αξιζουν;

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

Αγαπητοί παίκτες,

Το νέο μας φόρουμ είναι πλέον διαθέσιμο: https://forum.ikariam.gameforge.com/

Ελπίζουμε ότι θα έχετε ευχάριστες στιγμές εκεί και θα δημιουργήσετε νέες αναμνήσεις με τους φίλους σας. Θέλουμε ένα υγιές περιβάλλον όπου όλοι παίκτες θα μπορούν να μοιραστούν τις ιδέες τους και να συζητήσουν σημαντικά θέματα σχετικά με το Ikariam.

Γι 'αυτό, ενημερώσαμε τους παλιούς κανόνες του φόρουμ. Παρακαλώ να διαβάσετε τον νέο κώδικα συμπεριφοράς της κοινότητας.
Επιπροσθέτως, επειδή το φόρουμ είναι κοινό για όλες τις κοινότητες Ikariam, μπορείτε, αν θέλετε, με τις κατάλληλες ρυθμίσεις να βλέπετε μόνο τον ελληνικό τομέα.

Σας καλούμε τέλος να ενημερωθείτε για μια σειρά από ερωτήματα που αφορούν το παιχνίδι ή το φόρουμ!

Σας υπενθυμίζουμε ότι το αυτό το φόρουμ θα είναι σε κατάσταση ανάγνωσης.

Απόλαυσέ το!
Η ομάδα του Ikariam.gr

• αξιζουν;

Καλησπέρα

Αφού ευλογήσω τους εν ikariam αδελφούς και αδελφές με την δύναμη της εξουσίας που ........ μου δίνω εγώ !!
    θέλω να υποβάλω το έξεις ερώτημα

Στο post “ .....μαχών πολέμων και πολιορκιών που πιστεύετε ότι αξίζουν σχολιασμό
    Και συγκεκριμένα στο καφενείο του κόσμου δέλτα από όλες αυτές της αναφορές άντε να αξίζουν 3-4 και αυτές χωρίς σχόλια που να δικαιολογούν την παρουσία τους στο post
    Παρακαλώ τους παίχτες να κάνουν κάποιο σχόλιο γιατί ξεφεύγουν από το νόημα ισως και από τούς κανόνες του ποστ που λένε “ .....μαχών πολέμων και πολιορκιών που πιστεύετε ότι αξίζουν σχολιασμό

Μετά μέγιστης τιμής
    Πνευματικός ηγέτης της ιεράς συμμαχίας ΙΕΡΕC ΜΟΝΕC

eklektos
    ΚΕΦ 1α) ΜΗ ΝΟΜΙΣΕΤΕ ΟΤΙ ΗΛΘΑ ΝΑ ΦΕΡΩ ΕΙΣ ΤΗΝ ΓΗΝ ΕΙΡΗΝΗ ΟΠΩΣ ΤΗΝ ΦΑΝΤΑΖΟΝΤΑΙ ΑΥΤΟΙ,ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΤΟΝ ΜΕΣΣΙΑΝ ΩΣ ΕΠΙΓΕΙΟΝ ΒΑΣΙΛΕΑ ΚΑΤΑΚΤΗΤΗΝ.ΟΧΙ,ΔΕΝ ΗΛΘΑ ΔΙΑ ΝΑ ΕΠΙΦΕΡΩ ΕΙΡΗΝΗΝ,ΑΛΛΑ ΜΑΧΑΙΡΑΝ ΚΑΙ ΔΙΑΙΡΕΣΙΝ ΚΑΙ ΔΙΧΑΣΜΟΝ,(ΔΙΑ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΟΜΩς ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΚΙΑ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟ ΕΥΑΓΓΕΛΙΟ ΜΟΥ)

The post was edited 1 time, last by eklektos ().

• Καλησπέρα......
    κάποτε τα νήματα ανοίγαν θέλοντας κ μη λόγω ορίου επιθέσεων.. οπότε ακόμα και 7 αναφορές με 1 καραβακι να είχες έτρωγες ban αν δεν υπήρχε επίσημο νήμα...
    Πλέον τα νήματα στο φόρουμ έχουν μείνει για τη πλάκα μας μιας που δεν υπάρχει όριο...

