δικούς σου...θυμάσαι...?
    Τώρα βέβαια δεν ξέρω, ίσως και να υπάρχει η δυνατότητα να μπορεί ένας παίκτης να τα βάλει με όλο τον σέρβερ για μερικούς μήνες...υπάρχουν άλλωστε τρόποι...αποθήκες με στρατό και χρυσό, δηλωμένες με κοινή ip...και χωρίς κοινή ip...όχι βέβαια ότι ο σημερινός Άλφα παρουσιάζει καμιά δυσκολία...από επίπεδο είναι σαν να κλέβεις εκκλησία...υπάρχουν όμως και οι ιερόσυλοι...

Ελπίζω να καταδεχτείς να απαντήσεις στις ειλικρινείς απορίες μου, μπας και μάθω κι εγώ η φαρμούλα κάτι...μια που η Τασία δεν καταδέχτηκε να με πάρει μαθητή της...
    Επίσης ελπίζω, να μην ξεκινήσουν οι κάθε λογής ευνούχοι να πατάνε πάλι ριπόρτ...είπαμε οι Φευγάτοι, μπορεί να γίνονται ενίοτε αισχροί και χυδαίοι (οι άλλοι φταίνε που τους αναγκάζουν, βέβαια), αλλά τα παντελόνια τους τα τιμούν...
    ποιος το καθορισε ακριβως? εσυ?
    οκ....φροντισε τωρα να μαθεις πως υποχρεουσε να φερεσαι απεναντι στην γυναικα σου....

θα μου πεις τι με κοφτει εμενα που την ξεφτιλιζεις....
    οσο λοιπον κοφτει εμενα αλλο τοσο επρεπε να κοφτει κ εσενα το τι κανουμε απεναντι στους εικονικους μας αντιπαλους...
    εικονικους ε? οχι πραγματικους οπως η γυναικα σου.... πραγματικα θα σε καμαρωνε αν εβλεπε τα ποστ σου....

στα των μαχων ειπαμε.... ουδεν σχολιασμος....αλλωστε οτι κ να σου δωσει καποιος πληροφοριες νομιζεις οτι βγαζεις ασφαλες συμπερασμα..... ενα πραγμα σαν τον kornilio..... θυμασαι? το μονο που μπορω να σου δωσω ειναι σανος οπως σου εδωσα κ με τον κορνιλιο.... θα μασας κ θα νομιζεις οτι τρως....ΛΑΒΡΑΚΙ......
    αετος εισαι..... πουλια στον αερα πιανεις....

αυτα που πεταν λεω.... δεν ξερω τι αλλο θες να πιασεις.... ρε μπας κ τα πιπινια ειναι τιποτα μαντραχαλαιοι?
    λεω εγω..... μπας? δεν ειδαμε κ τα βιντεακια να βγαλουμε ασφαλες συμπερασμα.... ρε λες οι φημες να ειναι αληθινες κ να εισαι κανενα θυμιατο για αυτο κ ξεφτιλιζεις κ την γυναικα σου? τι να πω....
    ελπιζω να μας διαφωτισεις στις ειλικρινεις αποριες μου μιας κ δεν θα ηταν πρεπον να ρωτησουμε την γυναικα σου....
    κριμα να δει τα ξεφτιλικια του συζυγου της....η της συζυγου της.... (μη ασφαλες συμπερασμα)

αναφορες σου πατανε για αποκλειεσε απο το φορουμ φιλε μου.....
    κωλοπαιδα ειναι κ ξερουν τι ευνουχισμο σου προκαλουν με αυτο τον τροπο..... δεν εχει να κανει με το αν τιμουν τα παντελονια τους.....(ασφαλες συμπερασμα)

εδω αλλοι....πιπονοκατακτητες.... :lolol: :lolol: :lolol:
    δεν τα τιμουν στην ζωη τους.....

πατρις θρησκεια ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ..... τυχερος ρε γιωργη (τον επαναστατη χουντικο) που φυγες κ απο την ζωη κ δεν βλεπεις τα ξεφτιλικια του συντροφου...
    ρε μπας κ εισαι κανενας απο κεινα τα χιπια κ μου το παιζεις εθνικιστης....

παρακαλω να κλεισει το νημα μιας κ ο επιτιμος θελει να αυτοξεφτιλιζετε στο μνημα των αναφορων....κ δυστυχως να ξεφτιλιζει κ την οικογενεια του......

καλη συνεχεια.....

ρε τον τακη που μας βγηκε κ καζανοβας..... :lolol: :lolol: :lolol:

:locked: :locked: :locked:

βρωμοφευγατοι συνεχιστε τον εξευτελισμο των αντιπαλων σας..... ο θεος μαζι σας

καζανοβα επειδη δεν νομιζω να εχει πιο κατω απο αυτο που επεσες θα μου επιτρεψεις να μην σου απαντησω στις αποριες σου αλλη φορα.....

μου κανες κ μαθηματα αξιοπρεπειας σουργελο.....

φημες λενε..... (αχου.....) μην τα μαθει αυτα η πεθερα σου αυτα ερμε......
    καλα.... κ ξυλο τρως? αμ τωρα εξηγουνται ολα......
    αντρακλα μου εσυ...... βαρβατιλα.......

The post was edited 1 time, last by bill--- ().

