Οι μαφιοζοι του γαια

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

Αγαπητοί παίκτες,

Το νέο μας φόρουμ είναι πλέον διαθέσιμο: https://forum.ikariam.gameforge.com/

Ελπίζουμε ότι θα έχετε ευχάριστες στιγμές εκεί και θα δημιουργήσετε νέες αναμνήσεις με τους φίλους σας. Θέλουμε ένα υγιές περιβάλλον όπου όλοι παίκτες θα μπορούν να μοιραστούν τις ιδέες τους και να συζητήσουν σημαντικά θέματα σχετικά με το Ikariam.

Γι 'αυτό, ενημερώσαμε τους παλιούς κανόνες του φόρουμ. Παρακαλώ να διαβάσετε τον νέο κώδικα συμπεριφοράς της κοινότητας.
Επιπροσθέτως, επειδή το φόρουμ είναι κοινό για όλες τις κοινότητες Ikariam, μπορείτε, αν θέλετε, με τις κατάλληλες ρυθμίσεις να βλέπετε μόνο τον ελληνικό τομέα.

Σας καλούμε τέλος να ενημερωθείτε για μια σειρά από ερωτήματα που αφορούν το παιχνίδι ή το φόρουμ!

Σας υπενθυμίζουμε ότι το αυτό το φόρουμ θα είναι σε κατάσταση ανάγνωσης.

Απόλαυσέ το!
Η ομάδα του Ikariam.gr

• Απο την στιγμη που εισαι ρατσιστης φενεται ξεκαθαρα πιος ειναι ο κατωτερος φιλε μου. Ευχομαι με ολη μου την καρδια εσυ και οι φιλοι σου ρατσιστες που υποβιβαζουν τους δυσλεκτικους να παθετε κατι πολυ κακο

φιλακια
  • Το να βγαζεις τετοιου ειδους κομπλεξ προφανως δειχνει ποσο χαμηλο ειναι και το δικο σου επιπεδο. Εγω δεν εχω να πω κατι αλλο. Βλεπουμε ολοι δημοσια τα κομπλεξ κατωτερότητας που εχετε εκει μεσα.
  • Φίλτατοι ,WhiteRose και justhacked , η συμπεριφορά σας μοιάζει με 10χρονα εγωιστικά και εγωπαθή παιδάκια που η μητέρα τους δεν τους αγόρασε σοκολάτες απο το περίπτερο και αφού δεν μπορούν να συνηθίσουν στην ιδέα οτι δεν τους έκαναν το χατήρι .. ξεκινάει ο παραλογισμός τους ..

Η παραπληροφόρηση και η προπαγάνδα στο μεγαλείο τους , γεια σου justgoebbels με τα ωραία σου.. εε justhacked ήθελα να πω ..

ΥΓ. Όσοι είναι στο ντισκορντ ξέρουν ..
  • τελευταια μου αναρτηση για αποψε γιατι θα παθω και τιποτα αν συνεχιζω να κουβεντιαζω με κατωτερους ανθρωπους. εξηγησε μου, η δυσλεξια ηταν που σε εκανε να μου επιτεθεις προσωπικα,λεγοντας μου κατι για κοπελα νομιζω; (ναι,τοσο σημασια σου εδωσα) . 2ον στον λουλουδατο,αναφερεις συνεχως την εννοια κομπλεξ. οπως εκανε το φιλαρακι σου για να μου δειξει οτι απο 10 iq εχει ενδεχομενως 8,γκουγκλαρε την εννοια και πες μου,να αναρτησετε τετοιο 'θεμα για συζητηση' τι δειχνει σε ολους εμας τους φυσιλογικους. τις καλυνηχτες μου,αν νιωσατε θιγμενοι ή προσβεβλημενοι,καλα να παθετε,γιατι ειστε νοητικα στερημενοι και βγαινετε δημοσια να κραξετε.
    τις καλησπερες ΚΑΙ τα φιλια μου! ( οι παλιοι του ειρηνη ξερουν )
  • Ολοι εσεις που βγενετε και γραφετε τις "εξυπναδες" σας να ξερετε οτι εκτεθεται την συμμαχιαρα σας μουνς. συνεχιστε μαγκες καλα τα πατε. Εχετε ηδη χαρακτιριστει απο ρατσισμο φασισμο κοπλεξισμο και συνεχιζεται :D
  • καλησπερα σε ολους

χωρις να εχω κατι με τους μουνς, δεν τα ξερω τα παιδια ουτε και παιζω στον γαια, ειχα προσεξει το ποστ σχετικα με το discord.

Αυτο που εχετε φτιαξει ουσιατικα ειναι ενα φορουμ χωρις επιτηρηση, κατα τη γνωμη μου ανουσιο εφοσων υπαρχει ηδη το φορουμ εδω.Ειναι λογικο, μιας και σε αυτο το παιχνιδι βγαινει ολος ο κοσμος και δειχνει την αντριλα του πατωντας caps και λεγοντας μεγαλα λογια, να υπαρχουν εντασεις μεταξυ των παιχτων, ποσο μαλλον σε παικτες με αντιπαλοτητες. Οταν λοιπον μαζευεις ολους αυτους τους "φρυδατους" παικτες και τους χωνεις μεσα σε ενα room χωρις επιτηρηση και χωρις να υπαρχει καποιος να ελεγχει την κατασταση τα πραγματα μπορουν να πανε πολυ στραβα πολυ γρηγορα. οπως ειπε ενας συμπαικτης μπορει η επιβλεψη των μελων μιας συμμαχιας να ειναι προκατειλλημενη απεναντι στους υπολοιπους και ετσι να μην αντιμετοπιζονται ολοι το ιδιο, αρα παυει να ειναι και επιτηρηση ?( ,και απο εκει και περα αρχιζουν και αλλα προβληματα..ολοι οσοι εχουν δει μερικες συζητησεις μεσα στο τσατ του σερβερ καταλαβαινουν για τι πραγμα μιλαω..γνωμη μου ειναι να περιοριστειτε στο φορουμ του παιχνιδιου. Αν και ξεπερασμενο και δεν εχει πολλες επιλογες τουλαχιστον ειναι πιο ασφαλες και υπαρχει επιβλεψη που δυστυχως πολλοι δειχνουν καθημερινα οτι την εχουν πολυ ΑΝΑΓΚΗ με αυτα που λενε..
  • Αττιλα το να αναρτησω τετοιο θεμα δειχνει την ανικανοτητα να διαχειριστουν μια τετοια κατασταση τα φιλαρακια σου καθως και τις διακρισεις που απ'οτι φαnhκε κανουν στα μελη που ειναι στο discord. Τιποτα περισσοτερο και τιποτα λιγοτερο, αν τωρα εσυ εψαχνες αφορμη για να μπεις να γραψεις την εξυπναδα σου εμενα με βρισκει αδιαφορο. Μπηκες εδω μεσα εσυ και ο mick jagger για να δειξετε οτι εισαι κατι στους υπολοιπους;;;; Γραψε οτι θες εμενα δεν με αφορα ουτε με ενοχλει. Και το να κραζεις τα ορθογραφικα και οσους ανθρωπους τα κανουν επαληθευεις τα λογια μου περι φασισμου και ρατσισμου. Αν αυτο που κανεις σε κανει να νιωθεις σπουδαιος, τοτε τι να πω;

