Οι μαφιοζοι του γαια

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

Αγαπητοί παίκτες,

Το νέο μας φόρουμ είναι πλέον διαθέσιμο: https://forum.ikariam.gameforge.com/

Ελπίζουμε ότι θα έχετε ευχάριστες στιγμές εκεί και θα δημιουργήσετε νέες αναμνήσεις με τους φίλους σας. Θέλουμε ένα υγιές περιβάλλον όπου όλοι παίκτες θα μπορούν να μοιραστούν τις ιδέες τους και να συζητήσουν σημαντικά θέματα σχετικά με το Ikariam.

Γι 'αυτό, ενημερώσαμε τους παλιούς κανόνες του φόρουμ. Παρακαλώ να διαβάσετε τον νέο κώδικα συμπεριφοράς της κοινότητας.
Επιπροσθέτως, επειδή το φόρουμ είναι κοινό για όλες τις κοινότητες Ikariam, μπορείτε, αν θέλετε, με τις κατάλληλες ρυθμίσεις να βλέπετε μόνο τον ελληνικό τομέα.

Σας καλούμε τέλος να ενημερωθείτε για μια σειρά από ερωτήματα που αφορούν το παιχνίδι ή το φόρουμ!

Σας υπενθυμίζουμε ότι το αυτό το φόρουμ θα είναι σε κατάσταση ανάγνωσης.

Απόλαυσέ το!
Η ομάδα του Ikariam.gr

• Οι μαφιοζοι του γαια

Καλησπερα μαγκες μου ονομαζομαι Justhacked13(ΙΧΩΡ) απο κοσμο γαια.

Πριν καιρο πηραν την πρωτοβουλια οι μουνς να ανοιξουν εναν κοινο σερβερ στο discord για τα μελη του κοσμου γαια. Την διαχειρηση απο την αρχη του σερβερ μεχρι και τωρα την ειχαν μονο οι μουνς, ενω ειχε γινει συζητηση ωστε να αποκτησουν διαχειρηση τουλαχιστον ενα μελος απο καθε συμμαχια ωστε ο σερβερ να λειτουργει δημοκρατικα.
    Οταν εξελιζοταν ο πολεμος λοιπον Μουνς vs Δωρ υπαρξαν βωμολοχιες απο την πλευρα των μουνς εναντιον του The big Greek. Κανεις δεν ασχοληθηκε με το θεμα εφοσον ηταν προσωπικο και κανεις δεν κατεκρινε κανεναν για τα λογια που υποθηκαν. Επισης δν υπηρξε καμια ποινη στα εμπλεκομενα μελη. Εκτος απο τις βωμολοχιες και τα βρισιδια ο The big Greek ειχε απυλησει τον Ragnar Lathabrok οτι θα τον ψαξει εκτος παιχνιδιου συγκεκριμενα στην σχολη του. Παρ' ολη την ακραια συμπερηφορα του δεν του επιβλυθηκε καμια ποινη καθως την διαχειρηση την ειχαν μονο οι μουνς.
    Οταν λοιπον δημηργιουθηκε αντιστοιχο σκηνικο και με εμενα και τον whiterose εναντιον τον big greek οι μουνς επιβλυθηκαν και μας κατεκριναν παρ' ολο που ηταν το θεμα προσωπικο. Ολο αυτο το ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ θεμα κατεληξε με τον The big Greek να βριζεις τις μανες καθενος ποου εγραφε στον σερβερ(και ας μην τον ηξερε) και μας προκαλεσε να παμε στην Γκραβα για να μας "τα πει" απο κοντα. Μετα λοιπον απο αυτην την ακραια συμπεριφορα η διαχειρηση(μουνς) συνεχισαν να κρατανε τον παικτη στον σερβερ.Και οταν τους ρωταγα πειτε μου εναν λογο που τον κρατατε ακομα μου απαντησαν "ειναι τρολλερας". Και σας απανταγω και εγω λοιπον, οποιοσδηποτε που ονομαζετε "τρολλ" μπορει να βριζει ελευθερα μανες του καθενος ετσι στο ακρυο?. Αυτη ηταν η σοβαρη απαντηση των μουνς?
    Τελικα η διαχειρηση των μουνς αποφασισε να διωξει εμας χωρις να ρωτησει δημοκρατικα ολα τα μελη του σερβερ αντι να διωξει τον The big Greek. Ολος ο κοσμος μπορει να καταληξει στο συμπερασμα οτι ο Big greek ειναι το τσιρακι σας γιαυτο και δεν τον διωχνετε εδω και τοσο καιρο. Δειξατε με την αξια σας ποσο δημοκρατικοι ειστε ενω μας λεγατε εσεις στην αρχη οτι ειμαστε χρυσαυγιτες λογω της εξωτερικης μας σελιδας(ιχωρ). Ειδαμε ολοι σημερα πιοι ειναι η δημοκρατες και πιοι οχι, γιατι απο την στιγμη που ξεσηκωθηκαμε και ειπαμε την αληθεια σε ολων τον κοσμο για το αποβρασμα ποου ονομαζεται The Big Greek εσεις αποφασισατε να μας διωξετε. Και να υπενθυμισω οτι μας διωξατε για τον ιδιο ακριβως λογο που θα επρεπε να ειχατε διωξει τους εαυτους σας οταν βριζοσασταν με τον Τhe Big Greek. Δειξατε μονοι σας τι εστι μουνς απο την συμπεριφορα σας και απο τον τροπο που αποφασισατε να διωξετε απο την ομαδικη ενεργους εκπροσωπους απο την μεγαλυτερη συμμαχια του κοσμου γαια. Πανω απο ολα η δημοκρατια μαγκες :thumbsup:

