Ιερός Λόχος(ṒỸḰ ) vs ΤΑΓΜΑ ΑΘΑΝΑΤΩΝ(ΤΑΓΜΑ )

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Οι αναφορες ειναι μετρησιμες αν δεις την ωρα που ανεβασατε την αποχωρηση μετα απο 6ωρες δεν ειναι καμια μετρησιμη οποτε αυτες μετρανε κανονικοτατα τα post που λες ειναι μεσα στις ωρες αυτες αλλες φορες οταν διωχνετε εναν παικτη να το ανεβαζετε κατευθειαν μετα το διωξιμο που του κανατε για να μπορειτε να εχετε το δικαιωμα αυτο.

SEE BEYOND DEATH
    KINIGOS
  • καλησπερα αγορινα μου ..
    Κοιτα να δεις το πατημα που θελω εφοσον δεν μου το δινουν θα το παρω μονος μου. εαν θες αντιποινα, μολις τελειωσω να κυνηγαω τους ΤΑΓΜΑ θα ερθω και σε εσας μια βολτα...
    καλη βραδια

Ο καλός ο καπετάνιος στη φουρτούνα φαίνεται
  • Τσ τσ τσ ανατριχιασαμε. Ακου "αγορινα μου" αρχικα δεν βλεπω να κυνηγας τιποτα. Απο 3 φαρμες πηρατε απωλειες. Ολες τις αλλες αναφορες που βλεπω χαμενοι ειστε.
    Κομπλε συνεχισε να πατας και καλo κουραγιο :) :)
  • Αλλος ενας φορουμισιος καγκουρας λοιπον εδω περα ειναι νημα ΟΥΚ - ΤΑΓΜΑ κανονικα δεν πρεπει να ποσταρει κανενας αλλος αντε πανε για υπνο γιατι λογικα απο την νυστα δεν βλεπεις καλα.

SEE BEYOND DEATH
    KINIGOS
  • ΚΙΝΙΓΟΣ wrote:

Οι αναφορες ειναι μετρησιμες αν δεις την ωρα που ανεβασατε την αποχωρηση μετα απο 6ωρες δεν ειναι καμια μετρησιμη οποτε αυτες μετρανε κανονικοτατα τα post που λες ειναι μεσα στις ωρες αυτες αλλες φορες οταν διωχνετε εναν παικτη να το ανεβαζετε κατευθειαν μετα το διωξιμο που του κανατε για να μπορειτε να εχετε το δικαιωμα αυτο.
    Οι αναφορές δεν είναι μετρήσιμες και δεν θα αναφερθώ ξανά στο θέμα ούτε θα κάτσω να κάνω ξανά πρόσθεση δημοτικού.
    Το post της αποχώρησης και συνεπώς η ενημέρωσή σας μέσω foroum έγινε 18.14 ώρα ikariam και οι επιθέσεις 01.10 και 02.42 αντίστοιχα
    18.14 + 6 ώρες μας κάνει 00.14 επομένως οι μάχες είναι εκτός χρονικών ορίων. Το post έχει πάνω και την εικόνα απο τη λίστα μελών αλλά προστέθηκαν και οι εικόνες από τον υπουργό μετά από ενημέρωση του adonisza. Μπορεί να ήσασταν άτυχοι αλλά δεν θα την πληρώσουμε εμείς τη νύφη. Επιπλέον για όποιον δεν το γνωρίζει το foroum λειτουργεί με ώρα ikariam και όχι ώρα Ελλάδος.
    Παρακαλώ να αφαιρεθούν οι αναφορές(προς panos4444) 4 και 6 του post 15 από τον Διαχειριστή
    Άλλη φορά να είσαι πιο προσεκτικός με τις ώρες ΚΙΝΙΓΟΣ έχεις κάνει δυο λάθη μεχρι στιγμής!

Captain B wrote:

καλησπερα αγορινα μου ..
    Κοιτα να δεις το πατημα που θελω εφοσον δεν μου το δινουν θα το παρω μονος μου. εαν θες αντιποινα, μολις τελειωσω να κυνηγαω τους ΤΑΓΜΑ θα ερθω και σε εσας μια βολτα...
    καλη βραδια
    Captain αρχικά βγες από τις πόλεις σου φίλε και μετά ξεκίνα να απειλείς άλλες συμμαχίες και ειδικά τους PRMS
    Τον μόνο που έχω δει να κάνει πραγματικά ταξίδια από εσάς είναι ο tidusrey.
    Εσύ προσωπικά έφτιαξες 2000 πλοία και κάθεσαι στις πόλεις σου...άντε να στείλεις 50 πλοία εδώ και εκεί στη χάση και στη φέξη.
    Άμα έχεις βαρεθεί να κυνηγάς πες μου που είσαι να έρθω εγώ για εσένα!!
  • Ωραια μεχρι εδω που τα λες ομως η μαχες ξεκινησαν μεσα στο χρονικο οριο στις αναφορες που ειναι ανεβασμενες στο Forum διχνει την ωρα που τελειωσαν

Η που εχασε ο panos4444 εχει χαμενους 4.500 στρατηγους αυτο σημαινει οτι η μαχη γινοταν το λιγοτερο 2μιση ωρες αρα ηταν μεσα στα χρονικα ορια η αναφορα 6 του post 15 οντως μπορει να μην ειναι μετρισιμη αλλα η 4 ειναι σιγουρα μετρισιμη εσεις κοιτατε την ωρα που η μαχη τελειωσε.