Καλη συνεχεια.

The post was edited 1 time, last by WhiteRose ().

• Καλησπέρα και πάλι,

Δυστυχώς τέτοιο θέμα έχει ξαναδημιουργηθεί στο παρελθόν, συγκεκριμένα το καλοκαίρι. Το περιστατικό ήταν ίδιο, κικαρίστηκε άτομο που έβριζε χοντρά από τον σέρβερ.

Ο σέρβερ φτιάχτηκε, και αυτό ισχύει είτε θέλετε να το πιστέψετε είτε όχι, καλοπροαίρετα από άτομα που τους αρέσει το παιχνίδι και που θέλουν να δημιουργηθούν σχέσεις στο παιχνίδι που θα το κρατήσουν ζωντανό. Η διαχείριση θεωρήσαμε εξ΄αρχής πως είναι αχρείαστη διότι πιστεύουμε πως έχουμε να κάνουμε άτομα που πάντοτε στην τελική είναι συνεννοήσιμα και συνεργάσιμα και πως έχουν την αίσθηση πως ότι είναι "νόμιμο" δεν είναι και δίκαιο ή ηθικό ή σωστό. Και ακόμη το πιστεύουμε.

Σε κάθε περίπτωση, για να κάνω το πρώτο βήμα, θεωρώ ότι τα μπαν δεν έπρεπε να γίνουν με τον τρόπο που έγιναν.

Δεν είμαστε ούτε δικτάτορες και φασίστες, ούτε τσιράκι δικό μας είναι ο TBG και ούτε επαγγελματίες διαχειριστές. Εκτός αυτού, ο σέρβερ δεδομένου ότι είναι ανοιχτός για όλους (και θα παραμείνει έτσι) δεν μπορεί να είναι εκκλησία και για όσους δεν το γνωρίζουν ήδη ούτε το επίσημο φόρουμ του ικάριαμ είναι εκκλησία. Συνεπώς βρισιές, σπόντες, τρολλαρίσματα, ειρωνείες και νεύρα που εκδηλώνονται θα υπάρχουν από κάθε πλευρά. Μία από τις φορές που εκδηλώθηκαν νεύρα ήταν σήμερα, λόγω προηγούμενο συμβάντος των Whiterose & Justhacked13 με τον TBG οι δύο πρώτοι ξεκίνησαν εκεί που εξελισσόταν άλλη συζήτηση για τον επερχόμενο πόλεμο (spoiler alert) να βρίζουν τους δωρ ή και τον tbg και αφού ο ραγκναρ τους είπε ότι 2-3 μέρες κάνουν τα ίδια ο admin (αμαν) τους πέταξε ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΟΥΝ ΤΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ και να ΜΗΝ πάρει μεγαλύτερη έκταση το θέμα και όχι να τους θίξει ή να τους αφήσει μόνιμα εκτός. Εδώ είναι το πρώτο λάθος που έγινε εκ μέρους της διαχείρισης, απο δω και στο εξής παρόμοια περιστατικά θα αντιμετωπίζονται με Timeout, θα mutarεται δηλαδή για μικρό χρονικό διάστημα παίκτης που δημιουργεί το πρόβλημα. Εκτός από αυτό θα συζητηθεί και το θέμα της διαχείρισης του σέρβερ το νωρίτερο και με όσες περισσότερες συμμετοχές γίνεται.

Πέρα από την απολογία μου για τα προβλήματα διαχείρισης του σέρβερ οφείλω να απαντήσω και σε αυτά που ειπώθηκαν στην αρχή του νήματος για εμάς.
    Πρώτα απ΄όλα, να θυμίσω πως ο λόγος είχε τεθεί εκτός σέρβερ την 1η φορά τον TBG ήταν επειδή είχε πιάσει και τότε στο στόμα του μάνες και σπίτια, για τον ίδιο λόγο τεθήκατε εκτός σήμερα.
    Ο σημερινός τσακωμός δεν θα μπορούσε να χαρακτηριστεί προσωπικός όπως περιγράφεται από τον νηματοθέτη Justhacked13 διότι εμπόδιζε την ομαλή ροή της κουβέντας που γινόταν, ο λόγος που δεν διώξαμε σήμερα τον TBG είναι επειδή δεν το ξεκίνησε αυτός και ούτε είπε κάτι στη συνέχεια, τη μέρα που πέτυχα ο ίδιος τον whiterose έξω σχολίασα χαριτολογώντας την εξωτερική των ΙΧΩΡ η οποία αναφέρεται στο DNA των αρχαίων ελλήνων και στο αίμα των θεών (εξου και το όνομα της συμμαχίας) και δεν νομίζω πως τα σχόλια που έγιναν μεταξύ μας (που είχαμε κάνει και οι δυο κεφάλι παρεμπιπτόντως) είναι μεμπτά ή άξια αναφοράς, η αποχώρηση των παιδιών έγινε εν βρασμώ του αμάν, κάτι για το οποίο ήδη παραδέχτηκα πως ήταν λάθος με τον τρόπου έγινε, και όχι προσχεδιασμένα όπως θα γίνοταν αν η συμπεριφορά του ήταν φασιστική ή έστω όχι δημοκρατική. Φασιστας είναι βαριά κουβέντα.
    Από μεριάς μας θεωρώ δώθηκαν οι απαραίτητες εξηγήσεις και περαιτέρω πληροφορίες μπορούν να δωθούν σε όποιον το επιθυμεί.
    Περιμένω τους νηματοθέτες να άρουν τις προσβολές απέναντι στη συμμαχία μας οι οποίες θέλω να πιστεύω ότι έγιναν και αυτές εν βρασμώ ψυχής, να γίνει η όποια συζήτηση μεταξύ των εμπλεκόμενων και να προχωρήσουμε παρακάτω προσπαθώντας να βελτιώσουμε τον σέρβερ.