Συγνωμη για τυχον ορθογραφικα

The post was edited 2 times, last by justhacked13 ().

• Καλησπερα και απο μενα,

Οσον αφορα το παραπανω περιστατικο που σημειωθηκε σημερα στο server του Discord για "ολες" τις συμμαχιες και πανω απο ολα κυριαρχει η "δημοκρατια" και ο τροπος που επιβαλλεται σε καποιον μια ποινη ειναι εντελως δημοκρατικη καθως εχει αποφασισει "ολος" ο σερβερ ,που απο οτι φανηκε ειναι μονο οι μουνς, εχω να προσθεσω οτι ολοι η φαση βρομαει απο χιλιομετρα. Οταν ανταλασσανε "χοντρες" βρισιες μουνς και big greek κανεις δεν ειπε τιποτα. Αντιθετως ειχα προτεινει και τοτε να διωχθει το συγκεκριμενος μελος για τον οποιον τρεφουν απαθοια ολοι οι παιχτες του σερβερ. Η σοβαρη απαντηση των μουνς σε αυτο το περιστατικο ηταν οτι το παιδι τρολλαρει κλπ. Χωρις να παρουν μια κοινη αποφαση αφησαν το περιστατικο να περασει. Βλεποντας προφανως την ανικανοτητα τον μουνς να διαχειριστουν κατι τετοιο ο big greek συνεχισε ακαθεκτος να προσβαλλει οποιονδηποτε του ελεγε μια κουβεντα, με ακραιες φρασεολογιες.
    Στην συνεχεια, πριν απο καποιο καιρο, ειχε προταθει ΠΑΛΙ απο καποιο μελος της συμμαχιας μου να υπαρχουν διαχειριστες απο τις 3-4 μεγαλυτερες συμμαχιες. Προς μεγαλη μου εκλπηξη εγινε αυτο και εδωσαν σε εμενα διαχειριστεικες ικανοτητες τις οποιος μου πηραν σε ενα βραδυ χωρις να ενημερωθω και χωρις καποια παραβατικη συμπεριφορα απο μερος μου.
    Σημερα το απογευματακι ομως η ακρως δικτατορικη συμπεριφορα τους, τους οδηγησε στο συμπερασμα οτι πρεπει να μας ΔΙΩΞΟΥΝ απο το σερβερ καθως λεει το ειχαμε παρακανει σε ενα ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ θεμα που ειχαμε με τον νοητικα καθυστερημενο big greek ενω αυτος για αλλη μια φορα εμεινε στον σερβερ.

Οταν λοιπον σας βρισει και εσας τις μανες και αλλα πολυ χειροτερα μην πειτε τιποτα γτ θα σας διωξουν και εσας οι ΜΟΟΝΣ με πολυ δημοκρατικες ενεργειες ΕΝΟΣ ΜΕΛΟΥΣ αποτην συμμαχια τους. Γιαυτο αφηστε το παλικαρι να βριζει ελευθερα και ολα καλα ετσι και αλλιως δεν προκειτε να του κανουν τιποτα δικο τους παιδι ειναι. :D

The post was edited 1 time, last by WhiteRose ().

• Δυστυχώς συνεχίζετε το θεάτρο του παραλόγου και από τους δυο σας.
    Είμαι σίγουρος ότι οφείλεται στις ανεξέλεγκτες δόσεις ναρκωτικών που φουμάρετε δυστυχώς.
    Δεν έχω να απολογηθώ για τίποτα εγώ συγκεκριμένα..Όσοι ήταν στο τσατ ήταν τι κάνατε και γιαυτό δεν χρειάζεται να απαντήσω κάτι περισσότερο από το ότι είστε αξιολύπητοι.

