ΝΕΟΣ ΟΙΚΙΔΟΜΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΜΑΣ???????

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

Αγαπητοί παίκτες,

Το νέο μας φόρουμ είναι πλέον διαθέσιμο: https://forum.ikariam.gameforge.com/

Ελπίζουμε ότι θα έχετε ευχάριστες στιγμές εκεί και θα δημιουργήσετε νέες αναμνήσεις με τους φίλους σας. Θέλουμε ένα υγιές περιβάλλον όπου όλοι παίκτες θα μπορούν να μοιραστούν τις ιδέες τους και να συζητήσουν σημαντικά θέματα σχετικά με το Ikariam.

Γι 'αυτό, ενημερώσαμε τους παλιούς κανόνες του φόρουμ. Παρακαλώ να διαβάσετε τον νέο κώδικα συμπεριφοράς της κοινότητας.
Επιπροσθέτως, επειδή το φόρουμ είναι κοινό για όλες τις κοινότητες Ikariam, μπορείτε, αν θέλετε, με τις κατάλληλες ρυθμίσεις να βλέπετε μόνο τον ελληνικό τομέα.

Σας καλούμε τέλος να ενημερωθείτε για μια σειρά από ερωτήματα που αφορούν το παιχνίδι ή το φόρουμ!

Σας υπενθυμίζουμε ότι το αυτό το φόρουμ θα είναι σε κατάσταση ανάγνωσης.

Απόλαυσέ το!
Η ομάδα του Ikariam.gr

• ΝΕΟΣ ΟΙΚΙΔΟΜΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΜΑΣ???????

καλα ουτε μια ανακοινωση???.. ενα μηνυμα???.. γκρεμιζουμε τερματισμενα κτιρια για καποια νεα και τσουκ καινουριο οικοπεδο???..

μεγα λαθος και της κοινοτητας μας..
  • και εγω με την ιδια απορια ειμαι φιλε....αλλα μην ζηταμε πολλα στην τελικη!! οι ελληνικοι σερβερς πανε απο το κακο στο χειροτερο με μηδεν σημασια απο τους ανωτερους...υπαρχουν μεγαλυτερα προβληματα...εδω αλλοι σερβερ ξεκινανε merge για να μαζευτουνε οι παικτες καθως ξεκιναει και ερημωνει το παιχνιδι και εδω ανοιγουν ακομα εναν...πλεον ουτε ανακοινωσεις δεν θα εχει για τα σημαντικα θεματα οπως αυτο!!
  • μια απο τα ιδια και εγω στο χτισε γκρεμισε για να τα φερω βολτα. εργολαβοι επρεπε να ειχαμε γινει... ομως θα συμφωνησω στο να μην ζηταμε και πολλα, ειναι μια καλη κινηση! κατι καλο και μονιμο αν και θα ηθελα τοσους χωρους στις πολεις οσα και τα κτιρια. ακομα δεν καταλαβαινω τον λογο γιατι θα πρεπει να διαλεγουμε ποια κτιρια και να μην εχει το καθενα την δικη του θεση οπως τα τειχη, το φρουριο, τα δυο κτιρια θαλασσας, και δημαρχειο. χωρος υπαρχει απλετος. θα κοψουμε μερικα δεντρα και θα μπουν οι κενες θεσεις, ειδικα αυτο το δεντρο του γειτονα που μου κρυβει τον ηλιο... απλα πραγματα!
  • Καλησπέρα, ας μη τα θέλουμε όλα δικά μας. Προσωπικά ήθελα εδώ και καιρό μια τουλάχιστον θέση ακόμη και επιτέλους ήρθε. Ας ελπίσουμε τώρα και σε μια αλλαγή για την τόνωση του ενδιανφέροντος του παιχνδιού, διότι μέχρι το 2021 μπορεί ο αριθμός των ενεργών παικτών σε κάθε σέρβερ να μη ξεπερνά τους 150-200.
    Αξίζει φίλε μου να ζείς για ένα όνειρο κι ας είναι η φωτία του να σε κάψει..

• Συγγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση καθώς τώρα είδα το topic αυτό.

Απλά θα ήθελα να σας πω ότι έχετε ενημερωθεί όλοι σας μέσω μηνύματος από την ίδια την εταιρεία και στα ελληνικά μάλιστα για την δέκατη έβδομη θέση.
  • καλημερα και καλη χρονια
    οχι μονο μνμ δεν εχει ερθει
    ουτε καν η εκδοση στο αρχειο αλλαγων δεν το γραφει ακομα μετα απο τοσες μερες
    οποτε μην λετε οτι θελετε-σας συμφερει

prntscr.com/m2v6ew

κατα τα αλλα λογικα να περιμενουμε και νεο κτηριο??

:coffee:
  • Εχω εγκαταλειψει εδω και ενα χρονο, μπαινω μια φορα το μηνα πανω κατω και το ειδα τυχαια.