Αρχηγός Μπελαλήδων
  • Το κανάλι στο Ντισκορντ ηταν πρωτοβουλία των ΜΟΥΝΣ, έτσι από την αρχή (και λογικό είναι)έκαναν κουμάντο αυτοί κάνοντας ακούσια διαφήμιση την συμμαχία τους στον κάθε ένα που έμπαινε στο κανάλι ως (και καλά) οργανωτές του σέρβερ ΓΑΙΑ. Τουλάχιστον μια φορά την εβδομάδα βλέπαμε προσωπικές αντιλογίες και βρισιές μεταξύ παιχτών χωρίς να υπάρχουν κυρώσεις. θυμάμαι μια φορά εκεί που ηήμασταν μέσα και μιλούσαν το κανάλι σβήστηκε και δημιουργήθηκε καινούργιο(όλο το νήμα του παρελθόντος δεν υπήρχε πλέον) και όμως δεν δέχτηκε κυρώσεις ο συγκεκριμένος που έκανε αυτή την πράξη!!. Ως υπουργός εσωτερικών της ΙΧΩΡ και "σχεδιαστής" της εξωτερικής σελίδας θέλω να ξεκαθαρίσω κάτι που εχει παρεξηγηθεί και δεν ξέρω το γιατί! ο ΙΧΩΡΑΣ είναι το dna των ολύμπιων θεών κατά την μυθολογία, εγώ τι να γράψω οτι ήταν το βελούδινο νερό του Ολύμπου? δεν έχω πουθενά σβάστικες του χίτλερ ή λέω οτι η ΙΧΩΡ έχει εθνοσοσιαλιστικές πεποιθήσεις.Αν ήμασταν φασίστες τότε η δομή της συμμαχίας μας θα ήταν και αυτή φασιστική με την ηγεσία να είχε τον κύριο μοναδικό λόγο, κάτι το οποίο δεν ισχύει σε καμιά περίπτωση,η ηγεσία της ΙΧΩΡ είναι καθαρά για διαδικαστικους λόγους, δεν παίρνει ποτέ αποφάσεις χωρίς πάρει και την γνώμη όλων των μελών. Όλα τα μέλη είναι ισότιμα και έχει την ίδια βαρύτητα ο λόγος τους. Εαν αυτό το λέτε φασισμό τότε δεν μπορώ να πω κάτι άλλο σε εσάς. πως καταφέρνετε κάποιοι και μετατρέπετε ένα παιχνίδι(διασκέδαση) σε τόσο σοβαρό θέμα δεν μπορώ να το καταλάβω.
    "make war no love" :P

Υ.Γ. ορθογραφικά λάθη κάνουμε όλοι ακόμη και ο Γκούγκλης .Αρα μην σχολιάζετε κάποιοι διότι να σας "τονίσω" οτι η νεοελληνική γλώσσα γράφεται με τονισμό!!!!

The post was edited 1 time, last by Mouriii ().

• Να αναφέρω μονάχα ότι καλώς είχατε την πρωτοβουλία να φτιάξετε το discord για καλύτερη επικοινωνία σας, αλλά αναμενόμενο είναι να υπάρχουν προβλήματα όταν δεν υπάρχει κάποιος έλεγχος. Τα προβλήματα αυτά όμως δεν είναι για να λυθούν εδώ, οπότε προσοχή στις εκφράσεις σας.

AΛΦΑ --> ΘΕΟΙ... ΒΗΤΑ --> LC
    ΔΕΛΤΑ --> ΕΜΚ ... ΘΗΤΑ --> SFDIV

ΜΥ --> ΟΥΚ
  • Μέχρι τώρα θεωρούσα πως είναι ανώφελο να απαντήσω στο τιλταρισμένο ντουετάκι που μέχρι πρότινος παρίσταναν τα μπονόμπο του ντίσκορντ εξαπολύοντας βρισιές και προσβολές σε πληθώρα ατόμων με caps spam, χωρίς καμία διάθεση για ειρηνικό διάλογο. Δεν είχα και μπανάνες να τους πετάξω να ηρεμήσουν δυστυχώς, αλλά θα περάσω από λαϊκή σήμερα να προμηθευτώ. Μιας και μπήκαν όμως ευυπόληπτα μέλη στο νήμα, μεταξύ αυτών και ο ιντερνετικός μου έρωτας, geomade, ας πω και εγώ την άποψή μου. Θα πάρω τα πράγματα από την αρχή:

α)Admins

Ο server ήταν πρωτοβουλία του RWSSIKI VRISIA/Μαμαλάκιου. Μπορεί το όλο εγχείρημα να προβλήθηκε κάτω από το όνομα των Μπελαλήδων για να έχει καλύτερα αποτελέσματα (let's face it: αν έβγαινε ο Μαμαλάκης και σας έλεγε ότι έφτιαξε server οι μισοί δεν θα ξέρατε καν ποιος είναι και οι άλλοι μισοί θα προσπερνούσατε το νήμα - Γιώργο δεν το λέω προσβλητικά απλά όλοι ξέρουμε πόσο ασχολείσαι με το game in general)

Όταν λοιπόν κάποιος είναι ο δημιουργός μιας ιδέας, είναι λογικό να έχει και το αντμινιλίκι. Από εκεί και πέρα, για την εύρυθμη λειτουργία του server, δόθηκαν administrative rights (a.r.) σε AMAN και Spike όχι γιατί είναι MOONS και είμαστε εξουσιομανείς, αλλά επειδή οι συγκεκριμένοι δύο διαχειρίζονται με επιτυχία εδώ και μήνες τον server Μπελαλήδων.

