Gaia Champions League

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

Αγαπητοί παίκτες,

Το νέο μας φόρουμ είναι πλέον διαθέσιμο: https://forum.ikariam.gameforge.com/

Ελπίζουμε ότι θα έχετε ευχάριστες στιγμές εκεί και θα δημιουργήσετε νέες αναμνήσεις με τους φίλους σας. Θέλουμε ένα υγιές περιβάλλον όπου όλοι παίκτες θα μπορούν να μοιραστούν τις ιδέες τους και να συζητήσουν σημαντικά θέματα σχετικά με το Ikariam.

Γι 'αυτό, ενημερώσαμε τους παλιούς κανόνες του φόρουμ. Παρακαλώ να διαβάσετε τον νέο κώδικα συμπεριφοράς της κοινότητας.
Επιπροσθέτως, επειδή το φόρουμ είναι κοινό για όλες τις κοινότητες Ikariam, μπορείτε, αν θέλετε, με τις κατάλληλες ρυθμίσεις να βλέπετε μόνο τον ελληνικό τομέα.

Σας καλούμε τέλος να ενημερωθείτε για μια σειρά από ερωτήματα που αφορούν το παιχνίδι ή το φόρουμ!

Σας υπενθυμίζουμε ότι το αυτό το φόρουμ θα είναι σε κατάσταση ανάγνωσης.

Απόλαυσέ το!
Η ομάδα του Ikariam.gr

• Gaia Champions League

Ναι, καλά διαβάσατε. Μετά το metropolis champions league: luben.tv/videos/147063, έρχεται και το Gaia Champions League

Σε μια ύστατη προσπάθεια των τελευταίων των Gaiaνών να συσπειρωθούν ώστε να θέσουν τον σερβερ σε τεχνική υποστήριξη πριν αφήσει τις τελευταίες του πνοές, η συμμαχία των Μπελαλήδων (δουλειά δεν είχε ο διάολος) αποφάσισε να διοργανώσει την ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΤΗΣ ΕΝΟΡ, ΕΕΕ του Ικαριαμ.

ΗΔΗ ΤΙΤΙΒΙΖΕΙ ΣΤΑ ΑΥΤΙΑ ΣΑΣ Ο ΥΜΝΟΣ; Ακόμα δεν έχετε δει τίποτα!

Λόγω χαμηλού budget, θα σκιπάρουμε τους ομίλους. Περνάμε κατευθείαν στη φάση των 16:

Αν θέλετε να συμμετάσχει στη διοργάνωση η συμμαχία σας, ας επικοινωνήσει κάποιος εκπρόσωπος μαζί μου σε π.μ. ingame ή στο discord, ή ας ποστάρει από κάτω:

Τα ζευγάρια θα κληρωθούν από ουδέτερο άτομο ή από τον Αριστείδη τον Δίκ, εεε, τον Pafas των -ΝΝ- που χαίρει παγκόσμιας εκτίμησης με μπαλάκια, κληρωτίδα και όλο το πακετάκι σε λαιβ αναμετάδοση στον σερβερ Ikariam-Gaia του discord.

Οι 4 πρώτοι πόλεμοι για να προκριθούν οι 8 θα διεξαχθούν ταυτόχρονα σε ημερομηνίες που θα αποφασιστούν από κοινού. Οι όροι διεξαγωγής θα είναι ίδιοι για όλα τα ματς και θα καθοριστούν από τους διοργανωτές. Την καταμέτρηση απωλειών κάθε πολέμου (ο οποίος θα διεξάγεται σε συγκεκριμένο χρονικό πλαίσιο) θα αναλαμβάνει διαιτητής τρίτης συμμαχίας. Την αναμετάδοση μπορεί να αναλάβει οποιοσδήποτε εθελοντής Θαναηλάκης είτε εδώ είτε στο discord.

