Βάρβαροι και μειωμένα υλικά

• Βάρβαροι και μειωμένα υλικά

New

Αναφέρω το πρόβλημα στο forum μήπως και συμβαίνει και σε άλλον και όχι μόνο σε εμένα και μόνο σ αυτόν τον λογαριασμό.
      Σε ότι άλλο λογαριασμό έχω σε άλλους κόσμους δεν έχω δεί να υπάρχει αυτό το πρόβλημα. Φυσικά έχω κάνει ticket πριν μιά εβδομάδα το οποίο λόγω των ημερών υποθέτω δεν έχει απαντηθεί ακόμα.

Ασχολούμαι συστηματικά με τους βαρβάρους ως εξής. Σε δύο κανονικές πόλεις μου τους έχω φθάσει σε επίπεδο 50 και μετά έκανα ανακωχή και πέφτει το επίπεδο με αργούς ρυθμούς.

Τις πολλές μάχες τις κάνω σε βαρβαρικό που έχω κινητή πόλη (και καμιά άλλη κανονική στο ίδιο νησί) και φυσικά την μάχη την κάνω από γειτονικό νησί. Όταν τους φθάσω στο 50 γκρεμίζω την κινητή και την ξανακάνω και αρχίζω πάλι τους βαρβάρους από το 1. Οι ναυμαχίες που προκύπτουν είναι σε μεγάλα επίπεδα γιατί υπάρχουν τα μεγάλα βαρβαρικά χωριά στις κανονικές μου πόλεις που έχω κάνει ανακωχή.

Από την τελευταία φορά που γκρέμισα την κινητή και την ξαναέκτισα συμβαίνει το έξής:

Το επίπεδο 1 για παράδειγμα έχει σε όλες τις άλλες πόλεις και σε όλους τους άλλους λογαριασμούς που παίζω τα παρακάτω υλικά:
      prntscr.com/j4pp8r

Σε μία μόνο κανονική μου πόλη έχει αυτά:
      prntscr.com/j4q2jp το 35% δηλαδή από το κανονικό

Και στις 2 κινητές όπου και να τις κτίσω μου βγάζει αυτά: !!!!!!!!!!!!!!!! ?(
      prntscr.com/j4pnxs το 5% από το κανονικό

Αναλογικά σε κάθε επίπεδο που τους βάρεσα τα υλικά ήταν κατά πολύ μειωμένα σε σταθερό ποσοστό σε σχέση με το κανονικό. Γκρέμισα τις κινητές μήπως διορθωθεί το πρόβλημα αλλά δεν έγινε τίποτα. Το περίεργο δε είναι ότι συμβαίνει μόνο σε αυτόν τον λογαριασμό ενώ τους βαρβάρους τους κτυπάω και σε άλλους κόσμους με την ίδια τακτική.
    • New

κάνω κινητή σε νησί που είδη έχω τελειώσει βαρβαρικό με κινητή πόλη την έχω διαγράψει και ξαναχτίζω και ενημερώνω σε μισή ώρα .

Edit: Τελικά ναι ισχύει, σε ευχαριστώ για το info, γιατί δεν το είχα παρατηρήσει, δεν μπορώ να καταλάβω αν τελικά παίζει ρόλο το ότι έχω είδη τελειώσει το βαρβαρικό σε αυτό το νησί και όταν ξαναχτίζω αποικία σου δίνει τότε λιγότερα υλικά.
      Υπάρχουν δίκαιοι πόλεμοι. Δεν υπάρχουν δίκαιοι στρατοί.
      ~Andre Malraux | 1901-1976 |

The post was edited 4 times, last by Tollwood Winter ().