• Δεν έχω πρόβλημα, αγαπητέ μου που για πολλοστή φορά ανακατεύεις με τον χυδαιότερο τρόπο την οικογένεια μου...
    Το έχεις κάνει και παλαιότερα άλλωστε με το παιδί μου...
    Δεν φταις εσύ...είπαμε...σε ότι περιβάλλον μεγαλώνει κάποιος, έτσι έχει μάθει να άγεται και να φέρεται...και το περιβάλλον που μεγάλωσες εσύ, θα πρέπει να ήταν πολύ απάνθρωπο και πολύ χυδαίο για να σε φτάσει να συμπεριφέρεσαι έτσι...

Την συμπάθεια μου φτωχέ μου φίλε...και τον οίκτο μου...
    Τα αξίζεις 100%...
    Κ.Κ.
    28-10-2018
    -ΑΘΑΝΑΤΟΣ-

The post was edited 1 time, last by Aίαντας ().

• Aίαντας wrote:

Όχι καλέ μου φίλε στο δίπλα νήμα...εδώ...
    αποφασισε...... εδω τελικα ε??.... οχι οχι.... στο διπλα πιο καλα..... αναποφασιστος εισαι η σε παω οπου θελω?
    μηπως εχεις νευρακια?

Aίαντας wrote:

Δεν έχω πρόβλημα, αγαπητέ μου που για πολλοστή φορά ανακατεύεις με τον χυδαιότερο τρόπο την οικογένεια μου...
    Το έχεις κάνει και παλαιότερα άλλωστε με το παιδί μου...
    Δεν φταις εσύ...είπαμε...σε ότι περιβάλλον μεγαλώνει κάποιος, έτσι έχει μάθει να άγεται και να φέρεται...και το περιβάλλον που μεγάλωσες εσύ, θα πρέπει να ήταν πολύ σκληρό και πολύ χυδαίο για να σε φτάσει να συμπεριφέρεσαι έτσι...

Την συμπάθεια μου φτωχέ μου φίλε...και τον οίκτο μου...
    Τα αξίζεις 100%...
    οχι απλα χυδαιος..... πιο κατω δεν εχει.....
    με μια βεβαια διαφορα.... εσυ την ανεφερες...αφου θες εσυ να την ξεφτιλιζεις σε ενοχλει που επαναλαμβανω αυτα που ειπες?
    να το κοιταξεις αυτο.....

ακριβως.... το περιβαλον που μεγαλωσα φταιει.... μου λεγε ο σχωρεμενος ο πατερας μου..... οσο ειστε λευτεροι να σπρωχνετε οσο μπορειτε.... οταν βαλετε στεφανι στο κεφαλι σας(καλα εσυ δεν θα βαλεις ποτε τετοιος που εισαι μου λέγε κοιτωντας με) να το τιματε για να ειστε αντρες κ οχι ανδρεικελα..... σοφος ο πατερας μου..... αντρας απο τους λιγους.....
    κ με πληρη εντιμοτητα το λεω οτι θελω πολλα κανταρια (ξες τι) για να τον φτασω..... αλλα το παλευω....

τον οικτο κρατα τον για τον εαυτο σου..... την συμπαθεια μου στην γυναικα σου.....
    η πεθερα σου δεν θελει το ζωναρι μου.... εχει κ σε χορευει καθε μερα..... αχου το μωρε..... που θιχτηκε κιολας....

καλα κ ξυλο ρε τακη?
    εμ την αλεπου την ρωτησαν....
    η σωγαμπρος η σε κρεμαμε.....
    κρεμαστε με ειπε

μισο γιατι δακρυσα.....με συγκινησε το μνμ σου μαλον....

για το παιδακι σου τι ελεγα? δεν θυμαμαι? ααα....οτι ειναι σαν πιθηκακι? ε ενταξει.... δεν ειναι κακο... σου μοιασε.... να καμαρωνεις θα πρεπε...

παντως ρε κακομοιρη θες να πεις κατι κ την ιδια στιγμη κανεις τος ιδιο..... μην κοιτας απο τον εαυτο σου...
    το περιβαλλον που μεγαλωνουν ολοι ειναι το σπιτι τους..... ουτε τα γραφεια της εατ εσα που μεγαλωσες εσυ ουτε ο σταυλος που σε αμολαγαν μετα......εσυ ομως εισαι ο τακαρος κ μπορεις να προσβαλεις οικογενειες γιατι δεν γινεσαι χυδαιος....

να ζητησω να μην κλειδωσει? αμα θες να πεις κ αλλα στο αφηνω ανοιχτο.... μου αρεσει να σε διαβαζω κ να συνεχιζεις να ξεφτιλιζεσαι.....

το βιντεακι τελικα με την γυναικα σου ειναι η με πιπινια? θα μου την λυσεις την απορια?

gaidouri wrote:

2.2 Υπερσύνδεσμοι (link) και προσβλητικό περιεχόμενο που μπορεί να προκαλέσει ή να βλάψει την ανθρώπινη αξιοπρέπεια απαγορεύεται αυστηρά Τα πρότυπα στο περιβάλλον του φόρουμ θα καθοριστούν από την ομάδα συντονισμού για να συμφωνούν με τις ηθικές απόψεις των χρηστών. Το περιεχόμενο μπορεί να λογοκριθεί και μπορεί να επιφέρει ποινή αποκλεισμού. Κανένα παράπονο δε θα ληφθεί υπόψη και η οριστική απόφαση θα είναι της Ομάδας του Φόρουμ.
    Παραβαση του ανωτερω κανονα. Δοθηκε ban.

!~Ice_Devil~!

The post was edited 1 time, last by Ice_Devil ().