Οι 2 συμμαχίες που θα επιβιώσουν από τη φάση νοκ-αουτ θα αναμετρηθούν στον τελικό. Έπαθλο: οι 10 πρώτες θέσεις πειρατείας έπειτα από συμφωνία που θα γίνει από τους αρχιπειρατές του σέρβερ. (δεν θα ζητήσουμε από άκυρους να μείνουν εκτός δεκάδας χαλώντας την ροή του σέρβερ, αν τα καταφέρουν, τα κατάφεραν)

Ο εκάστοτε διαιτητής θα είναι στην θέση να τιμωρεί παίκτες που παραφέρονται λεκτικά εδώ ή στο discord με κίτρινες και κόκκινες κάρτες. Κόκκινη κάρτα ισοδυναμεί με αποχή από τον πόλεμο.

Υ.Γ.: Φαντάζομαι πάφα ήδη να φεύγει εκτός αγωνιστικού χώρου για διαμαρτυρίες και whiterose να κανει κεφαλοκλείδωμα αλά μπρατσέτα στον abdominal.

Υ.Γ.2: Μόλις τελειώσει η διεξαγωγή του GCL, ακολουθεί παγκόσμιος πόλεμος ανάμεσα σε δύο υπερσυμμαχίες γιανα είμαστε σε διαρκή πρέσα.

τουτουτουτουτουρουτουρου:
  • Εκ μέρους του αρχηγού των μπελαλήδων (prophet) έχω να δηλώσω ότι η συμμαχία μας είναι έτοιμη να φτάσει στην κορυφή της λαμπρής αυτής διοργάνωσης.
    Τα συλλυπητήρια μου σε όποια συμμαχία κληρωθεί απέναντί μας.

Η ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΜΠΕΛΑΛΗΔΕΣ [MOONS] ΕΠΙΘΥΜΕΙ ΝΑ ΛΑΒΕΙ ΜΕΡΟΣ ΣΤΗΝ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ Gaia Champions League.
  • UPDATE:

1. Οι αιτήσεις θα είναι ανοιχτές έως τέλη Σεπτέμβρη. Σκοπός είναι να μαζευτούν όπως ήδη ειπώθηκε 16 συμμαχίες.
    2. Οι ημερομηνίες που θα διεξαχθούν οι μάχες καθώς και οι όροι διεξαγωγής θα συζητηθούν ΑΦΟΥ κλείσουν οι αιτήσεις μεταξύ των ηγεσιών όλων των συμμαχιών που λαμβάνουν μέρος.
    3. Επειδή έως τώρα οι συμμαχίες που είναι σίγουρες είναι δύο (ΙΧΩΡ και MOONS) παρακαλούνται (εάν επιθυμούν να λάβουν μέρος) να ενημερώνουν τις ηγεσίες τους και τα υπόλοιπα μέλη και όχι να το προσπερνούν και να αρκούνται στο να λενε αν είναι καλή σκέψη ή όχι. Κάθε πρόταση για την βελτιοποιηση της ιδέας είναι δεκτή.
  • Την καλησπέρα μου στην κοινότητα μιλάω σαν ένα απλό μέλος, για να μαζέψεις 16 συμμαχίες (πράγμα αδύνατο) να κάνεις κάτι τέτοιο σε ένα σέρβερ
    1ον πολιτισμικές συνθήκες
    2ον έρευνες (σίγουρα δεν έχουν κάνει όλοι τις βασικές δε θα μιλήσω για μέλλοντα)
    3ον διπλοί τριπλοί τετραπλοί κοινός μποτ
    4ον θα ήθελα να μου πει κάποιος έστω έναν πόλεμο που έχει γίνει σε όλους τους σέρβερ μέχρι τώρα που να μην είδαμε μαίμουνιες και φαγώματα με επιρροές σε θαύματα και διάφορα άλλα.
    Πείτε μου τώρα λοιπόν μετά από την 20η με 25η θέση κατάταξης συμμαχιών από τις 100 πόσες συμμαχίες έχουν πάνω από 15 μέλη? Πόσες από τις 20-25 συμμαχίες θα θελήσουν να συμμετάσχουν σε ένα τέτοιο τουρνουά που δε το διοργανώνει κάποιο μέλος της επίβλεψης του παιχνιδιού αλλά απλά ένας παίχτης?
    Δε λέω καλό σαν σκέψη αλλά σε διάφορους πολέμους που έχουμε δει ή συμμετάσχει δε μπορούμε να συντονιστούμε 15-20 άτομα μιας συμμαχίας είτε λόγο δουλειάς, οικογενειών, διακοπών, κοινωνικών υποχρεώσεων και άλλα, πιστεύετε θα μπορέσουν να συντονιστούν 16 συμμαχίες από 20 μέχρι 40-45 μέλη η κάθε μία και όλοι αυτοί σχεδόν στο ίδιο χρονικό διάστημα? Δεν είναι παράλογο αλλά ούτε κι εφικτό. Όσοι θέλετε πρέσα και μάχες υπάρχει ο πολεμικός σέρβερ. Σε απλούς σέρβερ βρείτε καλύτερα μια αιτία και σαν αφορμή ανοίξτε ένα πόλεμο διασκεδάστε το παίζοντας το παιχνίδι, ως εκεί είναι καλά πιστεύω, επίσης πολλοί δεν έχουν καν λογαριασμό στο φόρουμ κι ας έχουν θέσεις αρχηγών, στρατηγών ή κάποιο άλλο αξίωμα
    :evil: Η ζωή είναι μικρή για να είναι θλιβερή μικρό μου :evil:
  • Here we go again:

1) Οι πολιτισμικές είναι σοβαρό πρόβλημα, το παραδέχομαι. Ωστόσο με μια μικρή οργάνωση είναι σχετικά εύκολα επιλύσιμο. Οι συμμαχίες μπορούν να μεριμνήσουν να μην στέλνουν τους παίκτες τους στους στόχους με τους οποίους έχουν πολιτισμικές σε πρώτη φάση. Αν κάτι τέτοιο καταστεί επιτακτική ανάγκη, μπορούν να τις καταπατήσουν πιστεύω και να τις συνάψουν εκ νέου μετά το πέρας του πολέμου. Προσωπικά, έχω κάνει 3 πολέμους με συμμαχίες με τις οποίες είχα συνθήκες, έσπασα μερικές, αλλά δεν αποτέλεσε τόσο αδιαπέραστο πρόβλημα όπως το περιγράφεις.

2)Έρευνες: ναι, σίγουρα δεν έχουν τελειώσει όλοι. Εγώ όμως βλέπω μια 50άδα με 62κ+ ερευνητικούς πόντους, που σημαίνει ότι μεγάλη μερίδα των ενεργών παικτών έχουν τελειώσει με τις βασικές έρευνες και μπορούν μέσω μαύρης αγοράς να προμηθεύσουν τους συμμάχους τους με τις απαραίτητες μονάδες.

3)Δεν καταλαβαίνω τη συσχέτιση των μποτς με τον πόλεμο. Ο πόλεμος θα αφορά αποκλειστικά και μόνο απώλειες, και το αποτέλεσμα αυτών θα κρίνεται από το κατά πόσο μια συμμαχία είναι σε θέση να φυλάει τα υλικά της και σε δεύτερη φάση να πολεμάει σωστά ώστε να παίρνει πράσινες αναφορές, ακόμα και αν βρισκεται σε μειονέκτημα. Το αν κάποιος "κλέβει" ή όχι, δεν είναι στη δική μου διακριτική ευχέρεια να το διαλευκάνω.