Καλή συνέχεια!
  • Για αλλη μια φορα, μπαινει εδω και αρνειται καθε γεγονος. Εμενα προσωπικα δεν με ενοχλει αυτο γτ οσοι ειναι εκει περα μπορουν να επαληθευσουν τι ειδους τυπος ειναι. Εκτος απο τους ΜΟΟΝΣ βεβαια που μαλλον τους αρεσε αυτο που ελεγε οτι εκανε σε δικα τους προσωπα. Και μπορει να ειναι και παιδια του συμφωνα με τα λεγομενα του ιδιου :D

The post was edited 1 time, last by WhiteRose ().

• Οποιος κακομοιρης ηταν στο τσατ γερο και τολμουσε να γραφει ειχε φαει χριστοπαναγια και βρισια για την μανα απο εσενα οποτε δεν σε περνει να μιλας. Οσο για την απαντηση απο ragnar εισαι τραγικος και γελιος. Αλλα ετσι κανουν οσοι δεν ξερουν τι να πουν. Η ομοιτητα παλικαρι μου ηταν οτι και στις 2 περιπτωσεις το θεμα ηταν προσωπικο και η διαφορα ειναι οτι στην δικια μας περιπτωση εσεις αποφασισατε να μας διωξετε φασιστικα.Ετσι ειναι ομως τωρα μουγκα να κλινουμε στοματακια, δεν σε περνει να μιλησεις ε?η δεν εχεις τι να πεις παλι? Κατσε και με το τσιρακι σου τον the big greek που πριν λιγο καιρο βριζοσταν και κανατε πολεμο και τωρα γινατε φιλαρακια..
  • Τα πραγματα ειναι απλα εμεις βριζομασταν και απο πολλα τα νευρακια του ο The big Greek η απο την περιοδο που ειχε αρχισε και εβριζε την καθε μανα ολων στο τσατ. Επειδη εγω λοιπον εχω μανα(εσεις δεν ξερω εαν εχετε) θιχτικα και δεν καθισα με τα χερια σταυρομενα να καθομαι να με βριζει το αποβρασμα του γαια που παθενε κρισης πανικου και υποδουλωνε συμπτωματα αυτισμου εκεινη την ωρα. Εσυ μαγκα μου rangar μανουλα δν εχεις? Αν εισαι αντρας ragnar και τιμας τα παντελονια που φορας διωξε και τον εαυτο σου γιατι εσυ τα ιδια εκανες.
  • Και εσυ συνεχισε να εισαι ο καραγκιοζης του γαια και συνεχισε να βριζεις μανες καθε ακυρου που δεν γνωριζεις.. Εσυ δεν χριαζεσαι δοσεις κοπελαρα μου εισαι απο μονος σου ζαμπον ολη την ωρα. Συνεχισε να μας διχνεις το χαμηλο νοητικο σου επιπεδο.. Και κατι τελευταιο.. οσοι ειναι φιλοι σου(για το game Μιλαω παντα γιατι στην ζωη τι φιλους να εχεις ετσι οπως εισαι) σιγουρα θα εχουν το ιδιο νοητικο επιπεδο με εσενα. μιλαω για τα παλικαρια που σε κρατανε ακομα στον σερβερ
  • Αρχικα, γυρνα πισω απο το ιδρυμα που το εσκασες. Κατα δευτερον θιχτηκες που σε ειπε καραγκιοζη και νευριασες? Μην σε νευριαζουμε και αρχιζεις και βριζεις παλι τους παντες εδω υπαρχει διαχειριση δεν ειναι τα φιλαρακια σου οι μοονς να σε κρατησουν μεσα :)
  • εγω θα καθομουν να διαβασω,αλλα η ορθογραφια 10χρονου τολμω να πω με πονεσε..και δεν τα διαβασα τελικα και ας ειδα καπου να αναφερονται μουνς.. κριμα που στον γαια παιζουν 10χρονα παιδακια με μαθησιακες δυσκολιες. μπορεις και καλυτερα ικαριαμ! πιστευω σε εσενα!
  • Ενω εγραψα συγνωμη για τυχον ορθογραφικα επρεπε να πεταχτει ο κλασικος κομπλεξικος να πει την εξυπναδα του:D. Βρες καμια κοπελα εσυ να βγαλεις τα κομπλεξ σου αλλου παλικαρι μου οσο για τα 10 χρονια αμα θες ελα να παμε για κανα καφεδακι να με δεις. Τελικα ολοι ιδιοι ειστε εσεις εκει στους μουνς κομπλεξικοι μεχρι το κοκκαλο
  • ασε τις συγγνωμες,και ξανα σχολειο..μονο ετσι! οχι θα βγαλουμε τα ματια μας να διαβασουμε τι λενε οι απολιτιστοι. Επισης,λογω νοητικης στερησης (προφανως),οταν γραφω ΄δεν διαβασα τελικα' σημαινει δεν ξερω τι σκατα γραφει το ανορθογραφο κειμενο,πως λοιπον να ξερω οτι ειχες αφησει και υποσηειωμα; Κανε μαζι με τα μαθηματα ορθογραφιας και ενα τεστ iq,αλλα αυτο για παιδακια κατω των 13,μην χαντακωθει ο ψυχικος σου κοσμος και συνειδητοποιησεις ποσο αχρηστος ανθρωπος εισαι σε αυτην την κοινωνια..

