Crusaders (-C-) vs STRINGATOI (RING)

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

Αγαπητοί παίκτες,

Το νέο μας φόρουμ είναι πλέον διαθέσιμο: https://forum.ikariam.gameforge.com/

Ελπίζουμε ότι θα έχετε ευχάριστες στιγμές εκεί και θα δημιουργήσετε νέες αναμνήσεις με τους φίλους σας. Θέλουμε ένα υγιές περιβάλλον όπου όλοι παίκτες θα μπορούν να μοιραστούν τις ιδέες τους και να συζητήσουν σημαντικά θέματα σχετικά με το Ikariam.

Γι 'αυτό, ενημερώσαμε τους παλιούς κανόνες του φόρουμ. Παρακαλώ να διαβάσετε τον νέο κώδικα συμπεριφοράς της κοινότητας.
Επιπροσθέτως, επειδή το φόρουμ είναι κοινό για όλες τις κοινότητες Ikariam, μπορείτε, αν θέλετε, με τις κατάλληλες ρυθμίσεις να βλέπετε μόνο τον ελληνικό τομέα.

Σας καλούμε τέλος να ενημερωθείτε για μια σειρά από ερωτήματα που αφορούν το παιχνίδι ή το φόρουμ!

Σας υπενθυμίζουμε ότι το αυτό το φόρουμ θα είναι σε κατάσταση ανάγνωσης.

Απόλαυσέ το!
Η ομάδα του Ikariam.gr

• Crusaders (-C-) vs STRINGATOI (RING)

Η συμμαχία Crusaders κηρύσσει τον πόλεμο στην συμμαχία STRINGATOI.

~ΛΟΓΟΙ ΕΝΑΡΞΗΣ ΠΟΛΕΜΟΥ~

1) Καιρός για τον 1ο μας πόλεμο.
    2) Αν και πολεμικός server, αυτό δεν έχει φανεί ακόμη στην πράξη.
    3) Θέλουμε να δούμε πως δουλεύουμαι σαν ομάδα σε επίσημες μάχες.
    4) Πρώτη βαθμολογικά αλλά άφαντη στρατιωτικά συμμαχία.

~ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΛΗΞΗΣ ΠΟΛΕΜΟΥ~

1) Αν η διαφορά ανάμεσα στις συνολικές απώλειες των δύο συμμαχιών ξεπεράσει τις 8.000.000, με νικητή αυτόν με τις λιγότερες απώλειες.
    2) Αν η (βαθμολογική) δυναμική της αντίπαλης συμμαχίας μειωθεί σε σημαντικό βαθμό(αποχωρήσεις, διακοπές κλπ).
    3) Σε περίπτωση που κρίνουμε ότι η αντίπαλη συμμαχία δεν μπορεί να ανταπεξέλθει.

*ΣΗΜΕΙΩΣΕΙΣ*

1) Ως ημέρα και ώρα έναρξης του πολέμου ορίζεται η 24/09/2018 17:00 ώρα Ελλάδος, δηλαδή 3 ημέρες προετοιμασίας.
    2) Αν δεν επιτευχθεί κάποιος από τους παραπάνω όρους, τότε ο πόλεμος θα λήξει αυτομάτως σε 20 ημέρες και νικητής θα είναι αυτός που θα έχει συγκεντρώσει τις λιγότερες συνολικές απώλειες.
    3) Ο πόλεμος κρίνεται στις συνολικές απώλειες (στρατηγών & υλικών).
    4) Ο λεηλατημένος χρυσός δεν συμπεριλαμβάνεται στις συνολικές απώλειες.
    5) Αναφορές με συνολικές απώλειες κάτω των 10.000 ΔΕΝ θα καταμετρούνται στην τελική καταμέτρηση.
    6) Λάφυρα από τρίτες πόλεις δεν θεωρούνται αποδεκτά.
    7) Σε περίπτωση (ολικής) σημαίας σε μάχη μικρότερη των 5 γύρων στην οποία η διαφορά στρατιωτικών απωλειών(στρατηγοί) είναι λιγότερη από 500 και υπέρ της πλευράς που την πάτησε, η αναφορά αυτή ΔΕΝ θα καταμετρηθεί.
    8).Χρήση Κολοσσού επιφέρει 50.000 συνολικές απώλειες, κατόπιν αδιαμφισβήτητου screenshot.
    9) Κάθε προϋπόθεση λήξης για να ενεργοποιηθεί θα πρέπει να γίνει αποδεκτή από την πλευρά που την εκπλήρωσε.
    10) Κάθε κανόνας ή προϋπόθεση ισχύει και για τις 2 συμμαχίες.
    11) Υπάρχει δυνατότητα επέκτασης της διάρκειας του πολέμου, κατόπιν συνεννόησης των δύο πλευρών.