4)Δεν μπορώ να μιλήσω για άλλους. Θα μιλήσω για τους Μπελαλήδες. Στους τρεις πολέμους που κάναμε δεν ρίξαμε κανενός το θαύμα, ούτε διαπράξαμε "μαϊμουνιές". Ίσως βέβαια εσύ να έχεις συνηθίσει σε άλλες συνθήκες και να πρεσβεύεις διαφορετικές αρχές. Αυτό όμως δεν σου δίνει το δικαίωμα να γενικεύεις και να καταφεύγεις σε βεβιασμένα συμπεράσματα.

Το τουρνουα θα έχει 16 θέσεις. Μέσα σε τρεις μέρες είχαμε ενδιαφέρον από MOONS, ΙΧΩΡ, -OG-, -NN-, ΜΚΔ, Μ-Λ, παρά το γεγονός ότι δεν υπήρξε σωστή ενημέρωση (την οποία προσπαθήσαμε να βελτιώσουμε σήμερα με προσωπικά in game μηνύματα στη Διπλωματία). Tο αν οι συμμαχίες στις θέσεις 20-25 έχουν 15 και άνω μέλη προσωπικά με αφήνει αδιάφορο. Και 2 μέλη αν έχει μια συμμαχία και θέλει να συμμετέχει, δεν θα της το αρνηθώ. Έχω δει συμμαχίες πολυμελείς να εκτίθενται δημόσια από κάτι τέτοια παλικαράκια.

Έκανες λόγο για την αξιοπιστία του οργανωτή, ο οποίος δεν αποτελεί μέλος της ομάδας του παιχνιδιού: Αν αφιέρωνες λίγο χρόνο παραπάνω να διαβάσεις το ποστ μου αντί να προτρέξεις να το αμφισβητήσεις, θα παρατηρούσες το εξής:

Τα ζευγάρια θα ΚΛΗΡΩΘΟΥΝ. Οι κανόνες θα ΑΠΟΦΑΣΙΣΤΟΥΝ ΑΠΟ ΚΟΙΝΟΥ μεταξύ των συμμετεχόντων. Το έπαθλο θα ΠΡΟΣΦΕΡΘΕΙ ΑΠΟ ΚΟΙΝΟΥ από τις συμμαχίες που ασχολούνται ενεργά με την πειρατεία. Τον κάθε πόλεμο θα εποπτεύει μέλος ΤΡΙΤΗΣ ΣΥΜΜΑΧΊΑΣ (και όχι αποκλειστικά δικό μας μέλος, αλλά κάποιος εθελοντής). Ούτε καν την ιδέα δεν είχε ένας παίκτης, αλλά προέκυψε από διάλογο μεταξύ μελών ΠΟΛΛΩΝ ΣΥΜΜΑΧΙΏΝ στο discord.

Μπορείς λοιπόν να με κατηγορήσεις για ουτοπισμό, είμαι αθεράπευτα ρομαντικός και πιστεύω ότι θα μπορέσου να συντονιστούν 16 συμμαχίες αν πρόκειται να παίξουν "ένα διαφορετικό Ικάριαμ" σε έναν server που οδεύει στο τέλος του, ακόμα και αν αυτός δεν είναι πολεμικός, αλλά σίγουρα δεν είσαι σε θέση να με κατηγορείς για αυθαιρεσία χωρίς να με ξέρεις. (Δεν θα μπω καν στη διαδικασία να εξηγήσω τι συμβαίνει στον πολεμικό σέρβερ και πόσο έχουν παρεκκλίνει οι συμμετέχοντες από τον πραγματικό του σκοπό).