+1 προειδοποίηση για προσβολή
    Σχόλια για την ορθογραφία του καθενός δεν έχουν θέση στο φόρουμ
    Geomade

The post was edited 1 time, last by Geomade ().

• Ρε παλικαρι εσυ keyboard warrior γτ εδν τα λες αυτα απο κοντα και να αφησεις τα πισι? Εχετε αποκτησει ολοι τον αερα εδω μεσα επειδη ειστε ασφαλης απο εκει πισω και γραφετε οτι θελετε. Για κατσε καλα!
  • θες να παμε για καφε για να σου αποδειξω και εκτος πληκτρολογιου τον χαμηλο δεικτη νοημοσυνης σας; τι να πω,αν αυτο σε βολευει εγω κι απο κοντα κατωτερο θα σε κανω να νιωσεις σε πνευματικο επιπεδο χδ

Έχει δοθεί προειδοποίηση
    Geomade

The post was edited 1 time, last by Geomade ().

• Η Δυσλεξία είναι μορφή μαθησιακής δυσκολίας, κατά την οποία το άτομο, μικρής ή μεγάλης ηλικίας, παρουσιάζει δυσκολίες στην ανάλυση των λέξεων σε ακουστικές μονάδες συλλαβικής βάσης και στη σύνθεση συλλαβικών ακουστικών μονάδων σε λεκτικά σύνολα με εννοιακό περιεχόμενο. Παρατηρείται σε όλους τους πολιτισμούς που έχουν γραπτή γλώσσα και δεν έχει σχέση με τη νοητική καθυστέρηση, λόγω του ότι τα άτομα αυτά είναι πιο δημιουργικά με κυρίαρχη την δεξιά πλευρά του εγκεφάλου.

Μαλλον αλλος ειναι ο αδιαβαστος εδω φιλε μου. Αμα ειχες παει σχολειο θα ηξερες οτι για να εισαι δυσλεκτικος καταρχην πρεπει να εχεις παραπανω απο το μεσο ορο iq 1ον και 2ον τα κομπλεξ σου και τις ρατσιστικες σου εκδηλωσεις να πας να τα πεις αλλου.Σου θιξαμε την συμμαχια και νευριασες και εσυ και ειπες να κραξεις? Πριν πεις την εξυπναδα σου αλλη φορα να το ψαξεις λιγο το θεμα φιλε μου γιατι τωρα εκτιθεσαι μπροστα σε ολους. Μιλας για παιδεια ενω ολα αυτα που ειπες ειναι λαθος και μονο ενας μογγολος θα τα ελεγε

+1 προειδοποίηση για προσβολή
    Σχόλια για την ορθογραφία του καθενός δεν έχουν θέση στο φόρουμ
    Geomade

The post was edited 2 times, last by Geomade ().

• Ωραια,πριν κανονιστει η συναντηση ανοιξε ενα λεξικο και βρες κανα δυο ωραιες φρασεις να μου πεις να με εντυπωσιασεις ομως. Οχι τιποτα αλλο,θα λες μετα δεν μου κοπηκε ο αερας και θα ειναι κριμα :ρ
  • χαχαχα κοιτα τι παει να πει ο αναλφαβητος μπας και βγει απο πανω.. παλι καλα αυτη τη φορα εγραψες ελληνικα και μπορεσα να διαβασω τι θες να πεις,κριμα δε,που προσπαθεις να φανεις ανωτερος σε συζητηση η οποια σε εχει ηδη αναδειξει κατωτερο των περιστασεων για φυσιολογικη κουβεντα μορφωμενων ατομων. νεεεξτ