Voldemort,

Αρχηγός -C-
    prntscr.com/kx23uo
  • Γέροντας wrote:

Αλλαγή ονομασίας οι RING.... Σε ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΟΙ - ΑΣΤΟΙ

Εδώ φαίνεται η μαγκιά της συμμαχίας των 41 ατόμων!

Εύγε
    αν αυτο ειναι μαγκια ....τοτε τους μαγκες τους πατησε το τρενο γεροντα μου
    Τίτλος:Λάτρης της Τέχνης
    Όνομα:Γέροντας
    Τοποθέτηση:163
    Πόντοι:338,441
    Κυριαρχεί από τις:24.05.2018 12:51:17
    Συμμαχία:Ιερός Λόχος[ṒỸḰ]
  • Μπαίνω και εγώ να γράψω καλές μάχες και....
    Θα γίνουν οι μάχες?

Η πρώτη συμμαχία του κόσμου δεν τολμάει να παίξει?
    Τι φοβάται...σε πολεμικό σερβερ βρίσκεται μήπως θέλει να χτίσει?

Θα δούμε στη πορεία!
    Τα θρυλικά Λ.Ο.Κ. , οι άφθαρτοι ''καταδρομείς'' .
    Οι άνδρες που έχουν το μέτωπο ψηλά και στο βλέμμα τους αστράφτει υπερηφάνεια.
    Και με το δίκιο τους. Διότι οι Έλληνες καταδρομείς είναι οι καλύτεροι στρατιώτες του κόσμου.
    Και όταν έρθει η στιγμή θα το αισθανθούν αυτό , οι εχθροί της Ελλάδος

Ο Τολμών Νικά...!
  • NIGHT_WOLF wrote:

Γέροντας wrote:

Αλλαγή ονομασίας οι RING.... Σε ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΟΙ - ΑΣΤΟΙ

Εδώ φαίνεται η μαγκιά της συμμαχίας των 41 ατόμων!

Εύγε
    αν αυτο ειναι μαγκια ....τοτε τους μαγκες τους πατησε το τρενο γεροντα μου
    Τίτλος:Λάτρης της Τέχνης
    Όνομα:Γέροντας
    Τοποθέτηση:163
    Πόντοι:338,441
    Κυριαρχεί από τις:24.05.2018 12:51:17
    Συμμαχία:Ιερός Λόχος[ṒỸḰ]

χαχαχαχα
    Κοίτα να δεις φιλάρα, εγώ τα λέω με το όνομα τους... αν δεν μπορείτε να στηρίξετε το όνομα και το αλλάζετε αμέσως μετά την κήρυξη του πολέμου... φαίνεται η ανεπάρκειά σας...
    συγνώμη κιόλα :P

Την άποψη μου, δυστυχώς για εσάς την συμμερίζονται και άλλοι ,,,

:sniper:
  • Τι πρωτότυπο! Οι συνηθισμένοι ΑΣΤΟΙ. Με ντροπιαστικές αντιδράσεις όπως συνήθως. Που παρ' όλα αυτά μπαίνουν σε όλους τους πολεμικούς σέρβερ και πολεμάνε μόνο με μποτάκια...και κάποιες φορές χάνουν και από τα μποτάκια χαχαχαχχαα
    Ξέρετε ότι γνωριζόμαστε από παλιό σέρβερ αλλά ρε παιδιά... μια απορία...τον πολεμικό σέρβερ τι τον θέλετε; Καθίστε στους πεθαμένους σέρβερ και χτίστε όσο θέλετε. Γιατί να ρεζιλευόσαστε έτσι δημοσίως;
    Όταν είδα την κήρυξη γέλασα μέχρι δακρύων γιατί αφενός ήμουν σίγουρη για την κατάληξη και αφετέρου για τους όρους που έβαλαν οι πρώτοι διδάξαντες στη λαμογιά (βλέπε πολέμους στον σέρβερ ΕΙΡΗΝΗ). Είπα να μη μιλήσω αλλά κατέληξε ανέκδοτο.
    Ας γελάσουμε και λίγο :lolol: :lolol: :lolol: :lolol: :lolol:
  • Συζητηση

Ντροπιαστικοί τι εννοείς Λια?Δεν αλλάχτηκε το όνομα γιατί άπλα κοτεψε η συμμαχία!!Άλλαξε όνομα για την συμμαχία σου που από την στιγμή που βγήκε ο επίσημος χτυπάτε συμμάχους!! :crazy2:

Ενωθηκε με το σωστο νημα και ετικετα.