SEE BEYOND DEATH
    KINIGOS
  • φιλε imperator
    θεωρω ανουσιο να ασχοληθω με το σχολιο σου που προσπαθει να κλεψει τις εντυπωσεις καθως γνωριζεις πολυ καλα οτι δεν εχει βρεθει ουτε ενας ΤΑΓΜΑ να κατσει να παιξει μαζι μου.
    οταν με το καλο καποιος σας κατσει για μαχη τοτε πολυ ευχαριστως βγες κ πες οτι θες..

• Dimitris wrote:

ΚΑΝΟΝΕΣ ΠΟΛΕΜΟΥ

**ΣΗΜΕΙΩΣΗ:**: Εάν κάποιο μέλος θέλει να αποχωρήσει από μία συμμαχία η οποία βρίσκεται σε πόλεμο, θα πρέπει να δηλώσει την αποχώρησή του με post στο θέμα του πολέμου, ώστε να αποφεύγονται οι μάχες με παίκτες άσχετους με τον πόλεμο. Επίσης, θα πρέπει να κρατήσει screenshot με την εσωτερική όψη της Πρεσβείας του στο οποίο να φαίνεται και το ρολόι του παιχνιδιού ώστε να μπορεί να αποδείξει στον αρμόδιο χειριστή ότι αποχώρησε από τη συμμαχία προς αποφυγή επιθέσεων, εάν αυτό χρειαστεί.

-Μάχες εναντίον μελών που έχουν αποχωρήσει μπορούν να δημοσιευθούν, εφόσον έχουν ολοκληρωθεί έως και 6 ώρες μετά την ανακοίνωση της αποχώρησης του μέλους στο φόρουμ. Στο post της αποχώρησης θα πρέπει να υπάρχει screenshot από το μήνυμα που δέχεται ο Υπουργός Εσωτερικών. Αν κάποια μάχη έχει ξεκινήσει πριν το ποστ αποχώρησης του μέλους, μπορεί να δημοσιευτεί παρά το όριο των 6 ωρών, σε αυτή την περίπτωση όμως είναι υποχρεωτική η επισύναψη Screenshot του 1ου γύρου της μάχης.

**ΣΗΜΕΙΩΣΗ:** Αν δεν υπάρχει ποστ αποχώρησης τυχόν report που να αφορούν μάχες στις οποίες κάποιο μέλος δεν ανήκει στις εμπλεκόμενες συμμαχίες δεν θα γίνονται δεκτά.
    ΚΙΝΙΓΟΣ ελπίζω να απάντησα.
  • Καλημερα δεν ξερω αν το ξερετε αλλα αν μεινετε 13 ενεργοι παικτες ο πολεμος θα τελειωσει ΥΠΕΡ των ΟΥΚ γιατι ειναι μεσα στους ορους ληξης. Τωρα πριν λιγο ειδαμε οτι μεινατε 19 παικτες και δεν υπηρχε ενημερωσει οτι καποιος βγηκε απο την συμμαχια φυσικα αν ειχαμε παρει αναφορες απο αυτον που βγαλατε θα βγαινατε και θα λεγατε ειχε βγει δεν μετρανε οι αναφορες. Τελος παντων τωρα ειστε 19 ατομα το δειχνει και το screenshot prntscr.com/imzyjh αν μεσα σε αυτα τα ατομα εχετε καποιους που ειναι διακοπες μετρανε το ιδιο σαν αποχωρηση. Δηλαδη με λιγα λογια αν βγαλετε αλλους 6 ή μπουν 6 σε διακοπες χανετε αυτοματα τον πολεμο.

Ενημερωνω για να μην λετε μετα οτι κανουμε οτι θελουμε.