Αργότερα λοιπόν, ο Mouriii ή ο Απόκληρος, δεν θυμάμαι καλά, μου έστειλαν προσωπικό μήνυμα λέγοντάς μου πως θα ήταν πιο δίκαιο να είναι admin ένας από κάθε συμμαχία. Θαυμάσια ιδέα, δεν λέω, όπως θαυμάσια ιδέα είναι να απολύσουν όλα τα κράτη το στρατό τους ταυτόχρονα και οι δαπάνες που πήγαιναν στη συντήρηση να περάσουν στην επιστήμη και στην εκπαίδευση και να ζήσουμε σε έναν κόσμο ειρηνικό και ταχύτατα αναπτυσσόμενο. Εξαιρετικό, αλλά ουτοπικό. Έστω δηλαδή ότι ανάμεσα σε όλους, έπρεπε να εκλέξουμε και έναν admin από ΔΩΡ. Ο μόνος άνθρωπος από ΔΩΡ που ασχολείται ενεργά με τον server είναι ο THE BIG GREEK (βλέπετε όλοι που το πάω). Αν στην πρώτη αντιπαράθεση, ο TBG πετούσε έξω τους προσωπικούς του αντιπάλους μετά θα κλαίγατε/κλαίγαμε που ο server έχει γίνει μπουρδέλο και όποιος θέλει πετάει όποιον θέλει.

Η ιδέα των ΙΧΩΡ πάνω στο ζήτημα επομένως είχε ένα σοβαρό ελάττωμα: αφορούσε άτομα ώριμα (όχι δηλαδή το 95% του server), και δεν θα μπορούσε να υλοποιηθεί επιτυχώς. Ακριβώς όμως γιατί δεν είμαστε φασίστες (όπως αρέσκονται μερικοί να μας αποκαλούν χωρίς καλά καλά να γνωρίζουν το βάρος της προσβολής), πείσαμε τον ΑΜΑΝ να δώσει a.r. σε WhiteRose από ΙΧΩΡ (γιατί μέχρι τότε - oh the irony - ήταν λογικός και συμμετείχε ενεργά) και σε Pafas από -ΝΝ- που είναι γνωστός για το απαράμιλλο αίσθημα δικαιοσύνης που τον διακατέχει (εκτός αν του κλέβει κανείς τους πόντους κουρσέματος, βλ. Προκρούστης). Αν θυμάμαι καλά έγινα και εγώ για να μπορέσω μέσω λαϊκισμών και βίας να ιδρύσω το ΙκαριαμΣοσιαλιστικό Ragnarικό Πολεμιστικό Κόμμα.

Δούλεψε τολμώ να πω. Για 2 μέρες ήταν μονίμως ένας διαχειριστής μέσα να υποδέχεται τα νέα μέλη, και αν δεν δοκιμάστηκε κάτω από πίεση και μπινελίκια, ήμουν αισιόδοξος πως είχαμε βρει τη χρυσή τομή. Λογαριάζαμε όμως χωρίς τον ξενοδόχο. Ο Μαμαλάκης (χωρίς να το συζητήσει πρότινος μαζί μας) αφαίρεσε τα a.r. από όλους (ακόμα και από τους AMAN και Spike) γιατί δεν θεώρησε πως η πληθώρα admin συνάδει με τα θελω του. Εγωιστικό, αλλά εν μέρει, δεκτό. Δικός του είναι ο σερβερ και το ξέραμε όλοι από την αρχή.

Ας μου πουν τώρα οι 2 ευγενικοί νεανίες: Αφού σε ενόχλησε τόσο WhiteRose που σου πήραν τα δικαιώματα γιατί δεν μίλησες τότε; Γιατί δεν διαμαρτυρήθηκες; Α ναι, φυσικά, γιατί ήξερες τι πραγματικά έγινε, αφού και εγώ οδυρόμουν που μου ξήλωσαν τον τίτλο και ήξερες ότι έχει να κάνει με παραξενιές του Μαμαλάκη. Και τώρα γιατί το έβγαλες στην επιφάνεια; Ταιριάζει με το προφιλ του φασίστα που προσπαθείτε προσεκτικά να μας πλασάρετε, μεγαλοφυϊές.

β)ΜΟΟΝS vs -ΔΩΡ-

Αν εξαιρέσει κανείς κάτι ελαφριά μεταξύ justhacked13 και Pafas, η πρώτη σοβαρή δοκιμασία που δέχτηκε ο server ήταν ο πόλεμός μας με τους ΔΩΡ. Χριστοπαναγίες έφυγαν πολλές, και άλλες βαρύτατες μπορώ να πω προσβολές, όμως κανείς δεν έριξε αρκετά το επίπεδο με mum-insults.

Ομολογώ ότι όταν συμβαίνει από τρίτους, είναι πολύ δυσάρεστο θέαμα, καθώς διακόπτει ενδιαφέρουσες συζητήσεις και βγάζει στην επιφάνεια τον κακό εαυτό προσωπικοτήτων αρεστών και συμπαθητικών, ενίοτε. Και τότε, νιώθοντας ακριβώς έτσι, ο GraveDigger μας τα έψαλε (δικαιολογημένα) και μας παρέτρυνε να μεταφέρουμε κάπου αλλού τις εντάσεις, εξ ου και η δημιουργία του #πόλεμοι. Εκεί θα μπορούσε ανά πάσα στιγμή ο καθένας να καταφύγει σε μπινελίκια αν θεωρούσε πως είναι μονόδρομος για να ξεθυμάνει ή οτιδήποτε με δική του επίγνωση. Και πάλι πίστευα ότι έχουμε να κάνουμε με κατά μέσο όρο 20χρονους που δεν είναι τόσο μόνο στα χαρτιά.

Όσον αφορά την προσωπική μου κόντρα με TBG, να θυμίσω στους κύριους WR και JH13 που έχουν "ελαφρά τη μνήμη" ότι ενώ γινόταν το όλο σκηνικό ήμασταν σε voice chat και μπροστά στις εκκλήσεις του TBG δήλωνα έτοιμος να αποχωρήσω μαζί του αν αυτό επανέφερε την τάξη στον server. Και πραγματικά θα αποχωρούσαμε και οι 2 αν δεν έμπαινε και εκείνος στο call να μας αποκαλύψει ότι πρόκειται για ένα είδος κακόγουστου troll (imo). Εφόσον οι δύο πλευρές τις αντιπαράθεσης (ανεξαρτήτως διαχείρισης) ήταν οκ η μία με την άλλη, δεν υπήρχε λόγος να αποχωρήσει κάποιος.