Αν ήθελα λοιπόν να ανοίξω έναν πόλεμο, πίστεψέ με, μιλάς με το άτομο που ανοίγει πολέμους σα καραμέλες, δεν θα έψαχνα κάποιου είδους "κάλυψη" ή "δικαιολογία" μέσω ενός εγχειρήματος που θα μου κοστίσει κόπο και χρόνο. Επίσης, αν ήθελα να ανοίξω έναν πόλεμο, σε καμία περίπτωση δεν θα περίμενα την παρακίνηση μέλους συμμαχίας που υπέστη δημόσιο ευτελισμό μετά την ανεξαρτητοποίηση της ακαδημίας της, αν θέλεις να ακούσεις και τη δική μου άποψη :)

Εν κατακλείδι, πίστεψέ με, λατρεύω την εποικοδομητική κριτική. Η δική σου όμως κριτική, μόνο εποικοδομητική δεν μπορεί να χαρακτηριστεί. Το να αραδειάζει κανείς 7 σειρές χωρίς επιχειρήματα και νοηματική συνάφεια μόνο και μόνο για να αποκλείσει τον εαυτό του από μια συλλογική προσπάθεια στην οποία δεν τον ανάγκασε κανείς να συμμετάσχει, το βρίσκω παθολογικό και εν μέρει, προβληματικό. Ωστόσο, αυτό που με ανησυχεί είναι ότι τέτοιες συμπεριφορές δεν είναι μεμονομένες, αλλά τείνουν να αποτελέσουν μέρος μιας γενικότερης νοοτροπίας που υπαγορεύει την άρνηση και την ισοπέδωση κάθε ιδέας διαφορετικής ως προς το "συμβατό". Μας έχει ταλανίσει, αν θέλεις, ένα είδος πεσιμιστικού νιχιλισμού από άτομα, σαν εσένα, που δεν έχουν το χρόνο ή την όρεξη να συμβάλουν κάπου δημιουργικά, αλλά προτιμούν να λασπουργήσουν ιδέες άλλων, και αυτό με λυπεί.
  • Norse Diplomat wrote:

Μας έχει ταλανίσει, αν θέλεις, ένα είδος πεσιμιστικού νιχιλισμού από άτομα, σαν εσένα, που δεν έχουν το χρόνο ή την όρεξη να συμβάλουν κάπου δημιουργικά, αλλά προτιμούν να λασπουργήσουν ιδέες άλλων, και αυτό με λυπεί.
    Χιτσκοκικό γκρανγκινιολικό φινάλε.

Περα απο την πλακα, εξαιρετικη ιδεα αλλα νομιζω 16 συμμαχιες ειναι παρα πολλες. Ειδικα για το μεγεθος του σερβερ σας. 8 θα ηταν ενας εφικτος στοχος, ωστε να δουμε και σωστες μαχες.....
    Φανταζεστε την πρωτη συμμαχια με την 15η του σερβερ; Δυο τρεις μαχες να κανουν οι 'μικροι' θα χρειαστουν 5 μερες να ξαναβγαλουν τον στρατο που εχασαν.
    Μπραβο παντως που σκεφτεστε κατι για να αλλαξει το παιχνιδι.

Σαν συμβουλη, καλυτερα αφηστε το και μεγαλωστε απλα τους λογαριασμους σας.... Ή ξεκινήστε καποια πολιορκια οι ορεξάτοι. Το παιχνιδι ειναι ετσι, που οποιος θελει να κανει μαχες, κανει με μεγαλη ευκολια.
    Ερχεται ενωση κοσμων, και ειστε ο νεοτερος σερβερ.

Καλη επιτυχία!
    Alpha - ΦΕΥΓΑ
    My - Bro
    Omega - Nemesis
    Eunomia - Peaky Blinders
  • Ναι, μαλλον προς το 8 θα κλεισουμε όπως όλα δείχνουν, αλλά και πάλι, not bad για πρώτη φορά.

Ντάξει σίγουρα οι μικρές συμμαχίες θα έχουν λίγες πιθανότητες, αλλά όπως η ΑΕΚ κληρώθηκε με Ajax, Bayern και Benfica και θα το παλεψει (υποθέτω) για να αποκτήσει εμπειρία και γόητρο, έτσι και οι μικροί μας φίλοι πρέπει να βάλουν τα δυνατά τους, ανεξαρτήτως αντιπάλου :P

Ο μόνος τρόπος για να σπάσει ο φαύλος κύκλος: μπαίνω σε έναν σέρβερ > παίζω 4 μήνες > πάω στον επόμενο, είναι να κάνουμε έναν σέρβερ ξεχωριστό. Και για να γίνει ξεχωριστός πρέπει να αποκτήσει ενδιαφέρον και να προσελκύσει κόσμο. Τουλάχιστον μέχρι το merge, όπως είπες :P
  • Πάντα τάσσομαι υπέρ των εναλλακτικών πολέμων, για αυτό και μου τράβηξε την προσοχή το συγκεκριμένο νήμα.