!~Ice_Devil~!

The post was edited 1 time, last by Ice_Devil ().

• Ρεζιλευομαστε δημοσιως???Ρε Λια οταν βγηκε ο επίσημος η τουμπανο συμμαχια σου η οποια δεν ρεζιλευεται ποτε στελνει λεηλασιες σε συμμαχους!!!Ποιος ειναι ρεζιλι τωρα για πες μου????
  • gargadouas wrote:

Ρεζιλευομαστε δημοσιως???Ρε Λια οταν βγηκε ο επίσημος η τουμπανο συμμαχια σου η οποια δεν ρεζιλευεται ποτε στελνει λεηλασιες σε συμμαχους!!!Ποιος ειναι ρεζιλι τωρα για πες μου????
    Φυσικά και συνεχίζει τις λεηλασίες η συμμαχία μου όσο συνεχίζει και η δική σου. Γιατί συμμαχία που υποτίθεται ότι της έχουν κηρύξει πόλεμο και αντί να ετοιμάζεται ασχολείται να φαρμάρει και αλλάζει όνομα για να μην ενοχληθεί δεν αξίζει κάτι καλύτερο.
    Όταν πήγατε εκεί στο είπα ότι κάνατε τη χειρότερη επιλογή. Εξάλλου εσύ και τα άλλα παιδιά..ξέρεις ποιους λέω...τους προκύψατε από ένωση. Δεν έχετε την ίδια νοοτροπία και δεν ταιριάζετε εκεί. Ίσως θα έπρεπε να σου έχω πει νωρίτερα περί τίνος πρόκειται καθώς γνωρίζω και τους μεν και τους δε
  • Και οχι μονο δικη σου....Οι c ζητησαν επίσημο και οταν ανοιξε και πριν και μετα κανανε μαχες μαζι μας...Χαιρω πολυ...3 μερες διορια ναι δεχτον αλλα κοψε μαχες...οχι ανεβαζουμε στρατηγους ολοι στους c και με το που ειμαστε ετοιμοι κανουμε επισημο και μεσα στην διορια που δινεις χτυπας γιατι εσυ εισαι ετοιμος!!Αυτα εδω ειναι ρεζιλια για μενα...Ουδετερα σχολια κανω για να ξερουμε γιατι μιλαμε ετσι?
  • Alondra wrote:

Τι πρωτότυπο! Οι συνηθισμένοι ΑΣΤΟΙ. Με ντροπιαστικές αντιδράσεις όπως συνήθως. Που παρ' όλα αυτά μπαίνουν σε όλους τους πολεμικούς σέρβερ και πολεμάνε μόνο με μποτάκια...και κάποιες φορές χάνουν και από τα μποτάκια χαχαχαχχαα
    Ξέρετε ότι γνωριζόμαστε από παλιό σέρβερ αλλά ρε παιδιά... μια απορία...τον πολεμικό σέρβερ τι τον θέλετε; Καθίστε στους πεθαμένους σέρβερ και χτίστε όσο θέλετε. Γιατί να ρεζιλευόσαστε έτσι δημοσίως;
    Όταν είδα την κήρυξη γέλασα μέχρι δακρύων γιατί αφενός ήμουν σίγουρη για την κατάληξη και αφετέρου για τους όρους που έβαλαν οι πρώτοι διδάξαντες στη λαμογιά (βλέπε πολέμους στον σέρβερ ΕΙΡΗΝΗ). Είπα να μη μιλήσω αλλά κατέληξε ανέκδοτο.
    Ας γελάσουμε και λίγο :lolol: :lolol: :lolol: :lolol: :lolol:

Αυτοι που δεν παιζουν με λαμογιες εχουν δικαιωμα να μιλανε οχι εσυ,εχετε κανει εσεις λαμογιες τοσα χρονια απειρες!!!Καλη συνεχεια και καλο χτισιμο γιατι πλεον οπου πας μοναχα αυτο κανεις.
    THE WAY TO HAVE POWER IS TO TAKE IT..
  • PIRATE KING wrote:

Αυτοι που δεν παιζουν με λαμογιες εχουν δικαιωμα να μιλανε οχι εσυ,εχετε κανει εσεις λαμογιες τοσα χρονια απειρες!!!Καλη συνεχεια και καλο χτισιμο γιατι πλεον οπου πας μοναχα αυτο κανεις.
    Εγώ μπορεί μόνο αυτό να κάνω αλλά έχω τα κοτσια να μιλάω επώνυμα με τα ονόματα που χρησιμοποιώ στους σέρβερ και να επωμίζομαι και την ευθύνη όσων λέω και κάνω. Πράγμα που δε βλέπω σε σένα. Μήπως θα ήθελες να χαρίσεις εδώ στην κοινότητα το ονοματάκι σου στο παιχνίδι; Ή μήπως ντρέπεσαι να σου φέρουμε ένα κόσκινο;
  • axxaaxax ρε τι "ριζιλικια" είναι αυτά για να αποφύγουν τον πόλεμο άλλαξαν το όνομα ’AΛΑΞΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΒΡΑΚΙA’ τους επειδή ΧΈΣΤΗΚΑΝ πανο τους" xaaxaxax
    και τι να περιμένεις η αρχηγός είναι "πακιστανα" η αλβανίδα νομίζω η υπουργός αλβανίδα διπλωμάτης αλλήθωρος και στρτατηγός χέσε μέσα είναι όλη xaaxax άστα να παν λοιπόν , ---ΑΚΑΤΑΝΌΜΑΣΤΗ--αν σας κηρύξουν καπάκι πάλι πόλεμο η --C--
    γυρίστε την συμμαχία σας το όνομα Η ΧΈΣΤΗΔΕΣ-δεν πολεμαμε αχαχαχ :)

gaidouri wrote:

7. Περιεχόμενο
    Προσβολές και ανάρμοστη συμπεριφορά απέναντι σε άλλους παίκτες δεν είναι αποδεκτή
    Επίσης δεν επιτρέπετε οποιοδήποτε πορνογραφικό, ρατσιστικό και εξτρεμιστικό περιεχόμενο και γνώμες.
    Διαφημίσεις, πολιτικό και θρησκευτικό περιεχόμενο δεν είναι επιθυμητά και δεν πρέπει να δημοσιεύονται.

gaidouri wrote:

2.2 Υπερσύνδεσμοι (link) και προσβλητικό περιεχόμενο που μπορεί να προκαλέσει ή να βλάψει την ανθρώπινη αξιοπρέπεια απαγορεύεται αυστηρά Τα πρότυπα στο περιβάλλον του φόρουμ θα καθοριστούν από την ομάδα συντονισμού για να συμφωνούν με τις ηθικές απόψεις των χρηστών. Το περιεχόμενο μπορεί να λογοκριθεί και μπορεί να επιφέρει ποινή αποκλεισμού. Κανένα παράπονο δε θα ληφθεί υπόψη και η οριστική απόφαση θα είναι της Ομάδας του Φόρουμ.
    Δοθηκε ban για παραβαση ανωτερω κανονων.

!~Ice_Devil~!

The post was edited 1 time, last by Ice_Devil ().

• Alondra wrote:

PIRATE KING wrote:

Εγώ μπορεί μόνο αυτό να κάνω αλλά έχω τα κοτσια να μιλάω επώνυμα με τα ονόματα που χρησιμοποιώ στους σέρβερ και να επωμίζομαι και την ευθύνη όσων λέω και κάνω. Πράγμα που δε βλέπω σε σένα. Μήπως θα ήθελες να χαρίσεις εδώ στην κοινότητα το ονοματάκι σου στο παιχνίδι; Ή μήπως ντρέπεσαι να σου φέρουμε ένα κόσκινο;
    Αμα ειχα κανει λαμογιες και μετα εβγαινα στο φορουμ και εκραζα τους αλλους που κανουν λαμογιες θα ντρεπομουν αλλα εγω δεν ειμαι απο αυτους που βγαινουν τοσα χρονια στο φορουμ που εχουν τοσα κοτσια και λενε βλακειες και κραζουν ενω ειναι χειροτεροι απο αυτους που κραζουν.Καλη συνεχεια και το κοσκινο κρατα το να φτιαξεις καμια φρατζολα ψωμι να φατε!!
    THE WAY TO HAVE POWER IS TO TAKE IT..