γ)justhacked13, WhiteRose vs THE BIG GREEK

Ο server λειτουργεί για μήνες κανονικά, πόλεμοι μεσολάβησαν χωρίς να αρχίσουμε τις βωμολοχίες (-ΙΧΡ- vs -ΜΚΔ-, MOONS vs -ΘΧ-), και γενικά ο συνήθης ύποπτος TBG είχε χαλαρώσει, με μικρά διαλείμματα για περισσότερο αστεϊσμούς παρά προσβολές με τον Pafas.

Μια μέρα λοιπόν, οι αξιότιμοι κύριοι jh13 kai WR μπήκαν στο τσατ και άρχιζαν να σπαμμάρουν "γαμώ τη ΔΩΡ". ΟΚ, λάθος, αλλά γενικά δεν ξέρω αν υπάρχει άτομο που να συμπαθεί τη ΔΩΡ ως συμμαχία, είχε τηλεθέαση το όλο νταβαντούρι. Μέχρι που ξύπνησαν το Rayquaza της χριστοπαναγίας.

Φουντώνουν λίγο τα αίματα, και το δίδυμο-φωτιά αλλάζει ταχύτητα και πετάει την κάρτα "Λογοκρίθηκε" στο τραπέζι. Όλα έγιναν πολύ γρήγορα, αλλά και σε slow-motion συνάμα, σαν πιστολίδι σε ταινία Deadpool. Καθώς λοιπόν ο TBG τρώει τη πρώτη σφαίρα, κοιτάζει τον φακό, λέει μια ατάκα "Λογοκρίθηκε;" και συνεχίζει ακάθεκτος γαζώνοντάς τους και αυτός με μπινελίκια για μάνες. Η μια μάνα έφερε την άλλη (ευτυχώς δεν πιάσαμε τις θείες), και κάπως έτσι τα καμάρια μας δώσανε ραντεβού για ξύλο: η αφορμή; τα σπαθάκια. Ναι Αννίτα μου, όπως τα ακούς. Δώσανε ραντεβού για ξύλο για φανταστικές μονάδες σε ένα browser game που καλά καλά ντρέπεσαι να ανοίξεις στο λεωφορείο για να μην σε περάσουν για ανώμαλο βιαστή.

Τι έκαναν οι MOONS μέσα σε όλον αυτό τον αρμαγεδδόνα; Μα φυσικά τίποτα, εφόσον ο Μαμαλάκης ως συνήθως ήταν offline και κανείς άλλος δεν είχε a.r. Τι θα έκανα εγώ αν είχα a.r.? Θα τους πετούσα και τους 3 έξω μονομιάς.

Και τώρα έρχεται η αγαπημένη καραμέλα του justhacked13. "Θα πετούσες εμάς έξω για κάτι προσωπικό (?!) και δεν πέταξες τον εαυτό σου τότε;". Ναι παληκάρι μου, αυτό ακριβώς θα έκανα, ξέρεις γιατί;

1)Τότε η προσβολή που πέταξα στον TBG ήταν "είσαι καρκίνωμα της κοινωνίας", ούτε του ευχήθηκα να πεθάνει, ούτε προσέβαλλα το οικογενειακό του περιβάλλον. Ο ίδιος θίχτηκε (ή τουλάχιστον παρίστανε πως θίχτηκε) γιατί μπέρδεψε την έννοια "καρκίνος" και "κοινωνικό καρκίνωμα" και μου έριξε μια χριστοπαναγία (spoiler alert: it's not effective) και μου είπε πως θα στείλει μπράβους στη σχολή μου να μου σουβλίσουν το συκώτι. Τι ακριβώς να παρεξήγησω από εκεί και πέρα; Έφαγα bamboozle, με τρόλλαρε και μπράβο του. Και πάλι δήλωνα έτοιμος να αποχωρήσω αλλά εφόσον το λύσαμε δεν υπήρχε λόγος.

2)Γιατί το δικό σας θεωρείται "προσωπικό" ενώ το δικό μας όχι; Αν δηλαδή σε ενοχλεί ένας πρέπει να τον γαμωσταυρίζεις σε ένα τσατ που αφορά 85, επειδή είναι προσωπικό; Ακους τι λες; Στείλε του προσωπικό μήνυμα.

3)Θα σας πετούσα και τους 3 γιατί είχατε φτάσει σε σημείο να λέτε ατάκες του τύπου "να σε βρουν κρύο αύριο το πρωί" για ένα beef που εσείς ξεκινήσατε χωρίς ειρηνικό διάλογο. Θα πετούσα και τον ΤΒG που "feedαρε" τον καυγά με αντίστοιχες προσβολές. Αν μπορούν όλα αυτά να χαρακτηριστούν "προσβολές" και όχι άναρθρες κραυγές από 13χρονα που βλέπουν ανελλιπώς το stream του Hayate Kirino. (Για τα σπαθάκια, θυμίζω πάντα).

Πέρασε εκείνη η μέρα, και πέρα από 2-3 σχόλια του τύπου "Ήρθα στη Γκράβα", "Δεν ήρθες στη Γκράβα", "Ήμουν εκεί και σας είδα να φεύγετε" και άλλες τέτοιες πολιτισμικές κληρονομιές, φάνηκε να είχατε ξεθυμάνει. Για μια βδομαδούλα ο ΤΒG έπαιζε με τον Pafas και εσείς δεν του δίνατε σημασία. Μέχρι που το νταβαντούρι άρχισε εκ νέου.

δ)Χτεσινό Ξεφτιλίκι

Όποτε σας καύλωνε, πραγματικά, μπαίνατε μέσα και ρίχνατε και από ένα "Λογοκρίθηκε", πάντοτε σε απόλυτο συντονισμό, σαν αθλήτριες συγχρονισμένης κολύμβησης, με περίσσειο αντρισμό. Έγινε μια το σκηνικό, πέρασε απαρατήρητο (κακώς). Έγινε δεύτερη, σας ρωτάω γιατί, και μου απαντάει περίτρανα ο justhacked13: "Μου είπε ο WR να μπω να βρίσω, φεύγω, πάω για PUBG". Και φτάνουμε στο χθες:

Έχουμε ολόκληρο σκηνικό με -ΔΩΡ- vs -VIP- και TBG ως νεότερος Μεσσίας να τάζει νήματα προς αγνώστους, και εκεί που έχουμε γουστάρει τη ζωή μας γιατί γίνεται μεν τζέρτζελος, αλλά μέσα σε φυσιολογικά πλαίσια, χωρίς αισχρότητες, μπαίνετε πάλι ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ σαν γίββωνες που δραπέτευσαν από το Αττικό Ζωολογικό Πάρκο και βρίζετε τη μάνα του TBG.