Θα συμφωνήσω ωστόσο ότι 16 συμμαχίες είναι υπερβολικά πολλές, δεδομένου του ότι έχετε και λογαριασμούς κατά Μ.Ο 500Κ οι πρώτοι.
    Μικροί λογαριασμοί, πολλοί πόλεμοι (για τους ... τυχερούς), χωρίς όλες τις έρευνες απ' όλα τα μέλη (ναι μπορείς να πουλήσεις αλλά το χρύσωμα είναι σημαντικό) και φυσικά μεγάλες αποκλίσεις τόσο σε μέλη όσο και σε βαθμολογία. Να βάλουμε και την εμπειρία που με τόσο κόσμο που έχει αυτός ο σέρβερ, ανάθεμα ποιος ξέρει τι.

Ένας εναλλακτικός πόλεμος θα ήταν μεταξύ 3-4 συμμαχιών οι οποίες θα χτυπιόντουσαν ταυτόχρονα, στο ίδιο νήμα, με νικητή αυτόν με τις λιγότερες απώλειες. Και σειρά κατάταξης ανάλογα τις απώλειες.
  • Καλησπερα παλικάρια,
    Περαστικός είμαι από άλλο κόσμο,αλλά μου αρεσε η ιδέα σας και είπα να σχολιάσω.
    Μπράβο σε εσας που το σκεφτηκατε αλλα και σε όσους συμμετέχουν,είναι μια ενδιαφέρον πρωτοβουλία που θα ζωντανέψει τον σέρβερ εάν υλοποιηθεί.
    Καλό είναι οι παίκτες να παίρνουν πρωτοβουλίες και να βάζουν νέες ιδέες έτσι ώστε να μην μειώνεται το ενδιαφέρον για το παιχνίδι.
    Καλή επιτυχία σε όλους,καλά να περάσετε να διασκεδάσετε όσο το δυνατόν περισσότερο μέσα από την ιδέα αυτή και ας κερδίσει ο καλύτερος!!!
  • αλοχα και απο μενα, (ασχετος με τον κοσμο σας)!
    σαν σκεψη ειναι πολυ καλη! εχει καποιες δυσκολιες βεβαια αλλα αν δωθει απαραιτητος χρονος καποιες θα ξεπεραστουν (πχ πολιτιστικες). σχετικα με το νουμερο των συμμετεχοντων συμμαχιων θα ελεγα να το αφησετε ανοιχτο. οπως προαναφερθηκε δεν ειναι μονο η 1ια που μετραει σε ενα παιχνιδι αλλα και η εμπειρια (ισως πιο βασικο το 2ο). θελω να πω οτι οι μεγαλες συμμαχιες θα μπορουν να κυνηγησουν τις 1ες θεσεις ενω οι μικροτερες την εμπειρια. παρτε παραδειγμα (οπως νοηθηκε) το ποδοσφαιρο. ποσες φορες εχουμε δει στα σαλονια των μεγαλων διοργανωσεων μικρες ομαδες που με τον εναν η τον αλλον τροπο βρεθηκαν εκει, απεναντι στα μεγαθηρια. ηξεραν οτι θα χασουν αλλα το παλεψαν με οτι και οπως... δειτε επισης την ελλαδα στο euro 2004... ποιος το περιμενε;!!!
    χρονος υπαρχει. δωστε αφθονο για καταλληλη προετοιμασια στους σεμμετεχοντες και απο κει και περα προσεξτε μονο ενα πραγμα... την συμπεριφορα. αν ολοι καταλαβουν οτι ειναι για διασκεδαση τοτε ισως να μειωθουνε τα παρατραγουδα που ακολουθουν συνηθως τους πολεμους.
    καλη διαθεση και θεληση να υπαρχει και ολα μπορουν να γινουν! :)