Ακόμη κ έτσι όμως, θα σου πω πως επειδή είμαι μέλος της κυρηττουσας συμμαχίας όλες μα όλες οι αναφορές έχουν μια πολύ ωραία ιστορία από πίσω... οπότε ναι, είναι αναφορές που αξίζουν σχολιασμό.
    Where other men blindly follow the truth, remember, nothing is true
    Where other men are limited by morality or law, remember, everything is permitted
    We work in the dark to serve the light
  • Ευχαριστώ φίλτατε για την απάντηση
    Η απάντηση είναι δείγμα ευγένειας

Επίσης θα ήθελα να ζητήσω από όλους τους θρησκευτείς του δέλτα να βαρά τους ναιτες παρέα με εμάς
    Δεν σέβονται τίποτα

Αυτό είναι το μήνυμα που μου στείλε το μέλος της συμμαχίας μου skiaxteros

“......Έκανα κατάληψη σε πόλη κάποιου χωρίς συμμαχία που μου έκανε επιθέσεις και αντί για επανάσταση ηρθε ο basilis από τους ναιτες
    και την ελευθέρωσε και σε διάβημα διαμαρτυρίας μου ,μου απάντησε ότι είναι το νησί του και με ποιο δικαίωμα πήγα στο νησί του
    Όταν τον ρώτησα για ένα νησί πόση εφορεία πληρώνει καπάκι μου έκανε κατάληψη .....“

Επίσης πέρσι σε περίοδο μαχών έριχναν τα θαύματα και μας κορόιδευαν
    μερική ίσως και να θυμούνται το σχετικό ποστ που είχαμε αναρτήσει στο φόρουμ

Μετά μέγιστης τιμής

eklektos
    ΚΕΦ 1α) ΜΗ ΝΟΜΙΣΕΤΕ ΟΤΙ ΗΛΘΑ ΝΑ ΦΕΡΩ ΕΙΣ ΤΗΝ ΓΗΝ ΕΙΡΗΝΗ ΟΠΩΣ ΤΗΝ ΦΑΝΤΑΖΟΝΤΑΙ ΑΥΤΟΙ,ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΤΟΝ ΜΕΣΣΙΑΝ ΩΣ ΕΠΙΓΕΙΟΝ ΒΑΣΙΛΕΑ ΚΑΤΑΚΤΗΤΗΝ.ΟΧΙ,ΔΕΝ ΗΛΘΑ ΔΙΑ ΝΑ ΕΠΙΦΕΡΩ ΕΙΡΗΝΗΝ,ΑΛΛΑ ΜΑΧΑΙΡΑΝ ΚΑΙ ΔΙΑΙΡΕΣΙΝ ΚΑΙ ΔΙΧΑΣΜΟΝ,(ΔΙΑ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΟΜΩς ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΚΙΑ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟ ΕΥΑΓΓΕΛΙΟ ΜΟΥ)

• Με αγάπη και συμπάθεια από την πόλη τον ναιτων που έκανα επίσκεψη, η συναντιση μου με το basilis

μόνο σατυρικό και όχι για να προσβάλω
    το ανάλογο από μέρους του είναι καλοδεχούμενο

youtube.com/watch?v=09jdkqMrWnI

• Χαιρετίζω τους εν ικαριαμ αδελφούς και αδελφές
    Είμαι περήφανος
    Σήμερα ήταν μια μέρα που την περίμενα
    Είχα αίτηση ένταξης στην ιερά συμμαχία από έναν μικρό παίκτη
    Και αρχικά είχα άρνηση στην σκέψη μου
    γιατί δεν ικανοποιούσε καμία προϋπόθεση ένταξης
    Του ανάθεσα όμως μερικές αποστολές εναντίων του κοινού μας εχθρού
    Κλείσαμε ραντεβού στο σκαιπ και με της οδηγίες του xekliristi και ενώ εγώ έπαιζα με το κομποσκοίνι μου
    ο εχθρός κατατροπωθείς κρυβόταν από νησί σε νησί παραθέτω της αναφορές μάχης αφού έλεγξα ότι είναι ορθές
    Και μόλις ικανοποιεί τους όρους θα ενταχθεί στην ιερά συμμαχία
    Μέχρι τότε μπορεί να δοξάζει τον eklektos(δηλαδή εμένα) σαν μέλος υπό ένταξη

Επίσης ο εγκελαδος
    παρόλο που ήταν μέσα
    σύμφωνα πάντα με την κατασκοπεία και της αναφορές μάχης
    άφησε χωρίς μάχη να γίνει κατάληψη στας πόλεις του

The post was edited 4 times, last by eklektos ().

• Όταν είχαμε ζητήσει να μας δώσουν τα υλικά του πλοίου που μαςβύθισαν σε "δικό" μας λιμάνι
    μας είχαν ανακοινώσει ότι ".....γελά με την απαίτηση μας ολόκληρη η συμμαχία .."
    Για αυτό και εμείς θα βαράμε όλους τους ναιτες μέχρι να θεραπευτή το δίκαιο αίτημα μας

Μετά μέγιστης τιμής

eklektos
  • μίλησα και λάλησα

Αν δεν δώσετετα υλικά του πλοίου (ένα εμβολο) που κατάστρεψε o basilis σε επίθεση σε λιμάνι μας
    Λεηλασίες δεν θα είναι συμβολικές όπως στον εγκέλαδο που του πήραμε 10000 υλικά

Μετά μέγιστης τιμής

eklektos