Προς έκπληξή μου ο TBG (ίσως γιατί αυτή τη φορά είδε ότι κάποιος υπερασπίζεται το δίκαιο του - εφόσον αυτό ήταν σε συμφωνία με το γενικότερο δίκαιο) έμεινε ατάραχος και δεν ανταπέδωσε τις προσβολές. Εγώ ο ίδιος σας είπα να σταματήσετε γιατί χαλάτε τη συζήτηση και η απάντηση που έλαβα ήταν "ΚΑΣΤΣΕ ΚΑΛΑΑ RANGKARRR ΤΙ ΤΟΝ ΚΡΑΤΑΤΕ ΕΔΩ ΜΕΣΑ" ή κάτι αντίστοιχο (ζητώ συγγνώμη από το κοινό μου που δεν είμαι καλός στις απομιμήσεις ζώων).

Το ποτ πουρί συνεχίστηκε με τη μεγάλη επιτυχία "Λογοκρίθηκε", ενώ ακολούθησε το hit: "Η διαχείριση είναι φασιστική, ενώ μας έλεγε για την εξωτερική μας σελίδα στο Ηράκλειο - rly mate, wtf?!" και ύστερα, το νέο single "Λογοκρίθηκε MOONS".

Τρεις (3) φορές σας είπα "μην πιάνετε το στόμα σας τη συμμαχία MOONS στο σύνολό της για έναν Λογοκρίθηκεserver και μια προσωπική σας αντιπαράθεση", όμως φάνηκε πως τα πράγματα δεν ήταν τόσο απλά (και ο νοών νοείτω).

Στο τέλος της βραδιάς, επί 30 λεπτά μας "απειλούσατε" ότι θα αποχωρήσετε πνιγμένοι από την αδικία, όμως όπως λέει και ο αγαπημένος μου Malphite main "όλο μέλι μέλι, και από τηγανίτα τίποτα". Στο τέλος μας αναγκάσατε να ξυπνήσουμε το παλικάρι που δουλεύει σπαστά κυριακάτικα για να μας δώσει a.r. και να σας σουτάρουμε (δεν πιάναν τα depon).

ε)Σύνοψη

Ο καλός μας supreme leader είχε την καλή διάθεση να επιλύσει το ζήτημα ενώ κοιμόμουν και δήλωσε δημόσια πως η συμμαχία MOONS έσφαλε με το να "kickάρει" αντί να "muteάρει" τους εν λόγω κυρίους γιατί τα μηνύματα σβήνονται, και θεωρώ πως έχει απόλυτο δίκαιο, γιατί αν είχαμε στα χέρια μας αποδεικτικά στοιχεία από τα ξεκατινιάσματα που θυμίζουν εκπομπή της Σίας Κοσιώνη πριν δύο δεκαετίες κάποιοι δεν θα είχαν τα μούτρα να σταθούν εδώ μέσα.

Από την άλλη, όσον αφορά την ΙΧΩΡ, τα μέλη και την ηγεσία της, πραγματικά απορώ. Ο Απόκληρος ήταν μέσα, έβλεπε το σκηνικό live, τους παρότρυνε να τα πουν σε προσωπικό chat για να ηρεμήσουν, και μετά από όλα αυτά, το μόνο που έχετε να σχολιάσετε είναι για την εξωτερική σας σελίδα και έναν αστεϊσμό που έγινε από κάποιον από εμάς πριν πέντε μήνες; Βάλτε μέσα τους φασισμούς σας κύριοι, δεν έχουμε διαγωνισμό ποιον τον έχει μεγαλύτερο.

Εν κατακλείδι θεωρώ πως το όλο σκηνικό είτε προκλήθηκε (δυστυχώς, με λυπεί πολύ να το λέω) από χαμηλό νοητικό επίπεδο των μετεχόντων το οποίο δεν τους επιτρέπει να λύσουν την όποια παρεξήγηση με διάλογο, είτε προέκυψε ως απόρροια σκοπιμότητας γιατί κάποιοι πόνταραν ότι κάποια στιγμή θα αντιδράσω στις αδικαιολόγητες προσβολές απέναντι στον ΤΒG και έτσι θα είχαν την ευκαιρία να λασπουργήσουν το όνομα της συμμαχίας μου. Ιn either case, δεν έχω κανένα σκοπό να χαλάσω ούτε λεπτό παραπάνω προσπαθώντας να δικαιολογήσω τις πράξεις μου σε άλογα όντα ή να "τα βρω" μαζί τους και να πιούμε καμία "γλέντ αστέρ" για να ξεχάσουμε τις διαφωνίες μας. Συγχαρητήρια κύριοι, "γονατίσατε" τον discord server. Χαλάσατε ένα όμορφο κλίμα μεταξύ των συμμετεχόντων προτόγνωρο για τα δεδομένα του ελληνικού ικάριαμ για να μας μοστράρετε τον ντεμέκ ανδρισμό σας με μια εσάνς "υψηλού λεξιλογίου".

Με λυπεί που το όραμα του φίλου Μαμαλάκη έφτασε σε αυτό το σημείο, και για αυτό αποχώρησα από τον server πρωτού τον δω να κυλιέται βαθύτερα στη λάσπη. Με λυπεί επίσης που έπεσα τόσο έξω με εσάς τους δύο (είναι από τις στιγμές που κανείς χάνει ένα μικρό κομματάκι του από την πίστη στην ανθρωπότητα).

GG WP!

Υ.Γ.: WhiteRose, διάβασε λίγο ιστορία, και πιο συγκεκριμένα τις τεχνικές χειραγώγησης του πλήθους από το ναζιστικό καθεστώς της Γερμανίας του 1933. Μπορεί ο πραγματικός φασίστας να μην είναι εκεί που φαντάζεσαι.

Y.Γ.2: Φυσικά και αστειεύομαι, εγώ είμαι το φασισταριό. Για πάμε λίγο!