Αν ειναι δυνατον να μη το περασατε ουτε καν στο αρχειο εκδοσης, ουτε εδω ως ανακοινωση.

Τώρα που μπηκε η νεα θεση νιωθω τερμα επηρεασμενος να ξαναξεκινησω το χτισιμο! (not)
    .......

• ομηρος 1968 wrote:

καλημερα και καλη χρονια
    οχι μονο μνμ δεν εχει ερθει
    ουτε καν η εκδοση στο αρχειο αλλαγων δεν το γραφει ακομα μετα απο τοσες μερες
    οποτε μην λετε οτι θελετε-σας συμφερει

prntscr.com/m2v6ew

κατα τα αλλα λογικα να περιμενουμε και νεο κτηριο??

:coffee:

Έχετε ενημερωθεί όλοι σας μέσω email και στα ελληνικά, μπορείτε να το βρείτε, ψάξτε και στα spam σας.

Και για του λόγου του αληθές, και ακόμα αν δεν το βρίσκεις τότε πολύ απλά μπορείς να πατήσεις τον παρακάτω σύνδεσμο. Θα σε πάει απευθείας στο email που έχει στείλει η εταιρεία σε πάνω από 2 εκατομμύρια χρήστες ανά τον κόσμο.

news.gameforge.com/ov?mailing=…=31UGH2A3-31R37UXB-J0QBNH

The post was edited 3 times, last by Einhasad: + link ().

• εγω τυχανει να ειμαι σε αυτους ΠΟΥ ΔΕΝ ελαβαν τετοιο μεηλ και μπορω να σας δειξω σε πμ ποσα και τι μεηλ εχω λαβει απο την εταιρια και απο ποτε
    οπως και αλλοι απο την συμμαχια μου που βρεθηκαν προ (ευχαριστης ) εκπληξεως
    αλλα δεν θα σταθω σε αυτο που μπορει να εχετε δικιο
    θα σταθω στο ποιος ο σκοπος να μπει μια εκδοση ( στην v7.10.0 αναφερομαι ) χωρις να αναφερετε οτι εχει κατι καινουργιο η εχει γινει καποια διορθωση οπως εχει γινει σε ολες τις αλλες ?
    η ενημερωση της εκδοσης ειναι δικια σας δουλεια η της εταιριας ??
    εαν ειναι της εταιριας δωστε της χαιρετισματα και ευχες για το 2020 μπας και την ενημερωσουν
    εαν ειναι δικιας σας υποθεση (δεν μιλαω αποκλεισικα για σας) τοτε και στις δυο περιπτωσεις δεν ειναι στραβος ο γυαλος..στραβα αρμενιζουμε
    ενα μηνα μετα....ακομα τιποτε

prntscr.com/m3apvr

σορυ για το υφος μου αλλα να λεμε τα πραγματα ως εχουν
  • Η ενημέρωση για την αναβάθμιση καθυστερεί λίγο λόγο των εορτών, δυστυχώς την τελευταία περίοδο καθυστερεί αρκετά. Εδώ μπλέκονται διάφορα τμήματα. Συνήθως η πιο ομαλή λειτουργία αναφοράς είναι από την εταιρεία το αρχικό κείμενο στα γερμανικά η στα αγγλικά αμέσως μετά μεταφέρεται στο μεταφραστικό τμήμα αν υπάρχει για την εκάστοτε χώρα η αλλιώς στους coma της κάθε χώρας.
    Είναι γεγονός ότι παίρνει κάποιον χρόνο.
  • ειμαστε λιγο υπερβολικοι. ας μην ξεχναμε οτι ειναι περιοδος γιορτων και καποια πραγματα υπερλειτουργουν (πχ μαγαζια) και καποια αλλα υπολειτουργουν (πχ ελειψη προσωπικου λογο εορτων αρα μειωμενες υπηρεσιες). καποιοι βρισκουν ευκαιρια μεσα στις γιορτες να ασχοληθουν περισσοτερο λογο χρονου με πραγματα (πχ το ικαριαμ), αλλοι παλι βρισκουν την ευκαιρια να κανουν κατι αλλο περα απο αυτα της καθημερινης ρουτινας.

κερδισαμε σημερα ενα βραβειο και γκρινιαζουμε γιατι δεν το κερδισαμε χθες....
  • @Einhasad ναι ξεχναμε οτι καποτε εβγαινε η ενημερωση 1 μηνα πριν οτι μπαινει νεα εκδοση
    ναι μεν δεν φταις εσυ ουτε η ομαδα αλλα η εταιρια μας εχει γραψει για ακομα μια φορα στο δεξι της...τεφτερι

αυτη τη συμπεριφορα πληρωνει

γι αυτο απο 3000 παιχτες στον Ε εμεινε με 600 ενεργα ακκ