ευχομαι καλη επιτυχια στους συμμετεχοντες και καλες εμπειριες!
  • Καλήμερα παιδιά είναι μια εξαιρετική ιδέα πιστεύω εγώ και θα βάλουμε όλοι τα δυνατά μας έτσι ώστε να να γίνει πράξη λίγη οργάνωση θέλει και χρόνο ελπίζω να το πετύχουμε και να πάρει ο σερβερ λίγο φωτιά. <3

Ryuken Ishida -OG-

Εχθρός μου μόνο ο εαυτός μου.....
    :sniper:
    Xi ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΕΣ(亗ΤΡΜ )

CharonΤα Kαμάκια(-69- )
  • UPDATE

Οι Συμμαχίες που έχουν δηλώσει έως τώρα συμμετοχή είναι οι εξής :
    MOONS, MOONB, ΙΧΩΡ, PRT, NN, ΜΚΔ, OG,
    Μία ακόμη συμμαχία μένει για να συμπληρωθεί η 8αδα.

Οι συμμετοχές θα είναι ανοιχτές έως 30 Σεπτέμβρη, από την 1η Οκτώβρη και μετά θα ξεκινήσει να τσουλάει η διοργάνωση.
    Για οσους θέλουν να λαμβάνουν τα updates από πρώτο χερί να κάνουν τον κόπο να βρουν το θέμα που είχαμε ανοίξει "Discord Server για όλες τις συμμαχίες του Gaia" και να πατήσουν το λινκ που δίνουμε για να μπουν στον Discord Server.
  • Prophet wrote:

Για οσους θέλουν να λαμβάνουν τα updates από πρώτο χερί να κάνουν τον κόπο να βρουν το θέμα που είχαμε ανοίξει "Discord Server για όλες τις συμμαχίες του Gaia" και να πατήσουν το λινκ που δίνουμε για να μπουν στον Discord Server.
    εδω θα με βρειτε αντιθετο. αναγκαζετε καποιον να μπαινει Discord Server (κοινως: μελος με το ζορι)(θα πρεπει να γινει καποιος μελος αν θυμαμαι καλα η αν εχω λαθος διορθωστε με) για να μαθαινει νεα ενω το επισημο σαιτ του παιχνιδιου ειναι εδω.
    θα πρεπει να υπαρχει τοσο εκει (για το προερετικο) οσο και εδω, ιδια και ιση ενημερωση και αντιμετωπιση.
  • Αν εννοείς με τη λέξη "μέλος" να κάνει κάποιος δωρεάν account (γιατί έχουμε ακούσει κάτι κουλά στο παρελθόν ότι πληρωνόμαστε για να joinαρετε), τότε ναι, θα χρειαστει να γινει μελος.

Όπως έχω ξαναπεί, το να βρίσκεται κανείς στις ομαδικές συζητήσεις του discord server μας επιτρέπει πιο άμεση επικοινωνία (απαραίτητη για την τελική διοργάνωση και διεξαγωγή του όλου εγχειρήματος). Τώρα, αν κάποιος δεν επιθυμεί να ακολουθήσει την παραπάνω διαδικασία, ας μπει για λίγο να συναποφασίσουμε τους κανόνες, το χρονοδιάγραμμα κλπ (αν είναι εκπρόσωπος συμμαχίας που συμμετέχει) και ας βγει. Οι εξελίξεις του τουρνουά (ποιος νίκησε, ποιος κληρώθηκε κτλ) θα αναρτώνται εδώ.
  • Norse Diplomat wrote:

Αν εννοείς με τη λέξη "μέλος" να κάνει κάποιος δωρεάν account (γιατί έχουμε ακούσει κάτι κουλά στο παρελθόν ότι πληρωνόμαστε για να joinαρετε), τότε ναι, θα χρειαστει να γινει μελος.