Αφαιρέθηκε βίντεο

Ωραία τα εξηγείς αλλά η αυτούσια μεταφορά των εκφράσεων που ειπώθηκαν δεν είναι απαραίτητη.
    +1 προφορική προειδοποίηση για προσβλητικές εκφράσεις
    Geomade

The post was edited 7 times, last by Geomade ().

• Ειναι τουλαχιστον αστειο απο ενα ατομο που πριν λιγο καιρο ειχαμε καλες σχεσεις, να μπαινει σημερα εδω με θεατρινισμους, ειρωνειες καθως και πληθωρα ψεματων και να το παιζει ο απαθης θεατης τους συμβαντος. Να πω λοιπον καπου εδω σε οποιον εχασε 10 λεπτα απο την ζωη του για να διαβασει μια ψευτικη ανακοινωση γεματη με "αστειακια" του καραγκιοζη Ragnar, οτι ο λογος που φυγαμε απο τον σερβερ ειναι γτ θίξαμε το ΕΓΩ του κυριου και οχι για τις "βρισιες" στον TBG. Πιο συγκεκρικεμα η φραση που εγραψα εγω ηταν: "Γαμω τους ΔΩΡ" τιπτοα περισσοτερο και τιποτα λιγοτερο. Ακολουθησαν ανταλλαγες βρισιων ΣΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ επιπεδο πρωτα απο τον TBG στην συγκεκριμενη φαση. Μπηκε τοτε ο καραγκιζοη με καμια διαθεση ηρεμιας των πνευματων και αρχισε να λεει τα δικα του, φευγοντας πλεον απο τα "μπινελικια" εναντιον του TBG.

Ξεκαθαρα λοιπον, αυτος που ευθυνεται περισσοτερο για το περιστατικο, τις εντασεις ΧΘΕΣ κλπ ειναι ο Ragnar, που απο οτι φανηκε αποχωρησε μονος του?? Και ο λογος ποιος ειναι? Η φθηνη διακιολογια να μην πεσει πιο χαμηλα ο σερβερ? Ο σερβερ ειχε πεισει ηδη χαμηλα οταν ευχοσουν καρκινους αγορι μου, αλλα απο οτι φαινεται αλλος εχει ελαφρη μνημη και να μην κανω λογο και για τις "σφαλιαρες" που θα εδινες στον αρχηγο της ΙΧΩΡ. Προσπαθοντας να πεισει εδω μεσα, ο ειρηνικος Ragnar οτι παλεψε με νυχια και με δοντια να κρατησει την ηρεμια να του πω αν το ξεχασε οτι μονος του φουντωνε τα πνευματα. Η πολυωρη κοντρα αν το προσεξε κανεις ( που και να το προσεξατε δεν θα μιλησετε γτ δεν υπαρχουν πλεον τα μνμτ ολος τυχαιος ) ηταν μεταξυ εμου του JH13 και του θεατρινου Ragnar, και ας μην το κρυβουμε ακομα και η διαχειριστες αυτουνου του φορουμ θα ηθελαν να του "πατησουν" 2-3 σφaλιαρες εκτος παιχνιδιου για την ειρωνικη και επιθετικη συμπεριφορα απενταντι στου συντονιστες του φορουμ ( Ragnar: Τρομπα GEOMADE ).

Δεν θελω να δωσω αλλη εκταση στο θεμα, συνομιλησα με τον αρχηγο σας, που κακος κραταει τετοια φασιστακια και τετιους μυθομανεις ψευτες μεσα στην συμμαχια του, και πιστευω λυθηκαν οι διαφορες σε καποιο σημειο. Απο εκει και περα εμενα με γνωριζει και σε προσωπικο επιπεδο και μπορουμε να συζητησουμε και out-game οτιδηποτε αλλο. Αυτο ισχυει και με τους κυριους ΑΤΤΙΛΑΣ και Ragnar οι οποιοι προφανως στερουνται παιδειας για να γραφουν αυτες τις αστειοτητες εδω περα.

Καλη συνεχεια σε ολους.

Προς το παρόν μπορείτε να ηρεμήσετε εσείς. +1 προειδοποίηση για trolling
    Geomade

The post was edited 2 times, last by Geomade ().

• Επειδή βλέπω να ανεβαίνουν τα αίματα, ξαναλέω ότι δε θα συνεχίσετε την αντιπαράθεση εδώ. Άμα θέλετε να συζητάτε πολιτισμένα έχει καλώς, διαφορετικά θα κλειδώσω το νήμα την επόμενη φορά.

AΛΦΑ --> ΘΕΟΙ... ΒΗΤΑ --> LC
    ΔΕΛΤΑ --> ΕΜΚ ... ΘΗΤΑ --> SFDIV

ΜΥ --> ΟΥΚ
  • Εγω λεω μαγκες σαν αντρες που ειμαστε με πολλα κιλα φριδια να παμε στο νημα των ιχωρ και να γραψουμε "ειστε αχρηστοι δεν ξερετε να κανετε μαχες" και μετα απο 1 μερα να το διαγραψουμε γιατι ως γνωστον ειμαιστε και πολλοι μαγκες :D. Ετσι δεν ειναι μορφωμενο παλικαρι μου ΑΤΤΙΛΑ?

Παρακαλω το θεμα να κληδωσει. Τα μελη των μουνς καναν αυτο που θελαμε, να ξεφτιλιστουν μονοι τους με την αξια τους :D
  • whiterose wrote:

Ειναι τουλαχιστον αστειο απο ενα ατομο που πριν λιγο καιρο ειχαμε καλες σχεσεις, να μπαινει σημερα εδω με θεατρινισμους, ειρωνειες καθως και πληθωρα ψεματων και να το παιζει ο απαθης θεατης τους συμβαντος. Να πω λοιπον καπου εδω σε οποιον εχασε 10 λεπτα απο την ζωη του για να διαβασει μια ψευτικη ανακοινωση γεματη με "αστειακια" του καραγκιοζη Ragnar, οτι ο λογος που φυγαμε απο τον σερβερ ειναι γτ θίξαμε το ΕΓΩ του κυριου και οχι για τις "βρισιες" στον TBG. Πιο συγκεκρικεμα η φραση που εγραψα εγω ηταν: "Γαμω τους ΔΩΡ" τιπτοα περισσοτερο και τιποτα λιγοτερο. Ακολουθησαν ανταλλαγες βρισιων ΣΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ επιπεδο πρωτα απο τον TBG στην συγκεκριμενη φαση. Μπηκε τοτε ο καραγκιζοη με καμια διαθεση ηρεμιας των πνευματων και αρχισε να λεει τα δικα του, φευγοντας πλεον απο τα "μπινελικια" εναντιον του TBG.