SEE BEYOND DEATH
    KINIGOS
  • ΚΙΝΙΓΟΣ wrote:

ΚΙΝΙΓΟΣ wrote:

Ποινες πολεμου:

1. Χρηση κολλοσου 300.000 απωλειες.
    Συμφωνα με αυτο εχουν 2 απανωτες ποινες απο κολοσσο σε 2 διαφορετικους παικτες των ΟΥΚ ηταν ατυχος ο ZORO γιατι ετυχε να δινει μαχη σε 2 μετωπα με 2 διαφορετικους παικτες
    prnt.sc/ihh8mv

prntscr.com/ihhc9h

prnt.sc/ihh91x

prnt.sc/ihhaio

1η ποινη 300.000 απωλειες
    2η ποινη 300.000 απωλειες

Συνολο 600.000 απωλειες
    Καλησπερα στην κοινοτητα!!!Συγχαρητηρια για τον πολεμο σας!!!Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση σχετικη με αυτο το ποστ...
    Η χρηση του κολοσσου θεωρω πως ειναι μια και οτι γινεται ταυτοχρονα για ολες τις πολεις του αμυνομενου...Δεν εχεις επιλογη σε ποια πολη θα πατησεις...
    ΜΙα φορα ενεργοποιησε τον κολοσσο απλα ειχε μετωπα σε 2 πολεις ως αμυνομενος!
    Δηλαδη αν ειχε μετωπα σε 7 πολεις ανοιχτα γιατι μπορει να ειχε ταυτοχρονες επιθεσεις εστω και απο μια μοναδα που θα παλευε με τα τειχη θα ειχε ποινη 7χ300,000?
    Νομιζω οτι υπαρχει μια αστοχια σε αυτο το ποστ χωρις να θελω ουτε να προσβαλω καποιον ουτε να παρω το μερος κανενος!
    Καλη συνεχεια στον πολεμο σας!!!!!

ΟΙ ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ ΔΕΝ ΡΩΤΟΥΝ ΠΟΣΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΧΘΡΟΙ , ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ! ! !
    - Λ -
  • ΖΗΤΩΩΩΩ ΟΙ ΚΟΛΟΣΣΟΙΙΙΙ!!! Λοιπον απο την στιγμη που κανενας ΟΥΚ ειτε ΤΑΓΜΑ εγραψε στον δικο σας πολεμο τοτε πιστευω πρεπει να μεινεις στον δικο σου πολεμο. Τα οποια προβληματα και λαθοι εχουν γινει θα τα συζητησουμε με ΤΑΓΜΑ και μονο με ΤΑΓΜΑ θα τα λυσουμε δεν εχουμε να πουμε και να εξηγησουμε τιποτα και σε κανεναν εφοσον δεν ειναι ΤΑΓΜΑ.

Καλη συνεχεια ΤΑΓΜΑ και να συνεχισουμε τις καλες μαχες!!

SEE BEYOND DEATH
    KINIGOS
  • Καλησπέρα,
    ΝΙΚΟΛΑΣ την ίδια παρατήρηση κάναμε και εμείς αλλά αποφασίσαμε σαν συμμαχία να αφήσουμε το φόρουμ(πλην των αποχωρήσεων) και να επικεντρωθούμε περισσότερο στο παιχνίδι. Τυχόν παρατηρήσεις ή σφάλματα θα συζητηθούν με τους ΟΥΚ την τελευταία μέρα πριν λήξει ο πόλεμος και θα επιλυθούν ώστε να γίνει η καταμέτρηση και να βρει σύμφωνες και τις δύο πλευρές. Η παρατήρησή σου είναι βάσιμη ωστόσο και πολύτιμη σε περίπτωση που δεν το είχαμε προσέξει. Στο νήμα φυσικά μπορεί να γράφει όποιος θέλει και ας είναι εκτός των δύο συμμαχιών αρκεί να είναι εντός του θέματος. Από πλευράς μας τουλάχιστον δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Κατά τα άλλα συνεχίζουμε κανονικά τον πόλεμο!
  • Ευχαριστώ παρα πολυ και τις δυο συμμαχίες δεν θέλω να γράψω κάτι άλλο...Άλλωστε οπως είπα και απο την αρχή δεν είμαι με το μέρος κανενός απλά ήθελα να κάνω μια δίκαιη παρατήρηση γιατί έπεσε το μάτι μου πάνω σε αυτο το ποσταρισμα!!!
    Επίσης η δημοκρατία είναι αυτονόητη και δεν χρειάζομαι την άδεια κανενός για να ποσταρω!!!

- Λ -
  • Η καλυτερη λυση Νικολα για να λυθει αυτο ειναι να μας πει η διαχειριση αν και προσωπικη μου αποψη ειναι οτι μετρανε κανονικα οι ποινες καθως ηταν χρηση κολοσσου σε 2 διαφορετικες μαχες.

• Αδερφέ Γιάννη εγώ δεν έχω πρόβλημα απλα ήταν και δικιά μου απορία πως πρέπει να μετρηθει από την στιγμή που δεν υπάρχει επιλογή να επιλέξεις πολη που θελεις να πατησεις τον κολοσσο!!!Αυτο ειναι δικο σας θεμα πλεον και θα το λυσετε οπως ειπε και ο Κυνηγος με τους ΤΑΓΜΑ!!!
    Αλλα νομίζω οτι ούτε πρόσβαλα κανέναν αλλά ούτε ήθελα να θίξω κανέναν για να μου απαγόρευση οποιοσδήποτε να γραψω μια σκεψη μου στο φορουμ!!!
    Καλη συνεχεια!!!!

- Λ -