Όπως έχω ξαναπεί, το να βρίσκεται κανείς στις ομαδικές συζητήσεις του discord server μας επιτρέπει πιο άμεση επικοινωνία (απαραίτητη για την τελική διοργάνωση και διεξαγωγή του όλου εγχειρήματος). Τώρα, αν κάποιος δεν επιθυμεί να ακολουθήσει την παραπάνω διαδικασία, ας μπει για λίγο να συναποφασίσουμε τους κανόνες, το χρονοδιάγραμμα κλπ (αν είναι εκπρόσωπος συμμαχίας που συμμετέχει) και ας βγει. Οι εξελίξεις του τουρνουά (ποιος νίκησε, ποιος κληρώθηκε κτλ) θα αναρτώνται εδώ.
    φυσικα και δεν εννοω οτι τα "περνετε". εχω διαβασει τα ποστ που αφορουν τον discord server και καταλαβαινω αυτο που λες. θα μπορουσα ομως να σου αντιπαραθεσω καποια πραγματα σχετικα αλλα δεν ειναι η δουλεια μου οποτε και δεν θα το κανω. απλα δηλωνω (ως μελος του φορουμ εδω και αναγνωστης του νηματος αυτου) την αντιθεση μου.

(προς ολους): οσο και να φανει παραξενο υπαρχουν καποιοι που διαβαζουν τα γραφομενα του φορουμ ειτε ειναι καλα ειτε "παρατραγουδα" (ο καθενας πιστευω για δικους του λογους) ανεξαρτητα με το πως αντιδρουν η/και πρατουν στην συνεχεια.

(και επανερχομαι στον norse): οπως και να εχει, ανεξαρτητα με το τι θεωρω εγω, ευχομαι καλη διασκεδαση διοτι εξακολουθω να πιστευω οτι ειναι μια καλη ιδεα, ανεξαρτητα με τα μελλουμενα των κοσμων.
  • Μαυρη Αλεπου wrote:

Καλήμερα παιδιά είναι μια εξαιρετική ιδέα πιστεύω εγώ και θα βάλουμε όλοι τα δυνατά μας έτσι ώστε να να γίνει πράξη λίγη οργάνωση θέλει και χρόνο ελπίζω να το πετύχουμε και να πάρει ο σερβερ λίγο φωτιά. <3

Ryuken Ishida -OG-
    Αντε μωρη αρρωστια OG..φερε μου λογ νοντααα
    kar(kar98k )&Ios(ios(i^=I)=>los)-->Karlos,xKaramel
  • Karlos wrote:

Μαυρη Αλεπου wrote:

Καλήμερα παιδιά είναι μια εξαιρετική ιδέα πιστεύω εγώ και θα βάλουμε όλοι τα δυνατά μας έτσι ώστε να να γίνει πράξη λίγη οργάνωση θέλει και χρόνο ελπίζω να το πετύχουμε και να πάρει ο σερβερ λίγο φωτιά. <3

Ryuken Ishida -OG-
    Δωστε λογαριασμο στην φαρμα να γελασουν και τα τσιμεντα..αχαχαχαχαχα :farma:
    THE WAY TO HAVE POWER IS TO TAKE IT..
  • PIRATE KING wrote:

Karlos wrote:

Μαυρη Αλεπου wrote:

Ryuken Ishida -OG-
    Δωστε λογαριασμο στην φαρμα να γελασουν και τα τσιμεντα..αχαχαχαχαχα :farma:
    ποια πονεμενη εισαι παλι εσυ...και αλλαξε ονομα..
    kar(kar98k )&Ios(ios(i^=I)=>los)-->Karlos,xKaramel