Ξεκαθαρα λοιπον, αυτος που ευθυνεται περισσοτερο για το περιστατικο, τις εντασεις ΧΘΕΣ κλπ ειναι ο Ragnar, που απο οτι φανηκε αποχωρησε μονος του?? Και ο λογος ποιος ειναι? Η φθηνη διακιολογια να μην πεσει πιο χαμηλα ο σερβερ? Ο σερβερ ειχε πεισει ηδη χαμηλα οταν ευχοσουν καρκινους αγορι μου, αλλα απο οτι φαινεται αλλος εχει ελαφρη μνημη και να μην κανω λογο και για τις "σφαλιαρες" που θα εδινες στον αρχηγο της ΙΧΩΡ. Προσπαθοντας να πεισει εδω μεσα, ο ειρηνικος Ragnar οτι παλεψε με νυχια και με δοντια να κρατησει την ηρεμια να του πω αν το ξεχασε οτι μονος του φουντωνε τα πνευματα. Η πολυωρη κοντρα αν το προσεξε κανεις ( που και να το προσεξατε δεν θα μιλησετε γτ δεν υπαρχουν πλεον τα μνμτ ολος τυχαιος ) ηταν μεταξυ εμου του JH13 και του θεατρινου Ragnar, και ας μην το κρυβουμε ακομα και η διαχειριστες αυτουνου του φορουμ θα ηθελαν να του "πατησουν" 2-3 σφaλιαρες εκτος παιχνιδιου για την ειρωνικη και επιθετικη συμπεριφορα απενταντι στου συντονιστες του φορουμ ( Ragnar: Τρομπα GEOMADE ).

Δεν θελω να δωσω αλλη εκταση στο θεμα, συνομιλησα με τον αρχηγο σας, που κακος κραταει τετοια φασιστακια και τετιους μυθομανεις ψευτες μεσα στην συμμαχια του, και πιστευω λυθηκαν οι διαφορες σε καποιο σημειο. Απο εκει και περα εμενα με γνωριζει και σε προσωπικο επιπεδο και μπορουμε να συζητησουμε και out-game οτιδηποτε αλλο. Αυτο ισχυει και με τους κυριους ΑΤΤΙΛΑΣ και Ragnar οι οποιοι προφανως στερουνται παιδειας για να γραφουν αυτες τις αστειοτητες εδω περα.

Καλη συνεχεια σε ολους.
    Ρε μάγκες είπαμε 100 φορές, ότι ΔΕΝ γίνεται να ήταν σε προσωπικό επίπεδο τη στιγμή που διέκοπτε την συνομιλια ViP - ΔΩΡ που εξελισσοταν εκείνη τη στιγμή με τον τρόπο που το κάνατε.
    Ο ραγκναρ ειχε πει τοτε "ειστε καρκινωματα της κοινωνίας" στους ΔΩΡ, το αίτιο δεν νομίζω ότι χρειάζεται να αναφερθεί, αυτό που έχει σημασία όμως είναι ότι δεν ευχήθηκε καρκίνους.
    Επίσης εσύ ο ίδιος υποστήριζες την κίνηση του ραγκναρ να ανοίξει νήμα για τον Geomade που δεν άνοιγε το νήμα του πολέμου οπότε δεν έχει καν νόημα να το αναφέρουμε.
    Τέλος παρ΄οτι δεν θες να δώσεις έκταση στο θέμα και σου ζήτησα να άρεις τις προσβολές περι φασισμού μιας και εγώ από μεριάς που είπα τα λάθη μας, συνεχίζεις να αποκαλείς τους δικούς μας φασίστες και ψεύτες.

Υ.Γ. απάντηση για το πουστ του μουριι έγραψα στον σερβερ στο ντισκορντ και τον περιμένω εκεί να διαλευκάνουμε το ζήτημα.

update :
    @justhacked13
    Για τον αττίλα εχθές μου είπατε ότι το εν λόγω μήνυμα στο νήμα σας το έσβησαν οι διαχειριστές και όχι ο ίδιος. Αποφασίστε τι από τα δύο έγινε.
    Άσε που δεν νομίζω να έγραψε "είστε άχρηστοι, δεν ξέρετε να κάνετε μάχες". Δεν καταλαβαίνω γιατί συνεχίζετε να διαστρεβλώνετε τα γεγονότα τη στιγμή που έχουμε ήδη παραδεχτεί τα δύο μας λάθη.
    Αν θέλετε μπορείτε να αφήσετε το νήμα και να λεμε 100 φορές τα ίδια. Περιμένω άλλωστε τοποθέτηση των ΙΧΩΡ και για εσάς.

The post was edited 2 times, last by Prophet ().

• Πρωτον δεν ξερεις τι λες, δεν υποστηριξα καμια κινηση για το ποστ του ραγκναρ μαλλον με μπερδευεις με αλλον, εκτος αν το κανεις για να τραβηξετε παλι τα βλεματα, δεν γνωριζω. Αμα δεν ξερεις τι εχει παιχτει μην βγαινει να τα κανεις ποστ, τουλαχιστον ρωτα πρωτα. Κατα δευτερον, ολοι ειδαν τι εγραφε εκεινη την μερα , μην με κανεις να τα γραφψ θα φαω προειδοποιηση παλι. Τελος, και με αυτο κλεινω τα ποστ μου σε αυτα τα σχολια, που το μονο που επιδιωκουν ειναι να τραβανε τα βελματα με ψεματα και ανακριβειες, φασισταρια αποκαλλεσαι τον ΑΤΤΙΛΑ ο οποιος εβριζε τα ατομα με ειδικες αναγκες, μην ξεχνας οτι μαζι τα λεγαμε χθες. Αν εσυ πιστευεις οτι το να κατακρινεις και να χλευαζεις ετσι αυτα τα ατομα ειναι κατι φυσιολογικο προβλημα σου.

Ξεχνατε πολυ γρηγορα εκει περα!!